Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vitara, CR-V, Sportage, terenówki, itd. - samochód na ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4174 odpowiedzi w tym temacie

#3921 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 01 kwiecień 2023 - 22:42

OK. To na bogato. U mnie w LC120 3litrowy diesel.

„Na bogato” to jest na stacji benzynowej 😀 Przy spokojnej jeździe w trasie z prędkością 110-120km/h wyszło mi kiedyś spalanie w okolicach 11,5-12l. Jeżdżąc większość czasu po mieście, wychodzi 15-17l. Są to wartości „z nalewaka”. Przebiegi robię bardzo małe, typu 5-7tys/rok, zatem aż tak bardzo nie boli, ale przy większych przebiegach chyba wolałbym diesla lub gaz.

#3922 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 13:56

Ja Toyotą , która ma dokładnie połowę silnika z Twojej 120 mam bardzo podobne spalanie -ciężka noga. Mój stryj ma wspomnianego NX ale chyba 200h -miało być ekonomiczne. No właśnie miało -bo żłopie to więcej niż moja stara, wolnossąca Toyota :D A jak pytacie o miejsce w hybrydach jest go mniej , ale i tak uważam ,ze jest ( i w 300 też będzie)  dramat. Dla jednej osoby /max dwóch + sprzęt jest ok. Stryj ma problem zapakować się na wakacje . Przesiadł się właśnie z 120 3.0 D tam też nie było zbyt bogato wbrew pozorom. Żałuje ,ze nie odkupiłem od niego tamtej 120 bo w dobrym stanie byłą a jeszcze lepszej kasie poszła. . 


Użytkownik Łukasz90 edytował ten post 02 kwiecień 2023 - 13:59


#3923 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 kwiecień 2023 - 12:48

Kurde, żeby mieć problem ze spasowaniem się do LC, to już naprawdę dużo trzeba zabrać ze sobą na wakacje 😀 Ja mam ciagle ponton i silnik na pace, a z tylu na wycieraczkach resztę klamotów typu kotwica, pompka, itd, ale siedzeni są wolne. Na upartego bym te rzeczy tez wrzucił do bagażnika, ale tak jest wygodniej.
A co do spalania, to musisz Kolego naprawdę dynamicznie jeździć 😀 LC się nie wściekam, bo wychodzę z założenia, ze osobówki hamują lepiej :-)

#3924 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 kwiecień 2023 - 15:43

W LC jest jeden problem. Jeden z ISOFIXów jest przesunięty w stronę środka. Przez to po zamontowaniu 2 fotelików, nie ma już miejsca na środku na trzecią osobę.
Samochód dla rodziny 2+2. Samo miejsce w bagażniku - jak dla mnie bajka. Trzeba tylko wymontować te rozkładane fotele z 3 rzędu.


  • mietek lubi to

#3925 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 03 kwiecień 2023 - 15:57

U niego nie były wymontowane te fotele i jak posiadał 120 to fakt miał dwójkę małych dzieci. Wiem ,że była makabra.   Tak z ciekawości sprawdziłem ( w sumie ciężko porównywać bo jakoś tak dziwne te dane są zapisane ) to posiadając wtedy Alhambrę bagażnik w 120 może być mały. Tak szczerze to mnie się marzy krótka 3 drzwiowa 120 z 4 litrowym silnikiem z automatem.

U mnie nie tyle jest szybka jazda co szybkie ruszanie ze świateł. :D 

Co wszystkich nas przerażało w 120 to ,że łatwo ja przewrócić lub doprowadzić do dachowania. To samo było z Alhambrą -ot wysoki samochód. Dlatego jakbym miał brać 5 drzwiowa to wybrałbym ,,pierwsza miłość" czyli LC 100 V8 ew. 200 .Jak to auto zobaczyłem pierwszy raz to moim koledzy byli zakochani w autach sportowych a ja w LC 100:D 


Użytkownik Łukasz90 edytował ten post 03 kwiecień 2023 - 15:58


#3926 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 03 kwiecień 2023 - 20:57

Mam do kolegów pytanie z nieco innej beczki.

Używał ktoś lub nadal używa tego typu urządzenia do kontroli swojego auta i ewentualnego sczytania/skasowania błędów.

Ujeżdżam obecnie Kia Sportage i komputer w nim nie jest mocno rozbudowany, a od czasu do czasu człowiek chciałby zaspokoić ciekawość o niektóre parametry.

https://allegro.pl/o...-kia-9754367539


  • md30 lubi to

#3927 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 kwiecień 2023 - 22:29

Ja np. używam takiego
58,81 zł 45%OFF | Vgate iCar Pro elm327 V2.3 OBD 2 OBD2 samochodowe narzędzia diagnostyczne skanowanie ELM 327 WIFI Bluetooth 4.0 dla androida/IOS ODB2 Auto skaner
https://a.aliexpress.com/_EJCIUgJ
  • kogut1982 lubi to

#3928 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 kwiecień 2023 - 22:51

mam jakis taki na bt z ali za kilka euro.

https://www.aliexpre....5cc018026aSWGo

byl z 2 programami. cos tam pokazuje i da sie check engine skasowac w trakcie jazdy (mam t6 z 2017 czasami co 1-2 tyg jest CE oczywiscie dealer nigdy nic nei widzial nawet w okresie gwarancji ;) grubiej nic grzebac nie probowalem. DO grubszego grzebania kupilem kabel usb z ali za 50-60e. chodzi ok, ale co kilka tygodni laptop wykrywa soft jako wirusa i musze wykorzeniac i instalowac na nowo masa zabawy wiec nie uzywam.


  • kogut1982 lubi to

#3929 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 04 kwiecień 2023 - 08:34

W LC jest jeden problem. Jeden z ISOFIXów jest przesunięty w stronę środka. Przez to po zamontowaniu 2 fotelików, nie ma już miejsca na środku na trzecią osobę.
Samochód dla rodziny 2+2. Samo miejsce w bagażniku - jak dla mnie bajka. Trzeba tylko wymontować te rozkładane fotele z 3 rzędu.

Masz Piotrek wersje „na wypasie”, bo u mnie po prostu 3-go rzędu nigdy nie było, a i isofixow doszukać się nie mogę :-) A bagażnik jest mega duży.

#3930 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 kwiecień 2023 - 08:59

@Łukasz90, widziałeś kiedyś LC na boku? Masa silnika i ramy pozwala na bardzo dużo, strach kierowcy zwykle na dużo mniej  :)


  • range1970, cabage i bho70 lubią to

#3931 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 04 kwiecień 2023 - 12:52

Potwierdziłbym. Na trawersach LC120 radzi sobie dobrze, najczęściej kierownik wymięka.


  • bartsiedlce lubi to

#3932 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 04 kwiecień 2023 - 18:19

Mam do kolegów pytanie z nieco innej beczki.

Używał ktoś lub nadal używa tego typu urządzenia do kontroli swojego auta i ewentualnego sczytania/skasowania błędów.

Ujeżdżam obecnie Kia Sportage i komputer w nim nie jest mocno rozbudowany, a od czasu do czasu człowiek chciałby zaspokoić ciekawość o niektóre parametry.

https://allegro.pl/o...-kia-9754367539

Mam identyczny od ok 3 lat i działa całkiem dobrze, podpinany do Kia Sportage 2008 benzyna i Citroen Xsara Picasso 2005 benzyna. Błędy odczytuje i kasuje bardzo sprawnie  z aplikacją Car Scanner. Podstawowe parametry pracy silnika również dobrze pokazuje.

 

Btw 

ja za swój zapłaciłem 30zł na tym samym portalu, a teraz cena 100% do góry :o


  • kogut1982 lubi to

#3933 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 04 kwiecień 2023 - 18:40

@Łukasz90, widziałeś kiedyś LC na boku? Masa silnika i ramy pozwala na bardzo dużo, strach kierowcy zwykle na dużo mniej  :)

Widziałem kilkanaście LC po dachu bo ojciec ja naprawiał. I nie chodzi o grzeczną jazdę w terenie tylko ktoś przegiął na serpentynach lub chcąc lub nie chcąc robił ,,test łosia". 



#3934 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 kwiecień 2023 - 10:40

Napisałeś wcześniej, że łatwo dachować LC, nie zgadzam się z tym. Każdym samochodem można rulona wywalić, ale toyotą wcale to nie jest łatwe. Jak ktoś nie czuje ograniczeń swojego auta, to nie powinien wsiadać za kółko. LC to nie LaFerrari i w ciasny zakręt trzeba "ciut" wolniej  :ph34r:


  • BOSMAN 76 i Łukasz90 lubią to

#3935 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 kwiecień 2023 - 14:19

Widziałem kilkanaście LC po dachu bo ojciec ja naprawiał. I nie chodzi o grzeczną jazdę w terenie tylko ktoś przegiął na serpentynach lub chcąc lub nie chcąc robił ,,test łosia".

Lukasz, to, co pisze nie jest w żaden sposób personalnie kierowane do Ciebie - po prostu podziwiam ludzi, którzy mają pomysł, aby na serpentynach wściekać się terenówką :-) Od ponad 10 lat posiadam terenówkę oraz cywilny samochód i różnica w prowadzeniu jest ogromna. Oczywiście terenówka jest u mnie samochodem na ryby, wiec zawsze kupuje samochód starszy, bo z definicji będzie on odrapany i będzie jeździł po gorszych drogach, zatem powinien być tańszy w naprawach. Pamietam, ze Vitara I była mega „wrednym” samochodem, jeśli chodzi o łatwość prowadzenia i jeżdżąc nim trzymałem bardzo duży dystans od innych samochodów i bardzo pilnowałem się na łukach. LC wazy ponad dwa razy tyle, co Vitara, plus ma stały napęd na 4, wiec przeskok był ogromny, ale moja żona nienawidzi nim jeździć, bo mówi, ze „się buja”, co tylko potwierdza Twoje słowa. Oczywiście zaraz ktoś powie, ze można mieć Rangea lub G-klasę i nie będzie się bujać - można, ale to samochody z innej półki niż LC, zarówno cenowo jak i jakościowo :-)
  • range1970 i Łukasz90 lubią to

#3936 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 maj 2023 - 14:35

Jeżeli ktoś szuka subaraka legasia anglika( zarejestrowany, 2.5 roku w PL) kombi BP5, 2L, manual 5, 2005r. benzyna, to zapraszam na priva. Do jazdy na co dzień, na ryby lub na dawcę. W bdb stanie, 8 lat u mnie. Wyjeżdżam wkrótce, a jeśli wrócę, to z kierownicą po normalnej stronie zdecydowanie kupię 😉

#3937 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2023 - 18:17

A to mój nowy nabytek na ryby. W planie przebudowa na mobilną sypialnię. Oczywiście 4x4, automat. W poprzednim życiu był suką i woził psy. Automat ,diesel 2,2 150 koników.

Załączone pliki


Użytkownik Paweł J edytował ten post 01 maj 2023 - 18:18


#3938 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 01 maj 2023 - 19:00

A to mój nowy nabytek na ryby. W planie przebudowa na mobilną sypialnię. Oczywiście 4x4, automat. W poprzednim życiu był suką i woził psy. Automat ,diesel 2,2 150 koników.

A co to jest "suka co wozi psy" ?

Nie masz chyba na myśli radiowozu w, którym jeżdżą funkcjonariusze Policji

Użytkownik Rampampam edytował ten post 01 maj 2023 - 19:06


#3939 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2023 - 19:15

A co to jest "suka co wozi psy" ?

Nie masz chyba na myśli radiowozu w, którym jeżdżą funkcjonariusze Policji


Jak najbardziej niemiecka policja woziła niemieckie owczarki, nawet klatki kenelowe były na pace. A poza tym funkcjonariusze to byli jakieś parę lat temu, teraz zapracowali sobie na gorszą opinię.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 01 maj 2023 - 19:19

  • godski i rózgaś lubią to

#3940 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 01 maj 2023 - 19:36

[quote name="Paweł J" post="3121170" timestamp="1682964936"]
Jak najbardziej niemiecka policja woziła niemieckie owczarki, nawet klatki kenelowe były na pace. A poza tym funkcjonariusze to byli jakieś parę lat temu, teraz zapracowali sobie na gorszą opinię.[/quote

Rozumiem

Użytkownik Rampampam edytował ten post 01 maj 2023 - 19:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

3 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bujo, Lepton, dyrek68