Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1422 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 październik 2022 - 10:20

Niewymiarki (poniżej 45) nie były liczone a pewnie też ich sporo zostało złowionych ...


Użytkownik rower26 edytował ten post 17 październik 2022 - 10:20

  • jakub75 lubi to

#1702 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2022 - 14:33

Będąc w Szwecji kilkanaście razy nie widziałem Szweda zabierającego rybę, ani nie słyszałem o takim przypadku. Pewnie zdarzają się przypadki, ale nie wyobrażam sobie, by statystycznie miały wpływ na zasobność łowisk. Polacy, Niemcy i Czesi mają za to duże zasługi w beretowaniu ryb i doprowadzili w przeszłości do restrykcyjnych zakazów wędkowania w przetrzebionych szwedzkich wodach.
  • eRKa i grey lubią to

#1703 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2022 - 16:09

Co by nie mówił, Sławek Kubasiewicz jest wielki - wszędzie - na rzece, na Sulejowie i na Zegrzu. Klasa sama w sobie! Podziwiajcie  :)

Złowili dwie ryby wymiarowe (według wymiaru mazowieckiego: 60+), ale na sztuki śledzi chyba najwięcej. Druga drużyna złowiła jednego, trzecia dwa, natomiast czwarta, mazowiecka 6 (w tym ładna ryba 86), piąta też dobrze, bo 5, dla mnie zwycięzca jest oczywisty :D. Natomiast rozumiem specyfikę punktowania, ale... ;)


Użytkownik MaleX edytował ten post 17 październik 2022 - 16:11

  • marr25 lubi to

#1704 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 październik 2022 - 16:14

Zabiorę głos w tej jakże beznadziejnej dyskusji na temat wielkości ryb.
Łowiłem na treningu przed zawodami MP w których brałem udział i łowiłem ryby wymiarowe w ilości kilku sztuk dziennie(wymiarowe tzn pow 60cm) między innymi pięknego szczupaka o długości 105cm. Dodam, że tydzień i dwa tygodnie przed tymi zawodami lepiej brały te szczupaki niż w ostatni weekend którym to wszyscy się podniecają.

Dla wszystkich malkontentów czy innych troli internetowych co to piszą o rybach 45+
Na zawodach łowi się punkty a nie ryby. Jak łowisz prywatnie to możesz polować sobie na 80ki, i inne takie a na zawodach trzeba łowić to co daje duże szanse zgromadzenia jak największej ilości punktów.
Dlatego zawodnicy często łowią dużo małych szczupaków.

Dodam, że taka sama gównoburza i podniecenie jest co roku na jesieni kiedy to okazuje się, że szczupaki da się łowić skutecznie i nagle po wielu miesiącach bez brania woda ożywa. Jest to obserwowane co roku i co roku powoduje emocje i spekulacje gdzie zostały ryby odłowione aby wpóścić do Zegrza.
  • vako i t12tom lubią to

#1705 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2022 - 16:19

Zabiorę głos w tej jakże beznadziejnej dyskusji na temat wielkości ryb.
Łowiłem na treningu przed zawodami MP w których brałem udział i łowiłem ryby wymiarowe w ilości kilku sztuk dziennie(wymiarowe tzn pow 60cm) między innymi pięknego szczupaka o długości 105cm. Dodam, że tydzień i dwa tygodnie przed tymi zawodami lepiej brały te szczupaki niż w ostatni weekend którym to wszyscy się podniecają.

Dla wszystkich malkontentów czy innych troli internetowych co to piszą o rybach 45+
Na zawodach łowi się punkty a nie ryby. Jak łowisz prywatnie to możesz polować sobie na 80ki, i inne takie a na zawodach trzeba łowić to co daje duże szanse zgromadzenia jak największej ilości punktów.
Dlatego zawodnicy często łowią dużo małych szczupaków.

Dodam, że taka sama gównoburza i podniecenie jest co roku na jesieni kiedy to okazuje się, że szczupaki da się łowić skutecznie i nagle po wielu miesiącach bez brania woda ożywa. Jest to obserwowane co roku i co roku powoduje emocje i spekulacje gdzie zostały ryby odłowione aby wpóścić do Zegrza.

Wyluzuj, o wynikach pisałem z przymrużeniem oka. Trochę dystansu życzę, mniej spinania zawodniczego :P.



#1706 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 październik 2022 - 17:18

Jeśli porównywać z wynikami na wodach Szwedzkich, Fińskich ...

Wczoraj dostałem wyniki dwudniowych zawodów w połowie szczupaka. Fińska tura na szkierach Turku. Klasyfikacja w dwóch grupach; amatorzy i profesjonaliści. Zasady: załogi dwu osobowe i liczy się suma wymiarów pięciu najdłuższych ryb czyli standard. 

Mam wyniki od 1 do 18 miejsca w obu grupach. myślę, że rezultaty dają sporo do myślenia (w skrócie):

Amatorzy 

18. 504cm - 106, 105, 104, 95, 94

1.   532cm - 114, 112, 107, 102, 97

Profesjonaliści

18. 549cm - 115, 110, 110, 107, 107

1.   601cm - 126, 124, 118, 118, 115

Największa ryba u załogi na miejscu 7 ... 128cm

Przez dwa dni amatorzy i profesjonaliści złowili ponad 300 szczupaków 100+

:)  :)  :)  :D

...dajmy sobie spokój z porównaniami ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 17 październik 2022 - 17:21


#1707 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 październik 2022 - 19:06

Będąc w Szwecji kilkanaście razy nie widziałem Szweda zabierającego rybę, ani nie słyszałem o takim przypadku.


Wejdź sobie na stronę ifiske.se. Sprawdź zakładkę raporty. Jeśli masz przy rybie zieloną zakręconą strzałkę to ryba została wypuszczona, jeśli nie- została zjedzona.
  • kostom63 lubi to

#1708 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 17 październik 2022 - 19:08

Bob zgasiłeś temat. 😀 ten zbiornik jest jak wszystkie nasze łącznie.

Karty po 500-1000 zł i zakaz zabierania więcej niż 2 ryby drapieżne na miesiąc przez 2-5 lat. Calkowity okonia na 2-5 lat.
Za 220zl to niczego lepszego nie oczekujcie.
Na każdym zbiorniku regulamin w wielu miejscach, łowienie oznacza akceptację regulaminu i za brak przestrzegania kara jak za parkowanie w europark. Nie wiem jak status pzw ale resztę zrobił by średnio ogarnięty prawnik. Zresztą pewnie w ramach pzw da się założyć celowa sp z o.o. 100% własności pzw . Rozwiązań jest setki ale ten beton ciężko ruszyć bo zarządy się kompromitują za np. Darmowy nocleg... z czym do ludzi :)

Ciekawe ilu z Was chodzi na wybory w kołach.
Kiedyś jak w 15 poszliśmy na wybory to się prawie zer... ze chcemy przejąć 500 osobowe koło i ustawić nasz nowy zarząd (2 delegatów do okręgu czy jak się to fachowo nazywa.) Czasem wystarczy chcieć a nie klepać 100 postów o wynikach.

Połamania!
  • kostom63 i grey lubią to

#1709 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 17 październik 2022 - 20:33

Jeśli porównywać z wynikami na wodach Szwedzkich, Fińskich ...

Amatorzy 

18. 504cm - 106, 105, 104, 95, 94

1.   532cm - 114, 112, 107, 102, 97

Profesjonaliści

18. 549cm - 115, 110, 110, 107, 107

1.   601cm - 126, 124, 118, 118, 115

Największa ryba u załogi na miejscu 7 ... 128cm

Przez dwa dni amatorzy i profesjonaliści złowili ponad 300 szczupaków 100+

:)  :)  :)  :D

...dajmy sobie spokój z porównaniami ;) 

Och, co za okropność, tyle przerośniętych szkodników. Ile one muszą zjadać rocznie białej ryby? Od razu widać, że wody zaniedbane, nie objęte "racjonalną gospodarką rybacką". Myślę że w ramach wymiany naukowej powinniśmy podesłać im naszych ichtiologów z PZW.


Użytkownik RBTS edytował ten post 17 październik 2022 - 20:36


#1710 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 październik 2022 - 20:43

Bob zgasiłeś temat. ten zbiornik jest jak wszystkie nasze łącznie.

Karty po 500-1000 zł i zakaz zabierania więcej niż 2 ryby drapieżne na miesiąc przez 2-5 lat. Calkowity okonia na 2-5 lat.
Za 220zl to niczego lepszego nie oczekujcie.
Na każdym zbiorniku regulamin w wielu miejscach, łowienie oznacza akceptację regulaminu i za brak przestrzegania kara jak za parkowanie w europark. Nie wiem jak status pzw ale resztę zrobił by średnio ogarnięty prawnik. Zresztą pewnie w ramach pzw da się założyć celowa sp z o.o. 100% własności pzw . Rozwiązań jest setki ale ten beton ciężko ruszyć bo zarządy się kompromitują za np. Darmowy nocleg... z czym do ludzi :)

Ciekawe ilu z Was chodzi na wybory w kołach.
Kiedyś jak w 15 poszliśmy na wybory to się prawie zer... ze chcemy przejąć 500 osobowe koło i ustawić nasz nowy zarząd (2 delegatów do okręgu czy jak się to fachowo nazywa.) Czasem wystarczy chcieć a nie klepać 100 postów o wynikach.

Połamania!

To zróbmy taki wynik na wszystkich naszych zbiornikach w dwa dni  ;)  :D


Użytkownik BOB edytował ten post 17 październik 2022 - 20:44

  • haja1978 i eRKa lubią to

#1711 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 październik 2022 - 20:52

.................zakaz zabierania więcej niż 2 ryby drapieżne na miesiąc przez 2-5 lat. Calkowity okonia na 2-5 lat.
.....................

Ciekawe ilu z Was chodzi na wybory w kołach.
Kiedyś jak w 15 poszliśmy na wybory to się prawie zer... ze chcemy przejąć 500 osobowe koło i ustawić nasz nowy zarząd (2 delegatów do okręgu czy jak się to fachowo nazywa.) Czasem wystarczy chcieć a nie klepać 100 postów o wynikach.

Połamania!

 

Jeden drapieżnik na dwa miesiące. 

 

Co do chodzenia na wybory. Firma jest tak skonstruowana, że nawet gdybyście te wybory wygrali to i tak nic z tego by nie wyszło pozytywnego. Pięćdziesięciu delegatów na zjazd Zg rzuciło mandaty, bo zostali wyautowaniu przez starą gwardię...

 

Gdy oczekiwania zarządu są zbieżne z oczekiwaniami wędkarzy to jest ok.

Ale jeśli jest odwrotnie - to i tak zarząd zrobi swoje.

 

Przykład? Właśnie  Zegrze. Wszyscy wędkarze z Warszawy są za tym by na Zegrzu działał rybak ?

 

I wytępienie suma w piotrkowskim. - nie ma limitu ilościowego. Z każdej wody można zabrać wszystkie sumy...Nawet w jeden dzień...


  • cyprys19 i grey lubią to

#1712 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 18 październik 2022 - 00:15



#1713 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2022 - 07:34

@eRKa - Czy uważasz, że to Zarząd OM wymyślił sobie że uwielbia połowy rybackie?
Operat niestety obliguje do odłowu rybackiego i tyle. Zarząd OM nie ma wpływu na operat.
Wędkarze natomiast wpierd.lają ile wlezie i nawet nie mają ochoty wypełnić rejestru....
Jest możliwość uczestniczenia w kontroli odłowów pułapkowych - ilość wędkarzy śladowa.
Uczestniczenie w zarybieniach śladowe.
Kontrolowanie w ramach SSR śladowe.
Marudzenie gremialne.

Użytkownik marioligi edytował ten post 18 październik 2022 - 07:34


#1714 OFFLINE   JG39

JG39

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • Lokalizacjatam gdzie są ryby

Napisano 18 październik 2022 - 10:39

Jest możliwość uczestniczenia w kontroli odłowów pułapkowych - ilość wędkarzy śladowa.
Uczestniczenie w zarybieniach śladowe.

 

:D  :D  :D  :D  :D  :D  taka sama możliwość  jak wygrana w totolotka. O czym Ty piszesz przecież to największe tajemnice PZW.


  • eRKa, grey i De'Ptak lubią to

#1715 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 październik 2022 - 11:32

......... Pięćdziesięciu delegatów na zjazd Zg rzuciło mandaty, bo zostali wyautowaniu przez starą gwardię...

 

Masz słabe rozeznanie. To też jest stara gwardia tylko w innym wydaniu.



#1716 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 październik 2022 - 12:50

:D :D :D :D :D :D taka sama możliwość jak wygrana w totolotka. O czym Ty piszesz przecież to największe tajemnice PZW.

Sam nie wiesz o czym piszesz.
Nie wiem czy zauważyłeś ale Zarząd się nieco zmienił - ba jest w nim nawet Mod tego forum :)
Jak masz jakieś pytania albo ochotę coś zrobić na rzecz wody to dzwoń do Zarządu :)
Ja tam nie widzę żadnych tajemnic wręcz przeciwnie przejawy transparentności..
Ale jak masz problem z uzyskaniem odpowiedzi na jakieś drążące Cię pytanie to śmiało zadaj je w wątku albo na priv.
Pozdrawiam

Użytkownik marioligi edytował ten post 18 październik 2022 - 13:03

  • MaleX lubi to

#1717 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 18 październik 2022 - 14:53

Nie wiem czy zauważyłeś ale Zarząd się nieco zmienił - ba jest w nim nawet Mod tego forum :)
Pozdrawiam

Nie wiem czy zauważyłeś ale mod-ów na tym forum to Zarząd miał i ma od dawna... co prawda coś ostatnio słabo ich słychać ale cóż to sprawa taka jak z węglem...



#1718 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 18 październik 2022 - 15:19

Dla wszystkich malkontentów czy innych troli internetowych co to piszą o rybach 45+
Na zawodach łowi się punkty a nie ryby. Jak łowisz prywatnie to możesz polować sobie na 80ki, i inne takie a na zawodach trzeba łowić to co daje duże szanse zgromadzenia jak największej ilości punktów.
Dlatego zawodnicy często łowią dużo małych szczupaków.

 

Jak kogoś kręci łowienie niewymiarowych ryb uzasadniając to punktami, to może powinien pomyśleć o zmianie hobby. Koszykówkę proponuję, tam się zdobywa dużo punktów. 


  • De'Ptak lubi to

#1719 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 październik 2022 - 15:46

Kolego nikt na zawodach nie nastawia się na ryby niewymiarowe
Nie masz jak widzę pojęcia o zawodach, strategii, także tej obejmującej zawody cykliczne (turowe)
Więc napiszę Ci tylko pierwszą generalną zasadę
- najważniejsze nie złapać 0
A to jak się zapewne domyślasz najłatwiej zapewnić sobie złowieniem najczęściej występującej w łowisku ryby czyli okołowymiarowego okonia lub szczupaka
I tyle w temacie na początek
  • eRKa i jakub75 lubią to

#1720 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4009 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 18 październik 2022 - 16:20

Ustawowo wymiar szczupaka wynosi 45cm, tylko okręgi ten wymiar podwyższają.
Ryby łowione i liczone na zawodach są zgodne z wymiarem ustawowym, w przeciwnym razie gdyby łowione i zaliczane byly ryby poniżej tego wymiaru było by to nie zgodne z prawem.
  • eRKa, grey i jakub75 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych