Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2012 - 14:51

Hehehe, dzięki wielkie :D Tymi fotkami rozwiałeś moje wątpliwości :mellow: 90% wędek jakie mam to raczej Mod/F i Mod więc zachciało mi się jakiegoś ciętego fasta, dawno takim kijkiem nie łowiłem więc prawdopodobnie się skuszę :D Tylko do maja daleko :D

#122 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:41

Ja mam prawie wszystkie już tylko Fenwicki :D Mi się bardzo podobają i odpowiadają mi.

#123 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:52

A jeszcze tak z ciekawości, jaką masz wielkość przelotki wejściowej w tym Elite Tech? 25mm?

#124 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:54

A jeszcze tak z ciekawości, jaką masz wielkość przelotki wejściowej w tym Elite Tech? 25mm?


Oj nie powiem Ci, wiem że tam są tytany. Chyba, że znów mam iść na dół i... :lol:

#125 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:58

Już się nie fatyguj, pytałem z ciekawości bo nie wiem, czy kołowrotek który chcę do niego podłączyć nie będzie miał zbyt szerokiej szpuli :D Jeśli będzie miał to kupię inny, mniejszy :mellow:

#126 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:23

Do mnie dotarł dziś Fenwick HMXS 90M-2-M 274cm 2części 10-20lb do 1oz = 10 - 28g. Wędka z przeznaczeniem na pstrąga, ale nie będzie się bał boleni czy szczupaków z rzeki. Podoba mi się jego akcja do rzecznych łowów - pod oporem 9cm woblerka szczytówka nie ustępuje, przez co ułatwi zacięcia. Próbowałem gum, blach, woblerów, cykad - wszystko było ok. To będzie mój uniwersał. Drgania na żyłce były ładnie wyczuwalne. Pod obciążeniem wędka przechodzi w pół parabolę, ale czuć powera na miłą niespodziankę :D Penn Battle 3000 idealnie wyważał wędkę ( trzymam wędkę z jednym-dwoma palcami na blanku).

Miałem także w łapkach HMXS86L-2-MF 260cm, 4-15lb, do 1/2oz = 5 - 14g. Bardzo mi się spodobał - finezyjny kijek, przydałby mi się taki na mniejsze rzeczki pstrągowe, gdzie nie występują duże pstrągi, chociaż nie miałem okazji holować prawdziwego lorbasa, więc może to tylko mój wymysł Kijek głęboko pracuje, ale myślę, że poradziłby sobie z przyłowami i niespodziankami. W przeciwieństwie do pierwszego większe woblerki stanowiły problem, kijek tak jakby gasł, i nie można było mówić o komfortowym zacinaniu. Pewnie nie do takich przynęt został stworzony. Ale 3-5cm nawet niektóre 6cm śmigały aż miło, 0,1 błystki obrotowe, małe wahadłówki, cykady 5-7g także. Okonie, klenie, jazie na mniejsze woblerki także by spokojnie obsłużył. Penn Battle 2000 idealnie wyważał wędkę ( trzymam wędkę z jednym-dwoma palcami na blanku).

#127 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 styczeń 2012 - 08:11

I pomyśleć Maćku, kiedyś krytykowali mnie (nie wszyscy) za mojego pstrągowego Lami X86MTS. Przebiłeś mnie z nawiązką :lol:

#128 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2012 - 10:06

Waldku, jakieś sto lat temu czytałem w Wędkarzu Polskim jakiś artykuł o łowieniu pstrągów w którym autor pisał, że na pstrągi używa kija o wyrzucie 10-40g i do tego żyłki 0,28mm bo dużego pstrąga trzeba mieć czym zatrzymać :D Ze zdjęć ewidentnie wynikało, że nie łowił raczej w Nowej Zelandii :D W tym toku rozumowania kijek Woblera to pstrągowy UL, więc zastanów się Maciek czy nie za słabą artylerię szykujesz bo jak siądzie kaban to i tego powera w dolniku może nie starczyć :mellow:

Sorry za delikatny OT bo wątek trochę nie o tym :D

#129 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 10:36

A ja nabyłem pod pstrąga model HMXS86L-2-MF. Przesiadłem się ze starego Powergripa, który był dla mnie zbyt pałowaty. Z Fenwicka jestem zadowolony, mimo, że spadów mam podobną ilość co z Cormorana, to mam wrażenie, że jest to spowodowane bardzo delikatnymi braniami, podczas gdy przy Powergripie było spowodowane raczej jego sztywnością. Z Fenwicka rybki spadają ułamki sekund po braniu, podczas gdy z Cormorana potrafiły spaść w trakcie spokojnego holu.

#130 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 styczeń 2012 - 16:59

E tam za słaby to on nie jest, wystarczy myślę Ja znam takich co kijami do 80g łowią pstrągi - w specyficznych warunkach - i nie narzekają a i łowią kabany :D

Kris właśnie chodzi o zacięcie/kotwice/linkę lub także sposób prowadzenia - z nurtem czy też pod. W zależności od tego nieraz nawet zacinać nie trzeba...

#131 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:45

WhiteWillow
Miałem również tego hmx o którego pytasz i nie bardzo widzę 20 gr ołowiu plus większa guma na szczupłego.
Chodzi mi o to że można, ale już komfortu nie zaznasz.
Tak realnie fajnie łowi się do 15 gr i gumsztyk.
Ja kilka razy głowką 20-25 plus guma próbowałem sandaczyć i dużo nie zaciętych rybek było. A i podbijało się ciężkawo.Elite tech to inna bajka.
Myślę że powinieneś wziąć coś do 28 gr z wersji hmx. o ile jeat.
Pozdrawiam,
ZH



#132 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:19

Jeszcze trochę i nie będę uważany za wariata (od wielu lat mówię o sztywnym i mocnym sprzęcie na pstrągi, tylko o holowaniu na odkręconym hamulcu) :D

#133 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2012 - 08:37

WhiteWillow
Miałem również tego hmx o którego pytasz i nie bardzo widzę 20 gr ołowiu plus większa guma na szczupłego.
Chodzi mi o to że można, ale już komfortu nie zaznasz.
Tak realnie fajnie łowi się do 15 gr i gumsztyk.
Ja kilka razy głowką 20-25 plus guma próbowałem sandaczyć i dużo nie zaciętych rybek było. A i podbijało się ciężkawo.Elite tech to inna bajka.
Myślę że powinieneś wziąć coś do 28 gr z wersji hmx. o ile jeat.
Pozdrawiam,
ZH


Dzięki za info. 90% łowienia, do jakiego chcę zastosować tą wędkę to gumy 7,5cm na główkach 10-12g. Ciężej sporadycznie. A coś do 28g to swoją drogą się szykuje :D

#134 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:53

No to gorąco polecam bo wędeczka jest Super. :huh:
Powiem Ci że, 80taczki holowałem z łódki i bajka.
Gdyby nie projekt z rodmasa to nie sprzedawałbym
tego kijaszka. Z podstawowych info mogę napisać
że świetne ugięcie i spadów mało,
jest dosyć szybki, a i tu najważniejsze
jest bardzo lekutky. Ja z certą 2500 go miałem
to all day long :)fishing.
Pozdrawiam,
ZH



#135 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 09 luty 2012 - 10:51

I ja miałem w ręce kijki Fenwicka... ale jeszcze nie w moim arsenale bo mam dylemata. użekły mnie swoją ciętością i lekkością, o walorach estetycznych nie wspomne;)
Kijek miałby być na łódke, 2- częsciowy.
Musiałby obsłużyć glowki do max 20g, wahadełka do 25g, czasem slider do 23g:) myślę o GS70H-F-2 i o HMXS70M-2-XF- kij słabszy, ale tańszy.
Który byście polecili nie mówiąc już o finansach... ten z serii HMG nie będzie za mocny, słyszałem, że jego c.w. jest zaniżone...

#136 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 10 luty 2012 - 15:55

ten z serii HMG nie będzie za mocny, słyszałem, że jego c.w. jest zaniżone...


GS70H-F-2 Myślę że może być trochę za mocny, biorąc pod uwagę swojego w jednoskładzie do 1oz. Jeśli chodzi o HMG to najlepszym rozwiązaniem będzie raczej ten do 3/4oz (21g). Miałem takiego na 2,13 m choć też jest na 1,98 Ma dosyć spory zapas mocy i spokojnie poradzi sobie z tymi przynętami które opisałeś. Blank jest bardzo wytrzymały i czuły tak nawiasem mówiąc :D
HMX, ten XF - nie wiem, ale też na pewno sobie poradzi.


#137 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 27 luty 2012 - 02:13

Może trochę i ot najwyżej zostanie wydzielony ale zastanawia mnie jak wypada zachwalany tutaj ten Fenwick ESMS69M-XF w stosunku do st croix Legend'a Tournamenta TBS68MXF http://www.stcroixro...ournament-bass.
Zarówno jeden jak i drugi zachwalany i dedykowany na sandacza a może tak mała konfrontacja...? :->

W nawiązaniu do kwestii poruszanych wyżej na korzysć st croix przemawia miejsce wyrobu (jeszcze US).

#138 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 27 luty 2012 - 10:19

Witam. Poszukuję kija na łódkę takiego pod okonia. W oko wpadł mi Fenwick River Runner 218' 0,8 - 9 gr. Ponieważ nie mam możliwości pooglądania kija i pomachania nim chciałem zapytać czy ktoś z kolegów użytkuje ten model bądż też go oglądał. Jeśli tak to jakie są możliwości że tak powiem przynętowe tego kija?
pzdr.

#139 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2012 - 21:17

Może trochę i ot najwyżej zostanie wydzielony ale zastanawia mnie jak wypada zachwalany tutaj ten Fenwick ESMS69M-XF w stosunku do st croix Legend'a Tournamenta TBS68MXF http://www.stcroixro...ournament-bass.
Zarówno jeden jak i drugi zachwalany i dedykowany na sandacza a może tak mała konfrontacja...? :->

W nawiązaniu do kwestii poruszanych wyżej na korzysć st croix przemawia miejsce wyrobu (jeszcze US).

Podpisuję się

#140 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 luty 2012 - 22:58

Porównać nie porównam, ale szczerze zachęcam do kupna. Różnica w cenie chyba znaczna... A wędka kąśliwa, jadowita, szybka i baaaardzo elektryczna. Uchwyt bardzo podręczny, a w dodatku kijek ultra-lekki.