Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1076 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 15 grudzień 2016 - 10:43

Ja bym zrobił tak :)
Zima długa z pewnością nie jeden kij interesujący cie pojawi się na giełdzie :)
Nawet jak kupisz używke LXS68MXF to nie zapłacisz więcej niż za nowego TBS68MXF i nie sądzę że to bedzie gorszy zakup.Krótko mówiąc zaoszczędzisz kilka stowek i będziesz miał lepszego kija :)

Ale wymyśliłem co :P

#562 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:22

Nie chcę się rozpisywać na forum(mam powody).Zadzwoń na 693143601.



#563 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:08

mialem 4c68mhf czyli krótszy brat i według mnie to jeden z najfajniejszych blanków sandaczowych, mialem k2,m1 i teraz właśnie wracam do tego tournamenta :) 

 

Fajne płynne ugięcie,czuły szczyt,mocny dolnik. Zakres użyteczny to według mnie 8-28g z wąską 4-5 calową gumą 



#564 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:05

mialem 4c68mhf czyli krótszy brat i według mnie to jeden z najfajniejszych blanków sandaczowych, mialem k2,m1 i teraz właśnie wracam do tego tournamenta :)

 

Fajne płynne ugięcie,czuły szczyt,mocny dolnik. Zakres użyteczny to według mnie 8-28g z wąską 4-5 calową gumą 

4C68MHF Bass - Jig-N-Worm TBC68MHF 6'8" MH FAST 1 12-20 3/8-1 0.505 5.5 2.4

Mówisz o tym?



#565 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:33

pomyliłem oznaczenia ten o którym mowie to 4C68MXF 14lb do 18g z opisem fabrycznym 



#566 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:22

Miał ktoś do czynienia z muchowymi blankami sc v z poniższego linku ? Pytam pod kątem spiningu - travela

 

http://www.mudhole.c...lank_weight:asc

Mam muchówkę na 9' #10 scV, ale w wersji saltwater, bo więcej mięsa, nie wiem jak zachowa się pod spinem, ale w muchówce daleko rzuca, lekki blank, ale mocarny i dynamiczny, po mnie kilku kolegów też sobie zrobiło muchówki na tym blanku. Musisz go jednak maksymalnie lekko uzbroić żeby się nie lał, #10 około 3/4 uncji ogarnie na oko, musiałbym podpiąć pod korbę i sprawdzić jeżeli Ci zależy, bo z wagą głowicy nie ma co porównywać.



#567 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:12

Mam muchówkę na 9' #10 scV, ale w wersji saltwater, bo więcej mięsa, nie wiem jak zachowa się pod spinem, ale w muchówce daleko rzuca, lekki blank, ale mocarny i dynamiczny, po mnie kilku kolegów też sobie zrobiło muchówki na tym blanku. Musisz go jednak maksymalnie lekko uzbroić żeby się nie lał, #10 około 3/4 uncji ogarnie na oko, musiałbym podpiąć pod korbę i sprawdzić jeżeli Ci zależy, bo z wagą głowicy nie ma co porównywać.

Dziękuję za informacje. Jeśli mógłbyś podpiąć korbę i oszacować jaką gramaturę by obsłużył to będę wdzięczny.



#568 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 02 styczeń 2017 - 20:28

Dziękuję za informacje. Jeśli mógłbyś podpiąć korbę i oszacować jaką gramaturę by obsłużył to będę wdzięczny.

Teraz już ciemno, jutro postaram się pomachać trochę. A na co planujesz tego travela?



#569 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 styczeń 2017 - 13:56

Używał ktoś najlżejszego w rodzinie traveli: LTS70MLF3 ?

 

Zastanawiam się nad nim, a właściwie nad samym  blankiem (bodajże 4T70MLF3), przerobiłem travele ATC, MHX, kompilacje z zastosowaniem blanków muchowych, różne seryjne i szukam czegoś nowego ;)



#570 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:37

Dziękuję za informacje. Jeśli mógłbyś podpiąć korbę i oszacować jaką gramaturę by obsłużył to będę wdzięczny.

Tak jak przypuszczałem na lekkim uzbrojeniu w tym wypadku na snake'ach jest w stanie rzucić 21gr, miałem podpiętą czeburachę 20gr plus szczupakowa agrafka przyjmuję 21gr. Jeśli by go doładowywać tak jak to robię kotwicząc rzuty muchówką to pewnie uncja i ciut więcej mu nie straszne, wytrzyma jak to dobra muchówka sporo oczywiście w granicach rozsądku, na pewno da wiele frajdy z holu i ryb nie ma prawa gubić :)

Akcja jest opisana co prawda mod-fast, ale to nie klucha przyjmując spinningową nomenklaturę.

Jednak to dość drogi blank żeby go kaleczyć spinem, rozejrzałbym się bardziej w stronę TFO TiCr X, częściej te blanki muchowe rodbuilderzy robią do spina, jest to blank tańszy, ale z bardzo mocnym lifting power i bardziej pasuje do spina niż ten StC, którego Ci opisałem, tak twierdzą fachowcy.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 03 styczeń 2017 - 21:44


#571 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:49

Tak jak przypuszczałem na lekkim uzbrojeniu w tym wypadku na snake'ach jest w stanie rzucić 21gr, miałem podpiętą czeburachę 20gr plus szczupakowa agrafka przyjmuję 21gr. Jeśli by go doładowywać tak jak to robię kotwicząc rzuty muchówką to pewnie uncja i ciut więcej mu nie straszne, wytrzyma jak to dobra muchówka sporo oczywiście w granicach rozsądku, na pewno da wiele frajdy z holu i ryb nie ma prawa gubić :)

Akcja jest opisana co prawda mod-fast, ale to nie klucha przyjmując spinningową nomenklaturę.

Jednak to dość drogi blank żeby go kaleczyć spinem, rozejrzałbym się bardziej w stronę TFO TiCr X, częściej te blanki muchowe rodbuilderzy robią do spina, jest to blank tańszy, ale z bardzo mocnym lifting power i bardziej pasuje do spina niż ten StC, którego Ci opisałem, tak twierdzą fachowcy.

Super, dziękuję za ten opis.

Rozglądam się za blankiem do zbudowania travela do woblerów, wahadeł głównie na spore rzeki. Wiem blank jest drogi, więc nie koniecznie w niego pójdę, ale TFO na pewno też rozważę.



#572 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2017 - 00:34

Jeśli dorwiesz Batsona RX8 9' #10, to wyjdzie z tego fajny S&S o mocy gdzieś do 14lb i cw do 25g spokojnie. Do tego akcja będzie zupełnie nie muchowa.

 

A jeszcze są do wzięcia: http://www.getbitout.../category/2073/



#573 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 styczeń 2017 - 10:44

Z tego getbita to ostrożnie z zamówieniem . Drugi raz czekam już grubo ponad miesiąc . Sprzedają wirtualny towar , który muszą zamówić . Sklep do D... 



#574 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2017 - 11:04

Ten blank mają u siebie.



#575 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:49

Jeśli dorwiesz Batsona RX8 9' #10, to wyjdzie z tego fajny S&S o mocy gdzieś do 14lb i cw do 25g spokojnie. Do tego akcja będzie zupełnie nie muchowa.

 

A jeszcze są do wzięcia: http://www.getbitout.../category/2073/

Piszesz "dorwać" czy te blanki są tak unikatowe aby potrzeba było aż tak ich szukać ? Mam jeszcze jedno pytanie ,jaki blank muchowy dwuczęściowy i 10 ft nadaje się do zrobienia na nim spinna na bałtycką trotkę "na lekko" a więc kij w granicach 14-15 lb i c.w do 25 g , no chyba że jest gdzieś taki blank jak spinn do kupienia .Był swego czasu Lamiglas XMG 120 2M ale niestety to już przeszłość .


  • TOFIX99 lubi to

#576 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:33

Jeśli dorwiesz Batsona RX8 9' #10, to wyjdzie z tego fajny S&S o mocy gdzieś do 14lb i cw do 25g spokojnie. Do tego akcja będzie zupełnie nie muchowa.

A jeszcze są do wzięcia: http://www.getbitout.../category/2073/


Dzięki za info. Kupiłem właśnie TFO Ticr 9' 12wt 4pc. Tego batsona też bym przetestował, ale za dużo wydatków na raz :-)
  • Tomek88 lubi to

#577 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:08

Dzięki za info. Kupiłem właśnie TFO Ticr 9' 12wt 4pc. 

 

Dobry blank, pare sztuk zrobilem :)



#578 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:22

Właśnie rozważałem ten blank do użycia, będę miał kilka pytań  do Ciebie @Del Toro, myślałem , że można to TFO kupić tylko gotowy kij ( nie bardzo chciałbym przerabiać )



#579 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:30

https://mistpool.com...207&cPath=70_75


  • Piastun lubi to

#580 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:39

Dobry blank, pare sztuk zrobilem :)


Czy aby na pewno robiłeś TiCr ? Może TiCrX - bo to dwa różne bkanki.... TiCr jest czarny i raczej średnio szybki, TiCrX jest niebieski i sporo szybszy od TiCr.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych