Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2462 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 10 lipiec 2019 - 20:53

Trol lub przynęty trolingowe zabijają ryby z Źarnowca.
  • Pikehero320 lubi to

#1482 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 10 lipiec 2019 - 21:01

Wybacz, ale mam pojęcie.
Zrobiłem sporo kilometrów elektrykiem na bardzo dużym jeziorze objętym strefą ciszy, czasem przy sporym wietrze porywach do 30-40 km/h.
Nie da się tego oczywiście porównać do końca z nadmorskim jeziorem ale mimo tego że nie mam skłonności samobójczych to pontonem na elektryku 55 przy ustabilizowanej pogodzie z Lubkowa na blaty kilkaset metrów bym wypłynął. Znam też osoby które śmiało by to zrobiły bez podejmowania zbędnego ryzyka.
Trochę oleju w głowie i można , przecież nikt nie pisze o płynięciu z willi Orfa na elektryku do Lubkowa na blaty.

Wracając do Twojego pytania:
"Mam pytanko . Jaka jest górna granica siły wiatru przy którym da się pływać na Żarnowcu ? "

Inna dla łodzi 5,5 metra a inna dla pontonu 3 metry. Zgadza się?


Apropos wycieczek osobistych - co do śmieszności to niech Ci będzie. Uwierz - nie zabolało, fajniejszy też się nie stałeś przez ten wpis :rolleyes: .

Godski - bez urazu , ale jak mam dzień do wyjazdu, a właściciel łodzi dzwoni mi że mi jej nie wypożyczy bo wieje, a na moje oko jest ok, i kiedy pytam na forum to chcę usłyszeć konkretne odpowiedzi a nie bajki o ,, gumowym wilku " 😉

Użytkownik skorupa13 edytował ten post 10 lipiec 2019 - 21:02


#1483 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 lipiec 2019 - 21:44

Mówisz masz
Moje 101 i 102 kolegi Rafała.
Druga ryba mocno po przejściach. Mocno obdarta, albo złowiona niedawno albo po tarle

Gratulacje fajnych mamusiek :)

Co do tych obtarć to jest to coraz częstsze zjawisko,miałem tak obtartych kilka ryb w przedziale 90-124.

To Kolega Hi Tower mógłby się wypowiedzieć na ten temat ;)



#1484 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 10 lipiec 2019 - 21:50

jakoś na innych łowiskach czy to w pl czy zagranicą gdzie trolling Jest dopuszczony nic takiego nie występuje u szczupaków a tu kolega Polak9 jakieś farmazony wypisuję że od troola ryby giną

#1485 OFFLINE   Polyvox

Polyvox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaSopot

Napisano 10 lipiec 2019 - 23:26

Mówisz masz
Moje 101 i 102 kolegi Rafała.
Druga ryba mocno po przejściach. Mocno obdarta, albo złowiona niedawno albo po tarle

 

Złowione w trolu czy na łąkach?

No i jeśli to nie tajemnica, to na co się połakomiły?



#1486 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 lipiec 2019 - 04:27

(...)
To Kolega Hi Tower mógłby się wypowiedzieć na ten temat ;)


W moim przekonaniu za takie otarcia odpowiedzialne są cionki, podbieraki, ciuranie po dnie łodzi, itp. W skrucie: C&R.
  • gaweł lubi to

#1487 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5813 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:28

Z dwojga złego lepsze C&R i otarcia niż pałą w łeb i do wora. Kamera skraca czas przebywania ryby poza wodą, wiem bo używam i mam porównanie ile trzymałem rybę poza wodą robiąc jej zdjęcia szczególnie z samojebki, a ile trzymam teraz.



#1488 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 11 lipiec 2019 - 07:34

Z drugiej strony CR to nie tylko wypuszczanie. Podbierak z żyłki, brak maty itp to brak przygotowania do spotkania z mamciami. 

Kamera to dobra rzecz. Zwłaszcza w okresie letnim.


  • drag lubi to

#1489 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:02

Godski - bez urazu , ale jak mam dzień do wyjazdu, a właściciel łodzi dzwoni mi że mi jej nie wypożyczy bo wieje, a na moje oko jest ok, i kiedy pytam na forum to chcę usłyszeć konkretne odpowiedzi a nie bajki o ,, gumowym wilku "

Kolego,bez urazy-na tym co Ci napiszą koledzy z forum chcesz oprzec decyzję o wypłynięciu na taka wodę jak Żarnowiec?Zwłaszcza jak wieje?


  • Marcin Goralewski i godski lubią to

#1490 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:04

W moim przekonaniu za takie otarcia odpowiedzialne są cionki, podbieraki, ciuranie po dnie łodzi, itp. W skrucie: C&R.

Nie C&R ale nieumiejetne C&R, czyli np. wyjmowanie ryb z wody i kladzenie na dnie łodzi itd.

Gdyby ryba była cały czas w wodzie (podbierak) i byłaby wyjęta tylko na 10sek na zdjęcia, bez taplania w piasku na dnie lodzi i zdzierania sluzu, to byłoby znacznie lepiej dla szczupaków

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
  • Marcin Goralewski, Piotrek Milupa, godski i 4 innych osób lubią to

#1491 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:23

"No ale przecież wypuścił, to o co chodzi?" ;) :P 


  • morrum lubi to

#1492 OFFLINE   dex1

dex1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 08:48

Na większości filmów ryby są mniej lub bardziej poranione. Czasami aż boli samo patrzenie na to. Natomiast dzielni rybacy uśmiechnięci, cóż wieczorem zapiją to wódą zapewne. 

Poniżej przykładowy kadr z filmiku z yt.

Największe obrażenia powstają wg mnie właśnie w trolingu a powoduje je prawdopodobnie plecionka. Ryba jest holowana z dużej odległości, siłowo, początkowo jeszcze przy silniku i płynącej łodzi. Plecionka owinie się wokół ryby i gotowe...

Załączone pliki

  • Załączony plik  14.JPG   35,83 KB   29 Ilość pobrań

  • rapek lubi to

#1493 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 lipiec 2019 - 09:18

Osobiście uważam, że to - przepraszam - bzdura. Złowiłem w trollingu co najmniej dziesiątki ryb 90+ i w życiu nie widziałem takich obrażeń. Do tego dochodzi fakt, że duże ryby w czasie holu zachowują się na ogół bardzo spokojnie i nie owijają się plecionką. To raczej domena ryb 60-70cm. Znacznie częściej dochodzi do owinięć ryb złowionych z rzutu, które harcują na krótkim dyszlu.



#1494 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 11 lipiec 2019 - 09:18

To są rany po siatach nie od plecionki :D Dlaczego na innych filmach gdzie troluja ryby tych wytartych miejsc nie mają?

#1495 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:18

Ciekawy temat z tymi ranami. Też się zastanawiałem skąd się biorą. Z moich obserwacji - w okresie kiedy Dadaj przeżywał najazd Garminów i olbrzymich ilości wędkarzy to bardzo dużo szczupaków miało otarcia i pleśniejące rany. W tym roku nic takiego nie zauważyłem...może przypadek

 

Znane jezioro Wersminia, które ciągle przeżywa najazd wędkarzy - tam chyba wszystkie szczupaki są poranione

 

Więc może faktycznie sami szkodzimy rybom? Nie znam się na tym dokładnie, ale wydaje mi się, że te rany mogą powstawać po jakimś czasie, ryba szurana po dnie łodzi, po wykładzinie, wytarty śluz i infekcja gotowa. 


Użytkownik golenia edytował ten post 11 lipiec 2019 - 10:19

  • wujek i miramar69 lubią to

#1496 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5813 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:31

Też mi się tak wydaje, że to od szeroko rozumianego złego obchodzenia się z rybą. Tylko że też znam jedno łowisko z liczną populacją szczupaka gdzie ryby są ciągle łowione i jedyne co zauważyłem to wychudzenie u niektórych osobników. Jedne są grube i nabite, ale sporo jest długich i chudych. Otarć nie stwierdziłem. Może wędkujący na Żarnowcu powinni wyposażyć się w maty?


  • SzymusS lubi to

#1497 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:33

Temat o Żarnowcu ale wcisnę swoje trzy grosze odnośnie poranionych ryb.

Dopóki jezioro Lubiąż W Lubniewicach nie zostało rozpromowane, to ryby tam pływające były zdrowe i silne.

Wraz ze wzrostem presji łowiło się ryby mocno poranione i już nie tak waleczne.

Aż do teraz gdzie okazów nie łowi się wcale :( niestety my wędkarze bez skazy nie jesteśmy.

Teraz np. jadąc na jedno ze śląskich łowisk C&R, z zakazem połowu z łodzi łowi się ryby bardzo silne i zdrowe.

Od razu widać, że są to ryby nie męczone przez człowieka, po prostu dzikie i nie zarybieniowe.

Podobnie jest w Skandynawii czy Rugii.

W Polsce niestety ciężko znaleźć takie łowiska.



#1498 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2019 - 10:38

Dostałem w tym roku od kolegi matę i używam jej cały czas. Mega sprawa. Ogólnie staram się szczupaki wyhaczać w podbieraku, ale jak jest poważniejsza sprawa to biorę ją do łódki. Matę moczę wodą, rybkę w podbieraku kładę na matę, szybka operacja, przy okazji pomiar i ryba wraca do wody. Tyle mogę zrobić i mam czyste sumienie,że zrobiłem co mogłem. 

 

Matę mam Fox Rage Voyager 130 cm. Szybko się składa,rozkłada, zajmuje mało miejsca w bakiście. Polecam  :)


Użytkownik golenia edytował ten post 11 lipiec 2019 - 10:39


#1499 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5813 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 lipiec 2019 - 11:20

Ja ryb małych i średnich staram się nie wyciągać tylko odpinać w wodzie nie dotykajac ich, choć nie zawsze się to udaje. Kamera lub zdjęcie tylko dla ryb które są tego warte.


  • SzymusS, golenia i Mateo1989 lubią to

#1500 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 11 lipiec 2019 - 21:31

Ja dalej przy swoim źe duźe przynęty zabijają ryby. Tylko w tym roku padło parę szt.+100 info z piewszej ręki czyli od łowcy.Kotwice jak pięść robią robotę.