Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Waterproof


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 sierpień 2012 - 14:11

Czy ten kompakt ma byc wodoszczelny ? Bo takiego to chyba nie znajdziesz


dokladnie. tak jak w starych mju cyfrowych (780 chyba mojemu bylo)

#82 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2012 - 08:54

http://www.dpreview....ts/sony_dsctx20

Jedyny wodoszczelny kompakt z zamykana klapka
Nie mam pojecia jakiej jakosci beda fotki ...

#83 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:05

http://www.dpreview....ts/sony_dsctx20

Jedyny wodoszczelny kompakt z zamykana klapka
Nie mam pojecia jakiej jakosci beda fotki ...

Akurat wczoraj, w programie Gadżet (?) ten model zbierał dość niepochlebne oceny. Najlepsze notowania za jakość fotek uzyskał Pentax

#84 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:33

musze do beczki miodu wlac troszke dziegciu

1 niezakrywany obiektyw to totalna padaka w aparacie wodoszczelnym (sprobuj zrobic zdjecie jak aparat lezal 3 godziny na pokladzie lodzi w czasie deszczu - woda na obiektywie = 0 zdjec o znajdywaniu suschej szmatki do przetarcia w/w w czasie deszczu nei bede wspominal a przecieranie palcem nic nie zmienilo... ostatnio na 10 zdjec moze 2 wyszly....
pozatym nie po to aparat jest wodoszczelny by go chronic przed zamoczeniem/nosic szmatki do obiektywu - tutaj moj stary mju byl niebo lepszy..


Wszystkie z tych wodoszczelnych kompaktow maja przed obiektywem szklana szybke.Moze spróbuj naniesc na nią nano powłokę taka jak nanosi siena szyby samochodowe. Krople wody beda uciekac z tej szybki.
http://sklep.lauf.pl/product_info.php/manufacturers_id/24/pr oducts_id/685

#85 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:37

-

#86 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:45

Nie uzywalem tego konkretnego preparatu, tylko takie z lidla :mellow:
Nakladalem je w temperaturze otoczenia i wszystko bylo super.
Ale dla tak malej powierzchni nie bedzie problemu z uzyskaniem tych 50 stopni wystarczy zostawic aparat na sloncu..

#87 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 sierpień 2012 - 11:28

od dawna uzywam takich preparatow w samochodzie - woda splywa z szyby dopiero przy predkosciach niemal autostradowych - na miescie dalej musze uzywac wycieraczek....
Wlasnie tego sony mialem na mysli, ale nie moge znalezc 1 osoby, ktora go ma i ew wsadzila by go do wody i zaraz wyjela i sprobowala fotke zrobic.
ech olympus krecil kijowe filmy w vga i czesto nie lapal ostrosci i mial kilka innych przywar, ale kosztowal 1/2 ceny panasonica i nigdy mi nie sprawil problemow w wodzie.....

wlasnie ogladam mythbusters i pomyslalem o hero (tej malej kamerce przezroczystej) robi to jakiekolwiek fotki?

#88 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2012 - 12:16

Fotki sa ponoc kiepskie
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&&prevlo aded=1&th=23740&start=20

#89 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 sierpień 2012 - 22:07

Gooral, czepiasz się tego Panasonica niemiłosiernie... :lol:
Mnie też czasami coś zepsuje zamazana szybka, ale staram się pamiętać o przetarciu jej przed zrobieniem fotki. Nie zamienię tego aparatu na żaden inny.

Załączone pliki



#90 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 sierpień 2012 - 10:47

Gooral, czepiasz się tego Panasonica niemiłosiernie... :lol:
Mnie też czasami coś zepsuje zamazana szybka, ale staram się pamiętać o przetarciu jej przed zrobieniem fotki. Nie zamienię tego aparatu na żaden inny.


prosze cie o porade jak przetrzec taka szybke (para jest w SRODKU!)
sorki za fotke ale robiona kiepska komorka (nokia 3720 classic jako wodoszczelny aparat sprawuje sie lepiej....)
https://lh3.googleusercontent.com/-HZnZsEctkjI/UCjMYmV0JTI/AAAAAAAAAis/G4UqSLdt8Uc/s512/Image0586.jpg




#91 ONLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:01

Hej.
Mój parował i zaczął przeciekać. Odesłałem do serwisu i po tygodniu dostałem nowy. Pewnie nie jest to dobra rekomendacja ale w dzisiejszych czasach dla sprzętów ogólnie dostępnych nie można oczekiwać 100% niezawodności.
Zresztą po dość długim sprawdzaniu 2 Olków i Canona D10 ten Panasonic jest dla mnie najlepszym wyborem. Szybka się brudzi, taki jej urok ale cała reszta jest dla mnie bardziej funkcjonalna niż widziałem w innych modelach.
Jak na rynku pojawi się modeł z idealnie szczelną osłoną obiektywu to pewnie się skuszę, na teraz o takim nie słyszałem więc trzeba lubić co się ma.

Tomaszek11

#92 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 sierpień 2012 - 00:01

Hej.
Mój parował i zaczął przeciekać. Odesłałem do serwisu i po tygodniu dostałem nowy. Pewnie nie jest to dobra rekomendacja ale w dzisiejszych czasach dla sprzętów ogólnie dostępnych nie można oczekiwać 100% niezawodności.
Zresztą po dość długim sprawdzaniu 2 Olków i Canona D10 ten Panasonic jest dla mnie najlepszym wyborem. Szybka się brudzi, taki jej urok ale cała reszta jest dla mnie bardziej funkcjonalna niż widziałem w innych modelach.
Jak na rynku pojawi się modeł z idealnie szczelną osłoną obiektywu to pewnie się skuszę, na teraz o takim nie słyszałem więc trzeba lubić co się ma.

Tomaszek11


Dokładnie, każdemu producentowi zdarzają się wpadki. Trzeba było reklamować.


#93 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 sierpień 2012 - 08:37

Dokładnie, każdemu producentowi zdarzają się wpadki. Trzeba było reklamować.


ciekawe co by sie na forum zrobilo jakby ci stella robila takie numery
ale macie racje sprobuje sie dostac do panasonica.


#94 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 sierpień 2012 - 20:51

Mi też się raz zdarzyło w FT2 że szybka zaparowała od środka.
Wyjmowałem po prostu baterię kiedy aparat nie był idealnie suchy i jakaś kropelka się zaplątała do środka.
Wystarczyło zostawić aparat na ostrym słońcu w suchym miejscu na godzinę z otwartymi klapkami i problem nigdy nie powrócił.

#95 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:38

U mnie tez sie to raz zdazylo w FT 3- ale jak napisal Wloczykij- wygrzanie aparatu na sloncu podzialalo i problem nie wrocil. jest za to wiekszy, bo moj Ft 3 urozmaicil strukture dna jeziora Kamien na Kaszubach. Teraz czas na ponowne zakupy. Lumix byl extra, ale wyszedl nowy Olek TG 1. I tu pytanie-ma ktos, slyszal cos, testowal? Wszelkie informacje cenione.

#96 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 sierpień 2012 - 12:05

mialem w zyciu 2 kompakty olka i niestety czesto mialy problemy z ostrzeniem (oba) - fotoamator ze mnie rzaden.
Ps a wystarczylo kawalek pianki na kawalku sznurka do aparatu przywiazac..

Ps w miedzyczasie wynalazlem dobre miejsce (przynajmniej na lodzi) do trzymania ft3 - mam go na smyczy zaczepionej o ramiaczka od spodniobutow - i wrzucam go za spodniobuty na klacie - raczej rzadko na niego leje...

#97 OFFLINE   David

David

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaROI

Napisano 20 sierpień 2012 - 00:04

mialem w zyciu 2 kompakty olka i niestety czesto mialy problemy z ostrzeniem (oba) - fotoamator ze mnie rzaden.
Ps a wystarczylo kawalek pianki na kawalku sznurka do aparatu przywiazac..

Ps w miedzyczasie wynalazlem dobre miejsce (przynajmniej na lodzi) do trzymania ft3 - mam go na smyczy zaczepionej o ramiaczka od spodniobutow - i wrzucam go za spodniobuty na klacie - raczej rzadko na niego leje...

tez mam w tej chwili kompakt olka-x44 i mam go serdecznie dosc-badziew nad badziewie
moj Ft 3 mial plywak z butelki po coli, ale nie przewidzialem, ze pod wplywem temperatury powietrze w srodku sie az tak nagrzeje, ze korek wyskoczy- no i stalo sie
a moze to jest wlasnie przyczyna parowania w twoim lumixie? nagla zmiana temperatur jak go wyciagasz zza tych spodniobutow.

#98 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 sierpień 2012 - 08:29

wlasnie to wymyslilem po zaparowaniu...
Pozatym tutaj jest teraz kilkanascie c (no moze w sloncu wiecej pisze co samochod pokazuje na wyswietlaczu) az w takie tropiki go nie wyciagnalem...

#99 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 04:24

gooral, ja mam od kilku miesiecy sony tx5. Kupilem uzywany na ebay za smieszne pieniadze (jakies $117 z przesylka) chyba bardziej na probe niz z przekonania. Uzytkowalem go w wiekszosci w slonej wodzie. Klapka tego aparatu nie jest wodoszczelna i chroni raczej soczewke przed zarysowaniami niz woda ale ta w szybki sposob splywa z niego nie pozostawiajac jakis zaciekow. Co w nim lubie to soczewka Carl Zaiss, dotykowy ekran-zero przyciskow i napis made in japan B)
Z minusow to stwierdzam ze jest troche za maly, moglby byc ciut wiekszy.
Fortuny za niego nie dalem, za to powiem ze sprawuje mi sie cakiem dobrze, zero zaparowanej soczewki jak do tej pory. Moze byc.


#100 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpień 2012 - 11:45

a w ostrym deszczu jak go potestujesz albo na duzej fali jak woda wchlapuje sie do lodzi to daj znac (albo jak go potrzymasz w kamizelce w czasie ostrego deszczu) czy da sie robic foty od razu...
niedawno swojego utopilem na kajaku, ale bylo plytko i wioslem wyciagnalem (przydala sie dluga linka, ktora przytroczylem...).