Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2014 - 14:50

Istotne jest nasączenie kostki oraz spora cukiernica opróżniana systematycznie nad wodą. ;)

Zmienia nam się wtedy percepcja i wobler osiąga każdą pracę, ze sterem, bez steru, może być i bez wody jak dużo kostek wysączyliśmy. :D

Stąd zapewne różne fantastyczne opisy ekwilibrystyki woblerowej co niektórych "twórców" krążące w necie, a w jednym miejscu w szczególności. ;)

Co dla spokoju ducha i tutejszej społeczności zalecam terapeutycznie ola...no...pominąć, i robić swoje.

Tutaj z przyjemnością człowiek zagląda szukając wiedzy i dobrego towarzystwa, sensacje i bajkopisarstwo niech sobie żyje na zapleczu internetu, niech nawet będzie, że "zaprzyjaźnionego".

 

Pozdrawiam



#1242 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 luty 2014 - 14:59

Widzę , że temat stał się poczytny bo i zyskał uznanie na zaprzyjaźnionym forum  ;)  .  

Oto dzisiejsza wypowiedź :

 
 

 

 

 

 

 

Właśnie dlatego wybrałem Jerkbait, a nie inne Forum. Tutaj nie dadzą za daleko rozpędzić się zawiści, złości lub najczęściej głupocie. ;)


  • Dagon, kubaS 1 i woblery z Bielska lubią to

#1243 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 luty 2014 - 23:27

Tomy do Ciebie każdy przez Pan pisać powinien. Przecież jesteś tu najstarszy :P

nono!Ty sie nie boj.Jeszcze paru małolatów bez problemu przeskoczę. :D


  • joker, Tomala i bertold12 lubią to

#1244 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 luty 2014 - 21:33

Dzisiaj przeprowadziłem wiele testów z wobkami ze serem siodłowym . Próby dotyczyły : kształtu woblera  , obciążenia , wielkości steru i jego osadzenia . Powiem tylko tyle , że w tym roku sporo wobków w moim pudełku będzie miało właśnie taki ster . Przy dużej łopacie wobler pracuje na przykład jak byś mu wstawił ster od boleniówki czyli drży . Łopata jednak powoduje , że wobek ładnie wcina się pod wodę i pewnie zejdzie na odpowiednią głębokość . Nie zależy mi nawet na tej sinusoidzie którą idzie zmajstrować mniejszą , większą lub wcale . Mam jeszcze kilka pomysłów do zrealizowania zanim zacznę świadomie podchodzić do tematu , jestem jednak dobrej myśli .  :D  :rolleyes:  :D


  • tofik i White Fish lubią to

#1245 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 16 luty 2014 - 21:44

Przy dużej łopacie wobler pracuje na przykład jak byś mu wstawił ster od boleniówki czyli drży . Łopata jednak powoduje , że wobek ładnie wcina się pod wodę i pewnie zejdzie na odpowiednią głębokość . 

 

:)



#1246 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 17 luty 2014 - 11:37

Pokombinuj też z zwykłymi sterami o podobnych kształtach :-).



#1247 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 luty 2014 - 12:59

Właśnie wróciłem z nad rzeki . Byłem sprawdzić jak wobki ze sterem siodłowym działają w nurcie rzeki . Stwierdziłem , że jak na początkowe stadium mojej zabawy z giętymi sterami jest nie najgorzej . Ten wobek z filmiku 9 cm dalej pracuje dosyć poprawnie powiedzmy do średniego tempa zwijania linki .  Wybrałem odcinek rzeki z bardziej nieregularnym uciągiem z przeszkodami podwodnymi . Tempa boleniowego nie wyrabia . Ale inne woblerki z innym nacięciem z innym kształtem  dają radę nawet podczas szybkiego prowadzenia . Te inne woblerki mają jednak węższą pracę i korpus inny . Zebrałem cały plecak dodatkowych informacji a prze de mną jeszcze kolejne próby z woblerkami zanim zacznę korpusy malować na kolorki .  :)

Jestem jednak bardzo zafascynowany możliwościami tak zmontowanych klocków . Oby tak dalej to cos ciekawego się urodzi . Filmiku nie robiłem bo słońce dawało od czoła i nic nie było by widać . Ponadto woda jest dosyć trącona i widoczność w niej znacznie ograniczona . 

Coś co mogę podpowiedzieć początkującym w temacie to ster powinien być dosyć mocno podgięty , im mocniejsze wygięcie tym łatwiejsze ustawianie . Oczywiście chodzi nie tylko o wygięcie w rynienkę ale i w drugą stronę . 


  • woblery z Bielska lubi to

#1248 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 17 luty 2014 - 19:12

Fajnie ,znaczy że wiesz jeszcze więcej i o to chodzi :-).



#1249 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2844 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 17 luty 2014 - 20:58

Tak Paweł, wobki o drobnej akcji mogą "znieść" ster szerszy, zaś wobki o mocnej akcji ogonowej wymagają zdecydowanie mniejszych sterów, bo inaczej wariują. Podziwiam Cię za zapał. Ja jak na razie wstawiłem taki ster do dwóch wobków, ale brak czasu nie pozwala na większe eksperymenty. Poza tym sam sterów i wobków nie robie. Bazuję na tym co mam.



#1250 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 luty 2014 - 22:02

Fajnie ,znaczy że wiesz jeszcze więcej i o to chodzi :-).

Dokładnie !

 

Tak Paweł, wobki o drobnej akcji mogą "znieść" ster szerszy, zaś wobki o mocnej akcji ogonowej wymagają zdecydowanie mniejszych sterów, bo inaczej wariują.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Podziwiam Cię za zapał. Ja jak na razie wstawiłem taki ster do dwóch wobków, ale brak czasu nie pozwala na większe eksperymenty. Poza tym sam sterów i wobków nie robie. Bazuję na tym co mam.

Niestety Przyjacielu nie zgodzę się z Tobą . Wobki o mocnej akcji ogonowej wcale nie potrzebują większych sterów . 

Wiesz , ja jestem taki stary pierdziel który myśli zawsze inaczej jak wszyscy  . Pozdrawiam .



#1251 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 luty 2014 - 22:57

(...) wobki o mocnej akcji ogonowej wymagają zdecydowanie mniejszych sterów, (...)

 

Niestety Przyjacielu nie zgodzę się z Tobą . Wobki o mocnej akcji ogonowej wcale nie potrzebują większych sterów . 

Wiesz , ja jestem taki stary pierdziel który myśli zawsze inaczej jak wszyscy  . Pozdrawiam .

:huh:  :whistling:

Przecież napisaliście to samo :P


  • Osprey, kubaS 1 i bertold12 lubią to

#1252 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 luty 2014 - 00:33

Masz rację przyjacielu , za szybko odpowiedziałem a powinienem  się zastanowić nad odpowiedzią  . Przepraszam .



#1253 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2844 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 18 luty 2014 - 23:11

Dzięki Janusz za czujność  :) . Też się zdziwiłem jak przeczytałem  :o


  • woblery z Bielska lubi to

#1254 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 29 marzec 2014 - 20:44

Dobra podbijam wątek bo już przepadł w czeluściach otchłani .  :)

Czas pomyśleć o sobie i  zacząć się zbroić w nowe przynęty . Dzisiaj miałem chwilę czasu i chęci , to poszedłem do garażu zrobić sobie małą ołowiankę która być może przyda mi się w okresie żerowania na wylęgu . 

Jak widać na zdjęciu blaszka ma 3,5 cm długości i z kotwiczką około 8 gram wagi . Praca jest dosyć energiczna ( x ) . Kotwiczka jaką przypiąłem do testów jest w rozmiarze nr 9 . Pewnie dam jakiś chwościk na kotwiczkę aby delikatnie osłabić jej pracę ( chociaż można  to zrobić poprzez podcięcie z odpowiedniej strony ołowiu ) a i jak wiadomo czasami podnosi to atrakcyjność przynęty . 

Blaszka jest dla mnie , więc proszę nie oskarżać mnie nie wiadomo o co , bo na przykład ktoś już robi podobne i je sprzedaje . Jeśli chodzi o mnie to będę sobie robił co zechcę i w ilościach które zechcę . Będę też próbował zrobić przynęty wymyślone przez innych bo mam satysfakcję z tego gdy potrafię zrobić przynętę która rzekomo jest trudna do wykonania . Pozdrawiam serdecznie .

 

Załączony plik  DSC01248.JPG   87,41 KB   13 Ilość pobrań


  • rybson i woblery z Bielska lubią to

#1255 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2014 - 20:47

Obciążenie ołowiane wylewałeś?

Czy pisząc o pracy x, masz na myśli taką pracę jaką mają woblery opisywane właśnie jako iksy?


Użytkownik Dagon edytował ten post 29 marzec 2014 - 20:48


#1256 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 29 marzec 2014 - 21:38

Tak obciążenie odlewane w prymitywnej formie i doprofilowane pilnikiem . Jeśli chodzi o pracę X to faktycznie przypomina to pracę woblera X . Jak będę nad rzeką to zobaczę z jaką prędkością można to ściągać aby poprowadzić pod wodą lub smużyć na wodzie .



#1257 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 marzec 2014 - 21:40

Pytałem właśnie dlatego, że jeśli jak wobler to .... te 3.5 cm, aż się prosi pomalować na żółto w czarną osę i kto wie czy kleni nie będzie kusiło, ale to już wyjdzie w praniu.

Dzięki za informacje, też sobie zrobię takiego maluszka. :)



#1258 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 19:43

Kolejne dwa woblerki ze sterem siodłowym . Nagrałem też ich pracę bo byłem dzisiaj z nimi nad rzeką . Muszę jednak najpierw wrzucić te filmiki na YT  . Nagrałem też filmik z pracą ołowianki boleniowej 7 cm długości w wersji topwater .

 

Załączony plik  Siodłowe.JPG   192,97 KB   13 Ilość pobrań


  • joker lubi to

#1259 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 19:58

Jeden filmik już jest a drugi właśnie się ładuje .

 



#1260 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 20:26

Kolejne dwa filmiki już się załadowały . Pierwszy to wobek ze sterem siodłowym , ten żółty . 

 

 

Kolejny z pracą ołowianki według pomysłu RH jednak w moim wykonaniu .

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych