Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 kwiecień 2013 - 07:55

Okoń bez wymiaru górnego, szczupaki za duże, perełki sandaczowe w łeb. Codziennie szczupaka 99 mogę zjeść. Lubię. Sumy w łeb? Czy w łeb tylko 70 -250cm?? A miało być łowisko na skalę Polski buuuuuuaaaaaahhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

 

Wypowiedź wnosząca tak wiele do tematu ...

Dodatkowo ciąg logiczny nie zachowany :(

Na skalę Polski czyli zgodne z realiami wędkarskimi w kraju = dla mnie łowisko wytrzebione z ryb okazowych, pełne drobnicy gatunków pospolitych.

 

Nie chcę być złośliwy ale czasem warto przemilczeć swój pogląd na świat bo wychodzi jak wyżej.

 

Wracając do tematu:

 

Regulamin nie jest doskonały, warty dopracowania.

Najbardziej boli brak możliwości wędkowania z środków pływających i niefortunny zapis dot. brodzenia (tu powinni dodać rysunek schematyczny :P )

Cieszy górny wymiar ochronny szczupaka, inne gatunki mam nadzieję też się takowego doczekają.

Najbardziej cieszy jednak to na co nikt nie zwrócił uwagi:

 

4. Obowiązuje zakaz nęcenia.

 

B)



#202 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:01

Może się da opłacić jednodniową opłatę dzień wcześniej w pobliskich sklepach wędkarskich w centrum TBG, by na drugi dzień śmigać spinem od wschodu słońca z opłaconą już składką ;).Na tą wodę z brzegu polecam spodniobuty kijka około 3m ,młynek np. Daiwe 3000/3500 i plecionkę, bo jest trochę zaczepów ,ale lepsza byłaby żyłka (woda jest bardzo czysta) co do przynęt to ciężkie wabiki by śmignąć spinem trochę wody.

Parę razy się tam wybiorę na grilla, na kocyk, popływać rekreacyjnie na kąpielisku , a wodę przy strefie dopuszczonej do wędkowania odwiedzę przepływając pontonem z sonarem, bez wędki w celu wybadania dna :) by później mieć rozeznanie,gdzie stać z brzegu i łowić.

 

Dobrze, że jest zakaz nęcenia , Sandacze, Sumy i Okonie też powinny mieć górny wymiar.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 08:18


#203 OFFLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:08

Polecasz spodniobuty to w końcu jest ten zakaz brodzenia czy go nie ma?



#204 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:24

Dopuszcza się brodzenie do wysokości posiadanego obuwia. W spodniobutach staniesz do pasa i nawet po pachy, byle się nie przelała woda, trzeba uważać bo w tak czystej wodzie jest złudzenie płytkiej wody, a parę kroków i masz już ją po pachy, a za trzcinami czasem już jest 4m wody. Troszkę liznąłem wodę na okazjonalnych tam zawodach. Pamiętam jak dziś ,gdy stałem przed trzcinami po pachy w spodniobutach rzucając na jezioro, a z boku ode mnie ze 2m stał przyklejony do dna szczupak około 70cm ,piękny widok na tak czystej wodzie. Przeciągnąłem mu rippera koło pyska ,ale nie miał ochoty i powolutku odpłynął w toń jeziora.

 

I proszę was koledzy ,będąc tam nad wodą i w innych łowiskach PL sprawa ważna - śmieci ,jeśli niema kosza zabierajcie je ze sobą, byśmy mieli czyste wody dla siebie i przyszłych pokoleń.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 08:49


#205 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:58

Przejżystość tej wody jest już legendarna - wystarczy popytać płetwonurków, którzy ciągna do niej  z całej Polski. Miałem podobną przygodę na zawodach tylko na płytkiej wodzie szczupak siedział w trzcinach po płtkiej stronie stałem w wodzie po kolana i rzucałem wzdłuż trzcin prezentując mu blaszkę kilka razy - też nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia :)



#206 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:17

Mam pytanie czy w strefie wyznaczonej do wędkowania pozostaje pas trzcin? bo od wjazdu głównego na lewo w stronę TBG jest bardzo długi odcinek trzcin i miejsc do wejścia w wodę jest niewiele (odcinek w stronę kąpieliska tak wygląda),płytka woda ,następnie pas trzcin a za nią dopiero otwarta woda. Czy tak też będzie wyglądał odcinek wędkarski ? Jeśli tak to nawet 3km odcinka nie daje wiele miejsc do wędkowania.Człowiek wciśnie się tylko miedzy korytarze trzcin lub rzuci tylko do nich.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 11:23


#207 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:24

Ciekawe kiedy na to całe "przedsięwzięcie" zwróci uwagę ... kontrola skarbowa ... ;)  :ph34r:

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#208 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:45

Tak wygląda brodzenie w J. Tarnobrzeskim - zawody okazjonalne (odcinek dostępny-mniej trzcin, gdzie latem jest kąpielisko) 

Załączone pliki


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 11:46


#209 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:51

Odcinek udostępniony wędkarzom wygląda podobnie, też sa trzciny i korytaze pomiędzy nimi. Troche inaczej wygląda zakończenie od strony Ocic gdzie jest mur oporowy i głęboka woda.



#210 OFFLINE   zanderek

zanderek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:13

Dopuszcza się brodzenie do wysokości posiadanego obuwia. 

Bzdury kolego piszesz i proponuję przeczytać jeszcze raz Regulamin  w którym pisze wyraźnie że brodzenie jest dozwolone tylko w woderach (biodrowe nie spodniobuty).



#211 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:17

to chyba kwestia nomenklatury, w niektórych krajach nie ma rozróżnienia, na wodery i spodniobuty, są wodery do pasa i wodery, a często woderami są określane typowe dla nas spodiobuty



#212 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:32

Na zawodach rozgrywanych tam mieli i wodery i spodniobuty i można było. Mam spodniobuty ,więc będę tam w nich łowił ;)



#213 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:36

Ja też mam tylko spodniobuty, niewyobrażam sobie, że mnie wyproszą bo nie mam woderów :) Mogę się na piśmie zobowiązać, że będe brodził w spodniobutach do wysokości woderów... :):)

Ten punkt regulaminu wstawiło PZW w ostatniej chwili...



#214 OFFLINE   zanderek

zanderek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 13:13

Regulamin jest regulaminem a jak bedziecie brodzic w spodniobutach będziecie za to karani.

Miałem okazję rozmawiać na ten temat z przedstawicielem Zarządu Okręgu i brodzenie w woderach jest wprowadzone ze względu na bezpieczeństwo i napewno będą szczegółowo na ten punkt regulaminu zwracać uwagę.



#215 ONLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 17 kwiecień 2013 - 14:03

To się wodery,przerobi na wersję w koturnem + 35cm ;) i będziemy wysoko stać i dalej wchodzić w wodę :D .



#216 OFFLINE   Monster

Monster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 14:25

Na zawodach rozgrywanych tam mieli i wodery i spodniobuty i można było. Mam spodniobuty ,więc będę tam w nich łowił ;)

Tyle, że ustalone było, że brodzimy "do jajek"(czyli do wysokości woderów a nie spodniobutów) ;) A to, że mało kto tego przestrzegał i sędziowie jakoś nie zwracali uwagi na to- to już inna sprawa :D



#217 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2013 - 14:33

Pożyjemy zobaczymy:)...



#218 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 17 kwiecień 2013 - 14:39

Takie pytanie mam do tego wyznaczonego odcinka jest jakiś dojazd?Czy trzeba z buta zasuwać?

 

Jeśli jest dojazd to jak tam najlepiej dojechać?od której strony?



#219 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 17 kwiecień 2013 - 21:01

Dojazd jest od ulicy Zakładowej, nie przez główny wjazd na Jezioro bo trzeba by płacić dodatkowo 6PLN od auta. Dookoła Jeziora jest tak zwana droga opaskowa i nią można się swobodnie poruszać, od drogi do brzegu zależnie od miejsca jest od kilkunastu do kilkuset metrów.



#220 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 kwiecień 2013 - 16:08

I proszę was koledzy ,będąc tam nad wodą i w innych łowiskach PL sprawa ważna - śmieci ,jeśli niema kosza zabierajcie je ze sobą, byśmy mieli czyste wody dla siebie i przyszłych pokoleń.

No apel niczego sobie.... :lol: :lol: :lol:

A MOŻE TAK ZAAPELOWAC DO KOLEGÓW,O NIE ZABIERANIE(ZABIJANIE) RYB,POMIMO,ŻE WOLNO,BO TAKI JEST REGULAMIN....a nie sie smiecami martwic....

 

To się wodery,przerobi na wersję w koturnem + 35cm ;) i będziemy wysoko stać i dalej wchodzić w wodę :D .

w sumie widze gdzie masz regulamin...jeszcze nie wolno łowic,,a juz ze sie bedzie przerabiac,naginac,i jakos to bedzie ..a za kilka lat,...ech tu to były ryby.,metrówka co dzień...