Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4206 odpowiedzi w tym temacie

#3621 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 styczeń 2022 - 06:40

Zastanawiam się nad kupnem auta do jezdzenia z łódka 4.6 plus 60km waga calosci około 700kg. Pierwszy plan to była octavia scout, czy taka octavia da rade, czy szukac raczej czegoś pokroju rav4?


Od Octavii to jest tu u nas "specjalista" rózgaś, zapytaj i pewnie ci powie że da radę😁

#3622 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 09:46

Octavia rules. Gniotsa nie łamiotsa. Z takim zestawem 120 lecisz na miękko bez wysiłku. Z rav więcej nie wyciśniesz nic niż że skody. A diesle rav lubiły się umierać. Ja mam że 360 na blacie czy 350 i nic. Teraz coś poumierało ale to standardowa eksploatacja XXL

Użytkownik rózgaś edytował ten post 28 styczeń 2022 - 09:47

  • maniutek1 lubi to

#3623 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 28 styczeń 2022 - 17:37

U mnie do (wy)ciągania łódki (acz nie wyłącznie) zawitało Volvo V60 CC D4 (czyli 5-cylindrowy diesel 2,4l) z napędem 4x4.

Testy z łódką dopiero maj/czerwiec, ale nie mam wątpliwości, że otwierają się nowe możliwości vs. dotychczasowe auto z napędem na 'ośkę'.

 

 

Załączony plik  20220128_135342.jpg   81,6 KB   44 Ilość pobrań



#3624 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 28 styczeń 2022 - 18:42

Kuba. Nie wiem w czym Rav 4 ma być lepsze od octavi? Przegrywa na trasie, przegra w terenie, przegra przy załadunku. Nie wiem skąd się bierze zachwyt nad Rawka którejkolwiek generacji, nie wiem i nadal nie rozumiem. Pytanie jaka masę przyczepy może ciągać Octavia jednak chyba nie powinno być problemu by w 700kg się zmieścić.

#3625 OFFLINE   l.berlinski

l.berlinski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 28 styczeń 2022 - 20:20

Piękny Volviak. Mam zwykłe V60 też 2.4 D5. Fajne autko. Takich silników już nie robią....
  • mario lubi to

#3626 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 28 styczeń 2022 - 20:36

Pytanie jaka masę przyczepy może ciągać Octavia jednak chyba nie powinno być problemu by w 700kg się zmieścić.


1500kg

#3627 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 styczeń 2022 - 22:25

Podpowiem ,że w DR mamy dwie pozycje odnośnie przyczepy :

 

O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg)

O.2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca (w kg)

 

zapewne ta 700kg będzie bez hamulca najazdowego-  o której napisał @dekosz 

a ta 1500 kg będzie miała hamulec najazdowy - o której napisał @ Piotrekdk



#3628 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2022 - 14:51

Panowie, mam łódkę Romanę, myślę że wraz z przyczepą waży max 500kg. Pojawił mi się od rodzinki w DE passacik b5 z silnikiem 1.9 na zwykłej pompie, 110KM z napędem na 4 koła. Czy takie auto na normalnych, ale czasem śliskich slipach poradzi sobie?

#3629 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 29 styczeń 2022 - 15:25

Podpowiem ,że w DR mamy dwie pozycje odnośnie przyczepy :

 

O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg)

O.2 maksymalna masa całkowita przyczepy bez hamulca (w kg)

 

zapewne ta 700kg będzie bez hamulca najazdowego-  o której napisał @dekosz 

a ta 1500 kg będzie miała hamulec najazdowy - o której napisał @ Piotrekdk

Jak szukałem scouta - to bez hamulca najazdowego potrafią mieć 600kg - 650 - 750 kg. Kwestia silnika i rocznika , radzę uważnie szukać bo można się zdziwić .


  • M a r a s lubi to

#3630 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 styczeń 2022 - 15:33

Jak szukałem scouta - to bez hamulca najazdowego potrafią mieć 600kg - 650 - 750 kg. Kwestia silnika i rocznika , radzę uważnie szukać bo można się zdziwić .

Dokładnie tak jest. I nigdy nie można sugerować się tym ile kumpel ma praktycznie w takim samym samochodzie.

Gorzej jest gdy mamy przyczepę o DMC 750 kg a samochód kupimy ,który ma w DR 600 kg. Tu mam na myśli przyczepę bez hamulca a w DR poz. - 0.2



#3631 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 17:28

Matteo nie bierz tego passata. To szrot. Ale możesz załatwić kontakt? Chętnie kupię. Jeheh. Bier. Da radę z palcem. Do tego całoroczne na wiosnę lato jesień i jazda. Trochę niski. I miska nisko. Ale fajne auto
  • tomi101 lubi to

#3632 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2022 - 18:45

Matteo nie bierz tego passata. To szrot. Ale możesz załatwić kontakt? Chętnie kupię. Jeheh. Bier. Da radę z palcem. Do tego całoroczne na wiosnę lato jesień i jazda. Trochę niski. I miska nisko. Ale fajne auto

Pewnie można podnieść. Kiedyś miałem Golfa 4 kombi j jak ze dwa razy urwałem osłonę silnika to założyłem grube opony, felgi o innym ET i podniosłem zawieszenie o kilka cm. Jak allroad wyglądał i jeszcze do tego silnik ze 100 na 170 KM zrobiony. Rakieta.



#3633 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 styczeń 2022 - 20:22

Teraz kupno auta to jedno a utrzymanie to drugie i nie chodzi o same finanse a bardziej o dostęp do mechanika. Niedawno musiałem sprzedać volvo xc70 D5 po ponad 2 latach i prawie 60 tys.km. A sprzedałem bo na mechanika który można powiedzieć specjalizuje się w podobnych autach musiałem czekać 1,5 miesiąca.Jeździłem z jakimś tam wyskakującym błędem. Dobrze że auto jeździło bo do pracy prawie 40 km. Auto naprawiłem i sprzedałem, zamieniłem na bardzo popularne 2.0 TDI w alltracku. Do vaga mam znajomego fachowca. Ale Volvo będę dobrze wspominał.
  • S.N. lubi to

#3634 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 29 styczeń 2022 - 20:55

Panowie, mam łódkę Romanę, myślę że wraz z przyczepą waży max 500kg. Pojawił mi się od rodzinki w DE passacik b5 z silnikiem 1.9 na zwykłej pompie, 110KM z napędem na 4 koła. Czy takie auto na normalnych, ale czasem śliskich slipach poradzi sobie?

  

Matteo nie bierz tego passata. To szrot. Ale możesz załatwić kontakt? Chętnie kupię. Jeheh. Bier. Da radę z palcem. Do tego całoroczne na wiosnę lato jesień i jazda. Trochę niski. I miska nisko. Ale fajne auto

Robert, jak Krzysiek nie weźmie to jestem następny w kolejce do tego Syncro pod warunkiem ,że jest to Variant /Kombi z hakiem.
Szukam usilnie modelu po lifcie 2004/2005 rok..... jak na razie bezskutecznie 😂.
Zrodził się więc pomysł, aby pomyśleć o wersji przedliftowej w dobrym stanie z napędem.
Jak napisał Andrzej @Godski, można by było nieznacznie go podnieść....ale chyba samymi balonami opon.
Wersje obniżone na dobrym, gwintowanym zawieszeniu widziałem i prawie kupiłem.
Podniesionych nie spotkałem.

Pozdrawiam Tomi 😎.

#3635 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 styczeń 2022 - 21:13

tak robiłem z przodem w octavii 1 w 1,9 tdi https://www.skodacze...koda/Octavia/69

do tego sprężyny na przód i tył lesjofors  hd plus gumy podwyższające pod sprężyny na tył  i  amorki blistein b4 i można było śmigać po wertepach

jeśli jest tak samo w VW ,to załóż taki zestaw


Użytkownik Robas edytował ten post 29 styczeń 2022 - 21:14


#3636 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 styczeń 2022 - 22:38

 



#3637 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 29 styczeń 2022 - 22:54

Bierz go kolego będziesz zadowolony

#3638 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 30 styczeń 2022 - 12:51

tak robiłem z przodem w octavii 1 w 1,9 tdi https://www.skodacze...koda/Octavia/69
do tego sprężyny na przód i tył lesjofors  hd plus gumy podwyższające pod sprężyny na tył  i  amorki blistein b4 i można było śmigać po wertepach
jeśli jest tak samo w VW ,to załóż taki zestaw

Nie jestem pewien czy takie rozwiązanie da się zastosować w Passacie.
Octawia to konstrukcyjnie /zawieszeniowo praktycznie Golf IV. Prosty, nieskomplikowany zawias.
Passat to trochę inna bajka i rozwiązania zawieszenia (wielowahacz, inne amortyzatory ).Tutaj odpowiednikiem jest Superb i Audi A4 /A6.
Niemniej, jak będę wymieniał amortyzatory w swoim,25 letnim B5, sprawdzę czy da się bezpiecznie zainstalować taką lub podobną tulejkę.

Pozdrawiam Tomi 😎.

#3639 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 30 styczeń 2022 - 23:52



Passat b5 syncro targa moją octavie z piachu . Dzielny ale niski. Ale mocno rozwojowy. Aut z napędem na ośkę już nie kupuję.

#3640 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 31 styczeń 2022 - 09:04

rózgaś, ale te Kuboty to limitowana wersja a'la Ferdynad Kiepski? Szkoda przy tym wszystkim, że nie miałeś do nich skarpet założonych. Wracając do filmu, to tam gdzie stał passat to prawie wszystko by Cię wyciągnęło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych