Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie
BLANKI

Blanki St. Croix

blank st.croix

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1076 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 post贸w
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 04 stycze艅 2017 - 17:45

Dzi臋kuj臋 za link, ale nie widz臋 blanku 12#, a najbardziej on mnie interesuje, l偶ejsze za bardzo si臋 dubluj膮 z ju偶 posiadanymi ( ostatnio ogl膮da艂em kij na blanku Winstona 10# i troch臋 za lekko ;) )



#582 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 stycze艅 2017 - 17:47

Co znaczy "lekko" jaki wyjdzie z #10 spinn ? M贸g艂by艣 okre艣li膰 spinningowy c.w takiego kija ?



#583 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 stycze艅 2017 - 17:51

Czy aby na pewno robi艂e艣 TiCr ? Mo偶e TiCrX - bo to dwa r贸偶ne bkanki.... TiCr jest czarny i raczej 艣rednio szybki, TiCrX jest niebieski i sporo szybszy od TiCr.

 

X w takim razie, ten niebieski :)



#584 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 post贸w
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 04 stycze艅 2017 - 18:05

Niestety nie mia艂em mo偶liwo艣ci po艂owi膰 na niego, ugi臋cie bardzo 艂adne, g艂臋bokie, na pewno bardzo dobra amortyzacja ale w艂a艣nie brakowa艂o mi troch臋 mocy w dolniku, za szybko dochodzi艂 do g艂臋bokiego ugi臋cia. W艂a艣ciciel okre艣la艂 jego ci臋偶ar wyrzutowy na oko艂o 35 gram贸w, tzn 20 gramowa g艂贸wka plus du偶a guma. Oczywi艣cie ka偶dy kto mia艂  styczno艣膰 z kijami zbudowanymi na blankach muchowych wie 偶e to raczej  blank nie do agresywnego opadu. Problem w tym, 偶e ja mam doskona艂y dla mnie kij ( stary Sevier 260 cm, nominalnie cw do 42 gr) do ci臋偶szego 艂owienia o nieko艅cz膮cej si臋 amortyzacji, tam p艂ynnie dolnik ma zawsze z czego gi膮膰 si臋 dalej i jedyn膮 wad膮 to jest to 偶e nie jest travelem. Dlatego szukam czego艣 w kr贸tszych sk艂adach ( ale takich kijk贸w nie znajdzie si臋 w sklepie obok ).



#585 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 04 stycze艅 2017 - 18:42

Co znaczy "lekko" jaki wyjdzie z #10 spinn ? M贸g艂by艣 okre艣li膰 spinningowy c.w takiego kija ?

Swego czasu kilka przeszczep贸w muchowo-spinningowych zrobi艂em i .... nie ma regu艂y 偶e z #9-ki wychodzi kij 20 gramowy a z #10 uncj贸wka itd....

Z grubsza mo偶na by jakie艣 takie uproszczenie zaryzykowa膰 ale to jest jednak bardzo duuuu偶e uproszczenie szczeg贸lnie w dobie switch-贸w ;)

Najmocniejszy blank to by艂 #12-13 i zachowywa艂 si臋 jak kij 40g ale jak siada艂 na niego 80 cm letni bole艅 to by艂 wygi臋ty po fore.

Po co to pisz臋? By za tego rodzaju eksperymenty nie brali si臋 w臋dkarze lubi膮cy kije pokroju St.C Elite czy innych marek "z zapasem mocy w dolniku"   ;)

Ten pogi臋ty dolnik w takim "przeszczepie" nic jeszcze nie oznacza poza tym, 偶e taki mucho-spinn du偶o mocniej oddzia艂uje na ryb臋 ni偶 niejeden kij z zapasem mocy w betonowym nie dzia艂aj膮cym dolniku. 

W ostatnich latach wysyp konstrukcji typu slim spowodowa艂 brak rzeczywistej konieczno艣ci takich poszukiwa艅...

 

PS

Artur,- chyba @jersey 艂owi艂 tym TFO w wersji spin trotki w morzu, wi臋c od niego b臋dziesz mia艂 najbardziej wiarygodne informacje.... ;)


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 04 stycze艅 2017 - 18:44

  • Tomek88 lubi to

#586 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2639 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa, Choszcz贸wka
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 04 stycze艅 2017 - 19:20

Piszesz "dorwa膰" czy te blanki s膮 tak unikatowe aby potrzeba by艂o a偶 tak ich szuka膰 ? Mam jeszcze jedno pytanie ,jaki blank muchowy dwucz臋艣ciowy i 10 ft nadaje si臋 do zrobienia na nim spinna na ba艂tyck膮 trotk臋 "na lekko" a wi臋c kij w granicach 14-15 lb i c.w do 25 g , no chyba 偶e jest gdzie艣 taki blank jak spinn do kupienia .By艂 swego czasu Lamiglas XMG 120 2M ale niestety to ju偶 przesz艂o艣膰 .

 

Nie s膮 a偶 tak unikatowe w sensie u偶ytkowym, ale s膮 do艣膰 tanie, jak na swe walory. Na drugie pytanie niestety nie znam odpowiedzi.



#587 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 post贸w
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 04 stycze艅 2017 - 19:53

Ja szukam blanku dla kt贸rego 80 centymetrowy bole艅 nie b臋dzie 偶adnym wyzwaniem, a mi臋dzy kra艅cowo wygi臋tym dolnikiem a dolnikiem "betonowym"  widz臋 jeszcze sporo miejsca :D . Sam bardzo lubi臋 kije o bardzo g艂臋bokim ugi臋ciu ( niekt贸re maj膮 rodow贸d muchowy ) ale akurat tutaj potrzebuj臋 czego艣 bardzo progresywnego. Bardzo cz臋stym przy艂owem by艂y sumy a zdarza艂y si臋 takie kt贸re potrafi艂y mi z l偶ejszego z kij贸w zrobi膰 powy偶ej uchwytu prostk臋, nie by艂o nawet czasu ani mo偶liwo艣ci poluzowa膰 hamulca. Kompromis mi臋dzy wzgl臋dnym komfortem 艂owienia a moc膮 zestawu jest trudny do osi膮gni臋cia, ale mo偶liwy w przypadku blank贸w spiningowych niestety utrudnia spraw臋 fakt, 偶e ma to by膰 3 lub cztero sk艂ad. St膮d moje poszukiwania.



#588 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 stycze艅 2017 - 20:31

Czy aby na pewno robi艂e艣 TiCr ? Mo偶e TiCrX - bo to dwa r贸偶ne bkanki.... TiCr jest czarny i raczej 艣rednio szybki, TiCrX jest niebieski i sporo szybszy od TiCr.

To r贸偶ne blanki to fakt i pisa艂em o niebieskim TiCr X proponuj膮c go koledze "dreadknight" jednak z tego co pami臋tam czarny jest nie tyle wolniejszy co bardziej suchy i ko艂kowaty.



#589 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 stycze艅 2017 - 20:47

Dzi臋ki za info. Kupi艂em w艂a艣nie TFO Ticr 9' 12wt 4pc. Tego batsona te偶 bym przetestowa艂, ale za du偶o wydatk贸w na raz :-)

Kupi艂e艣 niebieski ticr x czy czarny ticr? I napisz ile ogarnia膰 b臋dzie w spinie jak zostan膮 zrobione pomiary :)

 

 

Swego  [....]  informacje.... ;)

Potrzebne by艂o okre艣lenie poj臋膰 w tej dyskusji, fajnie, 偶e komu艣 si臋 chcia艂o ;)

 

 

Piszesz "dorwa膰" czy te blanki s膮 tak unikatowe aby potrzeba by艂o a偶 tak ich szuka膰 ? Mam jeszcze jedno pytanie ,jaki blank muchowy dwucz臋艣ciowy i 10 ft nadaje si臋 do zrobienia na nim spinna na ba艂tyck膮 trotk臋 "na lekko" a wi臋c kij w granicach 14-15 lb i c.w do 25 g , no chyba 偶e jest gdzie艣 taki blank jak spinn do kupienia .By艂 swego czasu Lamiglas XMG 120 2M ale niestety to ju偶 przesz艂o艣膰 .

 

Orientowa艂bym si臋 w batsonie IF1009 czy ogarnie podan膮 przez Ciebie gramatur臋, ale powinien by膰 gdzie艣 w bliskich okolicach:  http://www.fishingce...nki_muchowe.php

 

 

 

 

 

 

Sorki za dubel, jakby moda razi艂o w oczy mo偶na po艂膮czy膰 z poprzednim postem :)



#590 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 04 stycze艅 2017 - 23:01

Tak, teraz z przykro艣ci膮 widz臋 chyba zbyt du偶y skr贸t my艣lowy jaki wykona艂em w swoim poprzednim po艣cie.

To czego nie napisa艂em dok艂adnie dotyczy gi臋cia si臋 dolnika w mucho-spinach i jego wp艂ywu na dzia艂anie w臋dki jako narz臋dzia.

Pozostawienie jednej przelotki na dolniku ( w rozumieniu 2 cz blanku) powodowa艂o w moich mucho-spinach szczeg贸lnie w klasie #7 #8 #9 i偶 spinningowe wabie prowadzone takim kijem po wykonaniu energicznego zaci臋cia wcale lub zbyt ma艂o przesuwa艂y si臋,- ergo - brak mo偶liwo艣ci skutecznego zaci臋cia.

Najprostszym zabiegiem wykluczaj膮cym te przypad艂o艣膰 by艂 monta偶 dw贸ch przelotek na dolniku. Po czym rozk艂ad si艂 wygl膮da艂 ju偶 inaczej i zaci臋cia zn贸w by艂y mo偶liwe i skuteczne. Co do holu,- uczepi艂em si臋 tych boleni tylko z jednego powodu,- letnie s膮 silne i waleczne co opr贸cz brzan kt贸re r贸wnie偶 艂owi艂em takimi przeszczepami uwa偶am za obrazoburcze wydaje mi si臋 najlepszym testem dla takowych konstrukcji.

Wracaj膮c do rzeczy owo wygi臋cie po fore wyst臋puje do艣膰 szybko a potem ju偶 tylko jego g艂臋boko艣膰 zale偶y od wielko艣ci ryby i 偶ycz臋 ka偶demu kto p贸jdzie t膮 drog膮 spotkania z boleniem, kt贸ry jest silniejszy od opas艂ego pacyficznego 艂ososia czy innego tarpona bo przecie偶 w臋dki w klasie #12-13 nie s艂u偶膮 do 艂owienia pstr膮偶kow, a za艂o偶enie do nich korby nie powoduje, 偶e staj膮 si臋 s艂abe ;)  s膮 tylko inne...


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 04 stycze艅 2017 - 23:03

  • Piastun, D膮bek 111 i Tomek88 lubi膮 to

#591 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 post贸w

Napisano 04 stycze艅 2017 - 23:22

Kupi艂e艣 niebieski ticr x czy czarny ticr? I napisz ile ogarnia膰 b臋dzie w spinie jak zostan膮 zrobione pomiary :)

 

 

oczywi艣cie niebieski ticr X :)

Jasne 偶e napisz臋 jak to wygl膮da.


  • Piastun lubi to

#592 OFFLINE   D膮bek 111

D膮bek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 post贸w

Napisano 04 stycze艅 2017 - 23:49

 Je艣li idzie o niebieskiego ticr x  9' #12 to mia艂em okazj臋 nim troszk臋 po艂owi膰 ,po tym jak zmontowa艂em go w spinie  Wojtkowi.

Arek dobrze prawi,偶e je艣li kto艣 gustuje w szybkich spinach  typu StC elit ,mo偶e si臋 rozczarowa膰 na starcie.Je艣li jednak uda si臋  zapi膮膰 bolka,to szybko stwierdzi ,偶e innego badyla nie chce. Ryba nie jest w stanie wyci膮gn膮膰 linki nawet na do艣膰 lu藕no ustawionym hamulcu. 

Sama klasa linki 9 ,10 czy 12  w takiej w臋dce nie robi r贸偶nicy przy boleniu 70 czy 80cm ,bo im ni偶sza tym kij b臋dzi臋 g艂臋biej pracowa艂 ,a zapas mocy i tak b臋dzie w rezerwie. Bolenia 75cm wyj膮艂em bez wi臋kszego problemu na kleni贸wk臋 z moch贸wki #6-7 .Po braniu zrobi艂 tylko kr贸ciutkie bzzz ,wyci膮gaj膮c maks 0,5m plecionki  i po kilku pompkach w 2-3min l膮dowa艂 na brzegu.

Je艣li idzie o realn膮 gramatur臋 konkretnego FTO ticrx 9' #12  to w/g mnie  boleniowy wob 20g to jest maks komfortu rzutowego.Po prostu szczyt贸wka nie pozwala na wi臋cej i dynamiczniej ,cho膰 w dolniku jest moc. Jak dla mnie na pewno nie jest to tzw uniwersal ,  a  wybitnie pod wobki.


  • Guzu, Piastun i Tomek88 lubi膮 to

#593 OFFLINE   Piastun

Piastun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 post贸w
  • LokalizacjaChaszcze

Napisano 05 stycze艅 2017 - 08:21

@Rheinangler, pisz膮c na forum skazani jeste艣my na pewne uproszczenia, inaczej posty by艂y by wielostronnicowe, trudno艣膰 sprawia fakt, 偶e m贸wimy o zupe艂nie nie standardowych konstrukcjach, w realu por贸wnuj膮c zaraz by艣my po wzi臋ciu kija w r臋k臋 wiedzieli o co nam chodzi i co mamy na my艣li ;) . Ka偶dy kto grzeba艂 troch臋 przy samodzielnym zbrojeniu ju偶 wie, 偶e nawet te same blanki inaczej uzbrojone  b臋d膮 mia艂y inn膮 charakterystyk臋 a jestem przekonany, 偶e nawet  tak samo rozmieszczone przelotki( praktycznie niemo偶liwe ze wzgl臋du na inne d艂ugo艣ci uchwytu) ale spinningowe b臋d膮ce wy偶szymi- dalej odsadzonymi  i maj膮cymi wi臋ksz膮 艣rednic臋 pier艣cienia ni偶 muchowe ( a przecie偶 pod te muchowe jest projektowany blank ) spowoduj膮 zupe艂nie inne ugi臋cia przy pracy pod obci膮偶eniem, problem b臋dzie dotyczy艂 g艂贸wnie dolnika, tam r贸偶nice b臋d膮 najwi臋ksze. Zdecydowanie 艂atwiej jest pyta膰 i por贸wnywa膰  gotowe wyroby popularnego producenta, jest punkt odniesienia, s膮 one w powszechnym u偶yciu. Pomijaj膮c fakt, 偶e teraz  du偶o wi臋cej os贸b poszukuje jedno sk艂ad贸w, to s膮 i tacy kt贸rych potrzeby s膮 zupe艂nie inne, a poziom technologiczny jest taki, 偶e dobrze zaprojektowane i wykonane w臋dziska wielosk艂adowe maj膮 doskona艂e parametry u偶ytkowe.  Mam nadziej臋,  偶e koledzy kt贸rzy zbroili te blanki TFO je艣li tylko zechc膮 si臋 podzieli膰 swoimi spostrze偶eniami mog膮 wnie艣膰 bardzo du偶o istotnych informacji, wi臋kszo艣膰 z potencjalnie zainteresowanych nie spotka si臋 w sklepie i nad wod膮 z takimi w臋dziskami. To w艂a艣nie si艂a tego Forum.

@D膮bek 111 dzi臋ki za informacj臋, to mi du偶o wyja艣nia, blank na pewno interesuj膮cy, ale swoimi parametrami w takim razie Seviera mi nie zast膮pi, pozdrawiam Piastun.



#594 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 05 stycze艅 2017 - 08:49

Seviera nigdy Ci nic nie zast膮pi szczeg贸lnie wtedy gdy pasuje ci idealnie  ;) oboj臋tnie, czy to b臋dzie szklak, kompozyt (jak Tw贸j) czy w臋giel, cho膰 mo偶e w w臋glu mieli by kilku konkurent贸w...


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 05 stycze艅 2017 - 08:50


#595 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 post贸w
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 stycze艅 2017 - 11:09

 

Je艣li idzie o realn膮 gramatur臋 konkretnego FTO ticrx 9' #12  to w/g mnie  boleniowy wob 20g to jest maks komfortu rzutowego.Po prostu szczyt贸wka nie pozwala na wi臋cej i dynamiczniej ,cho膰 w dolniku jest moc. Jak dla mnie na pewno nie jest to tzw uniwersal ,  a  wybitnie pod wobki.

 

Coz, ja mam inne info co do gornego cw, od osob ktore troche nim polowily. Blachy na Patagoni lataly 25g spokojnie i z zapasem.

Drugi kumpel rzucal blachy 27g i twierdzi ze jeszcze pare gramow wiecej pociagnie ;)

 

 

Mam nadziej臋,  偶e koledzy kt贸rzy zbroili te blanki TFO je艣li tylko zechc膮 si臋 podzieli膰 swoimi spostrze偶eniami mog膮 wnie艣膰 bardzo du偶o istotnych informacji, wi臋kszo艣膰 z potencjalnie zainteresowanych nie spotka si臋 w sklepie i nad wod膮 z takimi w臋dziskami. To w艂a艣nie si艂a tego Forum.

 

 

Piastun, podpytaj Daniela Hlehle, on tego TFO przeczolgal przez pare kontynentow. Chyba najlepsza osoba zeby udzielic Tobie info na ten temat.


U偶ytkownik Del Toro edytowa艂 ten post 05 stycze艅 2017 - 11:27


#596 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 post贸w
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imi臋:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 05 stycze艅 2017 - 11:47

Piastun, podpytaj Daniela Hlehle, on tego TFO przeczolgal przez pare kontynentow. Chyba najlepsza osoba zeby udzielic Tobie info na ten temat.

 

Tutaj Daniel troch臋 pisa艂 o TFO TiCrX 12wt:

 

http://jerkbait.pl/t...ektravel/page-2



#597 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 post贸w
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imi臋:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 12 stycze艅 2017 - 07:34

Panowie,

Dwa kije robione na tym samym blanku a mianowicie 5S68MXF-B czyli LXS I LXC68MXF s膮 oznaczone jako LXS 12lb a LXC 14lb.

Sk膮d bior膮 si臋 r贸偶nice w opisie? Wiem, 偶e wcze艣niej kto艣 pyta艂 o podobn膮 kwesti臋 ale bez odpowiedzi si臋 rozesz艂o. Pytam z ciekawo艣ci.



#598 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 post贸w
  • LokalizacjaStolica
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 stycze艅 2017 - 09:48

S to spin,a C to cast stad roznice w opisie mocy,ale ogladajac nie zauwazylem jakies roznicy.



#599 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 post贸w
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imi臋:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 12 stycze艅 2017 - 09:51

Darek, blank ten sam a mimo wszystko opisany r贸偶nie. Pytanie by艂o sk膮d takie r贸偶nice. Co to za r贸偶nica czy spin czy cast?



#600 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 12 stycze艅 2017 - 17:51

Co prawda ca艂a wiedza jak膮 z rb wynios艂em sprowadza si臋 do przekonania, 偶e w臋dka bez wyplatanki jest jak obraz bez podpisu, a o StC wiedz臋 mam pomijaln膮, tym niemniej wy艂o偶臋 tobie t膮 r贸偶nic臋 :) 

Oba typy zbrojenia maj膮 swoje wady i zalety ale casting nie ma tylu wad co str贸j spinningowego. Przelotki w kijach castingowych poprzez - patrz na spacing i rozmiary, zdecydowanie efektywniej wykorzystuj膮 moc blanku, rozk艂adaj膮c obci膮偶enia z pracy na d艂u偶szym odcinku, co skutkuje wzrostem jego mocy. 

Delta JanuszaD pr贸buje to zjawisko przetransponowa膰 pod sp贸d blanku, ale spinning i tak pozostaje form膮 schy艂kow膮.. :)   


  • sucks_one, Tomek88 i JanuszD lubi膮 to





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: blanki, blank, st.croix

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych