Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 listopad 2012 - 16:44

Gdy kupowałem swojego HMG GS70ML-MF-2 cw(3-18)gr , brałem też pod uwagę GS70M-MF-2 cw(7-21). Zdecydowanie lepiej mi leżał (3-18)gr, bo preferuje spinningowanie lekkie, dające przyjemność nie tylko ze złowienia ryby, ale też miłych doznań i przyjemności w holowaniu. Poza tym na łódkę zabieram minimum 2 spinningi, a najczęściej 3. Dlatego nie wymagam od jednej wędki wszystkiego (chodzi o gramaturę wyrzutu).

#322 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 16:55

Witam.Jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem.Chciałbym wszystkich gorąco powitać i pozdrowić.Staż w spinningu mam znikomy.Czytając posty pisane przez szanownych kolegów mam nadzieję na zdobycie wiedzy opartej na dużym doświadczeniu(użytkowników forum).

#323 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 17:00

Dlatego chyba jak koledzy piszą, trzeba będzie brać 2 kije jeden na cięższą przynętę, a drugi na lżejszą czyli problem rozwiązany mam do wyboru dwa kiję cw do 18 g i cw do 21 g jak będę w sklepie to wtedy spokojnie pomacam, pomacham i wybiorę :)
Bardzo dziekuję za pomoc :)

Użytkownik Soniacz edytował ten post 27 listopad 2012 - 17:00


#324 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2012 - 17:45

Kolego @Soniacz, jakiś czas temu też szukałem takiego kija i .... niestety nie znalazłem. Sam zamierzam poprzestać na dwóch kijach:

1. cw max 18g, albo może jeszcze mniej moc 10-12lb pod korbę do przynęt na główkach 10-20g,
2. cw max 30 moc 18lb do ciężkiej orki 30g i więcej, koguty etc,

oczywiście króciaki na

z oferty Fenwicka nie wiem czy ten 1 kij bym znalał, jako drugi to spokojnie poradzi sobie EWS63M-XF, ciskałem z niego gumy 5 na główkach 35g bez najmniejszego ale.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 27 listopad 2012 - 17:51


#325 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 18:04

Ja również przeczytałem cały wątek o wędkach Fenwick i również myślę nad zakupem kijka w/w firmy.Lowię z łódki na jeziorze 2-5m głęgoko,na lekko okonie (czasem mam przłów w postaci szczupaka).Lowię gumkami 1.5-2'' na główkach 2-5gr.Jaki kijek z oferty Fenwicka waszym zdaniem powinienem wybrać?Jeśli już to dlaczego?Z góry dziękuję za ew. pomoc

#326 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 listopad 2012 - 21:37

Witaj Januszu, mam do takich zadać river runnera do 5g. Radzi sobie nawet z 2"+8g główka, ma zapas, okonie świetnie się nim łowi. Szczupaka koło 90cm także nim wyholowałem. Okonia max 41cm. Łowię głównie 1,5" właśnie ale i 2" też trochę miotam i trochę czasu nad wodą spędziłem z tym kijem. Naprawdę super witka na okonia, na żyłce 0,14 okoń 41cm jeździł jak metrówa przy czym! Na dnie było pełno zielska i miałem na tyle zapasu, żeby nie pozwolić wejść mu w zarośla. Aktualnie mam do niego przypiętego Quantuma Antix 10, ale muszę zmienić na coś lepszego, żeby przyjemniej się łowiło ;) Planuję Shimano Rarenium 1000 170g,



Dołączona grafika

I 41 złowione na pożegnanie przed wyjazdem do Niemiec :)

Dołączona grafika



Co do HMG do zdecydowanie do 18 albo 21g.

Użytkownik wobler129 edytował ten post 27 listopad 2012 - 21:39


#327 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 05:56

Dziękuję wobler 129 za podpowiedż i foto.Mam tylko teraz dylemat którą 0.8-5 czy tą mocniejszą 0.8-9gr,a może wybrać ukręconą w pracowni-myślałem na blanku Phenix FX 701-2.Proszę szanownych doświadczonych kolegów o pomoc w tej kwestji.

#328 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2012 - 07:49

Jeśli fenwick to ten do 5g. Łowisz ciężej jak 8g główki? Może i 10 by pociągnął nie próbowałem. Kopytko Cloney Relax 2" + 8g spokojnie.

#329 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 16:38

Czyli zdecydowanie polecasz tego do 5g(do moich przynęt),a co z wersją kijka z pracowni na w/w blanku(Phanix-FX-701-2)?

#330 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2012 - 18:55

Miałem i batsona i ATC (nie pod UL) i szybko zrezygnowałem z kijów z pracowni. Zraziłem się, ATC pękł z niewiadomych względów po kilku dniach, batson na mnie nie zrobił wrażenia i wolę np HMG.

Miałem też niemiłą przygodę - przytrzasnąłem drzwiami kilka wędek na raz, wiadomo z mojej winy. I od tego czasu postawiłem na Fenwicki z dożywotnią gwarancją.

#331 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 20:00

Z tego co widzę to przestałeś gustować kijami z pracowni.Chyba mnie prawie przekonałeś do tego UL Fenwicka -river runnera do-5g Wielka szkoda że tylko my konwersujemy w tym temacie.Inni forumowicze są jakby niechętni do wyrażania swoich opini.

#332 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 listopad 2012 - 20:04

Czyżby wniosek, że czas kończyć "HOT-a" ;)

#333 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2012 - 20:05

A wiem, że river runner ma też innych swoich fanów. kolega z którym łowiłem latem okonie - Robertd też planuje sobie takiego kupić, bardzo mu się spodobał :) Szkoda, że nie dyskutują. Pozdrawiam

#334 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 20:43

Oj szkoda,szkoda,Można by się wiele dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów,aby ustrzec się błędów w wyborze odpowiedniego kijka,a wiadomo metoda prób i błędow jest kosztowna i nie każdy może sobie pozwolić na takie sprzętowe swawole.(nietrafione)

#335 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 20:52

Też polecam river runner-a, mam wersje do 9 gram, kijek już ładnie pracuje pod 15 cm okonkiem i jeszcze nie zaliczyłem z niego żadnego "spadu". Jest to najlepszy UL jakiego miałem w ręku.

Posiadałem/am też kije z wersji hmg i hmx.
HMX-a bardzo szybko sprzedałem, czułość ok ale zbyt szybko i mało płynnie poddawał się pod rybą i uchwyt kołowrotka "klikał" co bardzo mnie irytowało.
HMG jeszcze posiadam, nie jest to żadna rewelacja, ale kij coś w sobie ma i na niego łowię. Ma duży zapas mocy, ale z przekazywaniem transmisji brań już jest gorzej w porównaniu z innymi kijami w tej cenie.

Myślę tego HMG wymienić na Walleye Rigging albo jigging, i teraz pytanie do innych użytkowników tych wędek.

Czy dużo zyskam na czułości przesiadając się z GS70H-F-2 na EWS72M-F ?
I czy seria Elite Tech ma tak samo "badziewne" (czytaj, nie trzymają kołowrotka, luzują się i przeznaczone do wielkości kołowrotków 1000) uchwyty kołowrotków ??

#336 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 21:01

tom3K ten river runner do 9gr-w jakim przedziale wagowym przynęt sprawuje Ci się najlepiej?

#337 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2012 - 21:02

Tomek - zależy do czego chcesz kija. Elite Tech Jigging do 21g jest bardzo czuły, smallmouth'y to samo tylko w innym znaczeniu, to dwa różne kije. Nie znam się aż tak fachowo na pojęciach i słowniku wędek, ale small jest bardziej elektryczny. Z tego co czytam powyżej to jigging bardziej by Ci odpowiadał.

Ja nie mam z żadnym Fenwickiem problemów z klikaniem czy też uchwytami??? A mam chyba 8szt i ciągle mało :o I myślę nad nowymi do nowych metod pod konkretne warunki.

#338 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 21:15

tom3K ten river runner do 9gr-w jakim przedziale wagowym przynęt sprawuje Ci się najlepiej?


Mnie rzuca się najwygodniej przynętami od 2 do 7 gram, bez problemu da się cisnąć więcej, ale już nie tak komfortowo. W swojej górnej granicy bez problemu podbija główkę i kij nie gaśnie.

#339 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 28 listopad 2012 - 21:56

Witam
Do @ januszz

Dziękuję wobler 129 za podpowiedż i foto.Mam tylko teraz dylemat którą 0.8-5 czy tą mocniejszą 0.8-9gr,a może wybrać ukręconą w pracowni-myślałem na blanku Phenix FX 701-2.Proszę szanownych doświadczonych kolegów o pomoc w tej kwestji.


Posiadam River Runnera 0,8 - 9gr i mogę powiedzieć tylko tyle że jest to najlepsza wędka jaką do tej pory miałem jeżeli chodzi o komfort łowienia oraz o wielkość obsługiwanych przez nią przynęt , oraz czucie przynęty .
Natomiast jeżeli chodzi o możliwości wycholowania większej ryby to zgadzam się z @woblerem 129 a żeby nie być gołosłownym zapraszam do obejrzenia filmu .
Może troszkę przydługi ale naprawdę warto http://www.youtube.com/watch?v=VaVdgO3b9Gk

#340 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 28 listopad 2012 - 22:08

Czy dużo zyskam na czułości przesiadając się z GS70H-F-2 na EWS72M-F ?
I czy seria Elite Tech ma tak samo "badziewne" (czytaj, nie trzymają kołowrotka, luzują się i przeznaczone do wielkości kołowrotków 1000) uchwyty kołowrotków ??

Te dwa kije są baaaardzo różne w sensie "delikatności". Jeśli piszesz o tym do 35g (1 1/4 oz) to jest on mega mocny ale nie pałowaty. Na nim z pewnością nie odczujesz przenoszenia lekkich wabików bo on nie jest pod to. Jak dla mnie uniwersał - mocny uniwersał. Znajomy kupił na szwecję ale jeszcze tam nie był z nim więc nie ma o czym pisać ;) EWS z kolei to chyba coś ala Walleye Jigging więc jeśli chcesz zamienić GS70H na EWS pod względem czułości to ja uważam że chyba bardziej pod względem przeznaczenia ;)

Co do uchwytu HMG i EWS, jest to Fuji więc raczej ciężko o jakieś "badziewia", chyba że z twoim jest coś nie tak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych