Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4911 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 sierpień 2014 - 06:22

To , co nazywa się u nas powszechnie niedoszacowaniem jest tylko pochodną cechy konstrukcyjnej blanków z Park Falls . Tak właśnie tamtejsi konstruktorzy widzą optimum połączenia czułości , zdolności rzutowych i siły cięcia .. i trwałości , co zupełnie "inaczej" się tutejszym specom kojarzy . Wg ich kryteriów Loomis i Lamiglas też są niedoszacowane ! Podziel się swoimi wątpliwościami z serwisem St Croix - będziesz miał szansę na kolejną zmianę poglądów :)


  • Jano lubi to

#422 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 sierpień 2014 - 07:10

Ja tam nie wiem, ale uncjowy premier to była prawdziwa pała i w swoim cw w ogólnie nie pracował tylko zaczynał dobrze rzucać i prowadzić jerki powyżej... nie chcę się kłócić z myślą konstruktorską jednak mam swoje spostrzeżenia, które podzielają koledzy na forum i chyba na razie tak zostanie. Dziękuję za wymianę poglądów i rozumiem punkt widzenia jednak póki co zostanę przy swoim.

Pozdrawiam.



#423 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 sierpień 2014 - 10:00

Ja tam nie wiem, ale uncjowy premier to była prawdziwa pała i w swoim cw w ogólnie nie pracował tylko zaczynał dobrze rzucać i prowadzić jerki powyżej... nie chcę się kłócić z myślą konstruktorską jednak mam swoje spostrzeżenia, które podzielają koledzy na forum i chyba na razie tak zostanie. Dziękuję za wymianę poglądów i rozumiem punkt widzenia jednak póki co zostanę przy swoim.

Pozdrawiam.

To trzeba było spróbować 1,5oz... :lol:

Naprawdę Premierem 1oz komfortowo ci się jerkuje np. Sliderem 10S?! :blink:



#424 OFFLINE   Florek

Florek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie
  • Imię:Paweł

Napisano 13 sierpień 2014 - 12:45

Witam wszystkich

Szukam blanku jak w tytule, może ma ktoś i chce się pozbyć w dobrej cenie



#425 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 sierpień 2014 - 23:34

Witam, odświeżam temat ponieważ potrzebuję porady co do blanku czy ewentualnie seryjnego kija St.Croix z serii  Legend Elite.Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy LES90MHF2 a LES86MF2. Jakiś czas temu miałem budować lekką szczupakówkę na blanku Lamiglasa , ale jak zwykle skończyłem na kolejnym kiju STC i chyba tak już pozostanie...

Aktualnie jestem posiadaczem między innymi Avida AVS90MHF2 i przyznam się zastanawiam się nad jego wymianą na wyższy model.Kij jest bardzo dobry, ale ''macałem'' kilka Elitek i niema co oszczędzać - warte grzechu ustrojstwo.

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy warto zamieniać ten kij na LES90MHF2 lub LES86MF2 ? (wiadomo, że te 12 lb to bardziej 14-15)   - przeznaczenie wielkorzeczny uniwersał sandacz, szczupak , boleń (kolejność nieprzypadkowa) , gumy na główkach od 7 do 20 + kopyto 3 '' zakładam na wzór i woblery typu sandaczówki Wideł itp.. Jak te kije zachowują się w porównaniu do SC III , moc, praca , ugięcie. ? Takie machania w sklepie nie do końca wszystko wyjaśniają dlatego jestem wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 19 sierpień 2014 - 21:18


#426 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 sierpień 2014 - 16:48

Miałem takiego avida jak Twój i zamieniłem go na elitke 86mhf2. Kij lepiej ładuje i rzuca niż avid, jest bardziej czuły, mocy ma dość na wymienione przez Ciebie ryby, pod rybą pracuje jak trzeba czyli im większa tym głębiej. Modelem słabszym ( 12 lb ) nie łowiłem więc nie wypowiem się ale jeśli ma to być uniwersał pod ryby które wymieniłeś to brałbym LES90MHF2. No i jeszcze jedno, polecam Ci zbudować tą wędkę u Rafała vel Dąbek111, ja jestem bardzo zadowolony z Jego pracy.


  • Szymon82 i morales lubią to

#427 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:03

Mam pytanie do szanownych kolegów, czy ktoś macał jednocześnie lub miał w rękach kije na blankach  STC  3SC96MLF2 oraz Batson XST 1143F? Czy można je jakoś porównać? STC ma moc 10lb ale ponoć są niedoszacowane, Batson ma 12lb (Batsonem machałem, STC jeszcze nie miałem w rękach). Jeszcze jaka jest różnica między Avidem a Elitką w kijach o tej mocy. 



#428 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 sierpień 2014 - 21:31

STC  3SC96MLF2  jest blankiem 10lb, nadmiaru mocy w nim  nie ma. Ma za to przepiękne ugięcie, amortyzację. Co prawda teraz moda na xfasty w tytanach. XST1143F jest szybszy i mocniejszy z ugięciem przesuniętym bardziej w stronę szczytu i wyraźnym przyrostem mocy w dolniku. Pałą nie jest.



#429 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 26 sierpień 2014 - 06:33

Blank możesz sobie kupić sam w USA,do Polski przysyłają bez problemu np. GET BIT



#430 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 26 sierpień 2014 - 06:34

A jeśli zechcesz to Ci pomogę,w zakupie



#431 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 26 sierpień 2014 - 06:36

Trzeba doliczyć koszty przesyłki ,podatek VAT i cło.Więc lepiej kupić więcej za jednym razem,jeden koszt przesyłki.



