Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   BKZanderFan

BKZanderFan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 22 październik 2012 - 20:44

jestem nowm uzytkownikiem ale od m-ca jestem posiadaczem Fenwicka Walkeye Jigging 6'3" MXF. Nie wiem czy komus pomoge ale kijek jak dla mnie bomba aczkolwiek jego optymalne cw to jak dla mnie 15-25g. Ostatni weeken to ok 20 sandaczy od 46-60 cm i powiem ze jest moc. Teraz szukam czegos w zakresie 7-15 i mylse o smallmouth MF 6'3" aczkolwiek Avid tez mi chodzi po glowie i tu jest problem. Wasze dyskusje mi nie pomagaja ale porownanie to juz inny watek :-)

Pozdro

#302 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 23 październik 2012 - 13:42

jestem nowm uzytkownikiem ale od m-ca jestem posiadaczem Fenwicka Walkeye Jigging 6'3" MXF. Nie wiem czy komus pomoge ale kijek jak dla mnie bomba aczkolwiek jego optymalne cw to jak dla mnie 15-25g. Ostatni weeken to ok 20 sandaczy od 46-60 cm i powiem ze jest moc. Teraz szukam czegos w zakresie 7-15 i mylse o smallmouth MF 6'3" aczkolwiek Avid tez mi chodzi po glowie i tu jest problem. Wasze dyskusje mi nie pomagaja ale porownanie to juz inny watek :-)

Pozdro


Moja rada! Jeśli jesteś zadowolony z Walleye EWS63M-XF (3-21)gr, to dokup sobie z tej samej serii Walleye EWS66ML-F (3-18)gr, i będziesz miał komfort w łowieniu w/w gramaturami. Jeśli chodzi o serię Smallmouth, wybierając ESMS63M-F (3-21)gr o którym wspominasz w swoim poście nie zyskasz na czułości kija w zakresie 7-15gr. Chyba, że wybierzesz wersję ESMS69ML-F (2-18)gr, to wtedy tak(posiadam ten kijek). Ale moja subiektywna podpowiedź dla Ciebie - lepszym wyborem będzie na sandacze ELITE TECH Walleye EWS66ML-F (3-18)gr.

#303 OFFLINE   BKZanderFan

BKZanderFan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 październik 2012 - 13:49

Moja rada! Jeśli jesteś zadowolony z Walleye EWS63M-XF (3-21)gr, to dokup sobie z tej samej serii Walleye EWS66ML-F (3-18)gr, i będziesz miał komfort w łowieniu w/w gramaturami. Jeśli chodzi o serię Smallmouth, wybierając ESMS63M-F (3-21)gr o którym wspominasz w swoim poście nie zyskasz na czułości kija w zakresie 7-15gr. Chyba, że wybierzesz wersję ESMS69ML-F (2-18)gr, to wtedy tak(posiadam ten kijek). Ale moja subiektywna podpowiedź dla Ciebie - lepszym wyborem będzie na sandacze ELITE TECH Walleye EWS66ML-F (3-18)gr.



A jestes zadowolony ze swojego ESMS69ML-F (2-18)gr ? Nie ukrywam ze zacheca mnie do smallmouth jego waga a i wizualnie prezentuje sie fajnie.

#304 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 23 październik 2012 - 16:13

A jestes zadowolony ze swojego ESMS69ML-F (2-18)gr ? Nie ukrywam ze zacheca mnie do smallmouth jego waga a i wizualnie prezentuje sie fajnie.


Czy jestem zadowolony? Odpowiem krótko - BARDZO !! Wędka(92gr) + kołowrotek( Shimano Rarenium -200gr), to zestaw, który przebija wagą niejeden sprzęt okoniowy. Łowienie tym zestawem - to sama przyjemność. Spinning jest bardzo cięty(elektryczny). Ja go stosuję na duże okonie i finezyjnego łowienia szczupaków oraz sandaczy. Lecz każdy ma swoje preferencje i czego innego wymaga od spinningu. To co odpowiada mnie - nie musi pasować Tobie - np.możesz uznać, że szczytówka dla Ciebie jest zbyt miękka. Musisz też zdać sobie sprawę, że nie na każdej głębokości kij ten będzie się zachowywał tak samo. Najlepiej jednak zrobisz, jak udasz się do sklepu (punktu oferującego Fenwick-i), weźmiesz dwa kije do ręki i sam zdecydujesz, który Ci lepiej leży i odpowiada.

#305 OFFLINE   BKZanderFan

BKZanderFan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 23 październik 2012 - 18:32

napewno tak zrobie choc o smallmouth juz mysle od dluzszego czasu :-)

Dzieki za info.

B

#306 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 23 październik 2012 - 21:06

A jestes zadowolony ze swojego ESMS69ML-F (2-18)gr ? Nie ukrywam ze zacheca mnie do smallmouth jego waga a i wizualnie prezentuje sie fajnie.

Jakbyś poczytał wstecz to znalazłbyś nie jedną opinię o serii Smalmouth. To nie nowy temat.

#307 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 26 październik 2012 - 10:49

Dlatego też napisałem, że w zupełności wystarczający. Podpowiedzcie jeszcze gdzie jest największa oferta z możliwością zakupu na odległość.


Tutaj jest spory wybór
http://www.fishpoint...ac038fd8cc443d8

#308 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 16 listopad 2012 - 16:17

No i jest :) Kilka dni temu wróciłem z Aetosem A721MXFS i jestem po dwóch wypadach na łódce. Co prawda 3 krótkie sandacze na leniwca, 2 niewielkie okonie i kilka delikatnych skubnięć, ale kijek sprawuje się super. Mimo tego że opisany jest do 5/8oz czyli 18g to nie odczuwał tego przy 21g+guma 4" na głębokości nawet powyżej 10m. Najlżej łowiłem 12g+ gumka 3" gdyż tylko w tedy był jakikolwiek kontakt z rybą.
Kij ładnie gnie się pod rybą mimo że jest szybciutki i elektryczny a na dodatek czuć w nim duuużą moc.
Co do przenoszenia: Znam trochę fenwicka jako że miałem już wcześniej i mam też porównanie do innych różnych kijów. Aetos którego kupiłem jest dla mnie z tych najbardziej czułych bez dwóch zdań. Sam blank jest bardzo czuły a poza tym w moim uchwycie mam 1/3 dłoni na blanku co i ślepemu pozwoliłoby ryby łowić :)
Może uda się jeszcze połowić grubsze ryby to i bardziej kij się wykaże lub też nie, bo jak na razie to tylko takie przywitanie z kijem :)

#309 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 listopad 2012 - 16:31

Ja mam A631MXFS od około miesiąca. Nie chciałem pisać dopóki nie potestuję go trochę na poważnie :) Lekki, czuły, cięty i ma zapas mocy. Nowy uchwyt jest bardzo fajny - jak kolega wyżej wspomniał, 3/4łapki na blanku, czuć każde puknięcie. Pod rybą kijek pięknie pracuje, nie ma mowy o spadach z winy kija (że za sztywny itp.). Ma moc w dolniku, dzięki której kijek napewno poradzi sobie z większą rybą. Jak narazie miałem kilka sandaczyków koło wymiaru i kilka szczupaków, max 2-3kg. Szczupaki łowiłem 5g + 4cale i czuć wszystko bardzo ładnie, szczytówka sygnalizuje pięknie dojście do dna czy też brania. Miałem dzień, że szczupaki tylko pukały - każde puknięcie czułem na kiju, kolega z boku stwierdził, że nie biorą. Nic nie czuł. Ja ewidentnie wyczuwałem trącenia :) Przy sandaczach łowiłem od 10g+3" i kijek pięknie pokazywał opad i przekazywał mi co się dzieje z przynętą. Rozróżniałem kiedy prowadzę gumę na miękkim dnie, a kiedy na twardym. Jestem zadowolony, mam fajnego uniwersała. Pod większe okonie z głębszej wody też na pewno się nada. Jakbym miał zabierać tylko jednego kija na łódź to byłby to AETOS.

#310 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 listopad 2012 - 22:40

jestem nowm uzytkownikiem ale od m-ca jestem posiadaczem Fenwicka Walkeye Jigging 6'3" MXF. Nie wiem czy komus pomoge ale kijek jak dla mnie bomba aczkolwiek jego optymalne cw to jak dla mnie 15-25g. Ostatni weeken to ok 20 sandaczy od 46-60 cm i powiem ze jest moc. Teraz szukam czegos w zakresie 7-15 i mylse o smallmouth MF 6'3" aczkolwiek Avid tez mi chodzi po glowie i tu jest problem. Wasze dyskusje mi nie pomagaja ale porownanie to juz inny watek :-)

Pozdro

Witam kolegę, mam ten kijek ESMS69ML-F , 2-18gr. i to na nasze wody Szczecińskie jest idealny tam gdzie leniwy prąd głębokość do 8-10m. Dolna granica to według mnie właśnie 5-7gr. górna to łapałem bez problemu na Widuchowej nawet 25gr. i sandały się łapały :-) nawet zakładałem 28 i dawał radę w wolnym prowadzeniu.Standard na naszych wodach 15gr-20gr pod sandała i tu jest najlepszy. Na jeziorze łapałem 10gr ok, obrotówki od 2-4 ok. woblery szczupakowe powierzchniowe ok. polecam, ps. czucie to nawet szum - drgania wody na plecionce przenosi na rękę :-)mój kolega ma tego ESMS63M-F do 21gr. i odczucia podobne, niesamowicie czułe i cięte kije, pięknie pracują pod rybami.No i ręka się nie męczy :-) . Acha w tych kijkach trzeba się na początku przyzwyczaić do tych innych uchwytów, ale to kwestia 10 minut i jest ok.

#311 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 listopad 2012 - 19:33

Używał ktoś podlodówek Fenwicka? Wszedłem dziś na stronę i patrzę, że są :) Jako, że łowię spod lodu - może warto by było kupić taką UL-kę pod małe błystki na płytką wodę?

http://www.fenwick.c...teTech_Ice.html

#312 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 13:43

Witam Wszystkich!
Mam takie pytanie przeczytałem cały wątek o wędziskach i zastanawiam się na kupnem Fenwicka i oczywiście jest pewien problem z tego co zrozumiałem są to wędki z dosyć dużym zapasam mocy powiem tak łowie głównie z łódki na główkę od 5 do 10 g +guma czasem porzucam sliderem 7 cm i alga 3 i w tej chwili nie wiem jaką brać wędkę z tych dwóch co podaje GS70M-MF-2 c.w. 7-21 czy GS70H-F-2 c.w. 7-35. Pytanie może dla jednych głupie, a dla drugich śmieszne, ale jak mam wydać ponad 600 pln za wędkę to prosiłbym o pomoc w wyborze. I tak na marginesie pytanie pomocnicze czy wędki te są sprzedawane w tubie czy nie (to już tak z ciekawości).
Z tego co widzę i czytam to te wędki mają dobra opinię, a czy waszym zdaniem jest może jakaś alternatywa dla fenwicka aczkolwiek już jestem zdecydowany na 99%
Z góry dziękuję za pomoc!

Użytkownik Soniacz edytował ten post 27 listopad 2012 - 13:57


#313 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 listopad 2012 - 15:46

O tym HMG do 35g zapomnij do tych przynęt które podajesz to potężna pała. Myślę że do 21g ogarnie to spokojnie. Algą 3 nie łowię ale sliderem 7 to ogarniam EWS63M-XF'em spokojnie a HMG są nawet mniej wycienione w szczycie. Guma 5-10g zależy jaka wielkość. 3" i główka 5g to komfortu nie będzie minimum to ok 10 g zeby coś tam czuć i widzieć

#314 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 listopad 2012 - 15:50

A co do tuby to jak jakiś czas temi kupowałem to Elite i HMG były tylko w pokrowcach i wątpię aby coś się zmieniło

#315 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 16:01

Główka 5 g to rzadko, głównie główka 7-8-10g i do tego relax 3-4" czyli z tego wynika, że trzeba wziąć GS70M-MF-2 c.w. 7-21. Nie chcę brać sztywnej pały, bo wtedy łowienie na te przynęty trochę traci sens i jest mało wygodne.
Ostatnio ważyłem gumy te trochę mniejsze i ważą po 5 g średnio i myślałem, że jak dam główkę 5 g (daje mi to wtedy 10g) to na płytką zarośniętą wodę będzie idealnie. A jak kupię wędkę o cw 7-21g to obsłuży ona spokojnie przynęty o całkowitej masie 10 g spokojnie i będzie to widoczne :)

#316 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 listopad 2012 - 16:06

Witam Wszystkich!
Mam takie pytanie przeczytałem cały wątek o wędziskach i zastanawiam się na kupnem Fenwicka i oczywiście jest pewien problem z tego co zrozumiałem są to wędki z dosyć dużym zapasam mocy powiem tak łowie głównie z łódki na główkę od 5 do 10 g +guma czasem porzucam sliderem 7 cm i alga 3 i w tej chwili nie wiem jaką brać wędkę z tych dwóch co podaje GS70M-MF-2 c.w. 7-21 czy GS70H-F-2 c.w. 7-35. Pytanie może dla jednych głupie, a dla drugich śmieszne, ale jak mam wydać ponad 600 pln za wędkę to prosiłbym o pomoc w wyborze. I tak na marginesie pytanie pomocnicze czy wędki te są sprzedawane w tubie czy nie (to już tak z ciekawości).
Z tego co widzę i czytam to te wędki mają dobra opinię, a czy waszym zdaniem jest może jakaś alternatywa dla fenwicka aczkolwiek już jestem zdecydowany na 99%
Z góry dziękuję za pomoc!


Nie znam Twoich preferencji wędkarskich... , ale zastanowiłbym się nad modelem HMG GS70ML-MF-2 cw(3-18)gr. Jeśli chodzi o drugie pytanie to wędki sprzedawane są tylko w pokrowcach.

#317 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 16:11

Tylko czy ta wędka nie będzie za miękka. Czasem chcę rzucić czymś do 30 g max do 40 g i wtedy może się zrobić kłopot :/

#318 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 listopad 2012 - 16:15

Pisałeś o główkach 7-8-10gr a nie o 30-40 gramowych. Zbyt duża rozpiętość w gramaturze.

#319 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 16:23

piszę że czasem ale głównie w 90% są to główki 7-8-10 g :) sorry że trochę zakręciłem temat. Myślę, że GS70M-MF-2 c.w. 7-21 będzie chyba najtrafniejsze w razie czego będę mógł rzucić czymś trochę cieższym.

#320 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 listopad 2012 - 16:38

rozrzut masz gigantyczny i nawet tak od czasu do czasu 40 g to prawie dwa razy więcej niż cw. kija. To tylko dwie wędki obskoczą. Ten kijek do 18 gram jak podał Tiguss była by też godny uwagi ale Alga 3 to ok <30g to mogło by być troszkę dużo i może być problem z docięciem ryby




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych