Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Daiwa - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2022 - 18:18

Tutaj masz ugięcie Prorexa AGS do 42 gram.Tak pracowała pod załączonym sandaczem. Naprawdę świetne kijki. Team Daiwa używa Prorex AGS w zawodach pokroju fly vs jerk, ypc boat na kanale hechtundbarch.de.

Załączone pliki


Użytkownik scOOtt edytował ten post 24 październik 2022 - 18:21

  • mario70 i Kacperw22 lubią to

#142 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 24 październik 2022 - 18:59

Tutaj masz ugięcie Prorexa AGS do 42 gram.Tak pracowała pod załączonym sandaczem. Naprawdę świetne kijki. Team Daiwa używa Prorex AGS w zawodach pokroju fly vs jerk, ypc boat na kanale hechtundbarch.de.

Piekna rybka  :clappinghands:

 

Dzieki jeszcze raz :good:


  • scOOtt lubi to

#143 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 październik 2022 - 11:49

Ogólnego tematu o wędkach Daiwa nie znalazłem więc zapraszam do dyskusji.
Ze swojej strony napiszę, że z powodzeniem i pełnym zadowoleniem użytkuje modele Prorex AGS i Tournament SW AGS. Materiał SVF w połączeniu z lekkimi przelotkami AGS w efekcie końcowym daje kija szybkiego z pięknym ugieciem pod rybą. Wędziska na tyle przypadły mi do gustu, że na ten sezon sandaczowy domówiłem sobie Tournament AGS Jiggerspin.
Ciekawy jestem serii Morethan - szkoda, że Daiwa nie ma tych wędek w krótszych wersjach. Ciekawy jestem tego węgla SVF Compile X

Witam. A jaką długość i gramaturę Pan wybrał w  Prorex AGS i Tournament AGS Jiggerspin ? Czy może 7-28 i długośc 2,40 czy 2,70 m. Czy czuć wibracje rezonansowe w dolniku i rękojeści wędziska ? W AGS Spin 2,40 m 14-42 gr jest super wyczuwalne jak elektryczny silniczek w rękojeści. Tak fajnie rezonansują gumy w jigowaniu. Czy w Pana modelu jest podobnie ? Ciekawy jestem czy efekt rezonansu jest wyczuwalny w serii Prorex i Tournament czy tylko Tournament ?   



#144 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 październik 2022 - 12:24

Mam Daiwa Tournament SW i zwykłego plus Prorexy AGS do 28, 42 i 84 gram. Wersją do 42 gram ogarniesz przynęty do 16 cm spokojnie. SVF to bardzo dobry węgiel jest.

Witam. Jakie długości ma Pan Prorex-ów AGS i Tournamenta AGS Jiggerspina ? Czy 2,40 m czy 2,70 m. Czy i jakie ewentualnie ma Pan zdanie o dłuższych wędkach np. 2,70 m pod jigowanie sandaczowe Daiwami z włóknem SVF ?   



#145 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 28 październik 2022 - 21:53

Witam forumowiczów.  Chciałbym zapytać czy ktoś łowi na wędki serii Daiwa AGS Jiggerspin Tournament i AGS Prorex  ? 

Ciekaw jestem Państwa opinii na temat tych wędzisk, szybkości czy to fasty czy x-fasty ? Czy mają szczytowe akcje i tzw. zapas mocy w dolniku ? Czy są warte " grzechu ". Jakie długości preferujecie i na jakie łowicie ? 

Pozdrawiam  :) Marcin   



#146 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 29 październik 2022 - 07:42

Marcin, wrzuciłem w forumową wyszukiwarkę i sporo ciekawych rzeczy znalazła. Wrzuć i Ty ;)


  • Jano lubi to

#147 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 październik 2022 - 09:09

Marcin, wrzuciłem w forumową wyszukiwarkę i sporo ciekawych rzeczy znalazła. Wrzuć i Ty ;)

 

Widziałem ale chcę poprosić o więcej informacji. Mnie konkretnie interesują AGS-y . 



#148 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 05 listopad 2022 - 19:22

Dzisiaj usiadlem z mysla zeby kupic prorexa ags. Mieszkam w Norwegii wiec zaczalem szukac tutaj zeby uniknac transportu z Polski. Troche sie zdziwilem jak zobaczylem ze prorexy na Scandynawie sa w innych gramaturach niz w Polsce co nie do konca mi odpowiada  :(  Bedzie trzeba chyba jednak z Polski sprowadzic.

Dam link do jednego ze sklepow obok mnie gdzie maja prorexy   https://gero.no/prod...ex-ags-haspel/ 


Użytkownik Kacperw22 edytował ten post 05 listopad 2022 - 19:30


#149 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 listopad 2022 - 19:46

Dzisiaj usiadlem z mysla zeby kupic prorexa ags. Mieszkam w Norwegii wiec zaczalem szukac tutaj zeby uniknac transportu z Polski. Troche sie zdziwilem jak zobaczylem ze prorexy na Scandynawie sa w innych gramaturach niz w Polsce co nie do konca mi odpowiada  :(  Bedzie trzeba chyba jednak z Polski sprowadzic.

Dam link do jednego ze sklepow obok mnie gdzie maja prorexy   https://gero.no/prod...ex-ags-haspel/ 

 

Faktycznie mają inne te Prorexy AGS. Może z linii Daiwa Szkocja albo wersje morskie. W opisie z linku sklepu ze Szwecji jest AIR SENSOR i blank SVF co oznacza nową serię. Starsze Prorexy AGS nie miały Air Sensor i uchwyty kołowrotków inaczej wyglądały. Ciekawa sprawa. Kolorystyka jest też trochę inna . A masz też namiary na sklepy w Szwecji z Daiwa AGS Tournament Jiggerspin ? Podeślij proszę linki jak masz .      



#150 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 05 listopad 2022 - 19:56

Faktycznie mają inne te Prorexy AGS. Może z linii Daiwa Szkocja albo wersje morskie. W opisie z linku sklepu ze Szwecji jest AIR SENSOR i blank SVF co oznacza nową serię. Starsze Prorexy AGS nie miały Air Sensor i uchwyty kołowrotków inaczej wyglądały. Ciekawa sprawa. Kolorystyka jest też trochę inna . A masz też namiary na sklepy w Szwecji z Daiwa AGS Tournament Jiggerspin ? Podeślij proszę linki jak masz .      

Niestety nie mam linkow. Wyglada to tak jakby Daiwa wogole nie wypuscila wersji Tournament na skandynawie



#151 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 05 listopad 2022 - 20:04

Niestety nie mam linkow. Wyglada to tak jakby Daiwa wogole nie wypuscila wersji Tournament na skandynawie

 

Ok dzięki. Jak nie stanowi problemu to podeślij proszę jakieś linki sklepów wędkarskich w Szwecji. Chętnie bym popatrzył co oferują za jaką kasę.    



#152 OFFLINE   Kacperw22

Kacperw22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Pawel

Napisano 05 listopad 2022 - 20:18

Ok dzięki. Jak nie stanowi problemu to podeślij proszę jakieś linki sklepów wędkarskich w Szwecji. Chętnie bym popatrzył co oferują za jaką kasę.    

Nie znam tak z pamieci, mieszkam w Norwegii i tutaj szukam

Wystarczy w googlach wpisac nazwe sprzetu i dopisac Sweden i powinno wyskoczyc tego pelno  ;)



#153 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 listopad 2022 - 22:43

Hej szukam wędki która  ma być kompromisem bo często łowię z brzegu i nie lubię nosić 2 wędek , kij  ma być do gum do  70g,  jerków do 75g i do woblerów 35g i ma te wabiki rzucać daleko a jednocześnie odpadają wędki powyżej 2,4m bo tym się nie da szarpać ani jerkiem , ani  woblerem, a znowu krótkie np 2.1m za krótko rzucają  ( długość rzutu jest tu istotna).  Szukałem coś z savage , ale seria sg2 jest za mało dynamiczna ( mam 2 szt)  a sg4 ma za delikatny szczyt ,z Dragona jest seria GP, ale one są jakieś takie chrustowate i słabo rzucają  i ostatnio w oko wpadły mi kije daiwa prorex , kasa rozsądna, długość 2.4m wydaje się być rozsądnym kompromisem, tylko że praktycznie nic o tych wędkach nie wiem, informacji w sieci mało a do tego prorexów jest kilka serii , a nawet w jednej serii potrafią być 2 różne kije ( pewnie stary i nowy model)

Znalazłem 2 które teoretycznie by się nadawały

https://www.sklep-mi...9845161137.html

https://www.sklep-mi...9845053494.html

Te kije różnią się ceną i wyglądem, i prawdopodobnie   ta tańsza ma krótszy dolnik ( zaleta przy szarpaniu) , czy ktoś może miał te wędki w łapie i może je opisać?



#154 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 grudzień 2022 - 12:41

Daiwa Steez w wersji spinningowej na blanku svf compile x - petarda :) Szkoda, że trzeba taszczyć ją z japonii bo na naszym rynku tylko Morethan jest na tych blankach a to są długie i mocne kije.

Czekam na odpowiedź od Daiwy czy, kiedy i czy w ogole planowane jest wprowadzenie na rynek polski subtelniejszych wędzisk na tymże blanku.



#155 OFFLINE   Vader

Vader

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 styczeń 2023 - 17:32

Koledzy, szukam opinii o wędce DAIWA Caldia Sensor Jig. Myśle o zakupie 240 cm i c.w. 8-35 g.
Ktoś, coś?

#156 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 14 styczeń 2023 - 21:37

Koledzy, szukam opinii o wędce DAIWA Caldia Sensor Jig. Myśle o zakupie 240 cm i c.w. 8-35 g.
Ktoś, coś?


Dołączam do Kolegi. A o Luwiasie też chętnie bym się czegoś dowiedział... Z góry dziękuję, pozdrawiam.

#157 OFFLINE   geloo60

geloo60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaNałęczów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Kobus

Napisano 11 luty 2023 - 23:07

Również chętnie wysłucham opinii o Daiwa Caldia Sensor Jig 240 cm do 35 gr a najlepiej w porównaniu do Shimano Technium Ax  238 cm do 35 gr. Pozdrawiam.



#158 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 marzec 2023 - 14:04

Cześć wszystkim, mam pytanie czy ktoś z kolegów używał wedki Daiwa Lateo 90 lub 96 wersje ML. 7-35 gram. Myslalem zeby zastosować ją na trocie morskie. Czy te kije nie są zbyt sztywne? Ewentualnie kij Team Daiwa Air Edge 7-28 gram 285 cm dedykowany trociom. Dzięki.

#159 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 05 marzec 2023 - 15:47

Witam, odnośnie nowej serii Daiwa Caldia, bardzo krótko o modelu Jiggerspin 240cm 7-28g. Uniwersalny kij o szybkiej akcji, bardzo czuły, z ugięciem środkowym. Do opadu jak najbardziej z główkami 7-20g(u mnie z przynętami 8-12cm), woblerów i wszelkich blach również. Wygodny uchwyt, fajny design. Polecam.
  • Biesan lubi to

#160 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 26 marzec 2023 - 22:20

Daiwa ballistic x casting 2.10 7-28g , jest tu jakiś użytkownik tej wedki ?


Podepnę się…