Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 10 czerwiec 2012 - 15:12

Kilka dni temu przyszła mi paczka z USA z jednoczęściówką HMG, wysłaną przez znajomą, której przelewałem kaskę. Pomyślałem aby tam kupiła dla mnie kijek skoro i tak będzie robić mi wysyłkę. Niestety okazało się po otwarciu paczki że złamana jest szczytówka przy 2 przelotce :( Zadzwoniłem do naszego dystrybutora, ale NIESTETY - zero gwarancji (mimo że 2 już kupiłem w Polce). Gdyby była zakupiona u nas w kraju, wędkę miałbym za 2 dni nową. Co za pech :angry: A taka piękna wędeczka uzupełniałaby dwa inne fenwicki.

No to sobie zaoszczędziłem :angry: Teraz ani kasy ani wędki :(

  • szczupak1 lubi to

#162 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 16:44

Kupilem niedawno Fenwicka HMX 2,90 10-28g,
Wędeczka cudna z jednym małym ale... ewidentnie leci na pysk (kreciol do Red Arc 10400). Przy woblerach to jeszcze ujdzie, ale łowienie gumą jest jak dla mnie mało komfortowe.
Czy ktoś z Was miał podobny problem z wyważeniem tego fenwicka? Spodziewałem się, że tutaj takiego problemu być nie powinno.
Czy te wedki tak maja i trzeba je sobie samemu doważyc czy moze to powod do reklamacji?

Pozdrawiam

#163 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:22

Kupilem niedawno Fenwicka HMX 2,90 10-28g,
Wędeczka cudna z jednym małym ale... ewidentnie leci na pysk (kreciol do Red Arc 10400). Przy woblerach to jeszcze ujdzie, ale łowienie gumą jest jak dla mnie mało komfortowe.
Czy ktoś z Was miał podobny problem z wyważeniem tego fenwicka? Spodziewałem się, że tutaj takiego problemu być nie powinno.
Czy te wedki tak maja i trzeba je sobie samemu doważyc czy moze to powod do reklamacji?

Pozdrawiam


Z tego co widzę ten twój HMX waży tylko 175g :huh: Miałem HMX'a ale casting. Kijek o sporej mocy i pięknie ładował - wygląda na to że to ten sam blank.
W moich fenwickach wyważenie idealne. Z tym wyważeniem różnie bywa - zależy jaki kołowrotek i waga. Swego czasu miałem STC z pracowni zakupionego na aukcji i Lamiglasa seryjnego i też nie były wyważone do moich kołowrotków.

#164 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 10 czerwiec 2012 - 22:15

Ja miałem HMX 274cm do 28g z kołowrotkie 300 coś ok. 312g też leciał na pysk... Design fajny tylko oko się, że blank jest ciemno brązowy ale dopiero nad wodą w słońcu. Akcja moderate dobrze opisana. Rybę na plecionce trzyma świetnie poezja podczas walki. Ale pozbyłem się jej bo jednak potrzebowałem nieco sztywniejszej do moich zastosowań. Typowy kij pod szczupaki ale z opady też dało się łowić z plecionką. Ale kijek polecam bo fajny jest.

No i bardzo leciutki chyba 140g

#165 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:35

Kilka dni temu przyszła mi paczka z USA z jednoczęściówką HMG, wysłaną przez znajomą, której przelewałem kaskę. Pomyślałem aby tam kupiła dla mnie kijek skoro i tak będzie robić mi wysyłkę. Niestety okazało się po otwarciu paczki że złamana jest szczytówka przy 2 przelotce :( Zadzwoniłem do naszego dystrybutora, ale NIESTETY - zero gwarancji (mimo że 2 już kupiłem w Polce). Gdyby była zakupiona u nas w kraju, wędkę miałbym za 2 dni nową. Co za pech :angry: A taka piękna wędeczka uzupełniałaby dwa inne fenwicki.

No to sobie zaoszczędziłem :angry: Teraz ani kasy ani wędki :(




To samo kiedyś miałem - i przestrzegałem wszystkich przed kupowaniem Fenwicków za granicą :mellow: Teraz już sam wiem wszystko - wiem, że mam kupować w kraju :D Git. Mój kolega kupił Elite Tech do 21g - sandaczowy - ale brzytwa... Potestujemy na rybkach...

#166 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:02

Właśnie wpadł mi w oko fajny teścik o HMG z sąsiedniego portalu. Pozwolę wrzucić link, pewnie kogoś zainteresuje.
http://www.multiplik...hp?topic=8689.0

#167 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 lipiec 2012 - 10:50

Ja dziś otrzymałem paczkę z upragnionym Fenwickiem River Runner. Około 2m do 5g - okoniówka. Dziś przejdzie testy nad wodą! :D

#168 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 16:45

Macałem tylko na sucho. Ultra light ewidentnie. Trochę tylko byłem zawiedziony jakością wykonania dolnika (korka) ale to może akurat był taki egzemplarz. Daj znać jak się sprawdził nad wodą :D

#169 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 lipiec 2012 - 18:14

U mnie z korkiem wszystko ok :D Niestety ryby w największy upał nie współpracowały, kolega zaczął się kąpać - ja twardo łowiłem. Czekałem na porę która właśnie się zaczyna - godzina 19-22 kiedy to najlepiej żerują, a kumpel jak zwykle coś odwalił... i o 19 byliśmy już w domach.

Łowiłem nawet 7g główkami + 5cm kopytka i ripperki - kijek daje radę. Rybki nie spadały, świetnie amortyzuje odjazdy. Rzuty dość dalekie. No i lekkość zestawu :D Dla mnie bomba, szkoda tylko, że żaden 30+ nie zagryzł...

#170 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 06 lipiec 2012 - 19:31

Łapie takim tyle że do 9 g i na okoniach spisuje się znakomicie. Ma spory zapas mocy. Powiem tylko tyle, że kolega, który również posiada taki sam kijek jak ja złapał na niego w połączeniu z żyłką 0,14 mm :D suma 103 cm. Solidna wędka z pięknym ugięciem.

#171 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 lipiec 2012 - 19:34

Łapie takim tyle że do 9 g i na okoniach spisuje się znakomicie. Ma spory zapas mocy. Powiem tylko tyle, że kolega, który również posiada taki sam kijek jak ja złapał na niego w połączeniu z żyłką 0,14 mm :D suma 103 cm. Solidna wędka z pięknym ugięciem.


Nieźle! Ja też nawinąłem 0,14. Pewnie szczupaki jakieś będą się wieszać, bo to częsty przyłów okoniowy więc i testing porządny też będzie!

#172 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:05

Wobler i jak testy ?? elite tech do 21????pozdro
[quote]
Kilka dni temu przyszła mi paczka z USA z jednoczęściówką HMG, wysłaną przez znajomą, której przelewałem kaskę. Pomyślałem aby tam kupiła dla mnie kijek skoro i tak będzie robić mi wysyłkę. Niestety okazało się po otwarciu paczki że złamana jest szczytówka przy 2 przelotce :( Zadzwoniłem do naszego dystrybutora, ale NIESTETY - zero gwarancji (mimo że 2 już kupiłem w Polce). Gdyby była zakupiona u nas w kraju, wędkę miałbym za 2 dni nową. Co za pech :angry: A taka piękna wędeczka uzupełniałaby dwa inne fenwicki.

No to sobie zaoszczędziłem :angry: Teraz ani kasy ani wędki :(

[/quote]



To samo kiedyś miałem - i przestrzegałem wszystkich przed kupowaniem Fenwicków za granicą :mellow: Teraz już sam wiem wszystko - wiem, że mam kupować w kraju :D Git. Mój kolega kupił Elite Tech do 21g - sandaczowy - ale brzytwa... Potestujemy na rybkach...
[/quote]


#173 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 lipiec 2012 - 21:10

Kumpela trzeba siłą wyciągać na ryby, śpi na łódce, dopóki ja nie rozszyfruję co i jak danego dnia. Gdy zaczynają się brania to bierze wędkę w ręce...

Ale łowiłem troszkę jego kijem :D Dla mnie super kij na sandacza... To byłoby uzupełnienie mojego Smallmoutha do 21g, 2 różne kije, oba warto by było mieć w arsenale sandaczowym... Choć nie tylko. Na jesień potestujemy na szczupakach!

#174 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 lipiec 2012 - 22:25

Wobler, mam wolny weekend i nie sypiam na łódce tylko sumiennie rzucam cały Boży dzień. Mam wolny weekend i może przygarnąłbyś mnie na łódkę. Tylko ile kilosów do ciebie z W-wy?

A z tym kolegą to rzeczywiście nieciekawie...

Daj znać na priv jakby co.

Tylko , że ja tylko szczupaki.

#175 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 10 lipiec 2012 - 07:18

Ja także posiadam w swoim arsenale River Runner 2,03m cw.0,8 -9gr. Kijek super lekki(zaledwie 90gr), szybki z dużym zapasem. Złowiłem na niego(jako przyłów), szczupaka 68cm i nie miałem żadnych problemów ani też obaw o konstrukcję wędki :D . Choć początkowo zastanawiałem się nad wersją do 5gr, to jednak nie żałuję swojej decyzji, bo świetnie się łowi okonie a ryby nie spadają z kija.

#176 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 lipiec 2012 - 10:50

Ja jeszcze tylko plecioneczkę skompletuję do mojego river runnera i będę miał super zestawik :D Bo ostatnio samą żyłką łowię, ale na 10m głębokości + duża odległość = mało czucia i spóźniony refleks...

#177 OFFLINE   DiddoR

DiddoR

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 wrzesień 2012 - 12:21

Czy miał ktoś styczność z modelem HMXS90ML-2-F i mógłby go opisać??

#178 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 wrzesień 2012 - 16:11

Miałem tego do 14g i mam do dziś do 28 :D To takie rzeczne kije, uniwersalne pod wobki, wirówki, cykadki itp.

#179 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 wrzesień 2012 - 16:01

Uuuu zapowiada się nieźle. Miałem kompletować Casting do 18-21g pod sandacza lub szczupaka na lekko i już wiem co wybiorę :mellow:

http://www.fenwick.com.pl/aetos.html

#180 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:47

Cześć,
czy wie ktoś jak jest z parametrami kijów 2częściowych w porównaniu do odpowiedników w jednoskładzie?
Zastanawiam się też co będzie lepsze pod sandacza na Zalewie Zegrzyńskim: ESMS63M-F czy EWS63M-XF?
Doradzi ktoś?
dzieki