#432 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 październik 2014 - 13:22

St. Croix SCIV 4S70MLF2

 

 

Witam serdecznie

 

Czy miał ktoś z Was w ręce ten blank? Na forum jest jedna osoba która używała ten sam tylko jednoczęsciowy model do połowu okoni. Mnie interesuje łowienie tym dwuczęsciowym pstrągów w górskich rzeczkach. Nie wiem tylko czy nie będzie za sztywny na kropki i znając St. Croix czy nie będzie to bardziej pała sandaczowa. Głównie używam woblerów 5-7 cm typu minnow ewentualnie obrotówki nr. 2-3 lub gumki z główkami min. 3 gramy główka. Z góry dziękuję za informacje.

 

Pozdrawiam

maciekd07



#433 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2014 - 13:25

Czesc

 

Uzywam na pstragi 4SW70MLM

 

Jak chcesz poczytac cos wiecej o tym blanku w zastosowaniach pstragowych to :

 

http://jerkbait.pl/t...dka-las/page-23



#434 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 październik 2014 - 14:40

Witaj

 

Nie ukrywam @Guzu że inspirowałem się właśnie Twoim kijem jednak poszukuję czegoś bardziej na Polskie warunki czyli o mniejszej mocy bo u Nas 50 cm niestety to raczej rzadkośc. Przynajmniej u mnie. Oprócz mniejszej mocy, zależało mi na kiju dwucześciowym bo czasem ide z buta przez krzaki pare kilometrów a z jednoczesciowym by mi to zajeło dłuzej. Pytam o ten akurat model bo blank blankowi nie równy i nie chce czegoś co sie gorzej bedzie nadawało na pstrągi niż inne opcje.


  • Guzu lubi to

#435 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2014 - 15:39

Nie ukrywam, ze jestem mile zaskoczony, ze moje mocno nietypowe wedki kogos do czegos inspiruja :)
Ciesze sie.

 

Do lekkiego lowienia 10 funtowy kij bedzie dobry. Do tego jakbys wzial cos moderate fast ...to frajda murowana .)

 

 



#436 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 24 październik 2014 - 16:13

Moje rzeczki i typ łowienia wyglądają dosyc podobnie, tylko że są, z tego co widze u Ciebie na zdjęciach, troche węższe i płytsze niż Twoje. W zasadzie krótszym kijem lepiej operuje mi sie woblerem a ja lubie jeszcze jerkowac minnowami wiec łącząc te fakty i Twoje doswiadczenia, które publikujesz na forum, nie jest to głupi pomysł z tym króciakiem.


  • Guzu lubi to

#437 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 24 październik 2014 - 19:22

Mój ulubiony kij pstrągowy ale mam wersję w jednym kawałku. Dla pewności, legend inshore (4SW70MLF 10lbs, do 10gr) a nie tournament bass czy walleye. Na pewno nie jest nie jest to pała sandaczowa. Wymienione przynęty rzuca i prowadzi bez problemów w warunkach pstrągowej wody. Amortyzacja blanku pozwala przyjemnie i skutecznie zaciąć i wyholować nasze pstrągi, czyli 25 - 60cm. Te sześćdziesiątki oczywiście teoretycznie bo na branie ciężko liczyć. Ale z większymi zębatymi bez problemu daje radę, w końcu to morskie 10 lbs.
Tomaszek11


Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 24 październik 2014 - 22:47

  • Guzu lubi to

#438 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 24 październik 2014 - 20:19

Nie ukrywam, ze jestem mile zaskoczony, ze moje mocno nietypowe wedki kogos do czegos inspiruja :)
Ciesze sie.

Do lekkiego lowienia 10 funtowy kij bedzie dobry. Do tego jakbys wzial cos moderate fast ...to frajda murowana .)

Guzu dlaczego nietypowe?
Ja właśnie rozpatruje 4S70MLF pod polskie warunki takie zaporowkowe łowienie z łódki .

#439 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 25 październik 2014 - 08:05

Guzu dlaczego nietypowe?
Ja właśnie rozpatruje 4S70MLF pod polskie warunki takie zaporowkowe łowienie z łódki .

@Guzu chodziło o nietypowe łowienie jakie jest łowienie pstrągów na mocne kije i stosunkowo krótkie w porównaniu jak przyjeło się łowic w Polsce. na zaporówkach to standard, ale na rzekach pstrągowych, stosunkowo szerokich to rzadkośc.

 

@Tomaszek11, mi chdziło o model na słodką wodę, ten Twój o którym wspominasz jest opisany do 12 lb. Wezmę pod uwagę Twoje doświadczenia, ale jest to jednoskład do którego się jednak nie przychylam do końca, bo będzie mi utrudniał życie i to okrutnie.



#440 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 październik 2014 - 10:23

Ja łowię na elitkę 7' ML , dwuskład . Na kropki mniej wiecej do 40cm mozna znaleźć napewno coś bardziej "spolegliwego" ale... na kropy od 40 wzwyż to progresywne ugięcie stc jak najbardziej się sprawdza B)  Szybka akcja i progres - przede wszystkim , takie mi pasują :)


Użytkownik matt edytował ten post 25 październik 2014 - 10:24






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix