Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Dobór głowicy


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#21 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 11 March 2016 - 19:31

Jedyne co człowiek musi to umrzeć,reszta jest wyborem. :ph34r:

Spożywcza waga w sklepie może być dokładniejsza od nieskalibrowanej precyzyjnej. B)

Niezły ubaw miały sexpedientki w cukierni jak ważyłem kilka linek...

 

Airflo są dostateczne <_< ,Lee Wulff,Orvis,SA i Rio są dobre :) .Do zespawania wystarczy termo-kurczka i dowolna świeczka. -_-

Bariery są tylko w głowie uparciuchów.

Wiedza zdobyta dzięki konstrukcji daje niezależność od produktów drogich lub trudnych do zdobycia.

Ale do rzeczy narzędzia mogą co najwyżej nie przeszkadzać-sedno to umiejętność dowolnego formowania optymalnych kształtów...zależnie od obranej metody,miejsca i wiatru.



#22 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 11 March 2016 - 20:44

Wiedza zdobyta dzięki konstrukcji daje niezależność od produktów drogich lub trudnych do zdobycia

Zgadzam się, i dlatego właśnie przekazałem odrobinę tej wiedzy radząc kupić airflo 40+ które jest tańsze niż Lee Wulff,Orvis,SA i Rio a równie dobre, jak nie lepsze, gdyż akurat w linkach projektowanych z myślą o łowiskach jeziorowych airflo to pierwsza liga. W końcu nikt nie ma takiej tradycji w połowie pstrąga na muchę na jeziorach jak Szkoci.

Ale z ta cukiernia to już pojechałeś, musisz być niezwykle oszczędny:

http://allegro.pl/li...ce-ele-1-3-0229

Ja kupiłem z tych bardziej wypasionych za 18,90 😉

Edited by mack, 11 March 2016 - 20:54.

  • Kuba Standera and Paweł Bugajski like this

#23 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 11 March 2016 - 21:16

Jeziorowe=to u nas burdelowe tęczaki,wzdręgi,jazie,płocie,amury,karpie,okonie,szczupaki na różne wabiki...doskonałe wskazówki dla łowiącego na lekko trotki w morzu krewetką czy tubisem  :D .

Teraz mam parę kilo linek całkiem zbędnych...poznałem różnice większości produkowanych i nie robi mi wielkiej różnicy jakość czy nie dopasowanie.Dzielę się rozwiązaniami adekwatnymi do indywidualnych potrzeb. 

Wagi-te... za każdym razem pokazują inny wynik w końcu mejd in czajna... :lol:



#24 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,194 posts
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Posted 11 March 2016 - 21:37

Jeziorowe=to u nas burdelowe tęczaki,wzdręgi,jazie,płocie,amury,karpie,okonie,szczupaki na różne wabiki...doskonałe wskazówki dla łowiącego na lekko trotki w morzu krewetką czy tubisem  :D .

Nie nadążam co polskie tęczaki, plotki i szczupaki mają do doświadczania airflo w projektowaniu linek do połowu pstrągòw na jeziorach Szkocji

Dzielę się rozwiązaniami adekwatnymi do indywidualnych potrzeb. 

Oczywiście: weź stratą linkę DT potnij na kawałki i pozgrzewaj. Jak nie wyjdzie spróbuj jeszcze raz

Wagi-te... za każdym razem pokazują inny wynik w końcu mejd in czajna... :lol:

Moja za każdym razem to samo, pewnie trafiłem felerną



Dabo jednak upewniłem się ze dyskusja z Tobą nigdzie nie prowadzi, na tym kończę, bez odbioru

#25 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 11 March 2016 - 22:07

Nie było dyskusji,bo nie ma z kim dyskutować-brak argumentów. <_<

Wskazówek udzielam zaciekawionym. ;)

Niepotrzebnie się włączają trolle zaśmiecając w sumie ciekawy-bo twórczy wątek.

Inspiracją do zespolenia optymalnego kształtu głowicy był tekst projektantów linki Rio Windcutter Spey: front od lżejszej,środek od właściwej,tył od cięższej...wystarcza 3 nawet zużyte(popękane) DT-ki #5,#6,#7 i trochę rozbiegówki. :)


Edited by darek1, 11 March 2016 - 22:07.


#26 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,738 posts
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Posted 11 March 2016 - 22:55

Panowie, luuuz.



#27 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,905 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 12 March 2016 - 07:22

Spokojnie - właśnie..

Do najdziwniejszych hand made własnej produkcji zaliczam linkę minispey do 6'6" szklanej muchówki..Na wzdręgi..



#28 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 posts
  • LokalizacjaŁężyca

Posted 12 March 2016 - 13:17

Są dwie rzeczy- kupno konkretnego zestawu pod konkretne warunki i druga- nauka, żeby wiedzieć czego się chce w tym konkretnym zestawie.
Z pewnością kupię 40+, ale do jakiego zestawu, to jeszcze nie wiem. Wydaje się sensowne odłożenie tej kwoty i kupno linki pod zestaw 7/8, który spełni moje oczekiwania.
A takich rad rodem z Adama Słodowego- jak najwięcej! Zamiast siedzieć wieczorem przed telewizorem, można sobie pogrzebać w swoim warsztacie. Niektórym to sprawia dużą przyjemność :)

#29 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Posted 12 March 2016 - 14:55

Dzepetto wybierz i kup sobie linkę jest tego dużo na rynku choćby ta http://www.guideline...late=engWebshop nie baw się w cięcia i klejenia bo zostaniesz z paroma kilami niepotrzebnych linek
  • Andrzej Stanek likes this

#30 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 12 March 2016 - 19:51

Zdobywa się doświadczenie na złomie,by wykorzystać potem najlepsze z linek.

Poświęciłem pierwsze wcielenie,by zorientować się jaki poziom dominuje wśród forumowiczów...

odnalazłem wielkie wymagania,a niskie umiejętności dlatego nie będę bawił się w jałowe dysputy. <_<

 

Z doświadczenia nawet słabym blankiem da się fajnie sformować optymalny profil...

jeśli na prawdę interesuje zasięg to warto nauczyć sie wieszać w powietrzu długie pętle 20-25 m z przeciągnięcia...

rewelacyjnymi jeziorowymi 40+ :nieosiągalne. :D

Pisząc parę kilo mam na myśli pełnowartościowe : WF,DTF/I/S,sinktipy,sinkheady,skagity,scandi,speye(krótkie,średnie,długie,najdłuższe)tipy,

cheatery,compensatory,multitipy itd.

 

TPO

zrób to sam...

Zamiast zamawiać CTS Affinity X Plus 18'#13/14 wymyśliłem dorobienie dolnika do 14'#11-3 Jaxona XT do którego zamierzam skonstruować głowice 82-84-86 g o długości 26-30m  ;) .Jeśli kij będzie za słaby to zmodyfikuję od góry,tylko trzeba wzmocnić złącza.Kiedyś odstąpiłem dobry kijek stara niebieska Daiwa Wilderness 15'#11 Vadimowi Utrobin(wszedł w 10 w Spey'o'rama).

Pitu,pitu o wyższości Airflo40+.... :lol:

Jeżeli problem tylko istnieje:to ma przyczynę,rozwiązanie-istnieje ścieżka uwolnienia od problemu. :)


Edited by darek1, 12 March 2016 - 19:51.


#31 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Posted 12 March 2016 - 23:18

Zdobywa się doświadczenie na złomie,by wykorzystać potem najlepsze z linek.

Poświęciłem pierwsze wcielenie,by zorientować się jaki poziom dominuje wśród forumowiczów...

odnalazłem wielkie wymagania,a niskie umiejętności dlatego nie będę bawił się w jałowe dysputy. <_<

 

Chyba Cię trochę poniosło.....

Po którymś wcieleniu już może nie będziesz miał możliwości bawić się w jałowe dysputy.

 

A swoją drogą, jeśli wierzysz że Twoje rozwiązanie jest dobre, możesz opisać, niekoniecznie swoim sposobem a "po inżyniersku" jakie linki i do czego docinałeś. Model, długość, waga, jak cięte co wyszło, do czego się nadaje i jak lata????

 

Będziemy mieli konkretniejsze rozwiązania w wątku "dobór głowicy"

 

tomaszek11


  • Paweł Bugajski, Andrzej Stanek, fireblood and 1 other like this

#32 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 posts
  • LokalizacjaŁężyca

Posted 13 March 2016 - 01:04

Nie wiem dlaczego, ale każdy temat musi się kończyć podziałem na tych którzy uważają, że to był zamach i na tych, którzy twierdzą, że Jarek kazał lądować...
Cenię sobie każdą podpowiedź- te proste, oparte o gotowe produkty i te, które wymagają trochę pracy...
Kiedyś postanowiłem sobie, że nie założę na końcu zestawu przynęty innej niż ta, którą sam wykonałem... Do dzisiaj się tego trzymam i nie mam gorszych wyników niż inni wędkarze...
Ale pewnego dnia stwierdziłem ,że nie będę uzbrajał przynęt w inne haki niż te, które sam zrobię... Po kilku próbach stwierdziłem ,że aż tak dobrym metalurgiem nie jestem...
Niech każdy dobiera przynęty według własnych potrzeb i umiejętności, to samo tyczy się pozostałej części sprzętu... A forum jest po to, żeby wysłuchać każdego, bez krytyki...
Jeden woli brązkę przewiązną 5 razy miedzianym drutem, a drugi 6 razy przewiąże i nie wyobraża sobie, że można inaczej. Tylko dlaczego miedzianym? Srebrny odcień lepiej robi...
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi- już wiem co i jak mam dobrać do własnych potrzeb.
Ale jest pewnie rzesza wędkarzy, która przeczyta ten wątek i dobierze potrzebny sprzęt po swojemu.
Każdy ma swoje upodobania...
Kiedyś zaprosiłem kolegę na swoją rzeczkę pstrągową. Puściłem go przodem, powiedziałem jak łowić i dałem swoje woblery, które zbudowałem pod tę konkretną wodę. Połowił i on i ja, choć szedłem za nim.
Potem dostałem zaproszenie na jego wodę...
Zbudowałem woblery pod to łowisko opierając się jedynie na jego charakterystyce. Kolega założył moje przynęty, po chwili zmienił je na swoje, bo nie mógł wyczuć ich pracy... Połowił on i ja. On na swoje, ja na swoje... Dobrze wykombinowałem na co ryby będą brały przy moim stylu prowadzenia woblera...
Sztuczna mucha to chyba większy kawałek wiedzy niż spinning...
Każdy łowi po swojemu, używa sprzętu, który mu leży i przynęt, które czuje i potrafi poprowadzić. Niech tak zostanie...
Wystarczy opisać, a nie sprzeczać się kto ma rację...

#33 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 posts
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Posted 13 March 2016 - 12:41

To nie podziały po prostu drobna rada nie komplikujmy sobie i tak skomplikowanego życia ktoś mądrzejszy od nas projektował linki do danej metody idz tym torem szkoda czasu i kasy na kupowanie zbędnych linek a potem wystawianie po portalach do sprzedaży,pozdrawiam
  • albercik2 likes this

#34 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 13 March 2016 - 17:44

@Tomaszek 11

Kiedyś mogłem wszystko opisać...

(zamiast teoretyzować czy pytać ślepo/głucho/niemych lepiej doświadczyć-niestety kupując :D )

-teraz już wiem,że nie warto ! :blink:

(ale otwarte głowy : @dzepetto...mogą zawsze uzyskać bezinteresowne wsparcie w ciekawych projektach  :) ).

@dzepetto

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie to dopnij 10' tipa inter do posiadanej linki i naucz się zwężać długie pętle...i prowadzić głowice z kilku mtr cieńszej rozbiegówki bez luzowania.

Łów,myśl i czerp satysfakcję z efektów  ;) . Kijki ekonomiczne-mocniejsze to skrócone po złamaniach  :lol: .

Tipami można zmienić zwężenie lub rozszerzenie frontu głowicy w potrzebie,

ew zrobić 'tramwaj' z kilku...

TPO

Znajomym z "Bzdykfusa"-WTP co roku robię szkolenie w dowolnym temacie...bo mogę i chcę. :)


Edited by darek1, 13 March 2016 - 17:45.


#35 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 13 March 2016 - 17:56

Ma ktoś namiar na snajpera.


  • Paweł Bugajski and fireblood like this

#36 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,564 posts
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Posted 13 March 2016 - 18:18

Jakiej długości może mieć głowica w zwykły airflo true cast,ok 9m ?Chcę spróbować z tą amnesią ,radzicie 0,45?



#37 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1,976 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Posted 13 March 2016 - 18:19

Pytanie jak pytanie, dla fachury sprawa jasna

https://www.google.p...iHLLv_ZOnj8qvM:

odpowiadając Andrzejowi.


Edited by Paweł Bugajski, 13 March 2016 - 18:21.

  • Andrzej Stanek likes this

#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,905 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 13 March 2016 - 19:04

Choć Darek jest być może irytujący dla wielbicieli zuniformizowanych poglądów i gustów, bez wątpienia wie o czym pisze.. :) Wybór i możliwości tworzenia idealnych zestawów w tym linek - a głowic szczególnie - są naprawdę dużo większe niż standardowa, katalogowa oferta.. :)


  • Tomek88 likes this

#39 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 posts
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Posted 13 March 2016 - 19:15

Masz racje Sławku tyle że większość zadających pytania to niedoświadczeni muszkarze i mieszanie im w głowach zestawami ,,handmade" to niepotrzebne mieszanie w głowie. Ucząc się jeździć nie szukasz auta WRC tylko proste i łatwe w prowadzeniu tu sprawa ma się podobnie



#40 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Posted 13 March 2016 - 19:20

Jakiej długości może mieć głowica w zwykły airflo true cast,ok 9m ?Chcę spróbować z tą amnesią ,radzicie 0,45?

Wygogluj 'trukasta',co do rozbiegu to 0,45-sztywniejsza mniej się plącze.Cienka 0,38 tylko do wyczynu(dystansowe minimum SEATROUT27),a i tak rzadko używana,bo różnica w wadze mało istotna za to jak się zawinie to brak satysfakcji.Żyłki morskie bez pamięci też działają...można od trollingowców wycyganić na próbę,dodatkową zaletą jest mniejsza objętość -możliwość stosowania na mniej pojemnym kołowrotku. :)


Edited by darek1, 13 March 2016 - 19:20.