Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2467 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 03 listopad 2017 - 18:48

 

Nie znam prywatnych łowisk, które po 5 latach istnienia(jeśli jest im dane tyle dotrwać) nie były by czesane siatą. 

 

Jezioro Kośno. Wykupione od prywatnej spółki rybackiej. Ceny za wędkowanie wysokie ale siatek tam nie ma.

 

http://www.lajs2000.pl/cennik/


  • eRKa lubi to

#842 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 listopad 2017 - 18:57

Jezioro Kośno. Wykupione od prywatnej spółki rybackiej. Ceny za wędkowanie wysokie ale siatek tam nie ma.

http://www.lajs2000.pl/cennik/



Jezioro Kośno wykupione ? Wow :-) a to dobre...
  • Pumba lubi to

#843 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 03 listopad 2017 - 19:01

@rybak109 a jest inaczej? Jak tak to napisz. Chętnie się dowiem prawdy.



#844 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 listopad 2017 - 19:12

Wiem że mamy nowe Prawo wodne ale wody płynące (czyl m.in. zbiorniki otwarte hydrologicznie czyt. przepływowe) w naszej pięknej Ojczyźnie są państwowe i raczej nie mogą być prywatne...
Co do Kośna to jak przy takich stawkach zarybieniowych jakie zadeklarował Łajs 2000 (obecny użytkownik rybacki) wytrzymają jeszcze kilka lat to będzie sukces... no albo będzie tak jak u innych tzn. zarybienia będą ale na papierze... a do wody pod kamerkę tyle żeby było widać że coś sie wpuszcza...
  • n15 lubi to

#845 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 listopad 2017 - 20:03

@gaweł, kiedy zostało rozwiązane stowarzyszenie? W KRS jeszcze widnieje i na FB też nie ma żadnej informacji na ten temat..

Na ten temat nie mogę nic powiedzieć,napisać,nie jestem do tego upoważniony/z racji pewnych sytuacji/. :ph34r:

Jedynie potwierdzam że Stowarzyszenie prawnie zostało rozwiązane/byłem przy tym/a co,jak i dlaczego to proszę zapytać byłych członków. :rolleyes:

Tyle z mojej strony w tym temacie. ;)



#846 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2017 - 20:31

.

Użytkownik spinnerman edytował ten post 03 listopad 2017 - 21:52


#847 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 listopad 2017 - 20:35

Pokój = room ...rum,herbata
Komu Grogu?!
Koleżeńskie to forum czy nie?!

#848 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1062 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 listopad 2017 - 20:58


Jak masz pisać takie farmazony, to lepiej nie pisz nic. Nie muszę nikomu się tłumaczyć skąd wiem. Dla mnie istotne jest to, ze informacja taka jest w obiegu ludzi bardzo mocno z tym jeziorem związanych pod różnymi względami. Jak masz takie znajomosci nad Ż to powinieneś wiedzieć o kim mówię (...)

Kolego- po pierwsze rozbawiles mnie piszac takim tonem:) Nie jestesmy w piaskownicy, aby się oburzac i rzucac epitetami, zwlaszcza gdy nie ma takiego powodu

Po drugie piszesz bez podania źródła, ze podobno..., a od innych tego wymagasz :)


Napisales ze z Zarnowca zostało wyjetych 10t szczupaka. Proste pytanie: skąd ta informacja?
Jak zostalo tyle wyjetych to jest to powazna sprawa. Ja ją weryfikowalem i nikt mi jej nie potwierdził.

Sent from my SM-G870F using Tapatalk


  • coma lubi to

#849 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 listopad 2017 - 21:02

Kiedy widziałeś na Piasecznie "czesanie siatami"? Znam zarówno właściciela  (Klaudiusza) jak i opiekuna tego łowiska (Artura) i nie chce mi się wierzyć...

Październik/Listopad 2009 lub 2010. Jesienna wizyta na łowisku w środku tygodnia. Byliśmy sami z kumplem na łodzi. Opiekun łowiska prosił aby nie podpływać w okolice posesji właściciela. Pod koniec wyprawy przepływaliśmy w okolicy wspomnianego terenu. Zaintrygowały nas misternie ukryte w trzcinowisku(widać było jedynie fragment dziobu) dwie drewniane kilkumetrowe rybackie łodzie z mechanizmami do ciągnięcia niewodu. Żeby nie było że się nie znam. Takie zestawy widywałem na żywo w latach osiemdziesiątkach w gospodarstwie rybackim, które gospodarzyło na jez. Gołdapiwo.

 

Jezioro Kośno. Wykupione od prywatnej spółki rybackiej. Ceny za wędkowanie wysokie ale siatek tam nie ma.

 

http://www.lajs2000.pl/cennik/

Poczekajmy jeszcze chwilkę. Łowisko istnieje od stycznia 2014. Jeszcze 5(pięć)lat nie minęło ;) .



#850 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2017 - 21:54

Usunąłem swoje posty, bo jestem podobno niemerytoryczny.
W dalszej części o problemie, a raczej jego braku będzie Was informował znakomicie znający sprawę kol. Szymus
Dobranoc

Użytkownik spinnerman edytował ten post 03 listopad 2017 - 21:55


#851 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 03 listopad 2017 - 22:03

Październik/Listopad 2009 lub 2010. Jesienna wizyta na łowisku w środku tygodnia. Byliśmy sami z kumplem na łodzi. Opiekun łowiska prosił aby nie podpływać w okolice posesji właściciela. Pod koniec wyprawy przepływaliśmy w okolicy wspomnianego terenu. Zaintrygowały nas misternie ukryte w trzcinowisku(widać było jedynie fragment dziobu) dwie drewniane kilkumetrowe rybackie łodzie z mechanizmami do ciągnięcia niewodu.

Ale jak "czesali sieciami", jak sam pisałeś - to nie widziałeś...  A to mnie za gwałt sądźcie, bo też mam do tego sprzęt odpowiedni... Klaudiusz Bulzacki i Artur Banachowski - jeden na jednej, drugi na drugiej "drewnianej, kilkumetrowej łodzi z mechanizmem do ciągnięcia niewodu..." Ale jazda - tu już grubo pojechałeś. A Artur zawsze prosi o to aby nie zbliżać się zbytnio do posiadłości właściciela - Klaudiusz (jeden z listy 100 najbogatszych Polaków) - lubi mieć spokój....


Użytkownik Gadda edytował ten post 03 listopad 2017 - 22:04


#852 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 10 listopad 2017 - 17:21

Witajcie,

 

Dostałem ostatnio kilka telefonów od Was, że coś złego dzieje się na Żarnowcu ... niestety nie mam czasu na przeczytanie wszystkich wpisów wiec napiszę Wam co się obecnie tam dzieje. 

 

1. "Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec" działa i w przyszłym roku działać będzie - to to totalna plota, że coś jest nie tak. 

2. Sprawa z kormoranami wymaga pewnych badań - cały czas coś się dzieje w tej sprawie ale idzie to jak krew z nosa.

3. Z zarybieniami nic się nie zmieniło - sandacz dalej został, nie udało się go zamienić na sielawę i szczupaka (trzeba czekać, blokują to nowe przepisy). 

4. W 2016 oficjalnie odłowiono niecałe 1400 kg szczupaka - w tym roku będzie mniej (bajka o 10 tonach w tym roku to totalna bzdura - idiota nie jestem i zdaje sobie sprawę, ze w papierach jest jedno a życie życiem ale nie są to takie ilości o których plotkują ludzie).

5. ceny połowów - raczej w 2018 się nie zmienią, regulamin - ewentualnie lekka kosmetyka - rewolucji nie będzie (możemy powalczyć o wymiar szczupaka ale .... to jest do przemyślenia i konsultacji).

6. Jest szansa na całkowite pozbycie się rybaków z łowiska - rozmowy na początku grudnia (tu musi zostać spełniony pewny warunek z naszej strony - będziemy potrzebować kilku sponsorów).

7. Na tą chwile styczeń - kwiecień oraz lipiec-sierpień i grudzień nie będzie odłowów rybackich to już pewne. 

8. Społeczna Straż Rybacka będzie doposażana w coraz to nowsze narzędzie ... dziś była rozmowa o dronie oraz SSR dostało do testów kamerę termowizyjną. 

9. do Gminy Gniewino - Stowarzyszenie zgłosiło propozycje dofinansowania Mistrzostw Trollingowych, które odbędą się w czerwcu (III edycja)

 

tyle na gorąco z dzisiejszego spotkania z Prezesem Dolnym.... mam prośbę aby te osoby, którym zależny na plotach lub kreowaniu złej opinii o Stowarzyszeniu zabrały się za jakieś konkrety bo niczemu dobremu to nie służy ....

 

pozdrawiam 

 

@Wojti


Użytkownik @Wojti edytował ten post 10 listopad 2017 - 18:10


#853 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 18:01

Nawet nie wiecie jak czekałem na takie dementi ;)
  • Piotrek Milupa, sucks_one i Gobio Gobio lubią to

#854 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 22:31

Wojtku szacunek i oby wszystkie założenia stowarzyszenia się powiodły trzymam kciuki , byłem raz na tydzień na rozpoczęciu sezonu 2017 i choć ryby nie szalały rekordy nie pobite ale jak najbardziej odwiedzę to miejsce jeszcze nie raz bo jest to woda z potencjałem .
Powodzenia i pozdrawiam wszystkich działaczy "stowarzyszenia zarnowiec"

#855 OFFLINE   Marcin232

Marcin232

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 10 listopad 2017 - 22:49

Co to jest "Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec" ? Co to jest za dziwny twór? Jeśli powstało nowe stowarzyszenie, to dlaczego utożsamia się ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Żarnowiec? Z logiem, z nazwą , ze stroną ? ,,Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec", nie ma nic wspólnego ze ,,Stowarzyszeniem Wędkarskim Żarnowiec" . O co tutaj chodzi, panie prezesie? Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec nie uczestniczy w żadnych rozmowach z gminą, z zarządcą jeziora , nie omawia spraw regulaminu, bo przecież po co, w ogóle nie omawia nic. Co się działo w Stowarzyszeniu Wędkarskim Żarnowiec można by książkę napisać, Członkowie byli rozgoryczeni, zawiedzeni postawą Prezesa, bo nic go nie interesowało i nie chciał rozmawiać z ludźmi, załatwiał tylko sprawy potrzebne jemu. Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec praktycznie nie istnieje, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Byłem jedną z osób którzy zakładali Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec, więc upominam pana panie Kuczkowski że cwana zmiana jednego słowa z Wędkarskie na Nasz w nazwie, to wprowadzanie ludzi w błąd.



#856 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 listopad 2017 - 23:11

Co to jest "Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec" ? Co to jest za dziwny twór? Jeśli powstało nowe stowarzyszenie, to dlaczego utożsamia się ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Żarnowiec? Z logiem, z nazwą , ze stroną ? ,,Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec", nie ma nic wspólnego ze ,,Stowarzyszeniem Wędkarskim Żarnowiec" . O co tutaj chodzi, panie prezesie? Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec nie uczestniczy w żadnych rozmowach z gminą, z zarządcą jeziora , nie omawia spraw regulaminu, bo przecież po co, w ogóle nie omawia nic. Co się działo w Stowarzyszeniu Wędkarskim Żarnowiec można by książkę napisać, Członkowie byli rozgoryczeni, zawiedzeni postawą Prezesa, bo nic go nie interesowało i nie chciał rozmawiać z ludźmi, załatwiał tylko sprawy potrzebne jemu. Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec praktycznie nie istnieje, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Byłem jedną z osób którzy zakładali Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec, więc upominam pana panie Kuczkowski że cwana zmiana jednego słowa z Wędkarskie na Nasz w nazwie, to wprowadzanie ludzi w błąd.

Ja również bym poprosił o wyjaśnienie sytuacji jako wędkarz dla którego nie są obojętne sprawy związane z jeziorem Żarnowiec.

A funkcja publiczna zobowiązuje do wyjaśnienia:

1.Co się dzieje/jaki jest obecnie status prawny/ze Stowarzyszeniem Wędkarskim Żarnowiec?

2.Kiedy powstało Stowarzyszenie Nasz Żarnowiec?

Skoro sprawa jest publiczna to wyjaśnienia będą mile widziane.

I nie są to ploty tylko fakty.



#857 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 listopad 2017 - 23:36

Formalnie znaleźć można tylko dane dotyczące:

Stowarzyszenie Wędkarskie Żarnowiec :rolleyes:


Użytkownik Jano edytował ten post 11 listopad 2017 - 09:24


#858 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 23:45

Czyżbym pomylił organizacje pamiętam jak jakiś czas temu pytałem o ta wodę i kolega Pumba(serdecznie pozdrawiam służył mi radą) wydawało mi się że chodzi o ta sama organizacje ludzi działających na rzecz jeziora zarnowieckiego by można było z uśmiechem na ustach polatać w trolu za metrowym zebatym .

#859 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2017 - 00:39

Czyżbym pomylił organizacje pamiętam jak jakiś czas temu pytałem o ta wodę i kolega Pumba(serdecznie pozdrawiam służył mi radą) wydawało mi się że chodzi o ta sama organizacje ludzi działających na rzecz jeziora zarnowieckiego by można było z uśmiechem na ustach polatać w trolu za metrowym zebatym .

Wyżej wymieniony kolega już tam nie działa z pewnych względów. 



#860 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2017 - 06:43

Nie można konkretnie napisać o co chodzi? Tylko wszystko to tajemnicze z konkretnych względów? Ktoś coś wie tylko nie powie.Zaczyna to być dziecinne.