Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TURAWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:58

Eh czemu ja teraz urlopu nie moge wziasc chociaz bym troche swoich zabawek zebral z tych krzakow ps: zakonczenie sezonu bedzie napewno obfite ale wspolczuje rozpoczecia w przyszlym roku zbiornik pewnie mniejszy o 2/3 wody a ludzi jeszcze wiecej na wodzie poza tym miejscowi sie zarzekali iz tylko jak spadnie woda to beda nadrabiac zaleglosci z tego roku:( szkoda kolejna woda umiera na moich oczach a mam dopiero 23 lata

#162 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 wrzesień 2013 - 23:02

Normalnie tam jadę, tyle pięknych korzeni do akwariów BW (Black Water)


Skoro o korzeniach to pochwalę się ostatnim przyłowem ;-)
 

IMG_0473.JPG

 

2013-09-01%2014.26.27.jpg

 

Wziął z opadu na perłowe kopyto relaks;-) A tak, po delikatnej przycince, prezentuje się w baniaczku;-)

IMG_0549.JPG

 

Wybaczcie offtop:]



#163 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:51

Ja wybaczam OFF TOPA ale ode mnie nic nie zależy, fajne szkiełko choć dla mnie za sterylnie :P



#164 OFFLINE   kresley

kresley

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Kresa

Napisano 19 wrzesień 2013 - 11:15

Termin wyjazdu (24.09) zbliża się nieubłaganie i wciąż nie wiem czy Turawa to dobry wybór. Chciałem przytargać swoją łajbę ale w rybaczówce poinformowano mnie że może być lipa ze zwodowaniem bo wody brak przy slipie. Orientujecie się może czy w takim razie jest gdzieś bezproblemowy dojazd do wody (osobówką) z możliwością zwodowania łodzi? I noclegiem?



#165 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 wrzesień 2013 - 08:14

może lepiej wybrać Głębinöw czyt jezioro Nyskie?


http://www.jezioro-nyskie.pl/

Znajdziesz tu duuużo informacji, mapę, namiary na gps itp...

Użytkownik Baars edytował ten post 22 wrzesień 2013 - 08:20


#166 OFFLINE   kresley

kresley

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Kresa

Napisano 23 wrzesień 2013 - 13:28

Brałem pod uwagę Nyskie oraz Otmuchów ale jak dla mnie to trochę za daleko. 300 km w jedną stronę. Postawiłem na jeszcze inny zbiornik ale o tym więcej po powrocie.

Teraz mam tylko nadzieję że pogoda pozwoli na wędkowanie.

Zdam relację czy i co udało się złapać. Może też jakieś fotki wrzucę.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomocne rady.

 

Marcin.



#167 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 01 październik 2013 - 08:29

Witam jak z woda na turawce bo wybieram sie w piatek i zastanawiam sie czy warto wogole jechac czy niezmienic planow i przejechac sie np na glebionow lub na Otmuchow...



#168 OFFLINE   bart

bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 01 październik 2013 - 09:35

Witam jak z woda na turawce bo wybieram sie w piatek i zastanawiam sie czy warto wogole jechac czy niezmienic planow i przejechac sie np na glebionow lub na Otmuchow...


Dzwonilem do goscia ktory prowadzi osrodek na turawa mowil ze przeszlo 2/3 wody spuszczonej.Przez weekend podobno wielu slynelo z wody bez kontaktu z ryba.Czy to kolejny zbiornik ktory zostanie bezmyslnie zniszczony ludzka reka?

#169 OFFLINE   kresley

kresley

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Kresa

Napisano 01 październik 2013 - 11:10

Czyli prawdopodobnie podjąłem dobrą decyzję w sprawie zmiany zbiornika. Co prawda bez rewelacji ale zawsze coś się wyskubało, dwa bardziejsze a reszta mniej bardziejsza ale radość z kontaku z rybą taka sama.

W ten weekend sprawdzę co na Domaniowie.

Co do Turawy, przykro czytać i oglądać jak to wygląda. W przyszłym roku podobny los czeka Sulejów, ponoć mają go w celu mi nieznanym całkowicie "odwodnić" na conajmniej 2 sezony. Zanim ponownie go napełnią (+/-2500 ha) i zarybią to moje dzieci będą mogły tam na ryby okołowymiarowe jeździć.



#170 OFFLINE   gacek

gacek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kasper

Napisano 01 październik 2013 - 18:21

Witam.Byłem z kolegą na Turawie w niedziele.Fakt wody mało ale z rybą nie było tak tragicznie.Gospodarz  Syrenki mówił ,że w sobote spływano z kompletami.Nam trafił się jeden 60+ ,2 małe i sumek.Wszystko w korycie.miejscowi mieli też w niedziele komplety.pozdrawiam



#171 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 01 październik 2013 - 19:16

Woda na Turawie jest spuszczana co roku, rybom nic złego się nie dzieje, za to łatwiej je znaleźć ;)



#172 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 październik 2013 - 19:57

Tak właśnie jak pisze kolega Norbert 78. Zamiast biadolić trzeba jechać ;) mniejszy obszar do obłowienia oznacza koncentracje ryb w dobrych miejscach ;)

Koryto nie jest jeszcze najlepszym łowiskiem B) natomiast wszystkie karcze,- tak :)



#173 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 październik 2013 - 20:07

Jadę jutro od rana ;)

Tak jak koledzy piszą woda jest spuszczana co roku identycznie i kto chce i umie to na pewno złowi ;) :P

 

@Rheinangler karcze wszystkie na wierzchu no prawie wszystkie  ;)  pozostają te bardziej tajne miejsca  :ph34r:  :ph34r:

 

Najbardziej denerwujące jest to noszenie w tym błotku do łódek silnika i reszty 



#174 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 październik 2013 - 20:58

Sebastian,- ja dlatego nie piszę gdzie dokładnie ;)  tylko daję ogólną wskazówkę a Ty pewnie wiesz, że karcze po których teraz trzeba deptać to nie jedyne rybodajne karcze choć najłatwiejsze do zlokalizowania B)

Kto chce szukać i ciszyć się z samodzielnych sukcesów może z takiej wskazówki skorzystać a ktoś kto chce najlepiej namiary z GPS-u nic ode mnie nie dostanie :P



#175 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 01 październik 2013 - 21:04

Panowie o czym wy piszecie ze rybka latwiejsza do namierzenia kazda ryba na turawie dostaje w leb a wlasnie wiosna i jesien pozwala na ostra rzeznie za takie madre wypowiedzi gratuluje i zapraszam jeszcze za dwa trzy lata a bedziecie mogli jedynie szukac sprzetu po karczach......
  • kotwitz lubi to

#176 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 październik 2013 - 22:59

A jak zeslipować łódkę???

#177 OFFLINE   gacek

gacek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Kasper

Napisano 02 październik 2013 - 05:32

Na terenie syrenki jest mozliwosc slipowania i nie ma bram tak jak n'a ośrodku lok czy rybaczôwce

#178 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 październik 2013 - 07:25

Panowie o czym wy piszecie ze rybka latwiejsza do namierzenia kazda ryba na turawie dostaje w leb a wlasnie wiosna i jesien pozwala na ostra rzeznie za takie madre wypowiedzi gratuluje i zapraszam jeszcze za dwa trzy lata a bedziecie mogli jedynie szukac sprzetu po karczach......

 

Powiem tak zapraszam za dwa lata i sandaczy będzie tyle ile było.

Od wielu wielu lat jest identycznie i nic a nic w rybostanie się nie zmienia.

Co rok wszyscy narzekają że nie ma ryb.

Ryby były są i będą dlaczego ponieważ sandacz ma tam bardzo dobre warunki do wycierania się i wyciera się doskonale.

Jak masz wątpliwości co do tego to zapraszam na pw.

Na każdej wodzie w czerwcu jest rzeź niewiniątek i tego nie unikniemy.

I wcale tak łatwo  nie namierzysz ryby w niskim stanie wody a co dopiero ją złowić . ale o tym to faktycznie nie na otwartym forum bo :P :ph34r: 

 

Na terenie syrenki jest mozliwosc slipowania i nie ma bram tak jak n'a ośrodku lok czy rybaczôwce

 

dobrze mówisz kolego ale jak nie masz napędu na 4 koła i prześwitu z 80 cm to życzę szczęścia o tej porze roku. Od czerwca do połowy sierpnia to owszem ale nie teraz.

 

 

A co do wczoraj to powiem tak gryzły ale bardzo bardzo delikatnie ;) i na 10 łódek tylko my mieliśmy rybkę więc czy łatwo je zlokalizować odpowiedzcie sobie sami. :P


  • Czoper555 lubi to

#179 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 03 październik 2013 - 08:30

A co do wczoraj to powiem tak gryzły ale bardzo bardzo delikatnie ;) i na 10 łódek tylko my mieliśmy rybkę więc czy łatwo je zlokalizować odpowiedzcie sobie sami. :P

Zlokalizować, a przekonać to też różnica  ;)



#180 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 październik 2013 - 08:36

A co do wczoraj to powiem tak gryzły ale bardzo bardzo delikatnie ;) i na 10 łódek tylko my mieliśmy rybkę więc czy łatwo je zlokalizować odpowiedzcie sobie sami. :P

Zlokalizować, a przekonać to też różnica  ;)

 

A z tym się zgodzę ;) dlatego i za dwa trzy a nawet pięć będą tam sandacze no chyba że spuszczą wodę całkowicie :(


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 03 październik 2013 - 08:37