Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 08 sierpień 2014 - 19:00

Samego korka niewiem,wymiana wszystkiego(przelotki,uchwyt,gripy) na Fenwicku ETSS kosztowały mnie w pracowni ok 600zł.Taki kaprys miałem i wędka schudła o ponad 110g :) .Blanki mają w sobie "coś"co mi się podoba.


  • uvex lubi to

#782 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 sierpień 2014 - 11:44

Ostatnio Kamil Walicki opublikował film, na którym łowi sandacza River Runnerem i stwierdził, że da radę  ;)  



#783 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 sierpień 2014 - 11:51

Samego korka niewiem,wymiana wszystkiego(przelotki,uchwyt,gripy) na Fenwicku ETSS kosztowały mnie w pracowni ok 600zł.Taki kaprys miałem i wędka schudła o ponad 110g :) .Blanki mają w sobie "coś"co mi się podoba.


Ja tego kijka kupiłem za około jedną trzecią tej kwoty :o Są małe ubytki w korku ale łowić to zupełnie nie przeszkadza. Jeśli rozleci się całkiem to będę myślał wtedy. Póki co zainwestuję w przynęty ;) Dzięki za info.

#784 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 październik 2014 - 09:31

Podepnę się Panowie do tematu. Szukam kijka z serii Fenwick (myślałem nad serią HMG) takiego w miarę uniwersalnego (wiem, wiem - uniwersalnych nie ma :wacko: ). Miałby on ogarniać gumisie 3-4 cale z główką w przedziale 5-15 g, woblery od 5 do 10 cm. Trzymałem w sklepie model do 18 g i nad nim najbardziej się zastanawiam (hmg 69ml). Czy taki kijek nada się do lekkiego sandaczowania jak również kleniojaziowania? :P Obecnie łowię parabellum do 7g i Inazumą do 22 g i pierwszy z nich za delikatny a drugi zbyt pałowaty. Poza tym nie dla mnie latanie z kilkoma kijami nad wodę.

Mam nadzieję, że pomożecie :D



#785 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 październik 2014 - 18:30

3-17,5g czyli ML nada się bez problemu. 7-21g czyli M ogarnia od 10 do 35g.

#786 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 18 październik 2014 - 05:04

Podepnę się Panowie do tematu. Szukam kijka z serii Fenwick (myślałem nad serią HMG) takiego w miarę uniwersalnego (wiem, wiem - uniwersalnych nie ma :wacko: ). Miałby on ogarniać gumisie 3-4 cale z główką w przedziale 5-15 g, woblery od 5 do 10 cm. Trzymałem w sklepie model do 18 g i nad nim najbardziej się zastanawiam (hmg 69ml). Czy taki kijek nada się do lekkiego sandaczowania jak również kleniojaziowania? :P Obecnie łowię parabellum do 7g i Inazumą do 22 g i pierwszy z nich za delikatny a drugi zbyt pałowaty. Poza tym nie dla mnie latanie z kilkoma kijami nad wodę.

Mam nadzieję, że pomożecie :D

aktualnie w dziale sprzedam jest  HMG 69ML-FS-2(b.dobra cena)



#787 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 październik 2014 - 08:49

3-17,5g czyli ML nada się bez problemu. 7-21g czyli M ogarnia od 10 do 35g.

Mój Lami XC661 nie ogarniał :(



#788 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 październik 2014 - 08:51

3-17,5g czyli ML nada się bez problemu. 7-21g czyli M ogarnia od 10 do 35g.

Mój Lamiglas XC661, 17 lb i 7-18g nie ogarniał :(



#789 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 23 październik 2014 - 11:35

No i...?

#790 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 23 październik 2014 - 19:02

Oddałem ostatnio do serwisu moje dwa eatosy bo plecionka zaczęła przecinać przelotki (tytany akurat!).

Przelotki szczytowe niby zostały wymienione!(mój syn co ma dwa lata zrobił by to lepiej)po przyjrzeniu się im lepiej pod lupą stwierdzam że zostały wymienione na używane!pewnie z połamanych patyków zdjęte.

Serwis do d...y mają! 


Użytkownik sw.RP edytował ten post 23 październik 2014 - 19:03

  • popper lubi to

#791 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 październik 2014 - 05:38

Bo jest dobrze jak wymieniają - gdy trzeba zreperowac to worek i do wody...


Użytkownik meme174 edytował ten post 25 październik 2014 - 03:31


#792 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 24 październik 2014 - 21:41

Oddałem ostatnio do serwisu moje dwa eatosy bo plecionka zaczęła przecinać przelotki (tytany akurat!).

Przelotki szczytowe niby zostały wymienione!(mój syn co ma dwa lata zrobił by to lepiej)po przyjrzeniu się im lepiej pod lupą stwierdzam że zostały wymienione na używane!pewnie z połamanych patyków zdjęte.

Serwis do d...y mają! 

Miałem to samo w Elite Tech na szczytowej.Nacięcia od plecionki na "tytanowej"ramce.Reszta komponentów też do d...była.Zmieniłem wszystko na swój koszt,niechce ich gwarancji ani serwisu.


Użytkownik pikuś edytował ten post 24 październik 2014 - 21:45


#793 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 988 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 24 październik 2014 - 22:30

Czy do fenwicków HMX wejdzie penn slammer ?



#794 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 25 październik 2014 - 05:14

Wchodzi jak w masło

Załączone pliki



#795 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 988 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 25 październik 2014 - 14:48

Fenwick HMX HMXS76L-2-F jest dostepny w jakims polskim sklepie ? Już znalazłem w Bassie .


Użytkownik jacob1993 edytował ten post 25 październik 2014 - 21:36


#796 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 październik 2014 - 19:57

Panowie wczoraj zdarzył mi się mały wypadek. No bardziej mojemu fenwickowi niż mi. Kijek upadł na kafelki, nad wodą dopiero (sic!) okazało się, że największa przelotka jest odkształcona a z środka odkruszyło się całe ceramiczne (chyba) wypełnienie. Możecie dać namiary na jakiegoś machera godnego polecenia, który podjął by się wymiany takiej przelotki? Najlepiej z okolic Krakowa ale nie koniecznie. Model dokładnie - 89-m-2-f 8'9'' 3/8-1oz 8-20LB wersja cast. Jest to dość stary kijek, trafił do mnie z drugiej ręki, żadnej gwarancji nie mam. Bardzo się do niego przyzwyczaiłem i wolałbym się z nim nie żegnać. Może żeby nie zaśmiecać wątku proszę o wiadomości na priv.



#797 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 27 październik 2014 - 20:17

Panowie wczoraj zdarzył mi się mały wypadek. No bardziej mojemu fenwickowi niż mi. Kijek upadł na kafelki, nad wodą dopiero (sic!) okazało się, że największa przelotka jest odkształcona a z środka odkruszyło się całe ceramiczne (chyba) wypełnienie. Możecie dać namiary na jakiegoś machera godnego polecenia, który podjął by się wymiany takiej przelotki? Najlepiej z okolic Krakowa ale nie koniecznie. Model dokładnie - 89-m-2-f 8'9'' 3/8-1oz 8-20LB wersja cast. Jest to dość stary kijek, trafił do mnie z drugiej ręki, żadnej gwarancji nie mam. Bardzo się do niego przyzwyczaiłem i wolałbym się z nim nie żegnać. Może żeby nie zaśmiecać wątku proszę o wiadomości na priv.

masz na pw



#798 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 październik 2014 - 20:26

Panowie wczoraj zdarzył mi się mały wypadek. No bardziej mojemu fenwickowi niż mi. Kijek upadł na kafelki, nad wodą dopiero (sic!) okazało się, że największa przelotka jest odkształcona a z środka odkruszyło się całe ceramiczne (chyba) wypełnienie. Możecie dać namiary na jakiegoś machera godnego polecenia, który podjął by się wymiany takiej przelotki? Najlepiej z okolic Krakowa ale nie koniecznie. Model dokładnie - 89-m-2-f 8'9'' 3/8-1oz 8-20LB wersja cast. Jest to dość stary kijek, trafił do mnie z drugiej ręki, żadnej gwarancji nie mam. Bardzo się do niego przyzwyczaiłem i wolałbym się z nim nie żegnać. Może żeby nie zaśmiecać wątku proszę o wiadomości na priv.

Spoko napisz do KR fishing moze coś chlopaki załatwia.... z drugiej strony lekki wstyd ale dragony, st croix i jdm sa do d**y - wybacz Kamil nie mogłem sie powstrzymać a walczyłem z 10 minut :D :lol: :lol: :lol:



#799 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 październik 2014 - 20:28

z drugiej strony lekki wstyd ale dragony, st croix i jdm sa do d**y - wybacz Kamil nie mogłem sie powstrzymać a walczyłem z 10 minut :D :lol: :lol: :lol:

nie bardzo rozumiem,to że Fenwicki są do dupy to czemu cała reszta? 


  • uvex lubi to

#800 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 październik 2014 - 20:35

http://jerkbait.pl/t...aka-i-sandacza/ - miłej lektóry.

I od razu - nie mówie że fenwicki sa beee zle i najgorsze - miałem pare i bardzo je lubiłem - to sa kije których nie mozna lubić - taka prawda - ale że zwykly Kowalski czy Nowak woli fenwicka od st croix to troche mnie dziwi - woli wydac 900-1000 na aetosa niz na na avida - wolność Tomku w swoim domku - jak krecili filmy z dragonem to był na topie gdy przeszli na fenwicki to sa na topie jak przejda na robinsona to bedzie na topie :) Marketing sie kreci i to ważne :)

Kamil nie odnieś tego postu do siebie ani naszych dyskusji - ja fenwicka lubie tylko u mnie ma swoje miejsce :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 27 październik 2014 - 20:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych