Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 30 grudzień 2013 - 20:10

Piękne wahadła, to już wchodzi w temat biżuterii! Z odpowiednim fachem w ręku można powalić na glebę bez użycia siły ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#1082 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 30 grudzień 2013 - 21:11

Paweł ,mów jaki Ci potrzeba ,to załatwię ...Aluminium .Chodzi o kwadratowy pręt aluminiowy ?

Zapłacę ile trzeba oczywiście ,a jak już byś robił zrób dwa :wub: ,bo jak znowu urwę ...

Póki co dzięki za chęci nawet .

Ps. Powiem prawdę ... Drugiego bym chciał żeby go sobie schować do podziwiania :wub: ,jak będzie tak odpicowany jak ten Twój...

Będzie odpicowany , nie ma sprawy . Poszukaj , może masz gdzieś state klamki aluminiowe takie płaskie i żeby nie były wygięte w pałąk , to z takiej klameczki można jedną sztukę zmajstrować .



#1083 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 grudzień 2013 - 21:49

Przepiękne blachy, jak wszystko z pod Pana Pawła ręki. Można nacieszyć oko. Ten efekt kolorów uzyskuje się przez przegrzanie blachy ?

#1084 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 grudzień 2013 - 21:56

Życie często komplikuje nasze plany, najważniejsze by zawsze znajdować w sobie jakąś motywację. Naprawdę fajny projekt. Trzymam kciuki.

#1085 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 22:01

Pawle ,nie mam ,ale ruszam na łowy ,jak mówisz że to z takiej można cosik zrobić ...i to jeszcze takiego .

Poruszę temat ostro!!!

Powiedz ,a jakie wymiary najlepiej powinien mieć pręt alu(profil kwadratowy?) żeby się nadał? Może dam radę kupić ,albo załtwić ... ;)

Powiedz jeszcze ,a kwasówki do tego nie potrzeba?

Edit; Paweł zmuszasz ;) mnie do strasznych rzeczy... zawsze ganiałem złodziei ,a teraz trzeba będzie odwiedzić prywatnie kilku ,co by zapytać gdzie takie klamki można by zadobyć .Będę biegał po starych kamienicach i odkręcał ;) :D ale czego się nie robi dla dobrej przynęty...


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 30 grudzień 2013 - 22:23


#1086 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 31 grudzień 2013 - 08:03

Wahadła świetne i te barwy, kapitalnie położone na metal.



#1087 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 31 grudzień 2013 - 08:08

 Ten efekt kolorów uzyskuje się przez przegrzanie blachy ?

Tak , kolorki na nierdzewce można uzyskać poprzez umiejętne podgrzewanie palnikiem gazowym . Nieźle można się pobawić kierując płomień w różne strony  . Temperaturą można też podnieść kontrast wypolerowanej blaszki , można ją wyzłocić . Jest naprawdę wiele możliwości w takiej termicznej obróbce , trzeba jednak uważać bo łatwo się poparzyć no i to w końcu jest otwarty ogień .

 

 

 

Pawle ,nie mam ,ale ruszam na łowy ,jak mówisz że to z takiej można cosik zrobić ...i to jeszcze takiego .

Poruszę temat ostro!!!

Powiedz ,a jakie wymiary najlepiej powinien mieć pręt alu(profil kwadratowy?) żeby się nadał? Może dam radę kupić ,albo załtwić ... ;)

Powiedz jeszcze ,a kwasówki do tego nie potrzeba?

Edit; Paweł zmuszasz ;) mnie do strasznych rzeczy... zawsze ganiałem złodziei ,a teraz trzeba będzie odwiedzić prywatnie kilku ,co by zapytać gdzie takie klamki można by zadobyć .Będę biegał po starych kamienicach i odkręcał ;) :D ale czego się nie robi dla dobrej przynęty...

 

Nawet nie próbuj łobuzie rozglądać się po cudzych klamkach  :D . Gdybyś miał możliwość gdzieś kupić płaskownik aluminiowy o szerokości 7- 8 milimetrów i wysokości około 15 milimetrów to takie odcinki około 10 cm długości były by wskazane . Takie łamańce ale cztero częściowe jeszcze ładniej pracują , więcej z nimi pracy ale można bardziej pofantazjować przy wykończeniu .



#1088 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 09:54

Będziesz miał taki płaskownik Paweł.

Moja w tym głowa.Odcinki tylko po 10 cm, czy mogą być dłuższe ,a Ty sobie potniesz?

Ile tego Ci potrzeba ? Jak tylko dorwę towar ,piszę na priv.

Pozdrawiam.

 


 

 

 

 

 

Nawet nie próbuj łobuzie rozglądać się po cudzych klamkach  :D . Gdybyś miał możliwość gdzieś kupić płaskownik aluminiowy o szerokości 7- 8 milimetrów i wysokości około 15 milimetrów to takie odcinki około 10 cm długości były by wskazane . Takie łamańce ale cztero częściowe jeszcze ładniej pracują , więcej z nimi pracy ale można bardziej pofantazjować przy wykończeniu .



#1089 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:01

W castoramie macie płaskowniki aluminiowe jakie tylko chcecie.Też nad tym dumam.Nie wiem tylko czy aluminium do tego jest odpowiednie.Pociąć to się da fajnie tylko wodą a pitolić pilnikiem to mi się nie chcę.Ciężar mały.Nie widzę tego przy boleniowych łamańcach. 

Bardziej to widzę odlane z żywicy z domieszką ciężkiego metalu.


Użytkownik Tomy edytował ten post 31 grudzień 2013 - 10:13


#1090 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:09

Paweł takie coś się nada, jak tak to ci kupię i się zapiszę na łamańca ;)

http://allegro.pl/pl...3828081285.html

#1091 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:20

Dzięki Tomo. Jeżeli chodzi o samo pocięcie to jak Paweł powiena jakie kawałki, to też dam radę,może nie swoimi rękoma ale ...

Jeżeli chodzi o ciężar... ,wydaje mi się że łamaniec Roberta Hamera, głowę można tak powiedzieć, miał cięższą .Nie wiem czy nie był z kwasu(ta głowa) .

Paweł sobie zrobił ,nie dość że odpicowanego, to na pewno super zamiatał .Będzie wiedział co i jak .

Niech  tylko napisze co potrzeba ...

Wagowo dla mnie osobiście nie musi ważyć dużo ,jeżeli poleci ok. 40 m to już styknie w zupełności .

Łamaniec Roberta był ciężkawy mimo swoich rozmiarów ,ale skonstruowany tak że można było go łatwo wyjąć do powierzchni .



#1092 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:22

Paweł takie coś się nada, jak tak to ci kupię i się zapiszę na łamańca ;)

http://allegro.pl/pl...3828081285.html

Piter trochę za wąski ,musi mieć 15 mm na 7-8 jak napisał Paweł ,chyba?



#1093 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 31 grudzień 2013 - 13:19

Będziesz miał taki płaskownik Paweł.

Moja w tym głowa.Odcinki tylko po 10 cm, czy mogą być dłuższe ,a Ty sobie potniesz?

Ile tego Ci potrzeba ? Jak tylko dorwę towar ,piszę na priv.

Pozdrawiam.

 


 

 

 

 

 

Nawet nie próbuj łobuzie rozglądać się po cudzych klamkach  :D . Gdybyś miał możliwość gdzieś kupić płaskownik aluminiowy o szerokości 7- 8 milimetrów i wysokości około 15 milimetrów to takie odcinki około 10 cm długości były by wskazane . Takie łamańce ale cztero częściowe jeszcze ładniej pracują , więcej z nimi pracy ale można bardziej pofantazjować przy wykończeniu .

Jeśli będzie miał wymiarki takie jak podałem to mogą być dłuższe kawałki , takie w przeliczeniu na 10 cm . Czyli wielokrotność 10 cm . 

 

W castoramie macie płaskowniki aluminiowe jakie tylko chcecie.Też nad tym dumam.Nie wiem tylko czy aluminium do tego jest odpowiednie.Pociąć to się da fajnie tylko wodą a pitolić pilnikiem to mi się nie chcę.Ciężar mały.Nie widzę tego przy boleniowych łamańcach. 

Bardziej to widzę odlane z żywicy z domieszką ciężkiego metalu.

Tomek , byłem w Castoramie u mnie i mają płaskowniki ale o szerokości max 4 mm a to troszkę za mało .

 

Paweł takie coś się nada, jak tak to ci kupię i się zapiszę na łamańca ;)

http://allegro.pl/pl...3828081285.html

Piotrek niestety nie nada się , brakuje mu z jednej strony 5 mm . Nawet nie wiedziałem , że ludziska będą chcieli jeszcze ciskać do wody taki kawałek metalu  :D  .



#1094 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:24

. Nawet nie wiedziałem , że ludziska będą chcieli jeszcze ciskać do wody taki kawałek metalu  :D  .

Zaczarowany kawałek metalu...zapomniałeś dodać Paweł.

Znajdę takie alu i dam znać .



#1095 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 styczeń 2014 - 17:28

Karol , to dla ciebie te wahadełka .

 

Załączony plik  3.JPG   284,3 KB   3 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam .


  • popper, Karol Krause i woblery z Bielska lubią to

#1096 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 02 styczeń 2014 - 21:02

Bardzo serdecznie dziękuje Pawle za ekstra wahadełka. 

Piękne ci one  ;)



#1097 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:43

Chłopaki tutaj można kupić plaskowniki aluminiowe dowolnych rozmiarów.http://sklep.setmapw...ownik-pa38?p=11

Jakby ktoś chciał to sprzedają także drut olowiany co sie może przydać do wywazania woblerow. Koszty przesyłki pozostają takie same.

Czy może ktoś wrzucić fote tego aluminiowego lamanca o którym mowa? :)

#1098 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:53

post-46759-0-06102800-1370592783_thumb.j



#1099 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:08

Bardzo mała to miniaturka.

Znaczy zdjęcie.

Miniaturka.

A ja już nie widzę B)  :(



#1100 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:12

Patrz , nie pomyślałem , że to takie proste . Tylko czy Igor przystanie na taką propozycję ?  :rolleyes:  :D

 

Trochę szlifierką , trochę ręcznym pilnikiem (musiałem sobie przypomnieć podstawy ślusarki ) , trochę ręcznie na papierze ściernym . Najwięcej problemu miałem z wierceniem otworków o średnicy 1,5mm . Podczas wiercenia pękło wiertło i to w taki sposób , że nie było za co złapać żeby wykręcić . Namęczyłem się solidnie , żeby usunąć ten kawałek wiertła . Trochę precyzji trzeba podczas dorabiania łączników miedzianych bo to już całkiem nie za duże detale . 

Zrobiłem sobie jeszcze jedną taką bransoletkę ale większą o około 2 cm . Ma jeden segment więcej . Będzie na większe Bolki a może i na jakieś inne drapieżniki bo ładnie pracuje już przy wolniejszym prowadzeniu jak ta krótsza .

 

attachicon.gifDSC00943.JPG

To jest cytat z postu na 50 stronie gdzie jest zamieszczone zdjęcie .

Kliknij w link .

To jest ta moja dłuższa wersja . 


  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych