Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Mucharskie (Świnna Poręba)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
335 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 marzec 2020 - 09:44

Nie sprawdzicie nie dowiecie się, choć efekty po tych kombinacjach z poziomem zalania mogą być co najmniej zagadkowe :)



#262 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 11 marzec 2020 - 09:45

Może i przywieźli (ale to opowieści takie jak np.o potędze gospodarczej Polski), po spuszczeniu wody ze zbiornika większość tego "ogromu ryb" też poszła z wodą, a to co zostało jeśli się rozejdzie po świeżo napełnionym zbiorniku to będzie kropla w morzu !

Prędzej 6 w lotto się trafi niż ten okaz przywieziony z Dobczyc. Nie opowiadając bajek potrzeba przynajmniej kilku lat stabilnej wody by można w niej połowić z wynikami.



#263 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 11 marzec 2020 - 09:46

Z tą pusta studnia to nie do końca bo krążą wieści ze po zalaniu przywieźli sporo ryb odlowionych w Dobczycach. Pytanie tylko ile i jakich ryb...

Nawet jakby przywieźli kilka ton w co osobiście wątpię to na taki zbiornik jest zaledwie kroplą . Prawda jest taka ,że zbiornik musi po prostu ,,dojrzeć" a na to trzeba czasu i to nie tygodni czy miesięcy a bardziej kilku latek ....


  • KonradB lubi to

#264 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1980 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 marzec 2020 - 10:12

(...) Prawda jest taka ,że zbiornik musi po prostu ,,dojrzeć" a na to trzeba czasu i to nie tygodni czy miesięcy a bardziej kilku latek ....


Czyli trzeba czekać do pierwszego zakwitu sinic! ;)
  • tlok lubi to

#265 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 11 marzec 2020 - 11:54

Prawda jest taka że jak za bardzo będziecie tu pisać o tych szczupakach to do jesieni zbiornik wam dojrzeje i szczupaków nie będzie.


  • Pumba, hi tower i bertus lubią to

#266 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 marzec 2020 - 11:59

Właśnie bylem przejazdem i zrobiłem zwiad terenowy i zbiornik wygląda ciekawie.

#267 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 22 lipiec 2020 - 21:49

Ijaktam?

Od marca nic się nie dzieje na Świnnej?



#268 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 23 lipiec 2020 - 04:20

Byłem przejazdem kilka dni temu . Wody jeszcze trochę brakuje do dawnego stanu.Pod wiaduktem zrobili przystań i statki wycieczkowe . Luda tyle co na Kryspinowie a młócących wodę między plażowiczami kilkanaście sztuk . Zagadnąłem jednego jak wyniki . Powiedział ,że ktoś rano szczupaczka wyciągnął a tak to bez efektów i że małe okonie na blaszkę biorą ...



#269 OFFLINE   KonradB

KonradB

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWadowice
  • Imię:Konrad

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:32

No niestety szału nie ma. Przy obniżonym stanie ryba była skumulowana a teraz się rozeszły po całym jeziorze i jest ciężko coś złowić...

#270 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 17:18

Kibicuje tej wodzie i wszystkim którzy wyrybiają tą wodę oby za 3 lata łowili wyłącznie okonki po 12 cm. Ludzie z pokolenia sprzed stanu wojennego mają chyba w genach robienie zapasów z zamrożonych ryb na tzw. Ciężkie czasy bydło w ludzkiej skórze.
  • szczupak1, RomanP i Adachu! lubią to

#271 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 19 sierpień 2020 - 21:50

. Ludzie z pokolenia sprzed stanu wojennego mają chyba w genach robienie zapasów z zamrożonych ryb na tzw. Ciężkie czasy bydło w ludzkiej skórze.

A ja mam bardzo ciekawe inne spostrzeżenia - zauważam ,ze najwięksi mięsiarze na łowiskach gdzie goszczę to ludzie w wieku 30-40 lat czyli tacy co stanu wojennego raczej nie pamiętają. Mało tego Ci sami ludzie krzyczą C&R i twierdzą ,że by mięsiarzom i kłusola wędki łamali ,i to  jak nimi gardzą. A za chwilę dają w beret wszystkiemu co w akwenie pływa. 

Chyba nie muszę dodawać ,ze tych ludzi stać by pójść i sobie rybę kupić. 


  • rower26, Byniek i szczupak1 lubią to

#272 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 19 sierpień 2020 - 22:24

Panną byłam, dziecko miałam, ale co to, to nigdy w życiu.

pozdrawiam byniek



#273 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 05:56

Niejednokrotnie słyszę od ludzi których znam i trzepią tam okonie na zapas 🤣🤣.
Jakie to mają zamrażarki pełne. Jak uprzedzałem, że mrożonego okonia po takim czasie nie zjedzą, to potem słyszałem, że tyle kilogramów mrożonego fileta musieli wyrzucić bo śmierdział tranem.
Kolejny argument, że muszą wszystko wyje.....ć zanim inni to zrobią.
Miodzio
  • szczupak1 lubi to

#274 OFFLINE   Piotrek_D

Piotrek_D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaWieliczka
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:D.

Napisano 20 sierpień 2020 - 09:58

Skurwysyny. Nie ludzie.

#275 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 sierpień 2020 - 11:27

Kibicuje tej wodzie i wszystkim którzy wyrybiają tą wodę oby za 3 lata łowili wyłącznie okonki po 12 cm. Ludzie z pokolenia sprzed stanu wojennego mają chyba w genach robienie zapasów z zamrożonych ryb na tzw. Ciężkie czasy bydło w ludzkiej skórze.

Hmm , ciekawe spostrzeżenie , mam 58 i wydaje mi sie że jestem z przed stanu . Jakimś dziwnym trafem 30 lat temu więcej łowiłem i nie przypominam sobie high-endowego sprzetu czy pomocników w postaci echo . Ale co tam , pewnie już pamięć nie ta . Tak łatwo jest hejtować i jakąś grupę ludzi do jednego wora ....


  • Voldemort lubi to

#276 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 sierpień 2020 - 14:15

Tak to jakieś szamańskie pieprzenie ,że dziady po 50 i wąsata sitwa  wyrybiają  wody..

a goście w Simsach i ze sprzętem za kilka tysi po 30-ce chwalą się jaki jest dobry tatar z pstrąga Raby.

Tak dla przypomnienia  jest zakaz zabierania pstrąga do Cikowic...



#277 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 25 sierpień 2020 - 13:56

https://oswiecim.nas...e/ar/c1-7864201

 

Ciekawe, Skawa raczej jest czysta, ale nie wiadomo ile ścieków płynie drobnymi siurkami wprost do zbiornika..


Użytkownik pezet edytował ten post 25 sierpień 2020 - 13:57


#278 OFFLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 29 sierpień 2020 - 11:59

Kibicuje tej wodzie i wszystkim którzy wyrybiają tą wodę oby za 3 lata łowili wyłącznie okonki po 12 cm. Ludzie z pokolenia sprzed stanu wojennego mają chyba w genach robienie zapasów z zamrożonych ryb na tzw. Ciężkie czasy bydło w ludzkiej skórze.

Szanowny Panie. Pochodzę z czasów sprzed stanu wojennego (data ur. 1961). Od bardzo wielu lat nie zabrałem z polskiej wody żadnej ryby. Wielu moich kolegów w moim wieku postępuje podobnie. Pana sugestia związana z wiekiem wędkarzy jest nieuprawniona. Wielokrotnie miałem możliwość obserwowania na wodą młodych ludzi nie potrafiących się zachować, wędkujących nieetycznie i niezgodnie z regulaminami jednak to nie uprawnia mnie do generalizowania i wrzucanie wszystkich do jednego wora. Proponuję zatem przed publikacją takich radykalnych opinii jak powyżej cytowana chwilę pomyśleć. W internecie jest wystarczająco dużo wypowiedzi niegrzecznych, nieprzemyślanych i często wręcz chamskich i nie potrzeba tych zasobów powiększać. Pozdrawiam. MaciekH


  • Tomfunk, Voldemort i Krzysiu lubią to

#279 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 29 sierpień 2020 - 15:01

Szanowny Panie. Pochodzę z czasów sprzed stanu wojennego (data ur. 1961). Od bardzo wielu lat nie zabrałem z polskiej wody żadnej ryby. Wielu moich kolegów w moim wieku postępuje podobnie. Pana sugestia związana z wiekiem wędkarzy jest nieuprawniona. Wielokrotnie miałem możliwość obserwowania na wodą młodych ludzi nie potrafiących się zachować, wędkujących nieetycznie i niezgodnie z regulaminami jednak to nie uprawnia mnie do generalizowania i wrzucanie wszystkich do jednego wora. Proponuję zatem przed publikacją takich radykalnych opinii jak powyżej cytowana chwilę pomyśleć. W internecie jest wystarczająco dużo wypowiedzi niegrzecznych, nieprzemyślanych i często wręcz chamskich i nie potrzeba tych zasobów powiększać. Pozdrawiam. MaciekH

Drogi Panie Macku to co pan pisze nie do wszystkich dociera .Wielu mlodych nie majácych z tamtymi czasami nic do czynienia widzi minioná epoké jako Patologie .Nie wiedzá lub nie chcá wiedziec ze to wlasnie ta patologia odbudowala ten kraj ze zgliszczy i zostawili po sobie tysiáce fabryk i domów a takze szkolnictwo na bardzo przyzwoitym poziomie ,które niepatologia sprzedala po przemianach za smieszne pieniádze .Jestem od Pana troché starszy i pamiétam te niedobre gospodarowanie wodami gdzie o dziwo bylo pelno ryb.Popatrz Pan ,socjalistyczna gospodarka i ryby byly .Rozumiem ze zle sié dzieje z naszymi wodami ale nie nalezy tego láczyc z przeszlosciá tylko z niegospodarstwem dzisiejszym i chéciá dorobienia sié za wszelká cené i do tego bardzo szybko .Przyklad ? Wiékszosc dzierzaw to degradacja wód .


  • Krzysiu i morrum lubią to

#280 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 29 sierpień 2020 - 15:51

Szanowny Panie Macieju H.

Najwidoczniej ja widzę świat w realu a Pan spogląda na niego przez kolorowe okulary.

Pozdrawiam.