Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Daiwa - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 21 sierpień 2020 - 16:42

Kupiłem kij Daiwa  LUVIAS 3m cw 10-40 g a wszędzie w katalogach jest długość 305 m -o co chodziiiiii???

Może zaokrąglenie ze stóp? 9-stopowe Daiwy miały 275 cm, a 10 stóp to 305+



#122 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 22 sierpień 2020 - 14:54

Witam.
Ktoś posiada spinning DAIWA PROREX X SPIN 270 5-30g? Jaka ten kij ma akcje? Nada się do obrotówek nr3, 4 (10-12g) i gum w rozmiarach 8-10cm plus główki max 12g? Łowienie głównie na małych stawach i zaporowkach oczywiście z brzegu. Głównie chodzi o łowienie na obrotówki, niechciałbym żeby kij się za mocno giął przy prowadzeniu obrotówki, ale też chciałbym żeby kij się nadawał pod łowienie sandacza z gumy. Niestety mój idealny kij do tego celu uległ uszkodzeniu w transporcie i teraz muszę szukać czegoś innego gdyż już jest niedostępny :/
Ktoś z was ma ta daiwe i może coś o niej opowiedzieć? Głównie chodzi o akcje i sztywność. Pozdrawiam

Użytkownik DamianN edytował ten post 22 sierpień 2020 - 14:56


#123 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 25 sierpień 2020 - 07:24

Witam.
Ktoś posiada spinning DAIWA PROREX X SPIN 270 5-30g? Jaka ten kij ma akcje? Nada się do obrotówek nr3, 4 (10-12g) i gum w rozmiarach 8-10cm plus główki max 12g? Łowienie głównie na małych stawach i zaporowkach oczywiście z brzegu. Głównie chodzi o łowienie na obrotówki, niechciałbym żeby kij się za mocno giął przy prowadzeniu obrotówki, ale też chciałbym żeby kij się nadawał pod łowienie sandacza z gumy. Niestety mój idealny kij do tego celu uległ uszkodzeniu w transporcie i teraz muszę szukać czegoś innego gdyż już jest niedostępny :/
Ktoś z was ma ta daiwe i może coś o niej opowiedzieć? Głównie chodzi o akcje i sztywność. Pozdrawiam

Mam 15-50. Kijek bardzo fajnie skrojony. Cięty, tnie na dystansie jak trzeba. Kij o akcji szczytowej pracującej parabolicznie w zależności od ryby na końcu zestawu ;) Kije są prawidłowo opisane. 

 

Wersja 5-30 powinna być ok. 


  • ktm777 lubi to

#124 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 16 październik 2020 - 19:58

Witam

Czy ktoś przy trociowaniu używa Daiwa BG 290/10-40g lub daiwa lexa 300/10-30g ewentualnie daiwa team air 300/10-35g i może się podzielić opiniami zarówno nad rzeką jak i w morzu

 

 

 



#125 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2021 - 20:29

Cześć!
Czy ktoś z Was użytkuje Daiwa Prorex ASG Jiggerspin 7-28g? Od jakiego ciężaru guma +główka zaczyna pracować? Jakie przynęty obsługuje w górnym ciężarze wyrzutowym? Jak z odległościami rzutowymi?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#126 OFFLINE   bouli

bouli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 08:12

Mam casta Daiwa Prorex 8-35 g 180 cm i odnoszę wrażenie, że ciężar wyrzutowy jest mocno zaniżony wędka zaczyna się dobrze ładować od ok. 20-30 g wydaje mi się, że właściwa gramatura powinna być 15-50 g.  Czy podzielacie moją opinię ? 



#127 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 10 marzec 2021 - 15:22

Witam, ktoś z Was posiada moze którą z tych nowych białych wędek Daiwa TEAM TROUT AREA COMMANDER ? 1-6g 



#128 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 07 kwiecień 2021 - 09:53

Team Daiwa UL spining dł. 200 cm dla 2-10 g.

Czy ktoś jest posiadaczem wędki i podzieliłby się uwagami. Cel: jezioro główki 3-6g + gumki 2-3" i głębokość 3-6m.


  • kondzit@wp.pl lubi to

#129 ONLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 31 maj 2021 - 20:51

Daiwa ballistic x casting 2.10 7-28g , jest tu jakiś użytkownik tej wedki ?

#130 OFFLINE   kris_s

kris_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaRadom/powiat
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 czerwiec 2021 - 20:14

Z własnego doświadczenia dziwię się użytkownikom tej marki. Roczna wędka (od premiery) i w całej Pl nie ma możliwości kupić szczytówki.
Polecam przemyśleć zakup sprzętu bez serwisu pogwarancyjnego.


  • Night_Walker i Gnat lubią to

#131 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2022 - 15:42

Ogólnego tematu o wędkach Daiwa nie znalazłem więc zapraszam do dyskusji.
Ze swojej strony napiszę, że z powodzeniem i pełnym zadowoleniem użytkuje modele Prorex AGS i Tournament SW AGS. Materiał SVF w połączeniu z lekkimi przelotkami AGS w efekcie końcowym daje kija szybkiego z pięknym ugieciem pod rybą. Wędziska na tyle przypadły mi do gustu, że na ten sezon sandaczowy domówiłem sobie Tournament AGS Jiggerspin.
Ciekawy jestem serii Morethan - szkoda, że Daiwa nie ma tych wędek w krótszych wersjach. Ciekawy jestem tego węgla SVF Compile X

Użytkownik scOOtt edytował ten post 26 marzec 2022 - 15:44


#132 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2022 - 15:53

Z powodzeniem i pełnym zadowoleniem użytkuje modele Prorex AGS i Tournament SW AGS. Materiał SVF w połączeniu z lekkimi przelotkami AGS w efekcie końcowym daje kija szybkiego z pięknym ugieciem pod rybą. Wędziska na tyle przypadły mi do gustu, że na ten sezon sandaczowy domówiłem sobie Tournament AGS Jiggerspin.
Ciekawy jestem serii Morethan - szkoda, że Daiwa nie ma tych wędek w krótszych wersjach. Ciekawy jestem tego węgla SVF Compile X

#133 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 15 kwiecień 2022 - 12:30

Post Ci wszedł dwa razy. 9-stopowy Tournament Jiggerspin 7-35 (sprzed ok. 10 lat) to moje rozczarowanie, pięknie przenosi brania, ale szczupaki spadają z niego jeden po drugim z niewiadomego powodu. Kij pięknie wykonany, w topowej technologii, czysta przyjemność łowienia, ale skuteczność ...taka sobie :) Może nowy będzie lepszy, no i pewnie jak na sandacze to wziąłeś krótszy, bo jiggowanie 270 cm takie sobie.



#134 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 kwiecień 2022 - 14:24

Jiggerspin to nie jest kij szczupakowy. Jest to kij o akcji szczytowej dedykowany pod łowienie sandaczy.
  • przemo_w lubi to

#135 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 23 październik 2022 - 17:48

Witam. Spininguje ktos moze  modelem Daiwa Tounament Ags Spin?

Przymierzam sie do kupna spiningu do Cannibali 15cm, Shad Teezow 16-19 cm. Zauwazylem ze jest podobny model Daiwy tylko z oznaczeniem SW

Myslalem tez o W8 Powerstrike 240 30-80g . Kreciol jaki chce do tej wedki kupic to Certate 4000

Pozdrawiam


Użytkownik Jano edytował ten post 24 październik 2022 - 20:01


#136 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2022 - 06:31

Mam Daiwa Tournament SW i zwykłego plus Prorexy AGS do 28, 42 i 84 gram. Wersją do 42 gram ogarniesz przynęty do 16 cm spokojnie. SVF to bardzo dobry węgiel jest.


  • Kacperw22 lubi to

#137 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 24 październik 2022 - 07:45

A co do certate to bierz do 5000d do takich przynęt



#138 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 24 październik 2022 - 15:44

Mam Daiwa Tournament SW i zwykłego plus Prorexy AGS do 28, 42 i 84 gram. Wersją do 42 gram ogarniesz przynęty do 16 cm spokojnie. SVF to bardzo dobry węgiel jest.

Myslalem zeby do tych 16 cm brac juz wersje do 84 gram. Sam shad teez bez glowki wazy 39gram.  19 cm to juz 56 gram. Ta wersje do 42 myslalem zeby uzywac na sandacza, gumy 12-14 cm

Moglbys jakos porownac do siebie wersje SW i zwykla ? Jigowales nimi moze?


Użytkownik Kacperw22 edytował ten post 24 październik 2022 - 15:47


#139 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2022 - 16:37

Tournament SW mam do 84 gram i jest to mój podstawowy kij na pajki pod gumy około 20cm
Tournament Jiggerspin to typowa uncjówka pod sandacze. Do 42 gram mam Prorex AGS i ten kij robi mi robotę przy gumach do 15-16cm. Każda z tych wędek jest na tym samym węglu SVF. Każdy kij będzie ciut inny wiadomo ale wszystkie prezentują wysoki poziom czułości, są odpowiednio sztywne aby łowić z powodzeniem sandacze natomiast to co w nich najfajniejsze to przy założeniu dwóch powyższych cech mają piękne ugięcie.
Zerknij w dział o wędkach Daiwa - wrzucałem tam ugiecie prorexa. Ja nie widzę różnicy między Tournament a Prorex AGS, bynajmniej nie taką aby różnica w cenie pomiędzy nimi była zasadna.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 24 październik 2022 - 16:37

  • Roofercat i Kacperw22 lubią to

#140 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 24 październik 2022 - 16:51

Tournament SW mam do 84 gram i jest to mój podstawowy kij na pajki pod gumy około 20cm
Tournament Jiggerspin to typowa uncjówka pod sandacze. Do 42 gram mam Prorex AGS i ten kij robi mi robotę przy gumach do 15-16cm. Każda z tych wędek jest na tym samym węglu SVF. Każdy kij będzie ciut inny wiadomo ale wszystkie prezentują wysoki poziom czułości, są odpowiednio sztywne aby łowić z powodzeniem sandacze natomiast to co w nich najfajniejsze to przy założeniu dwóch powyższych cech mają piękne ugięcie.
Zerknij w dział o wędkach Daiwa - wrzucałem tam ugiecie prorexa. Ja nie widzę różnicy między Tournament a Prorex AGS, bynajmniej nie taką aby różnica w cenie pomiędzy nimi była zasadna.

Dzieki sc00tt za tak pelna wypowiedz, dwie Daiwy na pewno dolacza do arsenalu :)

Probowalem znalezc ten dzial o Daiwach o ktorym piszesz ale jakos nie moge znalezc :(