Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 22 listopad 2012 - 20:44

Robert67, prowokujesz mnie do szerokiej dyskusji na która nie mam czas. Ujmę problem w wielki skrócie licząc na Twoje rozumienie. Ja napisałem list do prezydenta który ma działać dla dobra społeczeństwa. Tylko tyle i aż tyle od niego wymagam. Nie musi się znać na wszystkim. Od tego ma specjalistów i konsultacje społeczne. Na ich podstawie podejmuje najlepsze dla nas decyzje. Ty napisałeś list do cara.


Cóż, pozostaje czekać na pomyślny finał sprawy, czego z całego serca życzę :) .

#22 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 listopad 2012 - 20:46

Robert67, Ty napisałeś list do cara.


:) dokladnie.Prezydent to nie monarcha.Ludzie nie dajcie sie zwiesc, takie urzedy maja sluzyc nam a ludzie ktorzy je sprawuja maja dzialac dla dobra ogolu i musza o tym wiedziec.Inaczej w poczuciu swojej bezkarnosci beda na nas zerowali a my z rozancem w reku skladac bedziemy modly ku Bopgu w nadzieji ze wszytsko potoczy sie po naszej mysli.Kiedys idac do sklepu prosilismy o jakis produkt z nadzieja ze wystarczy dla nas, czaqsy sie zmieniaja teraz sprzedawca staje na glowie aby wpasc w nasze laski

#23 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 22 listopad 2012 - 21:01

Tak jak pisałem do Roberta list dostarczyłem Prezydentowi, przeczytał z zainteresowaniem. Co z tego wyniknie zobaczymy. Patrząc na sprawę realnie wprowadzenie całkowitej zasady C&R jest prawdopodobnie niemożliwe. Myślę, że chociaż to, że Jezioro nie zostanie oddane PZW (co jak dobrze wiecie wcale nie jest takie oczywiste dla "większości wędkarzy") będzie sporym sukcesem i odbije się sporym echem w środowisku. Zasady na, których łowisko będzie funkcjonowało będą pewnie jakimś kompromisem - polityka... To i tak wydaje mi się duży krok naprzód, szczególnie u nas na Podkarpaciu, gdzie przy relatywnie niskiej stopie życia ludzi złapana ryba stanowi cenną sztukę mięsa. Będę na bieżąco informował o losach Jeziora, pozdrawiam.

Łukasz

#24 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 21:04

Panowie, chyba nie wierzycie, że prezydent dostanie taki list do ręki, sam sobie otworzy, chyba że nieoficjalnie :) . Przeczyta go tabun sekretarek i innych urzędasów i dlatego powinien on mieć wydźwięk "nie nachalny" by przeszedł dalej do zreferowania, a tym samym by sprawa zaczęła żyć urzędowo. Proponuję napisać coś w tonie pomiędzy Robertem i robert67, a jak Wam naprawdę zależy na sprawie zaznaczyć, że zależy Wam na spotkaniu osobistym i przedstawieniem szczegółów sprawy. Odrobina dyplomacji jest tu bardziej niż wskazana. Wtedy będzie szansa na jakieś pozytywne działania. Pozdrawiam i powodzenia.

Użytkownik drago75 edytował ten post 22 listopad 2012 - 21:07


#25 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 22 listopad 2012 - 21:07

List od Roberta wydrukowałem i dałem Prezydentowi do rąk własnych - znam go osobiście - przy mnie przeczytał. Tarnobrzeg to małe miasto...

#26 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 22 listopad 2012 - 21:07

:) dokladnie.Prezydent to nie monarcha.Ludzie nie dajcie sie zwiesc, takie urzedy maja sluzyc nam a ludzie ktorzy je sprawuja maja dzialac dla dobra ogolu i musza o tym wiedziec.Inaczej w poczuciu swojej bezkarnosci beda na nas zerowali a my z rozancem w reku skladac bedziemy modly ku Bopgu w nadzieji ze wszytsko potoczy sie po naszej mysli.Kiedys idac do sklepu prosilismy o jakis produkt z nadzieja ze wystarczy dla nas, czaqsy sie zmieniaja teraz sprzedawca staje na glowie aby wpasc w nasze laski


Obawiam się, iż masz problemy z odróżnieniem kurtuazji od wazeliniarstwa.
Owszem czasy zmieniają się, przy czym pozostaje hierarchia, obowiązujące maniery i dobre wychowanie :) .

#27 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 22 listopad 2012 - 21:08

Dokładnie dyplomacja dalece wskazana.

#28 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 21:11

lucek, bardzo fajnie. Czy list został gdzieś zaksięgowany? Ja bym jednak wysłał oficjalnie (informując o tym prezydenta), który prawdopodobnie i tak nie ma władzy by taką sprawę sam pociągnąć i dlatego powinien on przejść przez odpowiednie trybiki, by nie skończyło się tylko na dobrych chęciach.

