Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór głowicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 marzec 2016 - 21:19

Mam nadzieje że autor się nie obrazi jeśli dorzucę do wątku głowice DH ;)

Czy może ktoś łowi bądź ma doświadczenia z głowicą Airflow Delta Spey Multi Tip. 

 

Na ebay'iu można ją kupić w cenie dobrej plecionki może jest to jakaś alternatywa dla linek Rio czy Guideline?



#42 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 14 marzec 2016 - 21:49

Guideline jest robiona przez Airflo.Delta Spey w multitipie mam dwie 8/9 i 9/10 sztywniejsza od Rio,ale po 30 min sprężyna puszcza-trudniej zwęzić wysyłane pętle...kupiłem tylko po to by się o tym przekonać i nie pisać bezpodstawnie.Dla mniej wybrednych spełnia funkcję podania wabika,ale przy mocniejszych podmuchach znacznie bliżej.Nieprzypadkowo w super cenie. ;)



#43 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 marzec 2016 - 22:26

Akurat w tym przypadku, cena jak najbardziej adekwatna do jakosci. I tyle w temacie.



#44 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 15 marzec 2016 - 11:37

Przeceny Airflo świadczą o tym ,że nie jest to przypadek odosobniony... ;)

ale żeby nie było monotonnie:podobnie nieudana była linka Rio Gold Competition wf5f -skrzętnie omijana nawet przez doświadczonych zawodników sportu rzutowego. :D

Zadziwiająca jest dość mocna pozycja Airflo w stanach zjednoczonych :blink:

-ale to chyba z uwagi na ekstrawaganckie pochodzenie ze 'starego kontynentu'... B)

zgodnie z przysłowiem 'cudze chwalicie swego nie znacie'. :lol:



#45 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 23 marzec 2016 - 04:38

Kolega kupił zestaw złożony węki 7/8 i linki 40+. Pomachałem tym zestawem i... jest dalej, ale dupy nie urywa :)Jak się nie ma techniki, żeby wyrzucić całą standardową WF-kę, to głowicą się nie machnie po horyzont :) Trening, trening i jeszcze raz trening :)
O ile dla mnie długość głowicy w tej lince jest OK, to kolega już myśli o krótszej głowicy, bo jemu nie pasuje :) Dlatego rację muszę przyznać wszystkim tym, którzy zachęcają do przeróbek starych, nie używanych już linek. W ten sposób można chyba najszybciej i w najmniej kosztowny sposób dobrać linkę pod swoje upodobania. A potem kupić już coś markowego z odpowiednim profilem i długością głowicy.
Jeśli ktoś chce rzucać dalej, to bazując na swoim skromnym doświadczeniu doradzam- łączka i treningi "na sucho" aż do upadłego :) Dopiero potem odpowiednia głowica da efekt. W końcu głowica to nie 40-gramowa śrucina, to nadal linka :)

#46 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 23 marzec 2016 - 15:04

Te treningi do upadłego...

raczej nie warto ;)

-próba-efekt-analiza błędów-korekta itd

-na świeżości więcej się osiągnie.

 

Optymalny profil głowicy maczuga;

-wąsko sformowany i podany pod odpowiednim kątem w tył bez luzowania wysłany pod właściwym kątem do przodu.

Z głowicy robi się coś na kształt rozwijającego się pocisku...z nosem delfina?!

 

-jest pewien limit rozbiegówki do wyciągnięcia;

-także dużą część zasięgu uzyskuje się z zawieszenia długiej głowicy 12-15-18-21mtr czasem z pomocą cienkiej rozbiegówki-t.zw. przeciągnięcie np 24-26m.

 

Nadmiar włożonej siły deformuje harmonijny kształt pętli,a 'farfocel' w powietrzu zwalnia...

-skracanie głowicy wykorzystuje się na wietrze.

 

Aby nie ulegać złudzeniom:rozwinięta miara,warto też z boku sfilmować ew skorzystać z pomocy doświadczonego zawodnika(bo podgląd z innej płaszczyzny ułatwia samoocenę własnych poczynań). :)



#47 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 23 marzec 2016 - 18:31

Czyli cały czas krążymy wokół podstawowej sprawy- treningu. Praktycznie 2-3 razy w tygodniu jeżdżę nad wodę i trenuję rzuty. To, co wcześniej udawało się sporadycznie, teraz staje się normą. Niestety nie mogę liczyc na pomoc kogoś doświadczonego, ale jak z kolegą we dwóch machamy, to dzielimy się uwagami jak to z boku wygląda- to pomaga w poprawianiu techniki, bo samemu ciężko zobaczyć pewne szczegóły... Cieżko się przestawić po kilkunastu latach machania tylko i wyłącznie spinningiem, ale na koniec sezonu całe 25 metrów WF-ki wyleci ;) Już niewiele brakuje ;)
Nie sądziłem, że mucha tak wciąga... Już nawet balsę i nożyk zamieniłem na imadełko i nawijarkę... Dramat...
  • ark70 lubi to

#48 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 23 marzec 2016 - 18:51

Czyli cały czas krążymy wokół podstawowej sprawy- treningu. Praktycznie 2-3 razy w tygodniu jeżdżę nad wodę i trenuję rzuty. To, co wcześniej udawało się sporadycznie, teraz staje się normą. Niestety nie mogę liczyc na pomoc kogoś doświadczonego, ale jak z kolegą we dwóch machamy, to dzielimy się uwagami jak to z boku wygląda- to pomaga w poprawianiu techniki, bo samemu ciężko zobaczyć pewne szczegóły... Cieżko się przestawić po kilkunastu latach machania tylko i wyłącznie spinningiem, ale na koniec sezonu całe 25 metrów WF-ki wyleci ;) Już niewiele brakuje ;)
Nie sądziłem, że mucha tak wciąga... Już nawet balsę i nożyk zamieniłem na imadełko i nawijarkę... Dramat...

He,he,he... :lol:

rozpocznij doświadczenia z przeciągnięciem-prowadzenie grubszej głowicy z kilku mtr cienkiej rozbiegówki bez luzowania...

najpierw 0,5m potem ...dwie długości kija.

Dramat to będzie jak zaczniesz kręcić muchy nad wodą...