Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Tarnobrzeskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 grudzień 2012 - 09:06

Kiedyś PZW nie zarybiał rzek lub robiło to symbolicznie bo nie musiało. O przekrętach nie wspomnę. Teraz muszą, ale to i tak kropla w morzu. Oglądałem ostatnio plany zarybieniowe pobliskich okręgów i np. wyszło mi, że jeden planuje wpuścić narybek suma w takiej ilości, że wyjdzie 1 szt. na 300 m rzeki. Jak to przemnożyć przez przeżywalność to wyjdzie 1 szt. na ileś tam km. Strach do wody wchodzić :)

#62 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 12 grudzień 2012 - 12:31

Dostałem przed chwilą list od pana prezydenta TBG. Moje uwagi zostały przyjęte. Na ile? Czas pokaże. Z treści wynika, że najgorszy scenariusz pt. „Nightmar on Twarda Street” nam nie grozi :) Teraz czekam na atak PZW na mnie za działania wymierzone w związek. Szkopuł tym, że ja działam dla dobra wędkarstwa a nie dla związku, czym wypełniam jeden z podstawowych punktów statutu PZW, czego nie można powiedzieć o większości działaczy.

#63 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 grudzień 2012 - 18:09

Dostałem przed chwilą list od pana prezydenta TBG. Moje uwagi zostały przyjęte. Na ile? Czas pokaże. Z treści wynika, że najgorszy scenariusz pt. „Nightmar on Twarda Street” nam nie grozi :) Teraz czekam na atak PZW na mnie za działania wymierzone w związek. Szkopuł tym, że ja działam dla dobra wędkarstwa a nie dla związku, czym wypełniam jeden z podstawowych punktów statutu PZW, czego nie można powiedzieć o większości działaczy.

Robert na lincz się przygotuj :lol: :lol: :lol: :lol: .

#64 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 12 grudzień 2012 - 18:20

Robert jestesmy z Toba :)

#65 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2012 - 19:37

Robert jestesmy z Toba :)


Gratulacje Robert! Kiedy będziesz wiedział coś więcej? Regulamin itd?

#66 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 grudzień 2012 - 20:01

Gratulacje Robert! Kiedy będziesz wiedział coś więcej? Regulamin itd?

Tomek wyprawę trzeba zrobić bo sieniawka pusta :D .

#67 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2012 - 20:06

Tomek wyprawę trzeba zrobić bo sieniawka pusta :D .


Pewnie Józiu, tylko najlepiej z łodzi, bo mi się nie chce łazić po wertepach ;-) Miejmy nadzieję, że Pan Prezydent zezwoli za drobną opłatę na wędkowanie z łódek.

#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 grudzień 2012 - 20:07

Pewnie Józiu, tylko najlepiej z łodzi, bo mi się nie chce łazić po wertepach ;-) Miejmy nadzieję, że Pan Prezydent zezwoli za drobną opłatę na wędkowanie z łódek.

Tomeczku możę być już z brzegu aby tylko od czasu do czasu coś "zadyndało" szczytówką :lol: :lol: :lol: .

#69 OFFLINE   Kaemel

Kaemel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 23:03

Powodzenia Robert :)

#70 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 grudzień 2012 - 17:30

Dostałem dziś wstępny projekt regulaminu. Jest wprawdzie bardzo niezgrabny ale są w nim w wszystkie moje najważniejsze postulaty. Zasugerowałem co należy zmienić i jeśli zostanie to uwzględnione bo będzie to wielki sukces w tym naszym wędkarskim syfie.



#71 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 13 grudzień 2012 - 18:00

Wstepnie mogłbys go opisac ;)

#72 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:19

Nie wiem czy mogę ale... Planuje się opłaty dzienne co ja uważam za kluczowe. Cena według mnie jest za niska przynajmniej na początku. Zabrakło za to limitów i okresów ochronnych. To raczej przeoczenie bo takowe muszą być na państwowej wodzie. Zasugerowałem: szczupak 1 szt. – od 70 cm, okonie – 1 kg i to samo ryby spokojnego żeru. O pozostałych gatunkach niewiele wiadomo wiec nic nie sugeruję. Wziąłem pod uwagę to, że tylko cześć zbiornika będzie dostępna więc na pozostałej będzie max tego co może być w tej wodzie. Po za tym jak znam tego typu zbiorniki to duże szczupaki będą tam dostępny tylko na wiosnę co też ograniczy ich redukcję. Na początku zapewne nie będzie to wyglądało dobrze ale to jest do uniknięcia tylko przy wprowadzeniu C&R. Potem część ryb się wycwani. Ogólnie myślę, że będzie dobrze bo w sumie będzie dostępny tylko mały fragment tego tortu. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda się tam zorganizować jakieś imprezy promujące C&R i pokaże się innym jak może wyglądać łowiska z prawdziwego zdarzenia. Film z takiej imprezy pokazujący alternatywę dla gospodarki PZW byłby bardzo pouczający.

#73 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:26

hmm jak dla mnie bez sensu ze bedzie udostepniona tylko czesc, powinny byc strefy ochronne w których łowić nie wolno i basta. Według mnie C&R jak na poczatek powinno byc wprowadzone np: na jeden dzien w tygodniu. ( Nalezy edukowac i przyzwyczajac do takiego stanu stopniowo ). Wymiary i okresy podstawa.

Tak ciekaw jestem kto tego wszystkiego bedzie pilnował ?? PSR ?? SSR ?

#74 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:38

A jakby zrobić na odwrót, 6 dni C&R, a w jeden można zabierać. To by pokazało na czym komu w wędkarstwie zależy :D Ciekawe w który dzień byłaby największa sprzedaż dniówek :P

Użytkownik Siksa edytował ten post 13 grudzień 2012 - 19:39


#75 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:45

Według mnie C&R jak na poczatek powinno byc wprowadzone np: na jeden dzien w tygodniu. ( Nalezy edukowac i przyzwyczajac do takiego stanu stopniowo )

Rafał na takie zabawy z jednodniowym C&R już chyba jest za późno.Edukacja-to chyba ze 4-ry pokolenia by zeszły.Jak dla mnie to tylko drastyczne działania są w stanie uchronić ten zbiornik przed "zjedzeniem".

#76 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:51

No tak ale wprowadzenie C&R na 7 dni w tygodniu moze ekonomicznie zruinowac ten zbiornik. Jak nie bedzie wpływów to nie bedzie kasy na ochrone zarybianie itp. a edukowac społeczenstwo kiedys trzeba zaczac nawet jak ma to trwac kilknascie lat.

#77 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:03

Widzisz Robert jednak można razem coś zrobić :) Ty masz potrzebną wiedzę ja "przełożenie" u Prezydenta. Teraz pilnuję sprawy do końca i myślę, że razem możemy jechać nad Jezioro.

#78 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:05

Brak podstawy, Wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych tak jak jest w cywilizowanym świecie. A skoro ma byc dostepna tylko część zbiornika do wędkowania to jaki sens jes wpuszczania łodzi? Ktoś będzie pastuchy na wodzie zakładał elektryczne? Bojki do oznaczenia obaszaru znikną w pierwsza noc.

#79 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:08

A może by jednak zrobić z tego łowiska "NO KIL" end C&R bo dlaczego ograniczać dostęp do wody poprzez wysokość opłat??? To nie jest rozwiązanie sprawy. Przecież to tylko zmiana/zamiana jednych na drugich tzn. -(obecnie łowią tylko ci co mają nielegalny dostęp i tłuką wszystko, a później dostęp do wody będą mieli tylko ci co mają kasę)- tak ma to wyglądać???

.
Czyli wychodzi na to że zamienił stryjek siekierkę na kijek ;) ;) ;) .No to ile ma/powinna wynosić ta niby opłata 1-dniowa???, Do kogo ma ona trafić ??? Na jakie cele ma być przeznaczona??? Czy strefa udostępniona do wędkowania ma dotyczyć tylko strefy brzegowej a nie całego plosa, czy jednak nie???Kto tego ma pilnować i czy to ma wyglądać jak dotąd bo przecież zbiornik był i jest nadal chroniony :) :) :) ??? Czy będzie wolno łowić ze środków pływających i gdzie będzie wolno wodować??? ITD.... NIE JESTEM ZA PZW- coby nie było że to atak jakiegoś działacza ;) i nie bierz tego do siebie że się czepiam. Zadałem całą masę pytań bo ten wątek pewnie śledzi bardzo duża rzesza ludzi z tego i nie tylko rejonu oraz pewnie "działaczy" a może i z decydentów. Może w końcu wypracuje się najlepsze rozwiązanie dla tego łowiska???

#80 OFFLINE   lucek

lucek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 13 grudzień 2012 - 20:08

W tym regulaminie jest zakaz łowienia z łodzi i innych pływających sprzętów