#29 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 22 listopad 2012 - 21:22

Dla mnie sprawy są dużo prostsze co nie znaczy, że proste. Skoro prezydent łowi to znam problem. Sęk w tym, że nie funkcjonuje w próżni. Pytanie brzmi, czy zaryzykuje niepopularne decyzje które na dłuższą metę posłużą wędkarzom czy pokieruje się doraźnym krótkoterminowym zyskiem. To wszystko.

#30 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 listopad 2012 - 21:39

Obawiam się, iż masz problemy z odróżnieniem kurtuazji od wazeliniarstwa.
Owszem czasy zmieniają się, przy czym pozostaje hierarchia, obowiązujące maniery i dobre wychowanie :) .

robert 67 doskonale rozumie co chcesz mi powiedziec, i bron Boze nie chodzilo mi o ciebie z ta wazelina tylko o forme.Naprawde nie chcialem cie urazic.Ludzie na stanowiskach patrza na nas z gory i nie bacza na dyplomacje,chyba ze w obecnosci kamery.To ludzie tacy jak my, tylko czasem trzeba im o tym przypomniec.Jestesmy wolnymi ludzmi mogacymi wyrazac swoje zdanie w dowolnej aczkolwiek nie obrazajacej formie.Uwazam ze forma listu Roberta jest adekwatna do sytuacji i mogaca sie zmieniac w miare rozwoju sytuacji.Ktos pisal ze to moze odbic sie duzym echem wsrod braci wedkarskiej i miejmy nadzieje ze Tarnobrzegen bedzie pierwszym krokiem wzgledem tak wielkiego problemu naszych wod jakim jest PZW.Pzdr

#31 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 22 listopad 2012 - 21:54

robert 67 doskonale rozumie co chcesz mi powiedziec, i bron Boze nie chodzilo mi o ciebie z ta wazelina tylko o forme.Naprawde nie chcialem cie urazic.Ludzie na stanowiskach patrza na nas z gory i nie bacza na dyplomacje,chyba ze w obecnosci kamery.To ludzie tacy jak my, tylko czasem trzeba im o tym przypomniec.Jestesmy wolnymi ludzmi mogacymi wyrazac swoje zdanie w dowolnej aczkolwiek nie obrazajacej formie.Uwazam ze forma listu Roberta jest adekwatna do sytuacji i mogaca sie zmieniac w miare rozwoju sytuacji.Ktos pisal ze to moze odbic sie duzym echem wsrod braci wedkarskiej i miejmy nadzieje ze Tarnobrzegen bedzie pierwszym krokiem wzgledem tak wielkiego problemu naszych wod jakim jest PZW.Pzdr


Rzeczywiście odebrałem to, jako potwarz, ale już wszystko jasne :) .
Nie chciałem również by Robert odebrał moje uwagi, jako próbę zdyskredytowania jego możliwości literackich.
Faktem jest, iż moja wiedza na temat obecnego środowiska w nieco zamkniętych enklawach
jest minimalna i być może obecna terminologia musi opierać się na dosadności.
W rezultacie trzymam kciuki za powodzenie sprawy :) .

#32 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 24 listopad 2012 - 08:56

Tam najlepiej niech wprowadzą opłaty za wszystko nawet za oddychanie :D i będzie fajne łowisko jak w obozie "ss".Zakazy na wszystko,wysokie opłaty spowodują,że lepiej będzie jechać na łowiska w PL lub zagranicę.Będzie drogo będę wolał pojechać na pobliską Wisłę lub kilka dni na Solinie,Czorsztynie,Białym.Cisną z nas ile się :angry: da,a co roku coraz gorzej.Zbiornik stoi parę lat,a prace idą w żółwim tempie,plaże robią na raty,brak dobrej organizacji,bazy noclegowej :D .

Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 24 listopad 2012 - 09:04


#33 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 listopad 2012 - 09:56

A kto Ci broni zrobił wspaniałe łowisko i udostępniać je po 2 zł na rok? Zrób to cudotwórco.
  • Kaemel i Apioo lubią to

#34 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 24 listopad 2012 - 15:23

Tam najlepiej niech wprowadzą opłaty za wszystko nawet za oddychanie :D i będzie fajne łowisko jak w obozie "ss".Zakazy na wszystko,wysokie opłaty spowodują,że lepiej będzie jechać na łowiska w PL lub zagranicę.Będzie drogo będę wolał pojechać na pobliską Wisłę lub kilka dni na Solinie,Czorsztynie,Białym.Cisną z nas ile się :angry: da,a co roku coraz gorzej.Zbiornik stoi parę lat,a prace idą w żółwim tempie,plaże robią na raty,brak dobrej organizacji,bazy noclegowej :D .

I bardzo dobrze ze wszystko idzie w żólwim tepie,bo chociaz ryby maja "spokój"a duze opłaty odstrasza buraków w gumofilcach,i nie bedzie,zapychania lodówek,albo dla kota bo sąsiad chciał......byłem 3 razy tam na zawodach.....kolesiostwo ze szkoda gadac,złowione ryby zawijane w reklamówki i do bagazników,prezesów ,skarbników......z tego koło co niby to organizuje...i ci sami są sedziami na zawodach....a zawsze w przed dzień zawodów organizują sami sobie zawody i wszystko w łeb jest bite....zawody na dzień dziecka organizowane przez samych swoich....rocznica koła,tez zawody ..tylko znajomi...obcy sie nie dostanie.....i wszystko to z ramienia koła pzw..zanim zaczeło byc głosno o jeziorze i rybach tam wystepujacych to w tym kole było moze 30osób....ale jak nagle sie rozeszło ze jezioro im podlega :ph34r: nie wiem jakim prawem sobie uzurpuja do niego prawo...i tylko oni moga robic tam wszystko co zwiazane z rybami to teraz jest jakies 200 osób......wiec nie bedzie to łatwe aby prezydentowi tak łatwo odpuścili towarzysze z pzw..a za nim doczego kolwiek dojdzie bedą kolejne wybory.a jakie beda wyniki nikt nie wie......ale moze jeden plus taki ze teraz prezesem kopalni jest wiceprezydent,który zrzekł sie tego stanowiska na rzecz prezesowania w kopalni..wiec jak sie nie uda prezydentowi w wyborach to na kopalni sie spotkaja we dwóch i będą dobrze działac w naszym(wedkarzy) imieniu.
A ze prezydent jest zapalonym wedkarzem :rolleyes: ??pierwsze słysze...sam mówił ze wędkował kiedys jako dziecko i to tylko na grunt i spławik.....no a teraz przy okazji zawodów na jeziorze uczy sie spinningu..wiec bez hura optymizmu panowie..

Użytkownik gorgol edytował ten post 24 listopad 2012 - 15:26


#35 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 28 listopad 2012 - 07:27

Dodam swój głos do dyskusji. Jak już zostało wyżej wspomnianie jednym z najważniejszych aspektów jest sprawa finansów. Proponuję teraz po liście dotrzeć do Prezydenta z konkretami, to znaczy podeprzeć się analizą z funkcjonowania łowisk specjalnych komercyjnych. Wymienię kilka z głowy więc przepraszam jak coś przekręcę. Piaseczno na pomorzu koło Kościerzyny od poniedziałku do czwartku opłaty (chyba po 80 zł za dzień weekend to 120 zł), j. Drużno (warmińsko-mazurskie) opłata (około 120 zł za łódź za dzień), Wersmina (warmińsko-mazurskie) nie mam pojęcia jaka kasa, Rybaczóka Wygonin Bory Tucholskie, (poniedziałek-środa 85,zł, czwartek-niedziela 110 zł), rzeka San nie wiem jaka kasa i wiele innych. W/w łowisko świetnie sobie radzą nie nażekają na brak chętnych i wyraźnie pokazują że nie zawsze wędkarz jedzie do Szwecji żeby tam zostawić kasę. Szacuje się że w Polsce jest około 1 000 000 rynek wędkarski więc chętni gdzie będzie mozna połowić ryby na pewno się znajdą. Proponuję nawiązać kontak z w/w łowiskami zrobić na ich podstawie analizę ekonomiczną. Pokazać Prezydentowi że mozna zrobić rybaczówkę z prawdziwego zdarzenia, przystań. Bez problemu znajdą się na to dofinansowania unijne, powstaną przy tym nowe miejsca pracy co w Waszym, a poniekąd mojm rejonie (bo do skończenia liceum mieszkałem w Mielcu) też nie zostanie bez wpływu na Prezydenta. Zrobić to z głową i raz a pożądnie i wszyscy będą zadowoleni. No może paru ludzi nie będzie, którzy wolą pójść na Bolenie nad Wisłę, ale nigdy wszystkim nie da się dogodzić. Prezyden ma ludzi którzy mogą się tym zająć trzeba go tylko do tego przekonać, a 400 hektarów wody to już jest piękne pole do popisu.
,

#36 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 listopad 2012 - 09:21

Zbiornik ma połączenie z Wisłą więc i bolenie powinny tam być :) Po za tym pełna zgoda z tym, że ceny na łowiskach komercyjnych przewidują zysk i podejrzewam, że nie mały więc łowisko nie musi być bardzo drogie. Największy wpływ na cenę będzie miał limit ryb jakie można zabrać. Ja uważam, że uczciwie będzie jak będą dwie różne licencje. Podejrzewam, że może to wyleczyć wielu z apetytu na tanie ryby i przekonać, że łowienie seryjne okazów to wieksza frajda niz te ryby w lodówce. Po za tym odłowy na rozsądnym poziomie spowodują, że nie trzeba będzie zarybiać wody bo naturalne tarło to skompensuje. Koszty się skupia do strażników którzy powinni też sprzedawać licencje. Dodatkowe zyski to jakaś wypożyczalnia łodzi i spożywka.

#37 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 28 listopad 2012 - 09:33

Przystań z prawdziwego zdarzenia powstanie w przyszłym roku - obecnie w fazie wyłaniania wykonawcy projektu. Projek ma wartość 5 746 572 PLN z tego miasto wkłada niecałe 2 miliony, reszte z finansowania zewnętrznego. Nazwa projektu - Rewitalizacja terenów poprzemysłowych poprzez budowę stanicy wodniackiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Co do gastronomii to co roku ogłaszane są przetargi na prowadzenie puntów małej gastronomi wzdłuż plaży, w przyszłym roku pierwszy raz ma istnieć pole namiotowe i campingowe.

#38 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 listopad 2012 - 10:19

Opltay nie powinny byc zbyt wysokie.Ktos porownuje do innych zbiornikow.Nie zapominajmy o tym jak wygladaja realia,woj podkarpackie nie nalezy do najbogatszych,do tego jest wiele innych zbiornikow komercyjnych,za walem plynie Wisla.Koszt dojazdu tez sie liczy wiec jesli ktos mialby wydac 120zl +200 na paliwo tez moze by nie przyjechal.Moim zdaniem 2 licencje,ta z mozliwoscia zabierania "pokarmu" drozsza a dla c&r tansza.Na poczatku dosc niskie ceny aby pozyskac wieliu stalych klientow i pokazac co w zbiorniku plywa.Z czasem powazniejsze zmiany i wnioski wyciagane na podstawie stanu faktycznego.Wszytsko nalezy zaczac od podstaw i delikatnie aby nie przesadzic,bo jak sie wprowadzi sztywne zasady i bedzie sie mialo wszytsko w d..pie to nie bedzie roznicy miedzy pzw

#39 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 28 listopad 2012 - 10:38

Widzę koledzy że idziecie w bardzo dobrym kierunku co mnie cieszy nie ukrywam, macie szanse na prawdziwą wędkarską perełkę pod nosem.
@grunwald1980, na łowisko z prawdziwymi okazami drapieżników tak jak pisałem przyjadą wędkarze z całej Polski, a nie boję się zaryzykować że z zagranicy (tej bliższej), Czechy, Słowacja, Niemcy. Nie zawsze trzeba kierować się lokalnymi malkontentami którzy będą twierdzić że karta się nie zwraca. Więcej pożytku dla całego regionu będzie ze specjalnego łowiska wysokiej klasy, niż zadowolenia kilku pozyskiwaczy mięsa rybiego. Nie twierdzę też że ceny za łowienie muszą być zaporowe to już kwestia wymyślenie złotego środka przez właściciela i ludzi z nim współpracujących. Ja wiem jedno wędkarz po okazy pojedzie na drugi koniec świata, przyjedzie też do Tarnobrzega :) . Twój pomysł z dwiema licencjami ma sens i mnie przekonuje ale to tak jak pisałem sami musicie to wszystko wymyśleć żeby było dobrze.

#40 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 listopad 2012 - 14:21

Ekonomia jest jedną z najprostszych nauk – do czasu jak się nie zaczyna w niej rzeźbić aby za przeroszeniem wydymać innych. Dotacje, ulgi, zwolnienia, złote wieńce itp. socjalistyczne patenty, i wszystko zaczyna szlak trafiać. Normalnie nie można na dłuższą metę walić wysokich cen bo się narobi łowisk komercyjnych i się wszystko samo wyreguluje. Cenę ustali popyt. Zgadzam się z tym, że przy tak pustych wodach jak są u nas ludzie by się tam pchali na okrągło. Na dodatek przy tak dużym akwenie nie miało by się poczucia, że się łowi w „burdeliku wędkarskim” więc łowisko było by po za konkurencją. Pytanie tylko brzmi, czy będzie wola dokonania wyłomy w codziennej praktyce. Niestety u nas dla rządzących priorytetem jest utrzymanie się u władzy a nie naprawianie państwa i to mnie pozbawia optymizmu. Próbować jednak trzeba.