Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Haswing Osapian 45/55/60lb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 październik 2016 - 21:57

Pech, pechem....zawsze może zdarzyć się wadliwy egzemplarz czy nawet seria, ale serwis jakiś powinien być, a jak ten nie daje rady to wymiana na nowy egzemplarz.



#182 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4685 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2016 - 21:57

Kurde...Osapiana 55 miałem kupić na przyszły sezon, ale teraz to się zastanowię grubo zanim powierzę swoje pieniądze takiemu dystrybutorowi.

Dystrybutor nie jest winien felernej partii towaru, odpowiada za serwis i tu trzeba się czepiać.



#183 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 październik 2016 - 22:00

Dystrybutor nie jest winien felernej partii towaru, odpowiada za serwis i tu trzeba się czepiać.

Dokładnie o to mi chodziło, o dystrybutora i jego serwis, a nie sklep internetowy, chociaż znowu z prawa rękojmi kupujący może też skorzystać i wtedy sklep, a nie gwarant ma problem.


  • jkos lubi to

#184 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 23 październik 2016 - 22:02

Śmigam pontonem 360 do tego osapian 55 kupiony w mc sklep , silnik ma za sobą już trzeci sezon i spisuje sie naprawdę niezłe zwłaszcza ze plywa sporo , raz wyladowal w serwisie ale z powodu uszkodzenia mechanicznego.
silnik kupiony był w mc sklep tam tez oddałem do serwisu z prośba o szybka wycenę i naprawę
Serwis fachowy , panowie poinformowali mnie rowniez ze akurat kończy sie gwarancja i za jakieś 70 zł z tego co pamietam dokonali przeglądu i przedłużyli gwarancje na kolejne dwa lata , także mogę śmiało polecić ten sklep włącznie z serwisem.
  • Kaszub Bait lubi to

#185 OFFLINE   RadaN

RadaN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:G.

Napisano 23 październik 2016 - 22:20

Śmigam pontonem 360 do tego osapian 55 kupiony w mc sklep , silnik ma za sobą już trzeci sezon i spisuje sie naprawdę niezłe zwłaszcza ze plywa sporo , raz wyladowal w serwisie ale z powodu uszkodzenia mechanicznego.
silnik kupiony był w mc sklep tam tez oddałem do serwisu z prośba o szybka wycenę i naprawę
Serwis fachowy , panowie poinformowali mnie rowniez ze akurat kończy sie gwarancja i za jakieś 70 zł z tego co pamietam dokonali przeglądu i przedłużyli gwarancje na kolejne dwa lata , także mogę śmiało polecić ten sklep włącznie z serwisem.

Akurat ja też kupowałem ze sklepu MC - obsługa BDB. U Radka nie ma problemu z dystrybutorem tylko serwisem, ale nie oszukujmy się - większość ludzi po takim incydencie i tak będzie psy wieszało również na sklepie.



#186 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 23 październik 2016 - 22:38

Witaj moze trza by było oddać do innego serwisu np do Mc sklep , rozumiem ze kolega bedzie stratny ale moze warto sprawdzic.

#187 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 24 październik 2016 - 00:14

Wydawało mi się, że to MC Sklep jest głównym dystrybutorem i jedynym serwisem Osapianów. Z tego co kojarzę (a długo rozmawiałem z właścicielem gdy kupowałem swojego ze 3 lata temu) to nawet w MC Sklep montują te maksymizery do Osapianów i to jest urządzenie ich produkcji, były różne wersje, w moim zamontowany był taki z przeznaczeniem do trollingu (lepsza regulacja niskich prędkości).

Podejrzewam, że sonarsklep wysyła do serwisu w mc sklep.

 

Natomiast miałem z nimi nieprzyjemne doświadczenia przy próbie usunięcia usterki zamontowanej przez nich obudowy bezpiecznika, wszystko skończyło się dobrze, ale właściciel zrobił na mnie wrażenie bezczelnego i pyskatego typa, który jeśli tylko uda mu się znaleźć najdrobniejszy pretekst żeby się z gwarancji wykpić, to raczej to wykorzysta (ale to moja subiektywna ocena, może się mylę).


Użytkownik SzymonK edytował ten post 24 październik 2016 - 00:24

  • NARA i Kaszub Bait lubią to

#188 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 00:28

były różne wersje, w moim zamontowany był taki z przeznaczeniem do trollingu (lepsza regulacja niskich prędkości).

Podejrzewam, że sonarsklep wysyła do serwisu w mc sklep.

 

 

Po kiego te różne wersje? Nie można zrobic porzadnego , cichego i działajacego w pełnym zakresie maksymizera?

Przecież wzorce są. Pewnie chodzi o zysk. Jak zawsze.



#189 OFFLINE   pietro123

pietro123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2016 - 08:18

Koledzy, potwierdzam mam podobny problem z serwisem (Mc sklep, Multi com, Tomasz Wodz)z tego co wiem to wszystkie silniki Haswing na gwaracji trafiaja wlasnie tam. Sprawę zgłosiłem (po 3 naprawach gwarncyjnych) do Rzecznika Praw Konsumenta niestety serwis i wlasciel uparcie twierdził ze jest wszystko wporzadku (obnizajac mi moc, predkosc silnika nie umiejąc zlikwidowac powtarzajacej się usterki) Sprawę miałem skierowac do sądu, ale niestyty w/w Sprzedajacy celowo przedluzał sprawę zeby minęły 2 lata od zakupu i sprawa sie przedawniła. Dodam ze reklamowalem silnik na Niezgodnosc towaru z umowa bo naprawy gwarancyjne nie pomagały.
  • Kaszub Bait lubi to

#190 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 październik 2016 - 08:55

  • po pierwsze primo korzystajcie ludzie ze swoich praw, szczególnie z rękojmii
  • po drugie primo dokumentujcie naprawy gwarancyjne i zgłoszenia reklamacyjne tj. jak oddajecie do serwisu to poproście o pokwitowanie, jak odbieracie z serwisu to tak samo (lub dokumenty z przesyłek itp). Im więcej papieru tym d.... czystsza.
  • po trzecie primo ultimo - pilnujcie terminów i przeczytajcie to co poniżej

https://www.uokik.go...lne.php#faq2340

http://www.federacja...-korzystac.html

http://www.federacja...i-co-dalej.html

 

niestety jak się sprzedawca uprze to zostaje drogą sądowa, w tej pomagają lokalni rzecznicy konsumentów

 

PS. Użycie "primo" zaczerpnięte z "Poranku Kojota"


  • malinabar lubi to

#191 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 październik 2016 - 09:17

Mnie się poszczęściło bo mój osapian 55 max jest wolny od powyższych wad, cudem inżynierii precyzyjnej  nie jest, ale swoją rolę spełnia bardzo dobrze. Zmartwiły mnie za to informacje na temat jakości serwisu gwarancyjnego...poważnie zastanowię się nad sensem wysyłania na przegląd przedłużający gwarancję. Po tylu negatywnych opiniach właściciel mc sklep powinien się zreflektować. Ale jak już historia pokazywała może być różnie. A konsument w przyszłości sam wybierze co dla niego lepsze...


  • Szymon82 lubi to

#192 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 24 październik 2016 - 09:17

Osapian ma wibrację i taka niestety jego uroda,mój 55/60 też gdzieś tak  ma ,od  orientacyjnego 3 biegu, te wibracje się uaktywniają  ,ja akurat zanim go nabyłem to kwartał szukałem WSZELKICH dostępnych wiadomosci  na jego temat ,i DUŻA większosć wiary która go nabyła wczesniej ,pisała że  te najmocniejsze Osapiany 50/55 lbs tak  mają i nic z tym zrobić nie idzie...mi to akurat specjalnie nie przeszkadza bo  wiedziałem o tym fakcie  i mało  kiedy pływam powyżej 3 biegu..ale bardziej wrażliwych może to wnerwiać .


Użytkownik delux64 edytował ten post 24 październik 2016 - 09:23


#193 OFFLINE   pietro123

pietro123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2016 - 09:21

Kolego @wuran chyba wykorzystałem wszystkie możliwe drogi do rozwiazania problemu (niestety droga sądowa juz niemozliwa sprawa przedawniona) każda wizyta w serwisie odnotowana w karcie gwarancyjnej,ale jak żyje takiego cyrku nie widzialem.Krotko i na temat Mc sklep,Multi-com Tomasz Wódz = brak profesjonalizmu,arogancja,cwaniactwo tylko to mi sie kojarzy. Nie wiem jak w tych czasach taka firma istnieje i prosperuje, ale sądzę po opiniach ze niedługo klienci odejdą do konkurencji.
  • Kaszub Bait lubi to

#194 OFFLINE   cycu20

cycu20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 24 październik 2016 - 09:36

Osapian ma wibrację i taka niestety jego uroda,mój 55/60 też gdzieś tak ma ,od orientacyjnego 3 biegu, te wibracje się uaktywniają ,ja akurat zanim go nabyłem to kwartał szukałem WSZELKICH dostępnych wiadomosci na jego temat ,i DUŻA większosć wiary która go nabyła wczesniej ,pisała że te najmocniejsze Osapiany 50/55 lbs tak mają i nic z tym zrobić nie idzie...mi to akurat specjalnie nie przeszkadza bo wiedziałem o tym fakcie i mało kiedy pływam powyżej 3 biegu..ale bardziej wrażliwych może to wnerwiać .



porównywałem silnik kolegi ta sama moc i nie miał takich objawów jak u mnie w nowym silniku

Użytkownik cycu20 edytował ten post 24 październik 2016 - 09:42


#195 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2162 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 październik 2016 - 09:53

Kolego @wuran chyba wykorzystałem wszystkie możliwe drogi do rozwiazania problemu (niestety droga sądowa juz niemozliwa sprawa przedawniona) każda wizyta w serwisie odnotowana w karcie gwarancyjnej,ale jak żyje takiego cyrku nie widzialem.Krotko i na temat Mc sklep,Multi-com Tomasz Wódz = brak profesjonalizmu,arogancja,cwaniactwo tylko to mi sie kojarzy. Nie wiem jak w tych czasach taka firma istnieje i prosperuje, ale sądzę po opiniach ze niedługo klienci odejdą do konkurencji.

nie wiem kiedy zakupiłeś silnik, nie wiem jakie masz dokumenty i czy korzystałeś z gwarancji czy z rękojmi,

co do gwarancji  to "jeżeli w wyniku rozpatrzenia reklamacji z tytułu gwarancji wymieniono wadliwy towar na nowy albo dokonano istotnych napraw, termin gwarancji biegnie od nowa od chwili dostarczenia wymienionego albo naprawionego produktu. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, zasadę powyższą stosuje się odpowiednio do części wymienionej. W innych przypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać."

o serwisie się nie wypowiem, bo póki co żaden z moich silników Osapiana nie miał z nimi kontaktu bo nie było potrzeby.


Użytkownik wuran edytował ten post 24 październik 2016 - 09:53


#196 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 24 październik 2016 - 10:56

Dlatego ja, kojarząc typka z kilku kontaktów osobistych nie zrobiłem przeglądu przedłużającego gwarancję pomimo, że często mam okazję przejeżdżać obok jego sklepu. Stwierdziłem, że nie zapłacę mu za przegląd, żeby później mu udowadniać, że nie jestem wielbłądem i się z nim użerać. Liczę na to, że nic się nie spieprzy, a jeśli tak to zrobię płatną naprawę (zawsze to to taniej niż przegląd plus płatna naprawa, a na łażenie po sądach dla kilku stów nie mam czasu).

 

Też mam wibracje na wyższych biegach, ale obstawiam, że nie jest winien sam silnik tylko śruba źle wyważona hydrodynamicznie. Po wyjęciu śruby z wody silnik chodzi jak masełko i nie ma żadnych wibracji. Niestety nie znalazłem pasujących zamienników śruby. Ale jak koledzy mogą porównać 2 osapiany, z których jeden pracuje gorzej, to proponuje zrobić zamianę śrub i to sprawdzić. Bo jeśli tak, to nie ma sensu reklamować silnika tylko spróbować przerobić mocowanie jakiejś lepszej śruby.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 24 październik 2016 - 11:05


#197 OFFLINE   pietro123

pietro123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2016 - 11:04

Mniej więcej wiem jak to prawnie wygląda ale nie po to kupiłem nowy silnik zeby jeździł ciągle do serwisu bo nie o to tu chodzi.Czlowiek czeka caly tydzien zeby na rybki wyskoczyc jedzie z silnikiem ktory dopiero co wrócił z serwisu i jest pewny ze bedzie wszystko sprawne a tu zonk😬.

#198 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 24 październik 2016 - 14:50

Może to nie tak ale jak ja kupuje w sklepie X silnik guzik mnie obchodzi dystrybutor albo jakiś inny sklep.  Zawsze pytam się  o serwis urządzenia jeśli mam wysyłać sam i to jeszcze na swój koszt zabieram manele z takiego sklepu . Silnik Osapian też  jeśli będę w ogóle kupował ale raczej już nie to kupię w sklepie stacjonarnym i muszę wiedzieć dokładnie jaką ma gwarancję i kto jest gwarantem na te 10 lat  ;)



#199 OFFLINE   pietro123

pietro123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Piotr

Napisano 24 październik 2016 - 15:52

Gwarantem Haswinga w Polsce jest Multi-Com Tomasz Wódz.A silnik mozemy reklamowac na Niezgodność Towaruz Umowa u sprzedajacego i wtedy odpowiada sprzedajacy a nie gwarant. Niestety ja kupiłem w Mcsklep a to jes ten sam wlascielel co gwarant.

#200 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 24 październik 2016 - 16:04

A ja wam powiem tak, co drogie to tanie mości Panowie.