Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4231 odpowiedzi w tym temacie

#3841 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 09 sierpień 2022 - 19:52

Systematycznie co 1,5 roku płucze DPF za 3,5 stówki , nie wiem ile w tym roku kosztuje taka czynność .

Zaoszczędziłem na spalaniu ON to mogę wydać troche kasy na utrzymanie kopciucha .

Żaden benzyniak nie przebije diesla w terenie ale to tylko moje zdanie .

Zawsze przy sprzedaży będzie z DPF droższy o kilka stówek ;)  .

Jak nie było czym na rybki  to do GAZ-a 69 wsadziłem 2.0 benzyniaka ze skrzynią od Forda Transita .

Nie wiedziałem  że jestem Januszem biznesu   , kilka lat Gaz zarabiał na moją obecna fortunę .

,, Jak się nie ma co się  lubi to się  lubi to co ma " 



#3842 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 10 sierpień 2022 - 10:14

O takiej profanacji Subaru to jeszcze nie słyszałem  :D  To jak by do BMW wsadzić silnik od Skody 1.4 TSI  i też będzie się odpychać  :D

Wiem że to śmiesznie brzmi, ale osobiście jeździłem takim subara z 1.9 tdi na zwykłej pompie wtryskowej z większa sekcją, większych wtryskach turbo seria było, i powiem szczerze że 2.0T z subaru słabo wypada przy 1.9 tdi, a rzekłbym nawet że kiepsko, 1.8 turbo było trochę pokręcone bardziej, i tu już ta maszyna dawała ognia, jednak ani jedno ani drugie nie da takiego środka ciężkości ani równowagi co bokser. Ale jeżeli coś jest głupie ale działa to....



#3843 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 sierpień 2022 - 13:31

Zrób remont Forestera, jak ci padła panewka na wale to można wykonać jeden szlif na +0.25 do tego panewki Race i masz gotowe. Jest na forum subaru koleś co sprzedaje nowe wały z panewkami Race po 2 tyś. Plus płukanie silnika całego z głowicami, planowanie i sprawdzenie szczelności głowic. Napisz co ci padło bo może tylko UPG. to znacznie mniejszy koszt. Jak sam zrobisz to dużo kasy zostanie w kieszeni.

     Najważniejsza zasada w tych silnikach to pamiętać o stanie oleju i nic się nie dzieje jak jest olej. No chyba że tak jak u mnie padła pompa oleju, zrobiłem remont i dalej lata. Powodzenia .


Użytkownik BOSMAN 76 edytował ten post 10 sierpień 2022 - 13:31

  • strary, thug i PePe. lubią to

#3844 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 sierpień 2022 - 13:34

AAA i pamiętaj, że wszystkie mają być nowe uszczelniacze oraz uszczelki tu nie zaoszczędzisz. To jest bardzo ważne a koszt zamienników podobny do oryginału tylko zależy w którym sklepie.



#3845 OFFLINE   bho70

bho70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:raffik
  • Nazwisko:mmm

Napisano 10 sierpień 2022 - 16:43

Wiem że to śmiesznie brzmi, ale osobiście jeździłem takim subara z 1.9 tdi na zwykłej pompie wtryskowej z większa sekcją, większych wtryskach turbo seria było, i powiem szczerze że 2.0T z subaru słabo wypada przy 1.9 tdi, a rzekłbym nawet że kiepsko, 1.8 turbo było trochę pokręcone bardziej, i tu już ta maszyna dawała ognia, jednak ani jedno ani drugie nie da takiego środka ciężkości ani równowagi co bokser. Ale jeżeli coś jest głupie ale działa to....

Proszę nie pisz że Subaru 2.0T wypada słabo w porównaniu do 1,9TDI bo to dyskwalifikuje wszystko o czym piszesz. Nie obraź się ale to co napisałeś to szczyt ....


Użytkownik bho70 edytował ten post 10 sierpień 2022 - 16:49


#3846 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2022 - 16:58

Dzieki pany za porady. Na dzis jestem na etapie "remont". A ze sam sobie usterke zdiagnozowalem (a spec ze mnie jak z koziej dupy worek na mąke) to oddam forka do warsztatu. Trzeba wyciagnac serducho i sprawdzic co go boli. Jesli da sie reanimowac bedziemy reanimowac, jesli nie ... to tu widze wlasnie slaby punkt planu :) ale co wymysle na sucho ... nic.

#3847 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 10 sierpień 2022 - 17:44

Temat może już był przerabiany ale jakoś nie mogę nic na forum odszukać.

Przymierzam się do Hyundai Tuscon lub Kia Sportage z dwulitrową benzyną.

Może któryś z forumowiczów ujeżdżał takie auto i zechce się wypowiedzieć. 



#3848 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 sierpień 2022 - 18:10

I później można spotkać takiego Janusza na ulicy którego samochód dymi jak lokomotywa i truje wszystkich wokół oraz siebie.

Na szczęście SKP będą coraz dokładniej weryfikowały przydatność takich wynalazków do dalszej eksploatacji.

Nie ma to jak typowy polak - Janusz biznesu - nie wymienia zepsutej części tylko ją wycina z układu.

Polak kolego, piszemy wielką literą.
Typowo jak Janusz, to ty się zachowujesz. G... wiesz ale odezwać się musisz...
Ciekawe kto do starego wyeksploatowanego diesla wstawi dpfa za kilka tysięcy?
Który nie wiadomo ile tak naprawdę podziała.
Chińskie zamienniki jeżeli już działają, to bardzo krótko.
Mój mechanik odmówił montażu chińskiego wynalazku. Dlatego auta już u mnie nie ma.

Użytkownik Artech edytował ten post 10 sierpień 2022 - 18:16

  • strary lubi to

#3849 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 10 sierpień 2022 - 18:59

Typowo jak Janusz, to ty się zachowujesz. G... wiesz ale odezwać się musisz...
Ciekawe kto do starego wyeksploatowanego diesla wstawi dpfa za kilka tysięcy?
Który nie wiadomo ile tak naprawdę podziała.
Chińskie zamienniki jeżeli już działają, to bardzo krótko.
Mój mechanik odmówił montażu chińskiego wynalazku. Dlatego auta już u mnie nie ma.


Jak nie da rady naprawić samochodu lub nie stać Cię na jego utrzymanie to go sprzedaj i przesiądź się na rower a nie udajesz że Cię na to stać.
Trucie wszystkich na około użytkując taki samochód ? Widzę że ubodło kolegę.

#3850 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 sierpień 2022 - 19:22

Jak nie da rady naprawić samochodu lub nie stać Cię na jego utrzymanie to go sprzedaj i przesiądź się na rower a nie udajesz że Cię na to stać.
Trucie wszystkich na około użytkując taki samochód ? Widzę że ubodło kolegę.

A Ty umiesz czytać treść ze zrozumieniem? Czy tylko nagłówki fake newsów czytujesz?

Użytkownik Artech edytował ten post 10 sierpień 2022 - 19:23

  • strary lubi to

#3851 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 10 sierpień 2022 - 19:31

Widzę że Ty raczej nie potrafisz czytać bo nie zrozumiałeś to co ja napisałem. Bez odbioru bo szkoda czasu na pisanie z Tobą a swojego zdania na takie tematy nie zmienię.

#3852 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 11 sierpień 2022 - 06:32

Proszę nie pisz że Subaru 2.0T wypada słabo w porównaniu do 1,9TDI bo to dyskwalifikuje wszystko o czym piszesz. Nie obraź się ale to co napisałeś to szczyt ....

Proponuje przeczytać to co napisałem jeszcze raz. 170 koni w foresterze dupy nie urywa nie ma co się oszukiwać, dźwięk jest zajebiaszczy ale trzeba dobrze go podłubać żeby to jechało. A tak btw jeździłeś kiedyś skoksowanym 1.9 tdi ? Bo gwarantuje Ci że dobrze zrobione 1.9 tdi (co wcale nie jest dużym kosztem w tym silniku)wciąga większość nowych aut.


  • Krzysztof Jeżyna lubi to

#3853 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 11 sierpień 2022 - 07:06

Proponuje przeczytać to co napisałem jeszcze raz. 170 koni w foresterze dupy nie urywa nie ma co się oszukiwać, dźwięk jest zajebiaszczy ale trzeba dobrze go podłubać żeby to jechało. A tak btw jeździłeś kiedyś skoksowanym 1.9 tdi ? Bo gwarantuje Ci że dobrze zrobione 1.9 tdi (co wcale nie jest dużym kosztem w tym silniku)wciąga większość nowych aut.


Ciekawa teoria

Użytkownik Siwy gołąb edytował ten post 11 sierpień 2022 - 07:17


#3854 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 sierpień 2022 - 07:47

Dobrze zrobiony samochód pod siebie zawsze cieszy jazda. Czy to Subaru czy inne auto, zależy co człowiek chce i jaki ma fundusz.



#3855 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:27

Dziękuje koledzy.

Ja się zastanawiałem dlaczego tak mało mijam subaru na drogach. Nikt mi nie powiedział że byle 1.9disel jest o niebo lepszy od forestera.

Coś przeczuwałem że mój opelek nie inaczej 1,9tdisdipti i jeszcze coś tam jest rasową rajdówką tyle że trafił mi się leniwy egzemplarz.

A ja go wykastrowałem (pozbawiłem dpf) i pewnie dla tego zamkną się w sobie i nie wypuszcza wszystkich koni. :D  :D  :D  :D



#3856 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:43

Jak czytam posty DominikBP to już się nie dziwię skąd tyle memów z mieszkańców Podlasia. :o  :o  :o



#3857 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 11 sierpień 2022 - 08:50

kolego DominikBP dla uwiarygodnienia tym wszystkim niedowiarkom wrzuć proszę foty tego zaprzegu . Wszyscy uwierzą jak zobaczą twoją furę. Będziemy wiedzieli że piszesz bo wiesz a nie bo marzysz. 



#3858 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 11 sierpień 2022 - 09:25

kolego DominikBP dla uwiarygodnienia tym wszystkim niedowiarkom wrzuć proszę foty tego zaprzegu . Wszyscy uwierzą jak zobaczą twoją furę. Będziemy wiedzieli że piszesz bo wiesz a nie bo marzysz. 

Przepraszam a czy ja gdzieś napisałem że mam forestera z dieslem ? Czy ja napisałem że 1.9 tdi jest lepszy od forestera ? Pisałem tylko o silniku nie o całym aucie,bo jak można porównać sam silnik do całego auta?

I proszę czytać uważnie. W każdym poście pisałem o ulepszonym silniku diesla.

 

A kto używał subaru, ten wie (foresterem dwa lata jeździłem) że silniki turbo są wadliwe. Jak nie panewka to uszczelka pod głowicą. I tak w koło macieju, tak wiem pewnie zaraz się odezwą koledzy" nie z podlasia" co napiszą że pewnie źle ktoś serwisował jak takie usterki, ale pewnie nie mieli subaru. A no i gaz to tylko do kuchenek.


Użytkownik DominikBP edytował ten post 11 sierpień 2022 - 09:29


#3859 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 11 sierpień 2022 - 10:33

He he pewnie sam go cyt "dobrze zrobiony" i dla tego miałeś z autem problemy. Z takim rozeznaniem w silnikach to mnie nie zaskoczyłeś że więcej dłubałeś jak jeździłeś.

#3860 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 11 sierpień 2022 - 11:12

Widzę że nie masz pojęcia o czym mówisz i chyba próbujesz tylko posty nabijać.