Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi, Spro, Dragon, Daiwa, - Serwis kołowrotków.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
622 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 maj 2016 - 22:18

Nieprawda. Przekładki hamulcowe powinno się smarować specjalnym smarem do układów hamulcowych,a nie oliwić. Jej nadmiar zostanie i tak wyciśnięty po paru regulacjach hamulca pozostawiając przekładki suche,a wnętrze szpuli i nie tylko w "syfie"

bzdura na kołach, żeby odcisnąć oliwkę z tarcz hamulca jakie by one nie były musiałby ktoś dokręcać stale tak hamulec że nie szło by szpulą palcami zakręcić a nikt tak stale nie dokręca na chama hamulca bo nie ma takiej potrzeby by rybę holować na sztywno, oczywiście można użyć smaru ale wówczas hamulec jest mniej płynny w pracy niż pracujący na oliwce. Po drugie ktoś komu zależy na kołowrotku co sezon przyśle go na serwis i będzie miał tarcze hamulca znów naoliwione. Pogadać możemy po sezonie na ten temat jak wrócą do mnie kołowrotki w jakich tarcze hamulca oliwiłem i wówczas pokażę czy tarcze będą suche. Jeśli tak publicznie napiszę że miał Pan rację i kupię smar, a gdyby tarcze w jakimś kołowrotku od suchoty stanęły i się uszkodziły założę je nieodpłatnie, jeśli nie wówczas wyjdzie na moje a Pan zyska kolejne doświadczenie.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 14 maj 2016 - 22:30


#362 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 15 maj 2016 - 20:31

bzdura na kołach, żeby odcisnąć oliwkę z tarcz hamulca jakie by one nie były musiałby ktoś dokręcać stale tak hamulec że nie szło by szpulą palcami zakręcić a nikt tak stale nie dokręca na chama hamulca bo nie ma takiej potrzeby by rybę holować na sztywno, oczywiście można użyć smaru ale wówczas hamulec jest mniej płynny w pracy niż pracujący na oliwce. Po drugie ktoś komu zależy na kołowrotku co sezon przyśle go na serwis i będzie miał tarcze hamulca znów naoliwione. Pogadać możemy po sezonie na ten temat jak wrócą do mnie kołowrotki w jakich tarcze hamulca oliwiłem i wówczas pokażę czy tarcze będą suche. Jeśli tak publicznie napiszę że miał Pan rację i kupię smar, a gdyby tarcze w jakimś kołowrotku od suchoty stanęły i się uszkodziły założę je nieodpłatnie, jeśli nie wówczas wyjdzie na moje a Pan zyska kolejne doświadczenie.

Naczytał Pan się w katalogach Dragona o nasączaniu olejkiem "oryginalnych"  filcowych przekładek hamulcowych made in China w wyrobach tej firmy.

Żadna oliwka tym bardziej Penna nie jest w stanie zapewnić długotrwałego poprawnego działania hamulca,no może na początku tak,ale po walce z okazową rybą przekładki pozostaną suche. I to jest meritum tego zagadnienia.Widział Pan aby Shimano i Daiwa tylko oliwiły. No może na zapleczach.

Hunter_pike, a co ty myślisz,że ja takich opcji jak Ty w tej chwili opisujesz to nie przerabiałem - było taniej,bo tylko oliwka.

Gwarantuję że będziesz stosował adekwatny smar i zdobędziesz kolejne doświadczenie. A jak go stosować i aplikować to się dopytaj sam siebie. Mnie raczej nie pouczaj. Jak przeserwisujesz tyle kołowrotków co ja,to będziesz mógł coś powiedzieć. Jesteś młody,w wieku mojego syna,a młody to zawsze "buńczuczny" i ma zawsze rację.


  • strary lubi to

#363 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 maj 2016 - 21:07

Józefie mnie już prawie 40 - tka przeskoczyła więc nie taki młody, tym bardziej nie buńczuczny a jedynie może uparty. Nie twierdzę że może i po części masz rację, nie sądzę jednak by oliwienie było mało wystarczające bo u nas jak pisałem nie ma takich ryb by musiał ktokolwiek dokręcać hamulec na maxa a w mniejszym jego dokręcaniu podczas walki z rybą moim zdaniem wystarczy oliwka na tarcze hamulca. Będą nalegali właściciele kołowrotków by im tarcze hamulcowe smarować smarem to kupię oryginał shimano i daiwy do każdego typu właściwy i tyle, to nie problem i nie minimalizacja kosztów co zarzuciłeś bo serwis u mnie kosztuje połowę mniej niż u Ciebie i na brak kołowrotków do serwisu nie narzekam.

#364 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 maj 2016 - 07:35

A Ninje w sesji rozbieranej kiedy pokażesz? Wiadomo ze jeden obraz wart tysiąca słów... Wszysty cekawi tego cuda.

#365 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 16 maj 2016 - 07:46

A Ninje w sesji rozbieranej kiedy pokażesz? Wiadomo ze jeden obraz wart tysiąca słów... Wszysty cekawi tego cuda.

Chcę zakupić, więc nie mogę się doczekać na rozbieraną sesję ;)



#366 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 maj 2016 - 10:01

Koledzy pokażę sesję rozbieraną ale jak pisałem najpierw kołowrotki kolegów które czekają w kolejce. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto kupić to powiem że warto, wbrew pozorom to mocna maszynka i w porównaniu do zauberowatych warta kupienia bo lepiej spasowana i bez worma, na mimośródzie podobnie jak caldia, to taka bym powiedział jej mniejsza i trochę delikagniejsza wersja. Ja swoją tymczazowo zapiąłem do kija na szczupaki i np wczoraj przełowiłem wahadłami 30 gram, woblerami podobnej wagi i gumami od Janusa z główkami 15 g i wrażenia na tej daiwie to nie zrobiło. Co do bebeszków to nie rozbierałem jej całej na elementy ale zajrzałem do środka i stąd mój obecny wpis. Minus to brak łożyska w rolce, jest tam tulejka w ślizgu metalowym i to dość nietypowego rozmiaru bo żadne łożysko z tych co mam nie podeszło by zamienić ale nie mierzyłem bo brak czasu. Z pewnością zmierzę i zamienię na ezo smr ale to nie dziś czy jutro.

#367 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 16 maj 2016 - 12:05

Wiele osób jest ciekawych tej daiwy. Sam posiadam 2500 i na razie nie mam jej nic do zarzucenia, a wędkowałem nią w róznych warunkach i róznymi przynętami i jest ok. Kwestia tyko jak długo. 

Również chętnie zobaczę fotki z jej serwisowania, no więc Panie Przemku, niech Pan dotrzyma słowa z przed ponad tyg.i zabierze ją na warsztat.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 16 maj 2016 - 12:21


#368 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 04:58

Kleniu jak pisałem sesja foto z serwisu Daiwy ninja będzie ale nie umiem wam powiedzieć dokładnie kiedy, mam kilkanaście kołowrotków do zrobienia kolegów zjb.pl i te najpierw muszą być zrobione bo niektóre z nich to jedyne młynki kolegów i póki ich nie odeślę nie mają czym łowić. Wszystko jeszcze komplikuje fakt że siedzę teraz na walizkach bo u mnie w domu kapitalny remont z wyburzeniami ścian i latanie dodatkowo po hurtowniach z materiałami do remontu. Proszę uzbroić się w cierpliwość bo muszę to wszystko jakoś pogodzić z normalnym życiem, pracą i jeszcze robotą w własnej pasiece.

#369 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 17 maj 2016 - 18:15

Jest na yt film, w którym zaglądają do wnętrza daiwy ninja.



#370 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 17 maj 2016 - 18:46

Jest na yt film, w którym zaglądają do wnętrza daiwy ninja.

linka podaj Kolego :)



#371 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 17 maj 2016 - 19:37

No właśnie zapodaj, bo nie mogę nic znaleźć o smarowaniu czy coś (nawet wśród radzieckich )

#372 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 22:41

Koledzy mogę jutro otworzyć tą ninję i pokazać wam środek ale na kompletną rozbiórkę z myciem i ponownym smarowaniem czasu nie będzie, to w późniejszym terminie.

#373 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 18 maj 2016 - 06:59

Dobre i to, plus rozmiar tulejki w rolce. Ciekawe że na Twojej 30g nie robi wrażenia, a ktoś pisał ze wobler 6cm powodował stukanie, chociaż zapewne są spore różnice w spasowaniu i smarowaniu egzemplarzy.

#374 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 18 maj 2016 - 09:39



linka podaj Kolego :)

 

Żeby Koledze "nie smiecić" w temacie, jest tutaj.


  • Hunter_pike lubi to

#375 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 18 maj 2016 - 12:59

Żeby Koledze "nie smiecić" w temacie, jest tutaj.

 No to nie muszę teraz w takim razie pokazywać tzn. rozbierać swojej do pokazania bo i czasu na to teraz nie mam, dzięki za filmik bo zaspokoi ciekawość chętnych na kupno tego młynka.

 

 

Dobre i to, plus rozmiar tulejki w rolce. Ciekawe że na Twojej 30g nie robi wrażenia, a ktoś pisał ze wobler 6cm powodował stukanie, chociaż zapewne są spore różnice w spasowaniu i smarowaniu egzemplarzy.

 

Jak do tej pory powiedział bym że to lepszy w pracy odpowiednik zaubera choć docelowo ten młynek nie będzie u mnie służył do łowienia szczupaków, składam na ceratkę a ninja albo pójdzie do okoniówki albo do tego kto będzie ją chciał kupić. Co do rozmiaru łożyska to w rolkę wchodzi 3x6x3 ale trzeba na prawą stronę od strony śruby dorobić 3x6x1,5 ślizg stalowy by rolka nie miała luzów, po lewej stronie rolki czyli od strony kabłąka jest tulejka plastikowa w rozmiarze 4x6x3 i jeśli ją by też chciał ktoś zamienić to również na ślizg stalowy, już takie ślizgi w w/w rozmiarach zamówiłem ale 1 cm szerokości i dotnę je na właściwą szerokość by pozamieniać. ślizgi mam mieć w wtorek po weekendzie to jak znajdę chwilkę pokażę sesję foto z tuningu rolki w daiwie ninja.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 18 maj 2016 - 13:00

  • grzegorz197503, Alek_Art. i graf74 lubią to

#376 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 18 maj 2016 - 16:29

To czekamy na materiał zdjęciowy w tuningu rolki daiwy :)



#377 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 23 maj 2016 - 08:57

Dziś na warsztacie kolejne trzy zaubery, jeden 4000 CF i dwa 4000 FD

 

Zauber 4000 CF - hamulec wyczyszczony i doprowadzony do właściwej kultury pracy, rolka była założona odwrotnie więc to skorygowałem, bez wymiany łożyska zgodnie z decyzją właściciela. W boczkach kabłąka szału smarnego nie było, skorygowane. Środek był smarowany przez kogoś ale jakoś cienko. Oporówka zabrudzona smarem. Wszystko pomyte, posmarowane pennem, luz na pinionie skasowany do minimalnego jak być musi, skasowany został też luz na samym sześciokącie w korbie bo był już znaczny oraz luz w przekładni gdzie umiejscowiony jest sześciokątny trzpień korby. Ogólnie kołowrotek pracuje bardzo ładnie..

 

0fb15abbec83617fm.jpg  0b952c9263ba10ffm.jpg  1c3180ffce91ec13m.jpg

 

048172b2a8f66c48m.jpg  f913a0913d07f238m.jpg  2b7b5494e480b0fbm.jpg

 

63e1238b0cf47230m.jpg  5036e534225b9c1am.jpg  4e3e4d320aaef513m.jpg

 

d788c1572f1efb29m.jpg

 

Dwa zaubery FD 4000, jeden intensywnie widać używany drugi nowszy ponoć niewiele pracujący.

 

6673a0de6a7af92em.jpg

 

Starszy (ten z lewej z pierwszego foto) - w zbijaku kabłąka posmarowane bo rewelacyjnie tam nie było, łożysko w rolce zamienione na ezo smr nierdzewne, środek widać po otworzeniu. Oporówka zapaprana smarem. Wszystko pomyte, posmarowane peenem, mimo wieku jeden z lepiej spasowanych młynków, luzy minimalne. Skasowany luz w knobie no i to miejsce również wyczyszczone i posmarowane, wymienione łożysko na pinionie bo szumiało. Lata ładnie, lepiej niż nowy wypust tego samego poniżej

 

8fb7427f10e18258m.jpg  c51a6f3ab092c511m.jpg  34491dbe85aa4fe0m.jpg

 

80546c4bcc15fda8m.jpg  1b7fbd742b537287m.jpg  e25dc5c636ba3c6bm.jpg

 

6d34515b15268713m.jpg

 

Nowszy zauber - zaskoczenie po otworzeniu, pod koszem wodzika na dole widać metalową podkładkę jaka musiała dostać się pomiędzy zęby przekładni, na drugim foto już sama podkładka (ona powinna być pod kołem zębatym znajdującym się po prawej stronie korby , jeśli kołowrotek nie był nigdy nie rozbierany to został w takim układzie źle złożony fabrycznie, jeśli był rozbierany ktoś dał ciała i w efekcie tego powstały dość znaczne uszkodzenia widoczne na foto. Koło zębate o jakim wspomniałem nie nadawało się moim zdaniem do ponownego założenia więc zamieniłem na nowe, wałek worma również poharatany ale sama bieżnia w jakiej pracuje wodzik nie uległa w takim stopniu uszkodzeniu by wodzik nie mógł w niej pracować (na foto może wygląda to tragicznie ale w bieżni rysy są powierzchowne)  więc złożyłem z wałkiem jaki był, powinien on jednak zostać przy następnym serwisie wymieniony wraz z wodzikiem. Wyregulowany, luzy pokasowane, łożysko w rolce zamienione na ezo smr nierdzewne, pracuje przyzwoicie.

 

742010355549d1b2m.jpg  a3629d885e0409dem.jpg  feee5ea464b523e6m.jpg

 

18cc4a3ce5b6d82em.jpg 874be10db846df6fm.jpg  5ef5213d22d44846m.jpg

 

638781e643a19b88m.jpg  3f0b0d289f4fa365m.jpg  71fe2c54dc3452e9m.jpg

 

 

Dziś natomiast na warsztat trafiają dwa red arc i dwa banax saint.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 23 maj 2016 - 09:15

  • chlodnica lubi to

#378 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 25 maj 2016 - 17:35

Dostałem dziś kołowrotek po serwisie kolegi. Jestem bardzo zadowolony kołowrotek kręci lepiej niż podczas zakupu. Wszystkie niepotrzebne luzy pokasowane. Wszystko pracuje bardzo płynnie. Naprawdę serwis warty polecenia!!!!!!!


  • Hunter_pike lubi to

#379 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 25 maj 2016 - 17:45

Te dwa Zauberki to moje.A komentarz?

3xS=solidnie,szybko,sprawnie.

Pozdrawiam.


  • Hunter_pike lubi to

#380 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 29 maj 2016 - 09:55

Nie mogę nigdzie znaleść wymiarów łożysk do Red Arca znalazłem tylko do rolki i to od osi głównej co jest nad łożyskiem oporowym, jeżeli nie był by to problem proszę o podanie mymiarow łożyska na którym opiera się korba i umieszczone jest w obudowie. Wiem że to co znajduje sie w dekielku osłaniającym mechanizm jest takie samo jak to na osi szpuli. Rozegrałem kołowrotek i zmierzyłem to łożysko wydaje mi sie ze ma wymiary 7X11x3 ale nigdzie nie mogę dostać takiego łożyska i nie wiem czy wymiary są poprawne. Macie może sprawdzony sklep z łożyskami?
Pozdrawiam