Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:35

Są Fenwicki które dadzą radę B)



#762 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 lipiec 2014 - 14:11

Kamil rozmawialiśmy przez PW o Ateosach, a czy jakiś inny model będzie sygnalizował pracę gumy 3" na główce 5g ?? Mam sentyment do Fenwicka, ale skoro czytając opinie innych wygląda na to, że do tak lekkiego zastosowania nie nadają się to będę szukał czegoś innego za pewne skończy się na st. croix LT, chyba, że jest coś od Fenwicka co na 100% da radę ?


Użytkownik Shark edytował ten post 16 lipiec 2014 - 14:12


#763 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:49

Są Fenwicki które dadzą radę B)


Jeżeli to nie tajemnica to chętnie się dowiem, który Fenwick pokaże opad zarówno na 3 jak i 10 gramowej główce.

#764 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 21:09

Za taką kwotę będziesz miał już fajny kijek z pracowni, polecam Piotra Matusiaka piękne kijki buduje tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, albo. zadzwoń do Fishing Center Irek powinien coś fajnego doradzić.

#765 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 16 lipiec 2014 - 22:48

Jeżeli to nie tajemnica to chętnie się dowiem, który Fenwick pokaże opad zarówno na 3 jak i 10 gramowej główce.

 

A ja chętnie dowiem się od ciebie jaki w ogóle kij pokaże ci opad zarówno na 3 jak i 10 gramowej główce ? I pytanie co oznacza pokazać.

Odpowiem za ciebie: Żaden! Nie ma kija optymalnego dla 3 i 10g główki i nawet żadna pracownia w tym nie pomoże. Jeśli coś optymalne dla 3g to nie dla 10 i na odwrót. Co innego dobór kija obsługującego główki od 23g do 30g a co innego od 3 do 10g.

 

Pytanie jeszcze co kolega @Shark chce łowić na na taki zestaw bo co innego okoń a co innego sandacz czy szczupak. A jeśli nie wiadomo to po co doradzać i z góry zakładać.

 

Jeśli miałbym odpowiedzieć na pytanie to strzeliłbym w to co doskonale znam:

River Runner do 5/16oz, czyli do 9g. W tym przykładzie bardzo dobrze radzi sobie z główką 3 i 10g ale tylko na okonia

Smallmouth do 5/8oz, czyli do 18g spokojnie radzi sobie zarówno przy 5 jak i 15g i to zarówno na sandacza jak i szczupaka w zalezności od wielkości gumy. Mowa o kiju uniwersalnym z różnymi przynętami, bo kij optymalny dla główki 3 i 10g przy gumie 3calowej jak dla mnie nie istnieje.



#766 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2014 - 07:01

Ja chcę ten kij pod sandacza woda 1-2m. Główki głównie 5-7g, czasami 3g. Wyjątkowo może się zdarzyć 10g.



#767 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 lipiec 2014 - 08:45

Używałem nad wodą modelu River Runner ale dłuższego od 0,8 do 9g i fajnie sprawdzał się przy opadzie przy główkach 3g i kopytku 5cm (linka 0,03mm Varivas). Ściągałem dla klienta model krótszy i w ręce leżał jeszcze lepiej i podejrzewam, że jeszcze lepiej pokaże opad. Także na grube okonie polecam a jeśli chodzi o zedy też da radę. Na YT jest filmik jak na ten model zostaje pokonany sum 103cm i na zawodach "Sandacz Klimkówki" była rozmowa o pokonanym szczupaku około metra w wodach Szwecji :wub:



#768 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:45

Miałem w ręce River Runnera. On absolutnie nie nadaje się na sandacze. A i do agresywnego jiga za okoniem bym go nie wziął. To taka kluska do łowienia okoni na "miętko". Bez szybkiego podbicia itp.

Do takiego lekkiego sandaczowania weź St.Croix MLXF. Oglądałem w ArtRodzie Legend Extreme MLXF. Pod takie finezyjne jigowanie byłby perfekcyjny.

#769 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:35

A ja chętnie dowiem się od ciebie jaki w ogóle kij pokaże ci opad zarówno na 3 jak i 10 gramowej główce ? I pytanie co oznacza pokazać.

Odpowiem za ciebie: Żaden! Nie ma kija optymalnego dla 3 i 10g główki i nawet żadna pracownia w tym nie pomoże. Jeśli coś optymalne dla 3g to nie dla 10 i na odwrót. Co innego dobór kija obsługującego główki od 23g do 30g a co innego od 3 do 10g.

 

 

Są kije co nie tylko pokażą ale też poczujesz ten opad :)

Phenix TX 682L C

Narzędzie chirurgiczne do wydłubywania słabo żerujących ryb,jak ryby żerują to branie w nocy może wystraszyć ;)

 

A co do wędek Fenwick miałem od HMX do Aetos wszystkie sprzedałem i zamieniłem na St C Legend Extreme i Phenix TX z tym że budowane na blankach

Różnica jest nie do opisania a trzeba pamiętać że Aetos w sklepie kosztuje 950 zł to uważam za żart szczególnie przy jego "niesamowicie" wytrzymałych "tytanowych" przelotkach i nagminnie trzaskających blankach.

Chociaż stare HMX-y wspominam bardzo miło :)


  • biodar lubi to

#770 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:43

Wiktor pytanie czy na blanku Phenix TX zbuduję wędką do 1100PLN ? Odpowiadam sam sobie, że nie bo sam blank ponad 900PLN i przypominam, że chcę spinning, a nie casta. Więc chyba pozostanę przy TBS610MLXF.



#771 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:10

Ja mam na tym blanku zbudowany spining,na nocny cast to ja za cienki w uszach jestem :)

Oczywiście za 1100 zł nie zbudujesz tego kija ale ja z tym TX-em wyskoczyłem bardziej w kontekście że 3 i 10 gram można ogarnąć jednym kijem.

A jeśli chodzi o TBS610MLXF to rewelacyjna wędka/blank do której żadna wędka ze stajni Fenwick startu nie ma.

Pozdrawiam

W.



#772 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:14

Miałem w ręce River Runnera. On absolutnie nie nadaje się na sandacze. A i do agresywnego jiga za okoniem bym go nie wziął. To taka kluska do łowienia okoni na "miętko". Bez szybkiego podbicia itp.
 

Jeśli miałeś tylko w rękach to nie masz pojęcia jak zachowuje się nad wodą pod plecionką. Mowa o modelu 6'8"



#773 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:22

Taaa, na 100 % da się tą kluską łowić sandacze z premedytacją.

#774 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:25

Ja mam na tym blanku zbudowany spining,na nocny cast to ja za cienki w uszach jestem :)

Oczywiście za 1100 zł nie zbudujesz tego kija ale ja z tym TX-em wyskoczyłem bardziej w kontekście że 3 i 10 gram można ogarnąć jednym kijem.

A jeśli chodzi o TBS610MLXF to rewelacyjna wędka/blank do której żadna wędka ze stajni Fenwick startu nie ma.

Pozdrawiam

W.

 

3 i 10g można ogarnąć każym kijem, ale nie pisz że 3g + 3" to takie samo optimum w jednym kiju co 10g + 3"

 

A jeśli chodzi o Fenwicka, np. Aetos, czy Elite TECH czy HMG to żadna wędka z pracowni nie ma startu w kwestii ceny do jakości i walorów użytkowych.

Pracownia kupuje oryginalne i gotowe blanki, które ktoś już zrobił / nie oni. Jeśli wziąć pod uwagę koszt hurtowy zakupu takiego blanku do finalnej cany za kij to dla mnie jest to przesada. Sory, ale bynajmniej ja już jakiś czas temu zrezygnowałem z takich kijów, choć mam jeszcze 2 wędki. Zrezygnowałem bo nie będę płacił połowę ceny za piękny korek, rękojeść i uzbrojenie. Mi w łowieniu ryb nie zależy na pięknym koreczku czy idealnych niciach na omotkach.

Tyle w temacie co do mojego zdania. Oczywiście każdy ma swoje i chwała że tak jest ;)


Użytkownik angler1212 edytował ten post 17 lipiec 2014 - 12:30


#775 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:26

Taaa, na 100 % da się tą kluską łowić sandacze z premedytacją.

Taaa, ale ja pisałem o okoniu i jak wcześniej byś dostrzegł nie polacam pod sandacza.



#776 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:27

Taaa, na 100 % da się tą kluską łowić sandacze z premedytacją.

się nie kłuć do szurania się nada ;)



#777 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:42

3 i 10g można ogarnąć każym kijem, ale nie pisz że 3g + 3" to takie samo optimum w jednym kiju co 10g + 3"

 

A jeśli chodzi o Fenwicka, np. Aetos, czy Elite TECH czy HMG to żadna wędka z pracowni nie ma startu w kwestii ceny do jakości i walorów użytkowych.

Pracownia kupuje oryginalne i gotowe blanki, które ktoś już zrobił / nie oni. Jeśli wziąć pod uwagę koszt hurtowy zakupu takiego blanku do finalnej cany za kij to dla mnie jest to przesada. Sory, ale bynajmniej ja już jakiś czas temu zrezygnowałem z takich kijów, choć mam jeszcze 2 wędki. Zrezygnowałem bo nie będę płacił połowę ceny za piękny korek, rękojeść i uzbrojenie.

Tyle w temacie co do mojego zdania. Oczywiście każdy ma swoje i chwała że tak jest ;)

Ja swoje a Ty swoje,nie teoretyzuj tylko czytaj ze zrozumieniem,łowię w nocy gdzie zazwyczaj nic nie widać, jak łowię TX-em (łowiłem wczoraj,przedwczoraj itd i dzisiaj też będę) jak zakładam 3 gr czuje opad jak zakładam 10 gr też czuje opad.Ty pytałeś o kij na którym widać ja podaje Ci że istanieją kije co nie tylko pokażą ale jeszcze poczujesz. Odpowiedziałem na Twoje pytanie w kwesti istnienia takiego kija. Co kogo obchodzi optimum jak ja ryby łowię i nie wiem czy to optimum czy nie,łowię,czuje,biorą to tnę jak nie biorą ide do domu i próbuje następnego dnia :)

 

A co do wędek z pracowni to nigdy nie wydaje na nie dużo pieniędzy.Nie stać mnie. Nie mam wyplatanek,złotych nitek i uchwytu swarowskiego. Mam w każdym kiju SKSS bez insertu,dzielony korek burl (bo tańszy a też ładny) i jest go tyle że na pełna podlodówkę by nie starczyło. Szczyt zawsze Sic plus małe tytany a od dołu dwie największe jakieś zamienniki Phenixa czy coś w tym stylu (też z racji oszczędności). Do tego kij składa kolega blank można trafić na wyprzedaży czy w komisie i się okazuje że można taniej tylko trzeba poświęcić na to trochę czasu i pasji ;)

 

Pozdrawiam

W.



#778 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:59

Taaa, ale ja pisałem o okoniu i jak wcześniej byś dostrzegł nie polacam pod sandacza.

 

Do okoni - pełna zgoda ;) 



#779 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 16:24

Miałem kilka Fenwicków i w każdym rękojeść bym poprawił w pracowni, za taką kasę bardziej mogliby się postarać, ale blanki fantastyczne :)

#780 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 sierpień 2014 - 12:17

A czy ktoś z Was orientuje się może ile w przybliżeniu mogłaby kosztować wymiana korka rękojeści w jakiejś pracowni? Możecie polecić jakąś sprawdzoną pracownię? Wędka fenwick HMXT 89M-2-F.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych