Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streeto i inne nowości Kongera 2016

konger streeto street fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:31

Friko Model według katologu 2-9 jest oznaczony "UL" a nie "L". Ciekawą propozycją może być 200cm, 4-16g na pstąga. Wszystkie modele Streeto dostępne są na Allegro http://allegro.pl/li...ul-uni-1-2-0408 Gorzej z WCH II.
  • Friko i j1001 lubią to

#122 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:34

Tak, masz rację - juz poprawiłem w opisie.



#123 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 28 kwiecień 2016 - 09:34

Jak się da zauważyć po wpisie @Friko wędka za nisko opisana. Ciekawe dlaczego producenci stosują takie zabiegi? Wędka opisana 2-9 grama a komfortowo daje radę 12 gramom. I kup se człowieku wędkę bez jej obejrzenia.

#124 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 09:38

Najcieżej rzucałem 17gr główka + guma 4" Daiwa duckfin - powiem szczerze że rzucało się jeszcze w miarę normalnie ale podbicie już było mało dynamiczne. Dlatego myślę że 15 gr + 3 cale smukłej gumy to dobre górne c.w. dla tego kijka.   



#125 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 28 kwiecień 2016 - 09:48

i chciałbym zobaczyc takiego zacnego streetowędkarza na zawodach w szczecinie , przeciez odbyły sie tam juz takowe zawody.... ciekawe jak taka wykałaczka dałby rade silnemu uciagowi odry , gdzie trzeba czasem machnać 35 g samej główki ... Dla mnie dziwne rzeczy sie dzieje z ta moda jakies wykałaczki  nie kije sandaczowo-szczupakowe.Zacinasz tym szczupaka 90 cm i meczysz sie z nim , a on pózniej  umiera bo kwas w jego miesniach ma takie steżenie zze odpłynie i zdechnie :/



#126 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 10:10

W zawodach streetfishingowych z reguły łowi się mniejsze ryby, lżejszym sprzętem. Tak jest na całym świecie. Herbową rybą streetfishingu jest przede wszystkim okoń. Myslę że z dużym okoniem Streeto dobrz sobie poradzi - oby tylko takie okonie pływały w naszych miejskich wodach ;)



#127 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 28 kwiecień 2016 - 16:35

Friko a możesz zmierzyć grubość blanku na szczycie i pomiędzy uchwytem a buttgripem?

#128 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:09

Konger Streeto 2-9 gr oznaczony symbolem "UL" jest w moim odczuciu wyraźnie mocniejszy od swojego lżejszego i krótszego brata o oznaczeniu "XUL".  Jest również dłuższy.

 

Wędka w moim przekonaniu jest wprost stworzona do obrotówki nr 2. Również mały woblerek będzie na niej ładnie pracował. Jeśli ktoś szuka kijka pstrągowego to myślę ze Streeto "UL" może być tutaj ciekawym wyborem. Wędka ma spory zapas mocy w dolniku, można nią będzie wyjąć naprawdę dużą rybę. Jak na wędkę dwuczęściową ma również moim zdaniem bardzo dobre ugięcie - bez przesztywnienia na łączu - zresztą widać to dobrze na powyższych zdjęciach - ugięcia może pozazdrościć Streeto niejeden markowy blank.

 

Jeżeli chodzi o przynęty jigowe to pracuje ona w zakresie główka ołowiana od 5 do 15 gr + smukła guma 2-3 cale. W tym zakresie normalnie, dynamicznie rzucałem testowanym kijem nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Dobrze czułem również to co się dzieje z przynętą pod wodą. Łowiłem zestawem z cienka plecionką - zresztą również Kongera + przypon z fluorocarbonu.

 

Miał być UL a mamy raczej ML... 15 g + gumka to dwa razy więcej niż fabryczny opis. 



#129 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:10

Friko a sprawdzałeś może na kijku 2-9 gr jaskółki 5-6 cm z główką 2,5-3,5 gr, czyli waga całości 4-5 gr? Z Twojego opisu wynika, że to chyba raczej (niestety) nie będzie odpowiedni kijek do tego typu obciążeń.



#130 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:42

Ja łowiłem jak narazie tym patykiem od 2-4gr. plus keitechy 2" i fishuntery 2,5" na 2gr czeburaszce, jak dla mnie było ok, w ten weekend może jakieś jaskółki potestuje.



#131 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:09

@misie.k spoko, daj znać jak z czuciem i czy da radę rzucić :)



#132 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:49

Friko a możesz zmierzyć grubość blanku na szczycie i pomiędzy uchwytem a buttgripem?

 

Streeto UL 2002:

 

o.d. tip  1,2 mm

 

o.d. butt 9,9 mm


  • Paavo, DP Fishing i dolot lubią to

#133 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2016 - 09:50

Friko a sprawdzałeś może na kijku 2-9 gr jaskółki 5-6 cm z główką 2,5-3,5 gr, czyli waga całości 4-5 gr? Z Twojego opisu wynika, że to chyba raczej (niestety) nie będzie odpowiedni kijek do tego typu obciążeń.

  moim zdaniem do takich przynęt lepszy będzie lżejszy model tzn. XUL



#134 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 maj 2016 - 21:59

Panowie już ktoś może się wypowiedzieć na temat Tango II jakieś opinie akcja kijka ? 
Szukam na kleniki 



#135 OFFLINE   Mirekms10@gmail.com

Mirekms10@gmail.com

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCiechocinek
  • Imię:Miroslaw
  • Nazwisko:Malinowski

Napisano 17 maj 2016 - 18:25

Kiedy będzie dostępny w sprzedaży dynamix jig ul

#136 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2016 - 20:51

Zapytaj bezpośrednio u producenta. Jakiś czas temu pytalem o dostępność ich nowego travela i dostałem informację że będzie w połowie czerwca. Może inne do tej pory niedostępny modele również wejdą w tym czasie

#137 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 17 maj 2016 - 20:52

Użytkuje ktoś wersję 2m 4-16g?



#138 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2016 - 17:32

Dziś bylismy z @MeMe w Kongerze i oglądaliśmy prototypy nowych wędek z serii Streeto.  Konger zdecydował sie bowiem rozszerzyć ofertę wędek dedykowanych do street fishing o.... 3 modele do lekkiego castingu. W mojej ocenie jest to bardzo odważny krok i chyba bezprecedensowy na polskim rynku gdzie jakby nie patrzec lekki casting jest dosyć niszowy.

 

Kije prezentują się bardzo fajnie, zdążyliśmy przeprowadzić testy rzutowe, zrobić tochę zdjęć i nakręcić filmik. Mysle że więcej będzie mógł napisać @MeMe w dziale Baitcasting gdyż to on testował kijek, ja ograniczę się do wrzucenia kilku fotek. 

 

Załączony plik  DSC00019.JPG   61,2 KB   145 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00020.JPG   58,36 KB   110 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00021.JPG   21 KB   105 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00022.JPG   20,46 KB   106 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC00023.JPG   20,99 KB   108 Ilość pobrań  


  • misie.k i Alexspin lubią to

#139 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 maj 2016 - 18:54

Dosyć niszowy to jest casting, lekki casting to już nisza w niszy :D
  • MarcinZet lubi to

#140 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 20 maj 2016 - 12:02

Jeśli ktoś ma bezpośredni kontakt z Kongerem, to może niech uzyska info, czy w ogóle w tym roku pojawią się w sprzedaży travele Pocket Expedition. Słałem już do nich zapytania, zlewają.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konger, streeto, street fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych