Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Nowy RAPR ju偶 na stronie PZW !


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 26 grudzie艅 2010 - 00:22

50 cm dla szczupaka i sandacza pociesza, ale wobec reszty zmian, tego groteskowego przelewania z pustego w pr门偱藕ne, s膮 to zmiany kosmetyczne. Fakt, od czego艣 trzeba zacz膮膰 rusza膰 to zwa艂owisko postpeerelowskiego absurdu. Szkoda, 排篹 tyle uwagi po艣wi臋ca si臋 metodom, a tak niewiele istocie Regulaminu, czyli ile i jakich ryb mo排簄a zabra膰, bo tak to jako艣 dziwnie jest, 排篹 do tego skupia si臋 w zbiorowej 艣wiadomo艣ci 艂owienie ryb. Wiadomo, jak nie b臋dzie konsumpcji, to nie b臋dzie zarybiania i nie b臋dzie kr臋cenia lod门倃..

Pozdrawiam
Grzesiek

#22 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 26 grudzie艅 2010 - 01:09

C门偱藕 z tego....nawet najbardziej surowy regulamin b臋dzie tylko pewn膮 ilo艣ci膮 atramentu na kartce, je艣li nie b臋dzie egzekwowany i je艣li sami nie zmienimy(my w臋dkarze) podej艣cia do naszego hobby....

#23 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 26 grudzie艅 2010 - 11:06

Egzekwowanie regulaminu (bardziej, czy mniej surowego), podobnie jak idea C&R jest dla PZW nieop艂acalne i dlatego pomijane w corocznych reformach. Mog艂oby to by膰 op艂acalne, gdyby PZW nie by艂 chciwym, stetrycza艂ym, niereformowalnym, zwi膮zkopodobnym tworem. Z problemami z higien膮..

#24 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 26 grudzie艅 2010 - 20:16

ja nie 艣ledz臋 regulaminu, wi臋c nie wiem czy to od tego roku, ale widz臋, 排篹 wprowadzono 15 cm dla okonia, a wcze艣niej to tylko na zawodach by艂 wprowadzany wymiar ochronny dla tej 艣licznej rypki ..:D

#25 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 04:04

W moim okr臋gu jest chyba 18cm, ale nie jestem tego pewny, bo nie musz臋. Grilluj臋 tylko takie powy排篹j 45cm... :wacko:

#26 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 10:09

Jak dla mnie to zrobione ma艂e przemeblowanie w burdelu. Tak d艂ugo jak od艂owy nie b臋d膮 skorelowane z zarybianiem, tak d艂ugo ilo艣膰 ryb w wodach b臋dzie si臋 nadal zmniejsza膰. Jak by tak wielodzietna rodzina gospodarowa艂a si臋 jak PZW, czyli wydawa艂a regulamin, 排篹 ka排篸emu wolno wypi膰 i zak膮si膰 tyle to a tyle w oderwaniu od bud排篹tu, to po kilku dniach kasa by si臋 sko艅czy艂a a jej cz艂onkowie szybko otrze藕wieli. Przy tym poziomie zarybie艅 jedna ryba, lub 1 kg dziennie jest ryzykownym limitem, przy za艂o排篹niu, 排篹 wszyscy go przestrzegaj膮.

#27 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 11:24

Dwie w臋dki z lodu !!! komu i do czego to potrzebne??
Nie藕le pojechali - to si臋 mi臋siarze uciesz膮 - g艂膮by i beton. Szkoda zdrowia na nerwy.

#28 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 post贸w
  • LokalizacjaRuda 艢l膮ska
  • Imi臋:Konrad

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 11:48

Ale w Rapali original 11 cm, trzeba b臋dzie usuwa膰 3-ci膮 kotwic臋, bo mo排簄a ni膮 najecha膰 ryb, 排篹 ho ho... :wacko:

#29 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 12:42

W moim okr臋gu jest chyba 18cm, ale nie jestem tego pewny, bo nie musz臋. Grilluj臋 tylko takie powy排篹j 45cm... :wacko:


Zgadza si臋 Maynard, 18 cm - to si臋 nazywa 'wyprzedza膰 swoje czasy'

#30 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 13:12

Jak to powiadaj膮 niekt门俽e panie, „d艂ugo艣膰 nie ma znaczenia”. W omawianym przypadku na pewno. Znam wody na kt门俽ych wymiar na okonia im wi臋kszy tym gorszy. Tak wi臋c wyprzedzenie czas门倃 powinno polega膰 na dopasowaniu regulaminu do wody a nie hurtem na wszystkie jakie ma okr臋g. Ale to nie problem tylko dzia艂aczy PZW. Wejdzie na forum PZW i napiszcie, 排篹 ka排篸a woda powinna mie膰 sw门俲 regulamin, to was zjedz膮. Ja艣nie pan w臋dkarz b臋dzie si臋 musia艂 zapoznawa膰 z regulaminami do ka排篸ej wody?! Ha艅ba, liberum veto!!! (W nowoczesnej 艂acinie, „pojeba艂o ci臋?” ) :D

#31 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 16:04

Egzekwowanie regulaminu (bardziej, czy mniej surowego), podobnie jak idea C&R jest dla PZW nieop艂acalne i dlatego pomijane w corocznych reformach. Mog艂oby to by膰 op艂acalne, gdyby PZW nie by艂 chciwym, stetrycza艂ym, niereformowalnym, zwi膮zkopodobnym tworem. Z problemami z higien膮..

艢wietnie napisane!



#32 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 17:59

Niestety ale znowu mam odmienne zdanie. Jestem przekonany, 排篹 gdyby wi臋kszo艣膰 w臋dkarzy chcia艂a zrezygnowa膰 z zabierania ryb to nie spodziewam si臋 aby dzia艂acze walczyli z tym. Je艣li kto艣 uwa排篴 inaczej to ch臋tnie wys艂ucham argument门倃 niby dlaczego chcieli by inaczej? Prawda jest taka, ze zdecydowana wi臋kszo艣膰 chce aby w臋dkarstwo nadal by艂o wy艣cigiem po ryby. Wielu dzia艂aczy te排, ale to nie ich g艂osy decyduj膮. Maj膮 艣wiadomo艣膰 co si臋 stanie jak zaczn膮 dzia艂a膰 przeciwko wi臋kszo艣ci. A gwarantuje, 排篹 jak kto艣 si臋 odwa排簓, to jak na zebrania przychodzi garstka, tak nagle zwal膮 si臋 t艂umy aby roznie艣膰 tych co im chc膮 zabra膰 mi臋sko. Czyli k艂ania si臋 stara prawda, 排篹 mamy taki zwi膮zek i takich dzia艂aczy jakich mamy cz艂onk门倃.

#33 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 18:35

No to Panowie koledzy - ja tradycyjnie w drug膮 stron臋 ..
Nieodmiennie rozbawia mnie fakt osobistego plucia w legitymacje 艣ciskane z wyrachowaniem we w艂asnych kieszeniach . Porzu膰cie je natychmiast , wzywam , przecie排 ju排 ca艂e s膮 oblepione g门倃nem i smarkami :lol:
Kto艣 z uzytkownik门倃 j.pl ma w podpisie has艂o w stylu ~ takie PZW , jak jego cz艂onkowie . No i co tu jeszcze mo排簄a doda膰 .. Przecie排 ka排篸a forma organizacyjna , jakby si臋 nie zwa艂a , albo jaki ambitny statut i program by mia艂a , musi wyewoluowa膰 zgodnie z za艂o排篹niem wi臋kszo艣ci cz艂onk门倃 , kt门俽e to objawia si臋 masowo w standardowej , do艣膰 nikczemnej intelektualnie postawie .
Kt门俽a to wybrzmiewa tak prosto i banalnie , mianowicie ch.j na to k艂ad臋 :lol:
Czekaj膮c w maglu na Godota ..

#34 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 19:13

Niestety S艂awku ale wyrzucenie legitymacji w naszych realiach oznacza praktycznie rezygnacj臋 z uprawiania w臋dkarstwa. Pomijam 艂owienie za granic膮 lub te r门偱藕ne przybytki komercyjne. My tu mam klasyczne problemy demokracji kt门俽a zak艂ada, 排篹 stu g艂upc门倃 da jednego m膮drego. Jak pokazuje 排簓cie ludzie sobie sami wybieraj膮 g艂upc门倃, (to na poziomie takiego PZW bo na wy排簊zych to tych co im TV wska排篹). No ale to inna pula do zgarni臋cia. Mnie nie irytuje narzekanie ale fatalne diagnozowanie problemu. Jak si臋 nawet tego nie potrafi to co m门倃i膰 o jakim艣 dzia艂aniu.

#35 OFFLINE   Pawe艂 nizinny

Pawe艂 nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 post贸w
  • LokalizacjaOstro艂臋ka
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Stypi艅ski

Napisano 27 grudzie艅 2010 - 20:30

Pisz膮c o nieop艂acalnej idei C&R dla PZW, koledza raczej mia艂 na my艣li, przymuszanie regulaminem do tego tych, kt门俽ym si臋 to nie podoba, czyli moim zdaniem ok 95% cz艂onk门倃 PZW, i wiadomo czym dla PZW by si臋 to sko艅czy艂o. I z tym si臋 zgadzam.

#36 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 28 grudzie艅 2010 - 07:21

Nie jestem nieomylny, ale czytanie ze zrozumieniem przychodzi mi do艣膰 naturalnie. Nieca艂e 2tys. ods艂on w膮tku, a chyba tylko jedna osoba nie rozumie co pisz臋. To oczywiste, 排篹 ZG i wi臋kszo艣膰 cz艂onk门倃 PZW, mentalnie i koniunkturalnie si臋 uzupe艂niaj膮. Rozumiej膮 si臋 w lot, dzia艂aj膮 z obustronn膮 korzy艣ci膮 i nie oczekuj膮 zmian ani od siebie samych, ani od siebie nawzajem... No mo排篹 niekt门俽zy u排簓tkownicy chcieliby wi臋cej zarybiania karpiem, a inni leszczem. Ci by chcieli jeszcze mniej p艂aci膰, a Ci jeszcze wi臋cej kasowa膰. Nic niezwyk艂ego. Wi臋kszo艣膰 w臋dkarzy i rybak门倃 akceptuje obecny stan w门俤, limity i iluzoryczno艣膰 egzekucji (gdyby niechc膮cy si臋 przyk艂usowa艂o...). Pisz膮c o nieop艂acalno艣ci prawdziwych reform (id膮cych dalej ni排 liczba haczyk门倃 w woblerach) mia艂em na my艣li w艂a艣nie to, 排篹 Zwi膮zek w obecnym kszta艂cie nie b臋dzie do takich zmian d膮排簓艂 nigdy, bo nie jest to na r臋k臋 zarz膮dowi, okr臋gom, ani statystycznemu motrzykijowi.

@Robert napisa艂:
Niestety ale znowu mam odmienne zdanie. Jestem przekonany, 排篹 gdyby wi臋kszo艣膰 w臋dkarzy chcia艂a zrezygnowa膰 z zabierania ryb to nie spodziewam si臋 aby dzia艂acze walczyli z tym. Je艣li kto艣 uwa排篴 inaczej to ch臋tnie wys艂ucham argument门倃 niby dlaczego chcieli by inaczej?

Nikt w tym w膮tku nie uwa排篴 inaczej, wi臋c tylko z kolejno艣ci wypowiedzi wnioskuj臋, z kim si臋 nie zgadzasz :D

@S艂awku. @Robert s艂usznie pisze o problemie demokracji i braku wyboru wobec PZW. Gdzie z Poznania mam pojecha膰 lipcowym wieczorem po pracy, porzuca膰 za bolkiem, za kleniem? No chyba nad Wart臋 - alternatywy brak. Za sumem, szczupakiem, sandaczem... te排 nie mia艂bym gdzie wieczorem pojecha膰. Wody stoj膮ce? Sytuacja podobna. Dlatego przeklinam m.in. 5-kg limit dzienny, ale ch.ja nie po艂o排耗, bo nie mog臋 cho膰 chcia艂bym. Nie jestem ani szcz臋艣liwy, ani dumny, 排篹 przynale排耗 do takiego zwi膮zku z takimi cz艂on(k)ami i takim regulaminem, ale wyj艣cia nie widz臋. O podpowied藕 prosz臋, zmiana hobby nie wchodzi w gr臋, weekendowe zasiadki komercyjne mnie nie uszcz臋艣liwi膮.
Je艣li wezwanie do porzucenie plugawej legitymacji jest tylko prowokacj膮, to przyznaj臋, 排篹 udan膮 ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#37 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 28 grudzie艅 2010 - 10:03

Maynard, chyba nie zaprzeczysz, 排篹 z wi臋kszo艣ci dyskusji na temat PZW wy艂ania si臋 fa艂szywy obraz, 排篹 w臋dkarze chc膮 dobrze a te kanalie dzia艂acze to imperium z艂a. Ka排篸y kolejny dyskutant tylko dok艂ada ile si臋 da dzia艂aczom bo to odwraca uwag臋 od tego jaki wp艂yw on sami maja na degradacj臋 naszego hobby. Dlatego pozwoli艂em sobie zamiesza膰 w tej kolejnej jednostronnej wyliczance. Tak si臋 sk艂ada, 排篹 si臋 zetkn膮艂em z tzw. dzia艂aczami i wiem, 排篹 s膮 oni odbiciem mas zwi膮zkowych. Jak czytam niekt门俽e wypowiedzi to widz臋 ten sam stopie艅 g艂upoty i ignorancji dla podstawowej wiedzy. Teksty o dzia艂aczach zarabiaj膮cych krocie w PZW a nic nie robi膮cych, kompromituj膮 do cna t膮 ca艂膮 krytyk臋 i zamieniaj膮 dyskusje w magiel. Czasem odnosz臋 wra排篹nie, 排篹 to forum PZW stworzono specjalnie aby tam w臋dkarze bezpiecznie wy艂adowywali swoje frustracje. Jeden wielki dym na kt门俽y brak odpowiedzi. My艣l臋, 排篹 warto by艂o zabra膰 g艂os w tej dysusji bo przynajmniej poniekt门俽zy zweryfikuj膮 swoje poj臋cie o problemie przej臋te bezkrytycznie do innych.

#38 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 28 grudzie艅 2010 - 12:57

Oczywi艣cie, 排篹 warto by艂o zabra膰 g艂os w tej dyskusji. :D Ciesz臋 si臋, 排篹 nie ma k艂opotu z komunikacj膮, oraz 排篹 si臋 zgadzamy

Pozdrawiam
Grzesiek

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 28 grudzie艅 2010 - 16:56

W gwoli 艣cis艂o艣ci to ja nie wzywa艂em do wyrzucenia legitymacji. Jak bym przyj膮艂 takie rozumowanie to musia艂bym si臋 wyrzec polskiego pochodzenia, wyjecha膰 za granic臋 i udawa膰 np. Hiszpana :lol: Powt门俽z臋. Problemem PZW s膮 jego cz艂onkowie z kt门俽ych wywodza si臋 jego w艂adze. Amen.

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 28 grudzie艅 2010 - 19:49

Gwoli 艣cis艂o艣ci, nic podobnego nie sugerowa艂em :D Zwr门俢i艂em si臋 do @S艂awka bezpo艣rednio i sam si臋 swojej przynale排簄o艣ci do czasu oraz przestrzeni wyrzec nie zamierzam, cho膰 r臋ce czasem opadaj膮...




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 5

0 u偶ytkownik贸w, 5 go艣ci, 0 anonimowych