Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki Fenwick


  • Please log in to reply
1744 replies to this topic

#101 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 posts
  • LokalizacjaNorthern Light

Posted 29 October 2011 - 08:30

Godski mogę Cię zapewnić że te HMG do 35 spełnią twoje oczekiwania.
Miałem ten kijek i potwierdzam raz jeszcze- super cena i b.dobra jakość na ZEDY.
Za 350 brać bo nic lepsiejszego nie wymyślisz,a
słowa kolegi który pisze że jest zbyt ciepły już zostały obalone przez właścicieli lub byłych właścicieli tego patyka.
Cholernie szybki, bardzo elektryczny, i dobrze wykonany.
pozdrawiam,
ZH

#102 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 29 October 2011 - 16:10

Cześć,
Znalazłem się w sytuacji połamania szczytówki jedno częściowego kija na blanku ESMS69M-XF. Połamałem dziś podczas transportu :/ Wyciągam z pokrowca nad wodą a tam zonk. Prawdopodobnie akumulator się przesunął i.. Czy ktoś miał podobną sytuację i uzyskał miłą niespodziankę od fenwicka w postaci nowego kija? :D wiem że zwykle gwarancje nie obejmują takich akcji. Co o tym sądzicie, jest sens w ogóle zwrócić się z tym do sprzedawcy?

Pozdrawiam
Sławek



#103 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 30 October 2011 - 19:23

No chyba, że serwis czyta jerkbaita

#104 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 04 November 2011 - 10:23

Ojjj to współczuję, :wacko: ale myślę że nie należy w opisie pucować się do zaistniałej sytuacji, a jeżeli wygląd nie jest zbyt jednoznaczny należy napisać że przy silnym wyrzucie trzasło i.....
pzd.
ZH
Sławku a gdzie tuba? ja tam śmigam z
PCVką bo ciężko ogarnąć te 2 metry.


z takim zamawianie kolegow do klamstw to chyba nie na tym forum ...

#105 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 04 November 2011 - 11:32

A na którym? :lol: :angry: chyba na żadnym się nie powinno :D

#106 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 04 November 2011 - 11:36

A na którym? :lol: :angry: chyba na żadnym się nie powinno :D


bassy ja juz nie wnikam w atmosfery czy zasady panujące na innych forach. szkoda czasu i nerwow... modem / redem jestem tu i to co się dzieje na naszym podwróku najbardziej mnie interesuje...

#107 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Posted 04 November 2011 - 14:49

W zeszłym miesiącu, miałem okazję oglądać modele na rok 2012. Ciekawostką jest, że mocne kije sandaczowe (20lb) mają wagę 94g!
Choć przyznam szczerze, że tegoroczny model wygląda na staranniej wykonany...



#108 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 posts
  • LokalizacjaKrak,wawa

Posted 08 November 2011 - 18:45

Stałem się posiadaczem nowej serii 2012 Fenwicka Elite Tech Smallmouth i jestem w głębokim szoku. Wędka bardzo przypadła mi do gustu i zagościła w moich podstawowych zestawach jakimi posługuję się nad wodą. Pierwsza rzecz, która zrobiła na mnie wrażenie to niesamowita lekkość wędki. Na drugim miejscu, jeszcze przed dotarciem nad wodę - uchwyt kołowrotka - pierwszy raz się z takowym spotkałem - żadnych nakrętek, śladów mocowania i cieplutko w dłoni. Nad wodą zwróciłem uwagę na mocowanie oczka do trzymania przynęty - jest nieco wyżej niż w innych wędkach jakie miałem w ręku - osobiście trzymam 2palce na blanku podczas łowienia i przypadło mi to do gustu. Kijek niesamowicie jadowity, strasznie szybki i czuły - sandaczówka. Kolega mi powiedział, że jego wadą jest czułość - jest aż za czuły :lol: :lol: :lol: :lol: Szczytówka pokazuje każdy kontakt z dnem, każde puknięcie. Dolnik ma bardzo duży zapas mocy, dziś holowałem szczupaka 90+ i gdy chciał jechać to mu dawałem, ale jeśli był w okolicy roślinności to nie miałem problemów z zatrzymaniem ryby :D Na koniec może dodam, że jestem baaaardzo szczęśliwy, to było doskonałe uzupełnienie moich zestawów, teraz już mam prawdziwy kij na sandacze B)


Kilka tygodni temu zakupiłem sobie HMG w jednej części do 1 oz (28g) typowo pod sandacza. Kij okazał się rewelacyjny. Nie bedę opisywał jego zalet, ale 2 dni temu wyholowałem tym kijem z przyłowu suma na nieco ponad 17 kg :D Od razu zorientowałem się że to sum i trochę się wystraszyłem, ale ten kijek nie miał z nim większego problemu. Nie spodziewałem się że te blanki są tak wytrzymałe

W każdym razie poszukuje teraz czegoś nieco lżejszego - max do 21g (3/4 oz) głównie na szczupaka na lekko i większego okonia. Widzę że masz też tego samego kija HMG co ja (do 28g) ale również piszesz o najnowszej serii Elite tech i jakimś do 18g też z tej serii. Widziałem w sklepie 2 kije z serii Walleye - do 18g i 21g ale nie było tej serii Smallmouth - mówili że będą mieć dopiero w przyszłym roku. Te walleye wydawały się bardzo fajne ale zupełnie inny blank niż HMG, więc ciężko z wyborem, a chciałbym sprawić sobie coś z serii wyżej.

Co byś mi polecił jeśli moge zapytać? Mam juz kilka kijów, w tym 2 z pracowni na zamówienie, ale jeśli kolejny Fenwick ma mi przypaść tak jak ten HMG to wolę sporo zaoszczędzić.

Dzięki i pozdrawiam.





#109 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 13 November 2011 - 19:58

Pod okonie mam elite tech do 18g, ostatnio wyciągnąłem nim życiówkę, da radę, ale na szczupaka wziąłbym do 21g conajmniej :D

#110 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 posts
  • LokalizacjaKrak,wawa

Posted 14 November 2011 - 09:05

Pod okonie mam elite tech do 18g, ostatnio wyciągnąłem nim życiówkę, da radę, ale na szczupaka wziąłbym do 21g conajmniej :D


Dzięki, zdecyduje się bardziej na model EWS66M-F do 12lb - myślę że będzie on takim uniwersałem okoniowo sandaczowym a i przy ewentualnym szczupaku nie powinien mieć problemu :D
Pozdrawiam

#111 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 16 November 2011 - 19:10

Użytkuję swojego HMG już kilka miesięcy, złowiłem na niego kilkadziesiąt ryb. Ciekawostka warta uwagi - żadna ryba nie spięła mi się na tym kiju! Dziś jedyny przypadek 2sek po zacięciu odpięcie się ryby, ale nie zaliczam tego do spadów. Jestem w miłym szoku :D :o W połączeniu z plecionką 15lb, Pennem Battle mam super zestaw na szczupaki i sandacze.

#112 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 17 November 2011 - 09:39

We wtorek zaniosłem do sklepu złamanego ESMS69M-XF a dziś miła niespodzianka. Zadzwonił do mnie przedstawiciel Fenwicka i oznajmił mi że Fenwick bardzo dba o swoich klientów i połamana wędka zostanie wymieniona na nową :D Przyznam szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ praktycznie żadna firma w sytuacji mechanicznego uszkodzenia kija nie pomogłaby w ten sposób.

#113 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 17 November 2011 - 10:32

We wtorek zaniosłem do sklepu złamanego ESMS69M-XF a dziś miła niespodzianka. Zadzwonił do mnie przedstawiciel Fenwicka i oznajmił mi że Fenwick bardzo dba o swoich klientów i połamana wędka zostanie wymieniona na nową :D Przyznam szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ praktycznie żadna firma w sytuacji mechanicznego uszkodzenia kija nie pomogłaby w ten sposób.


to czesc marketingu. porzadna reklama w gazecie to koszt calkiem spory a wymina takiej wedki i zadowolony klient ktory o tym opowie w swoim srodowisku koszt asporo mniejszy :D tak to dziala...

#114 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 17 November 2011 - 10:36

to czesc marketingu. porzadna reklama w gazecie to koszt calkiem spory a wymina takiej wedki i zadowolony klient ktory o tym opowie w swoim srodowisku koszt asporo mniejszy :D tak to dziala...

Zgadza się :D


#115 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Posted 17 November 2011 - 14:07

Muszę potwierdzić twoje doświadczenia, osobiście posiadam kijek w 1 sekcji - 1/4-7/8 oz i 8-20lb mam go od niedawna ale kilkanaście rybek mam na koncie i ani razu nie zdarzyło się by ryba spadła...



Użytkuję swojego HMG już kilka miesięcy, złowiłem na niego kilkadziesiąt ryb. Ciekawostka warta uwagi - żadna ryba nie spięła mi się na tym kiju! Dziś jedyny przypadek 2sek po zacięciu odpięcie się ryby, ale nie zaliczam tego do spadów. Jestem w miłym szoku :D :o W połączeniu z plecionką 15lb, Pennem Battle mam super zestaw na szczupaki i sandacze.



#116 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 posts
  • LokalizacjaKrak,wawa

Posted 23 November 2011 - 23:10

Pod okonie mam elite tech do 18g, ostatnio wyciągnąłem nim życiówkę, da radę, ale na szczupaka wziąłbym do 21g conajmniej :D


Tak więc nabyłem sobie tego Elite Tech do 21g EWS66M-F i po kilku wyjazdach na jeziorko stwierdzam krótko że jestem bardzo zadowolony. Niestety tylko parę sandaczy takich 60cm+ ale za to piękny szczupak grubasek z przyłowu na 98 cm - życiówka w PL i to na ten kijek. Pięknie pracuje pod rybą i jest wyjątkowo czuły. Mam też na łódce podobnego Avida St.Croix ale to nie jest to samo, również kijek na blanku Phoenix'a - mimo że o podobnej gramaturze ale zupełnie inny i zbyt sztywny. Miłe zaskoczenie po raz kolejny. Po kilku wyjazdach numer 1 w kijkach łódkowych


#117 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Posted 24 November 2011 - 13:34

Witam kolegów wędkarzy.Korzystając z okazji chciałbym się podpytać czy któryś z was miał jakieś doświadczenia z kijkiem HMXS 66L-2-M 2-8 lb,1/16-3/8,6'6.Chodzi mi głównie czy w jakimś stopniu przypomina ELITKĘ ST.Croix o podobnych parametrach.Czy jest też tak szybka i cięta ,czy może jednak wolniejsza.Pytam ponieważ rozważam zakup HMX.

#118 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,535 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 23 January 2012 - 12:58

Witam.

Pytanie do użytkowników kijka Fenwick HMX S70M-2-XF. Noszę się z zamiarem zakupu tej szabelki na szczupaki z łódki na lekko - średnio, max 20g + guma 7-10cm, ale przeważnie 10-15g. Czy ten kijek obsłuży taki zakres, a konkretnie czy pociągnie 20g ołowiu? To ponoć mocne blanki, kijek jest jednak opisany na 12lb i do 21g i zastanawia mnie to, czy pokrywa się to z rzeczywistością, czy można to trochę nagiąć?

#119 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 23 January 2012 - 13:56

Ja do szczupaków z łodzi 10-15cm 5-7g główki mam w jednym kawałku do 1oz. Mam też Elite tech 12lb? do 21g.

#120 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 23 January 2012 - 14:24

White, aż zszedłem na dół, wyciągnąłem kije z tuby i sprawdziłem :mellow: Mam Elite Tech do 21g 12lb na foto masz 2x 12g główka + 10cm guma, mam nadzieję, że troszkę pomogłem:

http://img339.imageshack.us/img339/8715/dsc00191jr.jpg

Uploaded with ImageShack.us