Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:04

No Janusz ale to fajny ołówek chlapak może powstać na tym pomyśle.Na tył trochę obciążenia i może odpływając będzie pracował.No wydaje się że powinien.Oczywiście obciążenia dużo mniej jak w tradycyjnym woblerze.  



#1122 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 15 styczeń 2014 - 19:14

Pawle, naprawdę myślałem, że żartujesz :D

O, jak widzę, Tomek pchnął Cię we właściwym kierunku. Jest to prosta w założeniu konstrukcja, wymyślona przed wiekami - prom!

Ja stosowałem coś podobnego do łowienia na muchę w rzekach nizinnych. Miałem muchy, nie miałem sprzętu muchowego. Brałem pierwszy lepszy patyczek (taki z 10-15 cm) leżący na brzegu, żyłkę przywiązywałem w 1/3 długości, powyżej na troczku skoczek i do wody. Na naprężonej żyłce patyczek potrafił (umiejętnie manewrowany kijem) popłynąć pod drugi brzeg, na mojej wysokości :) Zanim zrobisz przynętę proponuję zabawy z patyczkiem nad wodą. W mig zrozumiesz zasadę. 

Przynęta musi być sztywna, im bardziej płaski bok tym lepiej, zaczepy do linki dobrze gdyby były nieco od przynęty oddalone, tak z 2 cm (tak wynika z moich zabaw z patyczkami - lepiej pracowały, gdy wbijałem w nie hak z żyłką, a nie dowiązywałem bezpośrednio). Czyli takie dwie "rączki" ( ;) ) z oczkami linkę. Dlaczego dwie? bo inaczej zrobisz przynętę na tylko jeden

, konkretny brzeg.

Ale mi nie chodzi o trollingowy planer który  stoi nieruchomo lecz o przynętę która pięknie pracuje i prowokuje ryki a  jednocześnie i opiera się sile nurtu . Patyk to zwykły planer  .

 

Przypomnę , że używanie planera przy połowach spiningowych jest niezgodne z RAPREM .



#1123 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 styczeń 2014 - 15:37

Musisz się Paweł oprzeć na konstrukcjach spławikowych.Są takie co przy napiętej lince w nurcie odbijają od brzegu.Oczko do mocowania linki dałbym z boku woblera.Kurde tak jak z latawcem.Tylko tam jest wiatr a tu mamy uciąg wody.Powinno zadziałać.  

 

 

Tomy,

 

od kilkunastu lat w Płocku, jeden znajomy ma takie spławiki - dyski. Miałem to w ręku i oglądałem jak tym łowi pod przeciwległym brzegiem rzeki. Działają rewelacyjnie. To znaczy, spławik rzucony na właściwą szerokość rzeki, spływa prostym torem w dół, zamiast łukiem pod brzeg na którym stoimy. On łowi bolonkami, bo tyczki nie lubi targać nad wodę wraz z platformą i siedziskiem.

Lecz wobler, to trudniejszy temat, bo trzeba by jakąś mu pracę nadać. Chociaż kto wie, może nie. :)



#1124 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 styczeń 2014 - 17:06

Już zbudowałem przynętę która ładnie pracuje i wydaje mi się , że będzie trzymała się swojego toru wody bez spływania wachlarzem . Napisałem , że wydaje mi  się , bo muszę jeszcze nad nią popracować , nad głębokością pracy , zrobić wiele testów wodnych sprawdzających jej stabilność w wodzie . Na razie jednak nie mam za wiele czasu na to aby jeździć nad rzekę która i tak teraz nie nadaje się na takie testy . Jak się ociepli to podejmę ponownie prace nad tym ustrojstwem .



#1125 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:31

Przeglądając fińskie strony zauważyłem , że sporo z tamtych rękodzielników wykonujących własne przynęty do trollingu morskiego jednak zakłada gięty ster . Wiem , że dzięki temu zabiegowi wobler płynie po nieregularnym torze ale pewnie można osiągnąć i inne możliwości prowadzenia wabika . Postanowiłem więc , że sprawdzę o co chodzi z tymi przynętami i ich możliwościami . 

Na początek wygiąłem sobie kilka sterów które w późniejszym etapie posłużą mi do testów na różnych korpusach .

 

Załączony plik  DSC01140.JPG   69,59 KB   9 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC01141.JPG   105,79 KB   8 Ilość pobrań

 

Dzisiaj na dobry początek wydłubałem korpus około 11 cm . Korpus jest nie za wysoki bo jak mówiłem najpierw będę się wzorował na niektórych tamtejszych konstrukcjach . Zastanawiam się jeszcze gdzie na początek umieścić ołów ale chyba rozciągnę go na kilka punktów . Szkoda , że na razie nie mam gdzie testować wobków ale co się wlecze nie uciecze . 

 

Załączony plik  DSC01153.JPG   78,22 KB   8 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC01155.JPG   94,32 KB   8 Ilość pobrań  Załączony plik  DSC01157.JPG   141,14 KB   9 Ilość pobrań

 

 

Zdjęcia fatalne bo robione na szybko telefonem przy sztucznym świetle .

 

 



#1126 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:36

Przy tym sterze dochodzi inna częstotliwość drgań przynęty. Bym nazwał "żywe srebro" :)



#1127 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:46

Fajne fajne. Mnie też kuszą te wygięte stery. Nie myślałem o trollu, bardziej o jakimś eksperymencie z pstragowcami. No i czymś do twichowania za szczupakiem ;)

Tyle pomysłów i projektów... Tylko czekam na przeprowadzkę i mój kacik i będę jechał z koksem.

#1128 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2014 - 22:33

Panie, jak tyś te stery wygiął :blink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żeby nie było, to taki osobliwy wyraz uznania a nie dopytywanie o tajniki garażowych produkcji ;)


Użytkownik MichałM edytował ten post 26 styczeń 2014 - 22:35


#1129 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 26 styczeń 2014 - 22:34

Mam nadzieję , że jest w ich pracy jakiś dodatkowy dreszczyk bo mam spory apetyt na zrobienie i wypróbowanie kilku kształtów  . Dobrze , że opanowałem już to gięcie sterów na dwie strony bo wcześniej wychodziło mi lecz jednostronnie . Pomyślę jeszcze nad wykorzystaniem sterów łyżeczkowych czy jak to ktoś wcześniej określił chochelkowych , takich jak wcześniej pokazałem przy dyskusji o sterach giętych .



#1130 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 styczeń 2014 - 11:06

no jak dla mnie to do ... kuszenia zywe srebra nadadzą się idealnie :) choć przyda się też wersja ok 7-9 cm :)



#1131 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:16

Michał - wygięcie takiego steru jest bardzo proste . Wystarczy najpierw wygiąć go w jedną stronę a jak jest już wszystko ładnie to potem w drugą .  :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To tak nie , żebym nie chciał powiedzieć jak to się robi , po prostu w ten sposób chciałem Ci podziękować za osobliwe wyrazy uznania .

 

 

 

 

 

 

 

Rafał wiedziałem , że tobie nie dogodzi . Ledwie zacząłem a ty już , że za duży , że siedem do dziewięciu cm w zupełności wystarczy . I co ja mam z Tobą zrobić ?  :D   :D   :D


  • MichałM lubi to

#1132 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9539 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:20

...................

Rafał wiedziałem , że tobie nie dogodzi . Ledwie zacząłem a ty już , że za duży , że siedem do dziewięciu cm w zupełności wystarczy . I co ja mam z Tobą zrobić ?  :D   :D   :D

Posłuchać :)


  • salmon1977 lubi to

#1133 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:26

no jak dla mnie to do ... kuszenia zywe srebra nadadzą się idealnie :) choć przyda się też wersja ok 7-9 cm :)

No Pawle Rafał dobrze prawi ,te 7-9 cm to taka wersja użytkowa, najchętniej łykana ;) :D

Jak by to tak prawie w miejscu robiło ,to było by w niektórych miejscach i sytuacjach niezastąpione :ph34r:



#1134 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:41

Posłuchać :)

 

 

No dobrze ! Więcej już nie będę   -_-  .


  • popper i Karol Krause lubią to

#1135 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:26

no jak dla mnie to do ... kuszenia zywe srebra nadadzą się idealnie :) choć przyda się też wersja ok 7-9 cm :)

Popieram  ;) jakby dwa sie ciagneły na tej samej jednostce to chyba by sie nie pogryzły? :D



#1136 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 27 styczeń 2014 - 21:37

A czy ta jednostka nie ma 3 miejsc ? ;)


  • popper lubi to

#1137 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2014 - 09:46

 

 

Rafał wiedziałem , że tobie nie dogodzi . Ledwie zacząłem a ty już , że za duży , że siedem do dziewięciu cm w zupełności wystarczy . I co ja mam z Tobą zrobić ?  :D   :D   :D

 

 

no opcji jest kilka:

- wzorem pewnego pana ktory czasem się tu jeszcze pojawia mozesz dodac mnie do ignorow

- moze sie nieco skrzywic i .... dostosowac sie do moich potrzeb

- mozesz kazac mi się stuknąc w czolo i powiedziec ze albo tak albo siak :P

 

 

 

wybor nalezy do Ciebie ;)



#1138 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 styczeń 2014 - 09:46

A czy ta jednostka nie ma 3 miejsc ? ;)

 

Paweł - ta jednostka może i 3 os zmieścić... ale jak będzie potrzeba to zawsze można Salmona wysadzić na najbliższej rewce i odebrać go w drodze powrotnej ;)

 

a póki co trzeba czekać bo temp morza jest taka, że jajka mogą podskoczyć na wysokość migdałków...

 

S_0_T_small.png



#1139 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:26

No to nieźle wystudziłeś mój zapał .  ;)   Mam jednak już pomysła na te siódemki czy ósemki . Będą bardziej opasłe i okrągłe takie jak swojski wyrób  :D  .



#1140 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:45

Chodził dzisiaj za mną jakiś smaczek . "Coś bym zjadł ale nie wiem co ." Nakroiłem więc cebuli do tego pokroiłem odrobinę boczku wędzonego i szyneczki . Powolutku uprużyłem i na koniec wszamałem z moim synem to straszne i jakże niezdrowe danie . Na to 25 gram kropelek na rozbicie  tych wstrętnych i szkodliwych tłuszczów . Teraz mogę chwilkę posiedzieć w fotelu i porozmyślać nad tym jak to kiedyś niezdrowo i niesmacznie się odżywialiśmy .  ;)

Ale teraz jest inaczej , w każdym markecie możemy zaopatrzyć się w same i jakże zdrowe  frykasy .

Siedzę teraz i nawet pisać nie mogę bo tak niezdrowo się zapchałem . Pewnie jutro będę musiał sobie przypomnieć jakieś kolejne bida-danie .  ^_^


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych