Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jez. Żarnowieckie (Żarnowiec)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2453 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2019 - 18:19

...zabieranie! :(

 

Nie jestem częstym gościem na Żarnowcu (kilka razy w roku jednodniowe wypady) ale nie trzeba nim być aby zorientować się jaki panuje "trend" nad tą wodą. Ludzie głównie jadą tam po ryby, a nie na ryby. Czyli smutny polski standard :( Wypuszcza się ryby tylko na filmikach wrzucanych do sieci. 90% "wędkarzy" bierze ile może (albo i więcej). Nie widziałem, żeby tam ktoś przepuścił średniakowi - buzi i do... wora :(  zresztą jakiejkolwiek kontroli też tam nie widziałem...

Prawie wszystkie złowione przeze mnie ryby dalej pływają (zabieram 2-3 ryby na rok) i wiem, że jest coraz więcej takich osób, które traktują wędkarstwo jako pasję, a nie źródło mięsa. Niestety widok ubijanego nawet ledwo wymiarowego szczupaka to przykry widok nad każdym polskim jeziorem. Ale tu miesiarzy jest więcej niż gdziekolwiek bo i wszystkich wędkujących jest więcej. Presja jest niesamowita więc i ilość zabieranych ryb jest duża, bardzo duża (moim skromnym zdaniem).



#1442 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 21 czerwiec 2019 - 18:33

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę przeżywalność wypuszczanych okazów. Jak oglądam niektóre filmy(szczególnie pewnego przewodnika wędkarskiego) to mam duże wątpliwości czy te ryby później dochodzą do siebie. Wożenie ryb na dnie łodzi , trzymanie przez dłuższy czas w podbieraku nad wodą i długie sesje zdjęciowe na pewno rybom nie służą. 



#1443 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 czerwiec 2019 - 18:45

.... bo to się nazywa fachowo "lokowanie produktu"  ;)  :D  :rolleyes:


  • popper i Paweł J lubią to

#1444 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 21 czerwiec 2019 - 19:36

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę przeżywalność wypuszczanych okazów. Jak oglądam niektóre filmy(szczególnie pewnego przewodnika wędkarskiego) to mam duże wątpliwości czy te ryby później dochodzą do siebie. Wożenie ryb na dnie łodzi , trzymanie przez dłuższy czas w podbieraku nad wodą i długie sesje zdjęciowe na pewno rybom nie służą. 

To oczywiste - im krócej poza wodą tym lepiej, ale myślę, że większą szkodę robią mięsiarze, a nie Ci którzy ryby wypuszczają.

Nie wspomnę już o leśnych dziadkach łowiących dzień w dzień po 50szt okoni, a raczej okonków na szarpaka i sprzedają na wiosce.



#1445 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 21:43

Przewodnika ?
  • spinnerman i Filip14 lubią to

#1446 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:32

Troll na Żarnowcu jest dozwolony tylko na jedną wędkę ? Obiło mi się o uszy że na dwie.



#1447 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:35

Troll na Żarnowcu jest dozwolony tylko na jedną wędkę ? Obiło mi się o uszy że na dwie.

max 2. wędkarz

max 4. łódź

info za regulaminem 2019:

$5 pkt3,b

 

http://bip.gpk-kostk...t/id,11987.html


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 14:39


#1448 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:39

§5 ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki.
2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.


Użytkownik godski edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 14:39


#1449 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:40

Może to stary regulamin?



#1450 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:41

§5 ŁOWIENIE RYB DRAPIEŻNYCH

1. Łowienie ryb drapieżnych, na przynęty naturalne, dozwolone jest równocześnie na dwie wędki.
2. Łowiąc ryby metodą spinningową lub trollingową wolno używać jednej wędki, uzbrojonej w jedną przynętę sztuczną.

info na stronie: https://szczupaki.co...gulami-lowiska/ jest nieaktualne

 

aktualny regulamin jest tutaj:

http://bip.gpk-kostk...t/id,11987.html


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 25 czerwiec 2019 - 14:42

  • Piotrek Milupa i godski lubią to

#1451 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 25 czerwiec 2019 - 15:04

Wędkarzy w Polsce jest dużo, a rybnych wód mało. Żarnowiec, Dadaj czy inne podobne wody nie wytrzymują presji wędkarskiej. Reklamowanie łowiska, filmiki  w sieci to strzał w kolano dla miejscowych wędkarzy. Problem jest w tym,że brakuje w Polsce dobrych łowisk,a idea c&r to bajka dla dzieci. Ja wypuszczam, kolega zabiera. Pisałem już to kiedyś i napiszę jeszcze raz - uważam,żę my wędkarze z Polski nie jesteśmy gotowi na dobre wody. Widać to u nas w kraju i za granicą... 

Jest jedna metoda o której się przekonałem - trzymać gębę na kłódkę  :)



#1452 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 25 czerwiec 2019 - 15:39

(...) Reklamowanie łowiska, filmiki w sieci to strzał w kolano dla miejscowych wędkarzy. (...)


Z punktu widzenia gospodarza łowiska, miejscowy wędkarz to nie jest dobry klient...

#1453 OFFLINE   krakersik

krakersik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 22:08

pytanko czy ktoś w terminie 8-12 lipca będzie łódką na jeziorku i przygarnąłby na pokład?



#1454 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 26 czerwiec 2019 - 00:15

Z punktu widzenia gospodarza łowiska, miejscowy wędkarz to nie jest dobry klient...

Ciekaw jestem jak wygląda zestawienie ilościowe za 2018 r : licencje całoroczne vs licecja całoroczna z trollem vs 1-3-7 dniówki vs 1-3-7 dniówki z trollem ....kasa to kasa więc tu zadziała prosta matematyka.....posiada ktoś te tajne dane ? ;-)



#1455 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 czerwiec 2019 - 19:56

Witam. Zadałem to pytanie w temacie Łeba, ale tam cisza, więc spróbuje tutaj. Mam pytanie do Panów znających te okolice. Czy ktoś mógłby mi doradzić gdze w okolicy Salina (będę tam przebywał na urlopie z dziećmi 27.07-03.08) można zaplować na okonie? Nad Salinem będę miał łódkę od właściciela domku, ale wyczytałem że tam raczej kiepsko. Nie chodzi mi tu o jakieś tajne miejscówki tylko o relaks urlopowy Gdyby ktoś z Szanownych kolegów chciał się podzielić swoją wiedzą będę niezmiennie zobowiązany. Może być tutaj lub jeśli informacja jest poufna to poproszę o PW. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam Łukasz
C&R oczywiście.

#1456 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 28 czerwiec 2019 - 04:55

Informacja nie jest poufna - po prostu słabo w okolicy z okoniem i  nikt nie chce Cię wysłać z wędką na pustynię. Na Żarnowcu też coraz słabiej z okoniem choć jeszcze coś tam pływa, co uciekło z sieci albo nie dało się złowić "głodującym" wędkarzom lub  właścicielom stad tygrysów, wożącym okonie wiadrami do domu "dla kotka".


  • Lukasch44 lubi to

#1457 OFFLINE   Felipez

Felipez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Filip

Napisano 28 czerwiec 2019 - 17:52

Wczoraj wróciłem z nad Żarnowca. Razem z pięcioma kolegami męczyliśmy wodę przez 4 dni. Od rana do wieczora na wodzie z przerwą na obiad. Łowiliśmy tylko z ręki - gumy, jerki. Wytrwałość popłaciła, między rybami 50-70cm mieliśmy kilka kontaktów z dużymi pajkami. Część się nie wpięła, część spadła, ale kilka mamusiek wyjechało - 98,107,116,117cm. Dwóch z nas pobiło swoje życiówki, ale dzieląc te ryby przez 6 osób i 4 dni łowienia... średnią trzeba sobie policzyć  ;) oczywiście wyjazd na plus, jednak trzeba dużo cierpliwości aby doczekać się brania dużej ryby. Lub też dużo szczęścia  :lol:

 

Załączony plik  20190626_165004 (1)przerobka (Copy).jpg   71,39 KB   44 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-20190626-WA0008przeboka (Copy).jpg   75,92 KB   37 Ilość pobrań

Załączony plik  20190625_200717 (1)PRZER (Copy).jpg   75,98 KB   34 Ilość pobrań

Załączony plik  received_2099189620193059 (1)PRZER (Copy).jpeg   59,29 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  received_2334700399947197 (Copy).jpeg   122,29 KB   34 Ilość pobrań

Załączony plik  uuu (Copy).jpeg   56,35 KB   37 Ilość pobrań



#1458 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 28 czerwiec 2019 - 23:41

Wczoraj wróciłem z nad Żarnowca. Razem z pięcioma kolegami męczyliśmy wodę przez 4 dni. Od rana do wieczora na wodzie z przerwą na obiad. Łowiliśmy tylko z ręki - gumy, jerki. Wytrwałość popłaciła, między rybami 50-70cm mieliśmy kilka kontaktów z dużymi pajkami. Część się nie wpięła, część spadła, ale kilka mamusiek wyjechało - 98,107,116,117cm. Dwóch z nas pobiło swoje życiówki, ale dzieląc te ryby przez 6 osób i 4 dni łowienia... średnią trzeba sobie policzyć  ;) oczywiście wyjazd na plus, jednak trzeba dużo cierpliwości aby doczekać się brania dużej ryby. Lub też dużo szczęścia  :lol:

 

attachicon.gif 20190626_165004 (1)przerobka (Copy).jpg

attachicon.gif IMG-20190626-WA0008przeboka (Copy).jpg

attachicon.gif 20190625_200717 (1)PRZER (Copy).jpg

attachicon.gif received_2099189620193059 (1)PRZER (Copy).jpeg

attachicon.gif received_2334700399947197 (Copy).jpeg

attachicon.gif uuu (Copy).jpeg

Gratulacje za złowione życiówki.

Na Żarnowcu jak ktoś chce połowić wysoką średnią ilościową zębatych to niestety przy tej presji wędkarskiej lepiej do Szwecji jechać.Natomiast złowienie życiówki ba nawet ryby 130+ jest możliwe ale wtedy trzeba konsekwencji łowienia.A może się zdarzyć że łeb większy od wiadra przy łódce zobaczysz/nie dotyczy chorych na nadciśnienie,arytmię itp/i nie wytrzymasz.

Co prawda zaledwie 30 lat na tej wodzie łowię/ostatnio z "Rudym"walczyłem/i widzę że niektórym parcie na szkło nie idzie w parze z realem łowiska.Miało nie być sieci.Mamy to krzyczą niektórzy a trzy dni temu ekipa rybaków z płytkiego wracała po zapuszczeniu sieci.Gdzie teraz te cwaniaczki co obiecywał,krzyczały na forach i FB?Pewnie napisze że sprawa w toku....Jak zwykle.Żal dupę ściska i to wszystko.........A i jeszcze newsa zapodam że jeden "skurwiel"/brzydkie słowo tylko dla 18+/postraszył strażników Żarnowca.....a wyjaśnienia tej sprawy to do Straży Żarnowca na FB proszę.Jakby ktoś chciał wiedzieć.


  • spinnerman lubi to

#1459 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 09:50

Dobre z tą naklejką 10 na Hondzie  ^_^


  • Pumba i Filip14 lubią to

#1460 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 29 czerwiec 2019 - 19:05

....Miało nie być sieci.Mamy to krzyczą niektórzy a trzy dni temu ekipa rybaków z płytkiego wracała po zapuszczeniu sieci.Gdzie teraz te cwaniaczki co obiecywał,krzyczały na forach i FB?Pewnie napisze że sprawa w toku....Jak zwykle.Żal dupę ściska i to wszystko.........A i jeszcze newsa zapodam że jeden "skurwiel"/brzydkie słowo tylko dla 18+/postraszył strażników Żarnowca.....a wyjaśnienia tej sprawy to do Straży Żarnowca na FB proszę.Jakby ktoś chciał wiedzieć.

A miało być tak pięknie... :(


  • gaweł lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych