Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wydzielone z tematu Szczupaki 2016


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 12 marzec 2016 - 11:06

No no Friko piękne otwarcie sezonu szczupakowego tam może być tylko lepiej  , a PL no cóż jak w Lotto raz lepiej raz gorzej :).Pięknie ubarwiona rybka.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 12 marzec 2016 - 11:06


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 marzec 2016 - 21:08

Wizyta w Walii była dla mnie okazją do wcześniejszego otworzenia sezonu szczupakowego w tym roku. Otwarcie nastąpiło od razu metrówką wiec teraz pytanie, czy dalej może być już tylko lepiej czy tylko gorzej ?   ;)

 

Ryba złowiona na jerka produkcji kolegi @Melanżyka malowanego na kolor pstrąga, wcześniej dwukrotnie wychodziła do innego jerka ale nie chciała wziąć. Po zmianie przynęty, w drugim rzucie wzięła pod nogami. Walka "na krótkim dyszlu" nie trwała zbyt długo, ryba w dobrej kondycji wróciła do wody.

 

attachicon.gifwelsh_pike.jpg

friko zastanawia mnie jedna rzecz

ten kozik na klacie

masz go CHYBA niemal zawsze?
przemyciles na poklad samolotu czy kupiles zastepczy na miejscu? :)


  • Guzu lubi to

#3 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 marzec 2016 - 21:24

W bagażu ogólnym można mieć nóż, w podręczny trochę lipa...

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2016 - 10:50

W bagażu ogólnym można mieć nóż, w podręczny trochę lipa...

 

No lipa, lipa...

Też to niedawno przerabiałem...

 

http://jerkbait.pl/t...nd-szczupakowy/

 

R.I.P

nożyku...

;)



#5 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 marzec 2016 - 11:49

Wizyta w Walii była dla mnie okazją do wcześniejszego otworzenia sezonu szczupakowego w tym roku. Otwarcie nastąpiło od razu metrówką wiec teraz pytanie, czy dalej może być już tylko lepiej czy tylko gorzej ?   ;)

 

Ryba złowiona na jerka produkcji kolegi @Melanżyka malowanego na kolor pstrąga, wcześniej dwukrotnie wychodziła do innego jerka ale nie chciała wziąć. Po zmianie przynęty, w drugim rzucie wzięła pod nogami. Walka "na krótkim dyszlu" nie trwała zbyt długo, ryba w dobrej kondycji wróciła do wody.

 

attachicon.gifwelsh_pike.jpg

Panowie to jak to jest? Jak ja w okręgu bydgoskim mogę pływać cały rok,to mogę sobie pojerkować,popłynąć w szczupacze tarlisko i naholować sie do bólu.Oczywiście C i R. Wszystko wg RAPR. Ale czy etyczne ? Wczoraj miałem troć,taką 80cm. Czy 16 marca troć co mi odjeżdzała po 15 metrów i wywalała salta to nadal niedozwolony kelt ? 



#6 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 17 marzec 2016 - 12:15

Taps, ale o so chodzi??? :wacko:



#7 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 marzec 2016 - 12:21

Taps, ale o so chodzi??? :wacko:

 

O zmiane w regulaminie wstawiania zdjec keltow/troci



#8 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 17 marzec 2016 - 12:33

A jak TO się ma do walijskiego szczupaka Pawła (Friko)?



#9 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 17 marzec 2016 - 12:46

Taps,trzeba było wstawić tą trotkę jako srebrniaka i by przeszła :) na Inie są teraz poławiane"srebra" 80 cm w kole 4 kg.Czy chodzi o etykę,cos w stylu łowieniu ryb tuż przed tarłem?

#10 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 marzec 2016 - 13:52

Taps, ale o so chodzi??? :wacko:

O łowienie ryb w czasie tarła. Zawsze Jerkbait kojarzył mi się z portalem, który propaguje etyczne wzorce wędkowania,a tu szczupaki w marcu...? Więc zapytałem,czy jak ja będę łowił na jerki u siebie w marcu zgodnie z regulaminem,to też będę "fajny"

Z trocią taka dygresja,bo akurat aktualna u mnie,a tu też była mała burza o nie,zresztą zupełnie niezrozumiała przeze mnie.

Taki pewnie kij w mrowisko.

Czy teraz wszystko jasne ? 


  • Majo i Little Wing lubią to

#11 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 marzec 2016 - 13:58

A jak TO się ma do walijskiego szczupaka Pawła (Friko)?

Walijski,czechosłowacki,polski...jaka to różnica? Jak nie powinno się łowić pstrągów w listopadzie,tak nie powinno się łowić szczupaków w marcu.A że lokalne przepisy na to pozwalają,to nie znaczy,że jest to OK.Wg mnie oczywiście :-)


  • Little Wing lubi to

#12 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 13:59

Co za różnica- szczupak marcowy w Polsce, Francji, czy na Wyspach nadal jest rybą marcową. Z ikrą. Jedynie jak ktoś nawet przyłowi w sezonie ochronnym taką rybę(w Polsce) i zrobi jej zdjęcie to od razu zostaje zbluzgany. Ale za granicą to wszystko jest sweet, przybij piątkę, gratki, graty. :)



#13 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 17 marzec 2016 - 14:00

Taps zrób sobie proszę przerwę od wątku Szczupaki 2016 do 1 maja i po problemie. Wątku z 2015 także probowales wywołać gownoburze. Nikomu innemu nie przeszkadza to tylko Tobie. Pamiętaj, że nikt Cię nie zmusza do czytania tego wątku a wchadzac tu przed majem zawsze zobaczysz zagraniczne ryby.

Pozdr
M

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 17 marzec 2016 - 14:01


#14 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 14:13

Przeszkadza nie tylko Tapsowi. Przeszkadza wielu innym ale mało kto już na to reaguje bo i po co jak nic to nie daje? Walka z wiatrakami. Równi i rowniejsi. Jak ktoś ma etykę i chęć chwalenia "pro publico " tarlowym szczupakiem to jego sprawa. .. wiadomo że będzie takie zdjęcie na tym portalu drazliwe i nie dziwi mnie to.

#15 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2016 - 14:14

A ja nie rozumiem, w czym problem? Styczniowa trotka z rzeki to chyba przeważnie potarłowy kelt? A lutowy- marcowy szczupak, to ryba przed tarłem. Jakoś w innych krajach można łowić do tarła- np. do końca marca. Potem jest "sezon zamknięty", zakaz połowu i wszelkie gatunki można łowić z powrotem dopiero od czerwca, czyli jak ryby nieco sobie po tym tarle odpoczną...
  • Fishhunter lubi to

#16 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 17 marzec 2016 - 14:18

Ryby zazwyczaj są przed tarlem lub po tarle hehe
  • hlehle, Maraky i salmon1977 lubią to

#17 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 14:40

A ja nie rozumiem, w czym problem? Styczniowa trotka z rzeki to chyba przeważnie potarłowy kelt? A lutowy- marcowy szczupak, to ryba przed tarłem. Jakoś w innych krajach można łowić do tarła- np. do końca marca. Potem jest "sezon zamknięty", zakaz połowu i wszelkie gatunki można łowić z powrotem dopiero od czerwca, czyli jak ryby nieco sobie po tym tarle odpoczną...

 

Tyle , że marzec w wielu krajach dla szczupaka to czas tuż przed tarłem i łowienie tych ryb w tym okresie trochę jest dla mnie niesmaczne. Nawet jeśli regulamin pozwala.

Żeby nie było, że kogoś krytykuję, a sam jestem święty - miałem nawet niedawno okazję łowić te ryby na wodzie, gdzie sezon jest otwarty do końca marca. Celowaliśmy w okonie i sandacze, ale były długie momenty, że brały nam tylko szczupaki. Mieszane uczucia - masa zabawy, ale jednocześnie niesmak... Sumienie mam nie do końca czyste, ale z drugiej strony to właśnie na płytkich miejscach znaleźliśmy w końcu sandacze, które do tarła mają jeszcze kawałek.

 

Nic nie jest czarne lub białe.


Użytkownik hlehle edytował ten post 17 marzec 2016 - 14:41

  • Gobio Gobio lubi to

#18 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 marzec 2016 - 14:55

W UK  od 15-go marca do 15-go czerwca jest ogólny zakaz połowu na rzekach . Nie dotyczy to rzek powiedzmy krainy pstrąga  . Wprawdzie można wędkować tam na muchę lub przynety spinningowe ale tylko za ww gatunkiem . Wszelkie inne ryby są objęte ochroną i swiadomie nie wolno się na nie ustawiać .

Natomiast na większości zbiornikach i kanałach można łowić cały rok wszystko co pływa wg uznania . I tak jedni łowią , nawet szykują się na miejscówki gdzie szczupaki bandują się przed tarłem a inni nie łowią lub szukają alternatywy typu pstrągi , sandacze etc... Ja szczupaki łowię lub staram się łowić  :rolleyes:  najdłużej do połowy lutego . Najwcześniej zaczynam w połowie kwietnia pod warunkiem , że ryby są potarłowe . Hlehle ładnie napisał , że sumienie nie pozwala i pozostaje niesmak :)  


  • hlehle lubi to

#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 17 marzec 2016 - 15:15

Dlatego bardzo chętnie zapoznałbym się z opinią (może wynikami badań? ) ichtiologa, traktującymi o tym, jaki wpływ ma złowienie (i oczywiście wypuszczenie) ryby tuż przed, a tuż po tarle.



#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 marzec 2016 - 15:37

Myślę że nie ma co tu dyskutować.My mamy długi okres ochronny chroniący ryby przed i po tarle i nie mamy ryb, a za granicą mają krótki i są ryby. Regulamin PZW nie jest jedynym słusznym, trzeba sobie zdać z tego sprawę.

Idąc drogą rozumowania niektórych kolegów szczupaków i sandaczy nie powinno się łowić już w listopadzie bo też mają ikrę.


Użytkownik wujek edytował ten post 17 marzec 2016 - 15:40