Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 02 luty 2007 - 15:00

Krąpik pierwsza klasa

#62 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 luty 2007 - 15:06

jakby wedkarze z całęgo świata mieli dostęp do takich przynęt to taka rapala i inne by chyba mosiały upadłość ogłosić :lol:
jeszcze raz Polak potrafi i basta,wystarczy kilka wobków z forum jerkbait,by przyćmić całe zagraniczne lurebuilding-stronki.tak jest :mellow:
pozdro
hasior :D

#63 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 02 luty 2007 - 15:10

Dziękuję za uznanie. Krąpik to typowy glider. Bardzo ładnie zakręca :D. To oczywiście piankowy jerk, ale ile serca w niego włożyłem, to tylko ja wiem :D. Był już próbowany na jesieni zeszłego roku i był bardzo skuteczny, nawet na 30cm szczupaczki (na większe też :D).
Jeżeli chodzi o dokładny opis pracy to pewnie Remek mógłby opisać ją (ma jeden z prototypów w kieszeni) w porównaniu do innych jerków, bo ja to tylko nasze krajowe znam :D.
Pozdrawiam
Sławek

#64 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18659 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 15:38

@Sławek

patrz jaki ten Remek jest, nic nie powiedzial <_< pewnie bał się że jak zwykle będę chciał połozyć łapę :lol: :lol:

Mimo wszystko, miło że go wsypałeś B) Pokaż może te mniejsze kuzyny co z testowej jerkówki mają latać

Pozdrawiam

#65 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 02 luty 2007 - 15:46

Friko :D
Mniejsze kuzyny mają po 7 cm i mniej ważą a wyglądają prawie tak samo :D
Z testowego kijka będą latać i inne, ale jak nie dokończona robota to nie pokazuję :D

PS Remka nie wkopałem, bo ten prototypowy model widać nawet w relacji na stronie głównej a i mignął kolorem w Taakiej Rybie :D. Jednak wtedy nie wyglądał tak jak teraz.

#66 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 luty 2007 - 17:45

@slider@ witam kolejnego strugacza

@hasior
Firma Hasiorex :mellow:, już nazwa jest chwytliwa, podoba mi się i te glidiery też

@phala
Jak prototyp wygląda tak ładnie, to co dopiero wersja dopracowana. Gratulacje.

@Sławek
chyba szykuje się kolejna konkuręcja dla Rapali na naszym rynku, zdominowanym zresztą przez Salmo.

#67 OFFLINE   Punisher_89

Punisher_89

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 02 luty 2007 - 20:04

Witam. Co prawda mój wobler nie jest tak piękny jak reszta pokazanych. :( Ale się pochwale... :mellow:

Długość 9cm
Waga 32g
Wolno tonący



Sorki za jakość ale skaner. :(

Załączone pliki



#68 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 luty 2007 - 20:16

panowie wędkarstwo pwełne jest tajemnicz pewną doza niepewności podeszliśmy do tematu ale teraz to juz wór z Mistrzami lurebuildingu,to naprawde jest konkurencjia dla masówy :unsure: bójcie się potentaci przynetowi <_< hand made-y nadchodzą :lol:
pozdro
hasior :D

#69 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18659 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2007 - 21:05

to naprawde jest konkurencjia dla masówy :unsure: bójcie się potentaci przynetowi <_< hand made-y nadchodzą :lol:
pozdro
hasior :D


i o to chodzi, i o to chodzi :mellow: miałem nadzieję że doczekam takich czasów w kąciku.... - i nadchodzą one szybciej niż się spodziewałem :o :o

Pozdrowienia dla wszystkich lurebuilderów

#70 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 luty 2007 - 22:08

Niee no!... Wysiadam... :unsure:

Co jeden, to lepszy. ;)

#71 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 luty 2007 - 23:17

Jeżeli chodzi o dokładny opis pracy to pewnie Remek mógłby opisać ją (ma jeden z prototypów w kieszeni) w porównaniu do innych jerków, bo ja to tylko nasze krajowe znam :D.


Cześć,
Sławek racja. Twój jerk jest w mojej kieszeni kurtki. Nawet na pstrągach był ze mną. Bardzo mi się podoba, tak samo jak szczupaczek. Teraz dopiero zauważyłem krąpika (wersja komercyjna) ... jestem pod ogromnym wrażeniem! Super!

Sławek produkuje jeszcze fantastyczne woblery pstrągowe. Miałem okazję przekonać się o ich możliwościach. Sam już zamówiłem kilka(naście) sztuk :lol:

A tak generalnie ujmując to super rozwinął się ten wątek. Gratuluję Wam umiejętności! Czekam na kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Brakuje mi jeszcze jednego gościa :D, który robi wspaniałe przynęty - on wie o kim mówię <_<

#72 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 03 luty 2007 - 07:32

@Remku miałeś opisać jego pracę a nie robić reklamę :mellow:

#73 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 03 luty 2007 - 14:50

Panowie piękne rzeczy tu pokazujecie, widzę ze moja robota jest już daleko w tyle za waszym rękodziełem, a malowanie aerografem to era kamienia łupanego hihi.



siudak

Załączone pliki



#74 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 luty 2007 - 16:34

@suidak,spoko spoko,Twoje jerki maja Twoj niepowtarzalny styl i z tego co się orjetuje są konkretnie skuteczne,tak juz jest ludzie kombinuja,jak tu zrobic coś żywego a zarazem martwego :lol:A moze czas tez pokombinować z realem :unsure: ???prawde mowiąc to mniej roboty jest z oklejańcem niż z malowanym aerografami.no ale to w moim przypadku łatwiej.
Ty masz już warsztat o wieloletnie doświadczenie.kto wie może niebawem zobaczymy Twoje oklejanki :D
pozdro
hasior-polish lurebuilding amator :lol:


#75 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 04 luty 2007 - 19:16

Sidak napisał:

widzę ze moja robota jest już daleko w tyle za waszym rękodziełem, a malowanie aerografem to era kamienia łupanego hihi.


Ba! Dla mnie areograf to SF. Technologia przyszłości...

Co do oklejanek: mają bardzo silny urok, bo są bardzo, bardzo realistyczne. Pacykowanie pędzelkami nigdy nie da tego efektu (da inny, tys pikny :D )

Od malowania i tak ważniejsza jest praca przynęty. I to wymaga najwiekszej wiedzy i doświadczenia. To się liczy. Żaden wzór (malowanie czy oklejanie) nie pomoże, jeśli jerk tonie jak siekiera...

Ostatecznie liczy się jedno: łowność.

#76 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 luty 2007 - 21:07

i to @Rochu jest najistotniejsze,w przynęcie mosi być nie tylko życie wizualne,ale i fizyczne :lol:fikać mosi :mellow: ,bo inaczej to bedzie polów na martwa rybkę :lol:
pozdro
hasior :D

#77 OFFLINE   caban13

caban13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 luty 2007 - 10:30

Jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałem zaprezentować moje dwie, w miarę ostatnie konstrukcje.
Pierwszą jest jeden z jerków wykonany z trzonka od miotły. Wobler ma 14 cm i jest lekko tonący. Nie złowiłem jeszcze na niego nic wielkiego, raczej małe szczupaczki. Największy miał 56 cm i okonia 30 cm, ale dobrze rokuje. Ze względu na dużą twardość użytego materiału do obróbki stosowałem hebel stolarski.
Kolejną przunętą jest okonek 9 cm, wykonany już bardziej tradycyjnie z korzenia olchy. Przyneta jest również wolno tonąca. Złowiłem na niego dwa 80-taki, co również stawia go w gronie faworytów.

Załączone pliki



#78 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 luty 2007 - 10:42

Cześć Caban13,
Fajnie Ciebie gościć na naszej stronie! Dziękuję za zdjęcia. Jerki są bardzo fajne. Mnie osobiście bardzo podoba się ten pierwszy, taki typowy pullbait. Możesz zrobić jeszcze większą wersję i moim zdaniem będzie jeszcze skuteczniejszy.

Pozdrawiam
Remek

#79 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 luty 2007 - 14:31

witaj caban13!

Okonek wygląda fantastycznie!

#80 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 05 luty 2007 - 14:33

Dobra robota, Caban13! Bez bajerów, ale wpadają w oko i -jak widzę -solidnie wykonane. Na dodatek łowne... :D

Ja ostatnio również chwyciłem za twardsze materiały (dąB), głównie dlatego, że lipa mi się prawie skończyła. Z drewna dębowego będą takie prostsze kształty, bez skrzeli-dupereli .
Do obróbki wstępnej używam siekiery...

O korzeniu olchy już kiedyś słyszałem. Po tym, co napisałeś, jestem coraz bardziej zaciekawiony. Jaka jest w obróbce (w porównaniu do lipy np.)?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych