Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Curado 51E - First Look


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 22:05

.

#42 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 styczeń 2011 - 22:26

Pasuje też hamulec magnetyczny Avail :D Myślę że wszystkie wątpliwości zostały rozwiane ;)
Pozdrawiam.Paweł
Sorki za kiepskie zdjęcia ale były robione z komórki na kolanie :mellow: (dosłownie)

Dzięki za info :D. Rozumiem że panela bocznego nie trzeba ściągać by dołożyć magnetyk? Szkoda, że nie spróbowałeś takim zestawem pośmigać B)

#43 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2011 - 11:33

Rozumiem że panela bocznego nie trzeba ściągać by dołożyć magnetyk?


Moim zdaniem trzeba. Identycznie jak w przypadku Aldebarana czy Scorpiona XT.


#44 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2011 - 11:37

Robert,aby używać hamulca Avail trzeba zdjąć e-ring (po naszemu Sieger czy coś takiego) nr.2717 na schemacie z mocowania panelu bocznego na który zakłada się hamulec.Aby to zrobić trzeba odkręcić lewy panel (od strony korbki).Bez zdjęcia e-ringu nie da się zamknąć panelu po założeniu hamulca.Jest to stosunkowo prosty zabieg do zrobienia tylko trzeba uważać by nie zgubić zdejmowanych elementów.Bez nich prawy panel zdejmuje się całkowicie i nad wodą trzeba będzie uważać aby go nie zgubić ;)
Pozdrawiam.Paweł
Ja tylko przymierzałem hamulec czy pasuje bez zamykania panelu.

#45 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 11:48

No nic do mnie już można by rzec jedzie Curado 51 i bambetle z Availa.

#46 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:18

Zamawiałeś u Mefcia czy ściągasz sam (chodzi o szpulkę i hamulec) :huh: Jaki koszt sprowadzenia
Pozdrawiam. Paweł

#47 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:24

A tu jest niezła oferta, 570zl:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=20055 8225755&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

polecam jeszcze spróbować na aukcjach, może uda się jeszcze taniej.

A sorki, nie zauważyłem, że o szpulkę idzie. Napisz do japantackle.com ile przesyłka. Taniej niż u nich raczej nie znajdziesz.

#48 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:30

Zamawiałeś u Mefcia czy ściągasz sam (chodzi o szpulkę i hamulec) :huh: Jaki koszt sprowadzenia
Pozdrawiam. Paweł

U Meficia wyszło jakieś + - 6stówek komplet i mam pewne a Curado od Stacha ceny ma bardzo dobre i nie ma co kombinować.Krzysiek u Stacha ten multik wyjdzie podobnie może ciut więcej.

#49 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:38

Spoko. Bo ja jeśli tylko mogę pomijam pośredników :D . W japantackle.com komplet szpula + magnes wychodzi 460 + przesyłka.

#50 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2011 - 12:56

[quote]
Zamawiałeś u Mefcia czy ściągasz sam (chodzi o szpulkę i hamulec) :huh: Jaki koszt sprowadzenia
Pozdrawiam. Paweł
[/quote]
U Meficia wyszło jakieś + - 6stówek komplet i mam pewne a Curado od Stacha ceny ma bardzo dobre i nie ma co kombinować.Krzysiek u Stacha ten multik wyjdzie podobnie może ciut więcej.
[/quote]
Ja Curado kupowałem też u @Stacha :mellow: pełen profesjonalizm,polecam.
Pozdrawiam.Paweł

#51 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:05

Spoko. Bo ja jeśli tylko mogę pomijam pośredników :D . W japantackle.com komplet szpula + magnes wychodzi 460 + przesyłka.

Ale nie każdy może i jak się chce kupić trzeba płacić :mellow:
Pozdrawiam.Paweł

#52 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 14:03

A ja rozumiem, to przecież, ale kiedy mogę to staram się dopomóc :D

#53 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 19:01

Witam,
po pierwsze multiplikatorki o najlżejszym ciężarze wyrzutu ca 3 g masy nie musza być super wytrzymałe. Rama magnezowa i trybiki aluminiowe wystarczą. Do tego z uwagi na czucie kołowrotkiem np. Meppsika 1, jednokotwiczkowej Rapalki CD lub calowego riperka na 1 g główce ważne by jedne i drugie, tj. obudowa i części ruchome były też jak najlżejsze. Przynęty można czuć na kiju ale też kołowrotkiem. Ci co łowili niektórymi stałoszpulowcami wiedzą o czym mówię choć to inna bajka.
Po drugie jeśli zdecydujemy tuning to z dwóch szpulek Avail płytszej i głębszej proponował bym dla ww ciężarów wyrzutu tą głębszą, właśnie o większej pojemności i do tego wypełnioną minimalnie, tj. nie do końca. Taka będzie zawsze lżejsza oraz mniej bezwładna i skora do kulania. Wydaje się, że jeśli Avail sprzedaje je w komplecie z hamulcem rzutowym to można spróbować tego zestawienia.
Po trzecie konwencjonalny hamulec magnetyczny Avail najlepiej będzie współpracował z kijem o akcji moderate. Załadowany głębokim ugięciem kij najlepiej w początkowej fazie lotu przynęty pozwoli zniwelować braki hamulca od Availa.
Na koniec klikający docisk wałka szpuli to high end. Kupując multik o ul cw, szczególnie w taką precyzję warto zainwestować. Dlatego, ponieważ najlżejsze przynęty lecą niedaleko a hamujemy kciukiem w ciągu sekund. Właściwie wyklikany docisk szpuli może go ubezpieczać w ostatniej fazie rzutu kiedy przynęta wpada do wody i równolegle też szpulkę trzeba zatrzymać, pomagać po zmianie przynęt, dodatkowo obok ustawień modyfikować hamulec rzutowy w początkowej fazie rzutu podczas przyspieszania obrotów szpulki, itp.
Tuningowane Availem Curado 50, Scorpion 1000, Aldebaran to wyspecjalizowane multiplikatorki. Pomimo zmyślnej budowy do ich przeciążania i uniwersalizowania nie namawiam. Między zestawem 3 g i muchą granice zacierają się ale jest jeszcze czym rzucać.

Pozdrawiam.


#54 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 20:26

.

#55 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 08:49

.

#56 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 09:36

Garowy no to będziem testować bo do mnie też w drodze.Przekładnia jest ze słusznego materiału i myślę że będzie to konstrukcja dość solidna.

#57 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 13:53

.

#58 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 14:05

Szpulkę Availa też kupiłem razem z hamulcem magnetycznym :D.Niebawem wyjdzie tyle co Cardif DC :o

#59 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 14:07

.

#60 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 15 styczeń 2011 - 14:10

Eeeeeeeeeee...nie jest tak źłe. Koszt całkowity +- 1000zł i pokrowiec extra :mellow: Za tyle cardiffa nie dostaniesz

No ale wiesz korbka i gwiazda hamulca mogła by być ładniejsza :D
i będzie.Wędkę do niego będę zbroił sam więc trzeba doliczyć parę zniszczonych blanków,kilka flaszek trunku zakładając że wejdzie na wesoło a nie bojowo powinno się zamknąć to wszystko w cenie. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych