Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 marzec 2011 - 10:08

panowie czy można kupić taki kijek (spin) internetowo byłbym zainteresowany

Wiem, że mieli tutaj ale musiałbyś chyba zadzwonić
http://krokodyl.sklep.pl/kontakt

#82 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 26 marzec 2011 - 10:40

mają na pewno tutaj:
www.swiatwedkarza.pl kijek miałem na drugi dzień, a co ważne powyżej 600PLN wysyłka kurierem gratis tylko trzeba się upomnieć :mellow:

#83 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 16:16

mają na pewno tutaj:
www.swiatwedkarza.pl kijek miałem na drugi dzień, a co ważne powyżej 600PLN wysyłka kurierem gratis tylko trzeba się upomnieć :mellow:


na stronie nie widze żeby była chociaz jedna

#84 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 marzec 2011 - 16:27

A musi być? Wybrać możesz z katalogu a kupić w sklepie, zamawiając.

#85 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 16:34

aaa ok dzięki

#86 OFFLINE   grzegorz

grzegorz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaGORLICE

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:30

Cześć,

Miesiąc temu zakupiłem sobie kijek GT66-M-F http://www.fenwick.c...tiggerstik.html
Po kilku wyjazdach i nastu wyholowanych rybkach postanowiłem podzielić się wrażeniami.

Moim zamiarem było celowanie w wędkę pod Drunk S7 25g Slidery SD7F 17g, SD7S 21g, SD10F 36g i do jiggingu pod sandacza i szczupaka.

Wędka świetnie sobie radzi ze sliderami, woblerami i wahadłami do max 40g, slider 10 tonący już nie jest dobrze prezentowany, ale to już ponad 20g powyżej max wyrzutu.

Miłym potwierdzeniem opinii innych jest czułość kija i płynna praca pod rybą.
Świetnie czuć tym kijem dno i wszystkie patyki(a tych jest sporo u mnie).Doceniłem również cienki uchwyt wędki ,pewnie się go trzyma i wygodnie podbijałem gumy czy koguty.
W podbiciu śmiało daje rade kogutowi 32g i gumom 7-9cm na główce 30g

Kolega, który mnie namówił łowi od roku podobnymi przynętami i technikami spinningiem HMG 2m do 28g też w jednym kawałku.

Jestem zadowolony, że za taką kaskę można mieć wysokiej klasy kij z dożywociem

Pozdrawiam

Grzegorz

#87 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 28 lipiec 2011 - 15:37

Witam.
Ja z kolei kupiłem GS70H-F-2, tego nad którym zastanawiałem się przed kilku miesiącami. Kupiony w Olsztynie w sklepie Guljus na Żeromskiego. Koszt 682zł minus 5 procent za kartę stałego klienta. Kijek wstępnie wypróbowany z plecionką 0.08- jakaś stara dragonowska, wyrzucał 3 i 5 cm gumki na 3 gramowej główce spokojnie na ok 20 metrów. Pod takim obciążeniem kijek mimo, że sztywny już wyczuwalnie się ładował, ale trzeba było użyć trochę siły. Na zaczepie( niestety ryby nie złowiłem żadnej) fajna praca. Czuć dużą moc, ale nie jest pałowaty, gnie się coraz mocniej, prawie do paraboli. W sobotę jedzie nad jezioro, może uda się coś złowić, to opiszę jak pracuje pod rybą- będziemy usiłowali złowić szczupaka.
Pzdr.

#88 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 październik 2011 - 21:28

Stałem się posiadaczem nowej serii 2012 Fenwicka Elite Tech Smallmouth i jestem w głębokim szoku. Wędka bardzo przypadła mi do gustu i zagościła w moich podstawowych zestawach jakimi posługuję się nad wodą. Pierwsza rzecz, która zrobiła na mnie wrażenie to niesamowita lekkość wędki. Na drugim miejscu, jeszcze przed dotarciem nad wodę - uchwyt kołowrotka - pierwszy raz się z takowym spotkałem - żadnych nakrętek, śladów mocowania i cieplutko w dłoni. Nad wodą zwróciłem uwagę na mocowanie oczka do trzymania przynęty - jest nieco wyżej niż w innych wędkach jakie miałem w ręku - osobiście trzymam 2palce na blanku podczas łowienia i przypadło mi to do gustu. Kijek niesamowicie jadowity, strasznie szybki i czuły - sandaczówka. Kolega mi powiedział, że jego wadą jest czułość - jest aż za czuły :lol: :lol: :lol: :lol: Szczytówka pokazuje każdy kontakt z dnem, każde puknięcie. Dolnik ma bardzo duży zapas mocy, dziś holowałem szczupaka 90+ i gdy chciał jechać to mu dawałem, ale jeśli był w okolicy roślinności to nie miałem problemów z zatrzymaniem ryby :D Na koniec może dodam, że jestem baaaardzo szczęśliwy, to było doskonałe uzupełnienie moich zestawów, teraz już mam prawdziwy kij na sandacze B)

#89 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 11 październik 2011 - 11:02

Wygląd i waga robią wrażenie. A powiedz jaki model kupiłeś i jaka jest jego cena jeśli to nie tajemnica.

#90 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 październik 2011 - 16:24

Witam, cena wędki to 749zł, posiadam model 205cm do 21g ESMS69M-XF, cała nowa seria tych wędek jest dostępna w Warszawie w Centrum Wędkarstwa. Z czystym sumieniem mogę polecić :D

http://www.fenwick.c...smallmouth.html

#91 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 11 październik 2011 - 16:44

Wielkie dzięki :D
Cena jak najbardziej do przyjęcia. Mam już jedną sztukę z serii HMG i dla mnie jest świetna. Ta robi jeszcze lepsze wrażenie. Tym bardziej, że w Olsztynie do niedawna linia Elite Tech kosztowała ok 900 zł.
Pozdrawiam.
  • Jar1808 lubi to

#92 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 październik 2011 - 18:26

Mam także hmg do 28g i elite tech do 18 :D Przypasowały mi strasznie te kijaszki!

#93 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2011 - 21:51

Stałem się posiadaczem nowej serii 2012 Fenwicka Elite Tech Smallmouth i jestem w głębokim szoku. Wędka bardzo przypadła mi do gustu i zagościła w moich podstawowych zestawach jakimi posługuję się nad wodą. Pierwsza rzecz, która zrobiła na mnie wrażenie to niesamowita lekkość wędki. Na drugim miejscu, jeszcze przed dotarciem nad wodę - uchwyt kołowrotka - pierwszy raz się z takowym spotkałem - żadnych nakrętek, śladów mocowania i cieplutko w dłoni. Nad wodą zwróciłem uwagę na mocowanie oczka do trzymania przynęty - jest nieco wyżej niż w innych wędkach jakie miałem w ręku - osobiście trzymam 2palce na blanku podczas łowienia i przypadło mi to do gustu. Kijek niesamowicie jadowity, strasznie szybki i czuły - sandaczówka. Kolega mi powiedział, że jego wadą jest czułość - jest aż za czuły :lol: :lol: :lol: :lol: Szczytówka pokazuje każdy kontakt z dnem, każde puknięcie. Dolnik ma bardzo duży zapas mocy, dziś holowałem szczupaka 90+ i gdy chciał jechać to mu dawałem, ale jeśli był w okolicy roślinności to nie miałem problemów z zatrzymaniem ryby :D Na koniec może dodam, że jestem baaaardzo szczęśliwy, to było doskonałe uzupełnienie moich zestawów, teraz już mam prawdziwy kij na sandacze B)


Też je w końcu oglądnąłem po twojej wypowiedzi - kije wydają się rewelacyjne i faktycznie rękojeść specyficzna ale i super komfortowa, no i ta waga.. Niestety tylko mogłem sprawdzić na sucho :wacko: , ale jeśli na dodatek w praktyce jest tak jak piszesz to jest to rewelacja.
Niestety tego Twojego X-Fasta nie mogłem cos znaleźć, ale już po F mogę sobie tylko wyobrazić :D



#94 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 17 październik 2011 - 19:31

Witam, cena wędki to 749zł, posiadam model 205cm do 21g ESMS69M-XF, cała nowa seria tych wędek jest dostępna w Warszawie w Centrum Wędkarstwa. Z czystym sumieniem mogę polecić :D

http://www.fenwick.c...smallmouth.html


Hej,
Możesz napisać jaki jest realny cw Twojego kijka?
Macałem ESMS63MH-F i w ręce trochę mocniejszy od xf a jest też do 3/4oz i taki jakby kogutowy.
Ile gram swoim rzucisz (guma + główka) i ile podbija na 10-15m.

Sorki ale mam dylemat, szukam kija pod kuraki 15-28g :mellow:

Z góry dzięki B)



#95 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 październik 2011 - 22:08

Łowiłem nim narazie max 20g+guma 7cm Relax na 6m nie było jakichkolwiek problemów :D Nie mam kurcze kogutów aż tak ciężkich, ciężko mi będzie to sprawdzić. Jak 20g + guma spokojnie daje radę, bo ma zapas to i pewnie kuraskami spokojnie będzie śmigał, bo nie stawiają aż tak dużego oporu w wodzie :D Nawet najdelikatniejsze puknięcie napewno poczujesz B)

#96 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 18 październik 2011 - 09:11

Prosił bym o opinie tej wedki :)Moze ktos tym łowi..
http://www.fenwick.c...-czesciowy.html
HMXS96M-2-MF
pozdrawia

#97 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 październik 2011 - 12:37

Mam wreszcie nową zabawkę :D Fenwick Elite Tech Smallmouth ESMS69M-XF pierwsze chwile nad wodą pozytywnie aczkolwiek brania nie zanotowałem więc ciężko coś więcej powiedzieć. (w sumie tak tylko się chciałem pochwalić :mellow: )

http://img8.imageshack.us/img8/5470/imageytx.jpg
  • morales lubi to

#98 OFFLINE   kaszan_olsztyn

kaszan_olsztyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 22 październik 2011 - 14:13

Piękna wędka... sam niedawno zakupiłem casting HMG GT 70MH-F i jestem bardzo zadowolony choć nie wygląda tak ładnie jak ten elite tech. Dopięty do niego mam Abu Revo STX więc jak zobaczyłem zdjęcia pike00, to aż poszedłem sprawdzić do szafy czy nikt mi wędki nie zajumał Gratuluje zakupu:)

#99 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2011 - 22:17

Szukam czegoś do ciągania gum po zalewach i jeziorach. Może czasem jakiś sandacz capnie gumę.
Gumy od 5 do 12 cm + główka max. 25 g. , czyli od 10 do 35 g.
Najczęściej 25-30 g - raczej płytsze zbiorniki do 8 m.
Czy ten Fenwick model hgm gs70h-f-2 się nada czy nie jest zbyt kluskowaty ? Potrzebuję coś naprawdę fast albo nawet x-fast
Czy jest niedoszacowany, czy też raczej c.w. jest dobrze określone? Może lżejszy model GS70M-M-2 do 21 g. będzie lepszy do mojego łowienia.

Nigdy świadomie nie zasadzałem się na sandacza i może czas spróbować. Znalazłem jeziorko na Suwalszczyźnie gdzie trochę go powinno być, a i łuki na echu są zachęcające. Mam Wild Rivera do 1 1/4 oz i CD Drop Shot Heavy ale mają zbyt wolną akcję. A może nie???

#100 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 październik 2011 - 08:10

Na 1000000% nie jest zbyt kluskowaty - super kij na sandacza, szczupaka :D Baaardzo szybki i cięty.