Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2022 - 13:36

Czy jest to jedyne jezioro w Polsce gdzie bywają szczupaki?
Bo o jakichś spektakularnych wynikach niespecjalnie słychać, słychać tylko o potencjalnych możliwościach, które nie są większe nią na jakimkolwiek szwedzkim jeziorze lub Rugii.
Gdybym miał w..kur..ć się rezerwacją, martwić pogodą,stanem wody wiatrem, lodem,żerowaniem itd.., to wolałbym pojechać nad pierwsze lepsze jezioro i połowić w spokoju ciesząc się okolicznościami przyrody...

Też uważam, że to przereklamowany zbiornik. Uprzedzam wszystkich, że ryb tu nie ma, nie warto wiec przyjeżdżać. Po co Wy tu łódki wykupujecie, szkoda czasu i pieniędzy. Tak jak kolega pisze, lepiej pojechać na ryby w swojej okolicy lub do Szwecji. Po co na Drużno jeżdzić, naprawdę nie warto, ja tu nigdy nic nie złapałem.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 08 sierpień 2022 - 13:38


#1922 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 08 sierpień 2022 - 13:39

Wszyscy piszecie o systemie informatykach i całym tym komputerowym boom a sami piszecie 60liter na minute. Przy moich ponad 150 to wiadomo kto wygra przy rezerwacji... Sory ale takie są fakty.


  • GregorS lubi to

#1923 OFFLINE   barsliw

barsliw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Śliwinski

Napisano 08 sierpień 2022 - 13:41

Też uważam, że to przereklamowany zbiornik. Uprzedzam wszystkich, że ryb tu nie ma, nie warto wiec przyjeżdżać. Po co Wy tu łódki wykupujecie, szkoda czasu i pieniędzy. Tak jak kolega pisze, lepiej pojechać na ryby w swojej okolicy lub do Szwecji. Po co na Drużno jeżdzić, naprawdę nie warto, ja tu nigdy nic nie złapałem.

Dobra próba zniechęcenia innych hehehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1924 OFFLINE   Bożydar

Bożydar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B

Napisano 08 sierpień 2022 - 14:15

Ryby tam są,trzeba wiedzieć tylko kiedy tam jechać i gdzie łowićw zeszłym roku jednego dnia we dwóch mieliśmy 34 szczupaki z czego średnia długość między 70-80, ale trafiły się też 96,98,100,102. Wracając do tematu, Pzw Elblagwg mnie to banda cwaniakow i nieudaczników odklejonych od zeczywistosci zatrzymali się 30 lat temu i są takie efektu nie inne. Dla niektórych jest, a reszta świata niech zapomni.

#1925 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2022 - 19:49

Ryby są wszędzie, na Drużnie ich nie ma i nie warto tu przyjeżdżać. Szkoda waszego czasu, zostańcie w domach. Zresztą od 10 października ma niemiłosiernie wiać w tych regionach, codziennie. Ja nie chcę Was zniechęcać, ale zapraszam do skandynawii lub do Finlandii, tam to można połowić.

#1926 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1980 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 sierpień 2022 - 20:12

Ryby są wszędzie, na Drużnie ich nie ma i nie warto tu przyjeżdżać. (...)



Nie ma fal, nie ma fal, nie ma fal...
  • gaweł lubi to

#1927 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1966 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 08 sierpień 2022 - 20:18

Ryby są wszędzie, na Drużnie ich nie ma i nie warto tu przyjeżdżać. Szkoda waszego czasu, zostańcie w domach. Zresztą od 10 października ma niemiłosiernie wiać w tych regionach, codziennie. Ja nie chcę Was zniechęcać, ale zapraszam do skandynawii lub do Finlandii, tam to można połowić.

Tam już ponoć od października ma być 5cm lodu.


Użytkownik Artek edytował ten post 08 sierpień 2022 - 20:18


#1928 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2022 - 20:27

O zamarzaniu zapomniałem, ale to nie powinno was zniechęcać. Piękne okonie z lodu można połowić. Swoją drogą wiecie, że obok Elbląga jest bardzo duży zbiornik z mega rybami każdego rodzaju, czemu tam nikt nie jeżdzi?

#1929 OFFLINE   SumTakZwanyOlimpijczyk

SumTakZwanyOlimpijczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaZa górami, za lasami

Napisano 08 sierpień 2022 - 22:39

Po co te łódki? Lepiej wziąć bellyboata, wpłynąć sobie w szuwarki, a wyniki dużo lepsze niż z tych kajaków.



#1930 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2022 - 10:17

Po co te łódki? Lepiej wziąć bellyboata, wpłynąć sobie w szuwarki, a wyniki dużo lepsze niż z tych kajaków.


I mandacik można przy okazji zgarnąć

#1931 OFFLINE   SumTakZwanyOlimpijczyk

SumTakZwanyOlimpijczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaZa górami, za lasami

Napisano 09 sierpień 2022 - 15:03

Można ale jaka zabawa, a jak popłyniesz w dobre miejsce to choćby 5 metrów od Ciebie przepłynęli to i tak Cie nikt nie zauważy :) 



#1932 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2022 - 17:09

Po co te łódki? Lepiej wziąć bellyboata, wpłynąć sobie w szuwarki, a wyniki dużo lepsze niż z tych kajaków.

No pewnie! Jakie to naturalne i oczywiste!! Wszak przepisy są po to aby je łamać!!! i ta dodatkowa adrenalinka...miodzio :good:  :doh:



#1933 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 09 sierpień 2022 - 20:55

Po co mam jechać do Szwecji, jak mam takie jeziorko pod nosem, a tak serio to Szwecja spoko, ale Druzno też kozak. Tylko to nie jest akwen na jeden wyjazd i Eldorado. Trza poznać wodę jak każda i trochę pokombinować. Jak to mówią ... " Na Drużnie bywa różnie" co do rezerwacji terminów - zamiast płakać może trzeba by było coś zrobic w końcu żeby to zmienić? Beton z PZW nas dmucha jak chce i dalej nikt z tym nie robi, a na przykładzie Druzna widać jak możliwości mają polskie wody jak trochę się je przypilnuje.

#1934 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 06:28

na przykładzie Druzna widać jak możliwości mają polskie wody jak trochę się je przypilnuje.


O co chodzi? Jeśli to nie problem proszę o rozwinięcie tego zdania i podzielenie się konkretnymi informacjami.

#1935 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2022 - 06:48

Koledze chyba chodziło o możliwości rozwoju rybostanu naszych wód gdy mają chociaż troszkę lepszego gospodarza. Muszę jednocześnie zmartwić kolegów, członkowie elbląskiego pzw wywierają nacisk na zarząd w celu ograniczenia dostępu do Drużna tylko dla "pełnych" członków okręgu elbląskiego. Myślę, że to ostatni rok obecnego systemu.

#1936 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 sierpień 2022 - 07:42

Koledze chyba chodziło o możliwości rozwoju rybostanu naszych wód gdy mają chociaż troszkę lepszego gospodarza. Muszę jednocześnie zmartwić kolegów, członkowie elbląskiego pzw wywierają nacisk na zarząd w celu ograniczenia dostępu do Drużna tylko dla "pełnych" członków okręgu elbląskiego. Myślę, że to ostatni rok obecnego systemu.

 

Może także rozważają likwidację zakazu zabierania drapieżników?

Wtedy będzie komplet i spokój za chwilę...



#1937 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 10 sierpień 2022 - 08:08

co do rezerwacji terminów - zamiast płakać może trzeba by było coś zrobic w końcu żeby to zmienić?

Ale co chcesz zmienić? Sposób rezerwowania, polepszyć stronę, płatności? Co to da? Problem jest w tym, że jest za dużo chętnych na jedno jezioro! Nie dziwię się wcale ,że wędkarze z Elbląga chcą ograniczyć dostęp. Mają fajną wodę pod nosem na której nie mogą łowić, bo nie ma miejsc.  To jest chore


  • Piotrek Milupa i skalek-77 lubią to

#1938 OFFLINE   barsliw

barsliw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Śliwinski

Napisano 10 sierpień 2022 - 10:27

Ale co chcesz zmienić? Sposób rezerwowania, polepszyć stronę, płatności? Co to da? Problem jest w tym, że jest za dużo chętnych na jedno jezioro! Nie dziwię się wcale ,że wędkarze z Elbląga chcą ograniczyć dostęp. Mają fajną wodę pod nosem na której nie mogą łowić, bo nie ma miejsc. To jest chore

To już okręg powienien zadziałać. Wpuścić więcej ludzi, zrobić kolejne stanice i kontrolować ile się da.
Woda powierzchniowo jest duża. Spokojnie zmieści się więcej niż 13 łodzi.
Jeśli utrzymają no kill to dla wszystkich starczy.
A ze system jest felerny to widać od razu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1939 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 10 sierpień 2022 - 10:56

To już okręg powienien zadziałać. Wpuścić więcej ludzi, zrobić kolejne stanice i kontrolować ile się da.
Woda powierzchniowo jest duża. Spokojnie zmieści się więcej niż 13 łodzi.
Jeśli utrzymają no kill to dla wszystkich starczy.
A ze system jest felerny to widać od razu

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie od PZW zależy ilość łodzi na wodzie ? Pewnie nie...
PZW jakby mogło, to i 50 łodzi by wpuścili.

#1940 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5826 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 sierpień 2022 - 11:20

Będzie jeszcze większa presja to skończą się ryby bo nie wytrzymają ciągłego kłucia po pyskach. Jestem teraz na jeziorze Como, rodzinnie i widzę stada dużych kleni po 50-60cm, są bo nikt ich nie łowi. W naszym pięknym kraju już by dawno były wspomnieniem, w ruch by poszły mikro jigi, metody itp i klenie by skwierczaly na patelni albo pływały w occie. Z początku żałowałem ze nie wziąłem wędki, ale po ochłonięciu stwierdzam że może dobrze ze są jeszcze takie miejsca gdzie dzieci mogą zobaczyć duże ryby w sporych ilościach, tym bardziej że woda czysta.
Nie wiem dla czego ale u nas jest straszne ciśnienie na wedkarstwo, sporo jeździłem po różnych krajach i takiej presji jak u nas nigdzie nie widziałem. Ryby są łowione wszędzie, nawet w małych bajorach w centrum Warszawy. Presja zabija każda wodę. Koło Warszawy jest łowisko Wilga, facet kasuje 100-owe za łowienie szczupaków. Byłem tam parę razy kiedy dniówka kosztowała 60zl i łowiłem na największym zbiorniku tzw karpiowym gdzie miało być mało szczupaków. Okazało się że są tam ich duże ilości, wyciągałem po 15 dużych ryb dziennie. Niestety pokazałem zdjecia właścicielowi i na wodę rzuciły się tabuny wędkarzy. Kolejne lata to gwałtowny spadek brań, jedna, trzy ryby na dzień i drożej. Odpuściłem temat. Ryby może i są ale ciągła presja powoduje że są bardzo ostrożne, choć myślę że jest ich dużo mniej niż było. Żeby nie było to woda no kill.
Wcale się nie dziwię ze wędkarze z Elbląga chcą zmniejszenia presji a nie zwiększenia.

Użytkownik wujek edytował ten post 10 sierpień 2022 - 11:27

  • MaleX, Piotrek Milupa i golenia lubią to