Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wahadło przynęta nr 1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
308 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 28 maj 2006 - 11:56

http://zamen.prv.w.interia.pl/

Może przyda się komuś taka strona do producenta wahadłówek - Adama Kaczmarka z Gdyni.

#22 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 28 maj 2006 - 12:27

Z tych blach szczególnie sprawdzona na trocie jest tzw. Gdyńska :mellow: Sam się wiele razy o tym przekonałem. :unsure:

Rafał B)

#23 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 28 maj 2006 - 12:33

Byly jeszcze takie blaszki o nazwach Orkla i Orklac (czy jakos tak :unsure: ), produkuje ktos jeszcze to?


Rublex Orckla może ?? Malowana w czarno czerwone paski wzdłuż blaszki?? Waga 9 gr. Mam taką w oryginale i kilka swojej twórczości :mellow: Faktycznie jeżeli ktoś lubi łowić wachadłami to niezastąpiona w płytkiej wodzie. <_<

  • mekDa lubi to

#24 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 17:27

O rzut spiningiem ode mnie jest muchowy sklep wedkarski Coren's Rod & Reel . Jest to rowniez warsztat w ktorym mozna zamowic wedke , czyli zbudowac . Wczoraj zaszedlem tam aby kupic Muskie Hunter [ w srodku zdiecie Pepe z muskie nad Lake of de Woods ] i patrze a pod szybka leza male wachadloweczki 4cm , wykrepowane jak karlinki , oznaczone dwoma literkami SW lub MS, zalezy jak obrocic . Jestem pewien ze to polska robota , niestety od sprzedawcy nie dowiedzialem sie wiele [moj angielski Embarassed]
Cena 7 $ . Kupilem jedna z ciekowosci , piekna pstragowa blaszka.

#25 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 28 maj 2006 - 18:00

Jerry, wydaje mi się, że kupiłeś blaszki produkcji Marka Szczesnego z Białogardu.

Czy to coś takiego jak na tej stronie: http://aukcja.interi...?item=106365525 ?

Pozdrawiam.

#26 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 18:07

Z tego co obejrzalem na jego stronie to ksztalty sie zgadzja , ale wzor zdobienia mojej jest inny . To nie oznacza ze moja blaszka jest kogos innego , te literki SM pasuja a wykonczenie to sam wiesz ze jest przy kazdym wyrobie inne w zaleznosci od pomyslu ...i bardzo dobrze jest roznorodnosc . Pytanie skad one sie wziely w tym sklepie miedzy Lamiglasami i Sage . W nastepna sobote sprobuje sie dowiedziec bo to mi pachnie polskim pstragarzem ... :mellow:

#27 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 18:13

Zapomnialem jeszcze ze kupilem tez woblerek na pstragi tez 4cm , bez kotwiczek , piekny oliwkowy kolor , i na nim sa literki PG ...czyzby to wobler pana Gebali ?, nie wiem jak on ma na imie .cena 8$.

#28 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2006 - 18:26

@Tomi,

gratuluję pięknych rybek. :D
Cieszy bardzo, że zacząłeś wypuszczać ryby. Brawo. :mellow:


#29 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 28 maj 2006 - 18:28

Jerry, jeśli PG to mogą być woblery z Brodnicy, jest tam człowiek, który je robi i tak podpisuje.

A tu link do jego strony
http://www.pg.0catch.com/

A Gębale z tego co się orientuje miały od spodu napis Gewo, albo podpis Gębski.

#30 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 20:09

Dzieki za te strone . Rzeczywiscie wsrod oferty znalazlem idalnie taki jak mam .

#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2006 - 12:16

Wrzucilem, co znalazlem. mialem gdzies jeszcze kilka sredniej wielkosci ale pewnie gdzies dyndaja na drzewach...
Jak ktos cos ma ciekawegoi z wahadel to niech wrzuca...sie popatrzy... B)

Gumo

Załączone pliki



#32 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 29 maj 2006 - 17:05

Witam,

ja nigdy nie przekreślilem wahadeł a tym bardziej wirowek, nawet przyznam, ze te ostatnie są dla mnie najbardziej uniwersalną przyneta na nasze drapierzniki.
@Phala, kup kilka alg conajmniej 16 g z cienkiej blachy i zacznij nimi jerkować w mocno zarośniętych lowiskach. Firma dragon ma w swojej ofercie taką blachę z mocno zmatowionego aluminium. Blacha ta doskonale też nadaje się na grążelowe zatoczki, co empirycznie sprawdzałem rok temu. Wachadłówki firmy MAST są też świetną przynetą na pod poznańskie bolenie, kosztują tyle co nic, więc wrzucam je nawet w największe zaczepy.
jerzy


#33 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 29 maj 2006 - 17:30

@Jerzy, nie muszę kupować... mam tego żelastwa sporo. Zachęcony waszymi postami będę próbować skusić jakiegoś zębacza na wahadło. Może pójdzie mi lepiej niż ze sliderem :lol: :lol: :lol:

#34 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 31 maj 2006 - 15:53

Ja z ciekawych blach posiadam stare, polskie błystki z logo Czapli. Są to Gnomy i Kalewy. Nie wiem dokładnie ile mają lat, ale są bardzo stare. Niestety nie mam czym zrobić im zdjęcia i wrzucić na forum.

#35 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 czerwiec 2006 - 11:58

Ze swej strony, do opadu, mogę polecić serię błystek Jaxon Holo Select Killer, w wersji Light.
W bieżącym roku spróbowałem opadu, w wersji opisanej przez @Jerrego hzs (pkt. 1), blaszkami w rozmiarze nr 2 i wadze 12g.
Po niewielkim podrasowaniu szczypcami, wersja Karaś Light Killer doskonale pracuje w opadzie.
Podrasowanie polega na wyprostowaniu esowatego odgięcia, od strony krętlika.
Ten zabieg powoduje, że blaszka lepiej pracuje w opadzie i nie wpada, zbyt łatwo, w ruch obrotowy.
W tym sezonie, na blaszkę z opadu, złowiłem dwa szczupaczki (56 i 54 cm) w miejscu, które wcześniej dość dokładnie obłowiłem sliderem 7 i Meppsem Lusoxem.

#36 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2006 - 18:49

koledzy, może wypiszecie konkretnie (firma, model) wahadła, które poprawnie pracują, które uważacie za skuteczne
Które wahadła ze sklepowych pułek (Polskich) polecacie kupić
pozdrawiam

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 czerwiec 2006 - 19:39

ALGA 0,1,2,3

GNOM 0,1,2,3

Podobno morsy też sie sprawdzają, ale na razie sie jeszcze do nich nie przekonałem :mellow:

#38 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 czerwiec 2006 - 18:32

Widzę że blaszany temat rozwinął się :mellow:
Więc może i ja dodam coś do tematu.
Przede wszystkim wachadłówka nie jest dla mnie jedyną słuszną przynętą bez której tych ryb bym nie złowił.W przypadku Goczałkowic łowienie na blachy jest podyktowane specyfiką łowiska a przede wszystkim tym że można łowić tylko z brzegu i brodzić .Jak większość zaporówek dno Goczałkowic w przeważającej części jest płaskie i ma mały spadek dlatego też najczęściej prowadzi się przynęte na dwóch, trzech metrach .Stojąc po pas w wodzie najłatwiej łowi się właśnie na lekkie wachadłówki i wirówki ,dlatego że są dalekosiężne i płytko pracują.Gdyby można było łowić z łódki to przypuszczam że każda przynęta byłaby dobra.
Jak łowię na blachy to częstym przyłowem są sandacze i okonie tyle tylko że nie wynika to z ich uwielbienia do żelastwa a z tego że łowię na płyciznach w pobliżu spadów i czasami trafi się na ryby które wychodzą na wielkie żarcie a wtedy to jest im wszystko jedno co mam za przynęte ,nawet mógłby to być palec mojej żony {zdjęcie}jakbym go odpowiednio poprowadził . :lol:
Samo łowienie na wachadła jest bajecznie proste rzut i zwijanie z lekkim pompowaniem tak żeby wachadłówka powoli opadała,ot cała filozofi .Jeżeli chodzi o dobór wachadła do łowiska to myślę że jest to indywidualna sprawa każdego z nas .Ja najpierw sprawdzam jak szybko dana wachadłówka opada bo dużo zależy od kształtu i z jakiej blachy jest zrobiona .Najzabawniejszy to mam kij, Shimano Catana 240 od 5 do 20 gr miękki parabolik,w połączeniu z niektórymi wachadłówkami których ciężar dochodzi do 35gr to pasuje to jak pięść do oka, ale tym kijem łowi mi się najlepiej .Wytrzymałość tego kija wprowadza moich znajomych w zdumienie , mnie zresztą też :huh:
Ale przy łowieniu szczupaków na pleciąke tak miękki kij to konieczność,w moim przypadku eliminuję praktycznie do zera spadanie szczupali a sam hol to czysta przyjemność. :mellow:
To narazie tyle w temacie B)
Na zdjęciu są moje świecidełka bez których nigdzie się nie wybieram. ;)

Załączone pliki



#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 czerwiec 2006 - 20:14

TOmi a na takie malowane paluszki to jak najlepiej poprawadza się??? szybko czy moze z opadu :mellow: :unsure:

#40 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 czerwiec 2006 - 20:36

Mifek to zależy jak leży. :lol: :mellow:
  • pawas2 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych