Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 05 styczeń 2016 - 19:43

Ja ostatnio odwiedziłem sklep plastyczny i spytałem bardzo atrakcyjną panią o cienkopis ,który nie reaguje z lakierami, po czym ta przemiła piękność bez namysłu podała mi coś takiego; http://www.sklepplas...gment-3222_259/ .

Sprawdziłem i faktycznie są ok. Przypuszczam , że jak dała by mi zwykły pisak do CD, też bym wziął :)


Użytkownik stoner edytował ten post 05 styczeń 2016 - 19:44

  • Qcyk lubi to

#922 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 05 styczeń 2016 - 19:55

Siła wyższa :D Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi ;)



#923 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 06 styczeń 2016 - 10:18

Obojętnie jaki pisak byleby był tuszowy :) w papierniczych sklepach jest tego ogrom ;) 


  • trout master lubi to

#924 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 18:53

Ja ostatnio odwiedziłem sklep plastyczny i spytałem bardzo atrakcyjną panią o cienkopis...po czym ta przemiła piękność bez namysłu podała mi coś takiego...


Irek gdzie jest ten sklep ? ? ? Bo właśnie sobie przypomniałem że musiałbym coś kupić w plastycznym :rolleyes: .



#925 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 styczeń 2016 - 18:47

Kurde, w sklepie plastycznym gdzie ja robię zakupy też pracuje niezła l...ska.



#926 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:11

Panowie macie jakiś patent na szybkie i powtarzalne cięcie drutu ołowianego by zawsze mieć taką samą wage ciężarka ??

#927 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:13

Panowie macie jakiś patent na szybkie i powtarzalne cięcie drutu ołowianego by zawsze mieć taką samą wage ciężarka ??

 

A cóż to za wymiary (średnice) tego drutu?  :huh:



#928 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:14

Powiedzmy drut 9mm albo 12mm :-) i szybko naciąć mase ciężarków o tej samej wadze :-D

#929 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:18

Ja zrobił bym gilotynę z prowadnicą.

Ustawiasz odległość do prowadnicy (długość ciężarka) i nóż tak jak na wiertarce pionowej. Drut oczywiście w prowadnicy typu połowa rurki.

Nóż może być z noża strugarki.

 

I .... ciiiiiiaaaach.   ;)   :D


  • GregorS i Kaszub Bait lubią to

#930 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:44

Fajnym patentem na obciążanie woblerów jest cyna do lutowania rynien+lutownica. Odcinamy kawałek cyny z laski, ważymy, docinamy do porządanej wagi, łapiemy w kombinerki (lub wciskamy w miejsce na obciążenie, etc) i stapiamy, tak żeby znalazła się we właściwym miejscu (ja wolałem jak skapywała kropelkami).  Powierzchnię cyny w woblerze można wyrównać...roztapiając ją w nim. Trwa to trochę, ale bywa pomocne. Stosowałem tę metodę w woblerach z balsy miękkiej, twardej, oraz lipowych. Zwęglanie/nadpalanie zdarzało się, ale rzadko (nie zauważyłem korelacji między twardością drewna a jego podatnością na nadpalanie - podejrzewam, że raczej zależało to od wilgotności drewna/powietrza). Długo była to moja ulubiona metoda :)

 

GS5142_1.jpg

Cenowo wychodzi około 20zł za 300g laskę (+wysyłka).

 

Do tej pory głównie korzystałem z wiedzy bardziej doświadczonych lurebuilderów, miło móc dla odmiany czymś się podzielić :)

 


  • Qcyk, Santiago i G_rzegorz lubią to

#931 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:27

Fajnym patentem na obciążanie woblerów jest cyna do lutowania rynien+lutownica. Odcinamy kawałek cyny z laski, ważymy, docinamy do porządanej wagi, łapiemy w kombinerki (lub wciskamy w miejsce na obciążenie, etc) i stapiamy, tak żeby znalazła się we właściwym miejscu (ja wolałem jak skapywała kropelkami). Powierzchnię cyny w woblerze można wyrównać...roztapiając ją w nim. Trwa to trochę, ale bywa pomocne. Stosowałem tę metodę w woblerach z balsy miękkiej, twardej, oraz lipowych. Zwęglanie/nadpalanie zdarzało się, ale rzadko (nie zauważyłem korelacji między twardością drewna a jego podatnością na nadpalanie - podejrzewam, że raczej zależało to od wilgotności drewna/powietrza). Długo była to moja ulubiona metoda :)

GS5142_1.jpg
Cenowo wychodzi około 20zł za 300g laskę (+wysyłka).

Do tej pory głównie korzystałem z wiedzy bardziej doświadczonych lurebuilderów, miło móc dla odmiany czymś się podzielić :)

Dlatego lepiej / taniej z ołowiem ;-)
Cyna 70zl /kg
Ołów 6 zł /kg

#932 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 17:22

Tak, ale ołów jest trujący, a cyna mniej (nie wiem czy sama w sobie szkodzi, ale zawiera domieszke ołowiu zazwyczaj...niemniej cyna zdrowsza). Ponadto precyzyjne zalewanie ołowiem jest uciążliwe, a cyne mozesz wsadzić w paru kawałkach w woba, roztopić lutownicą do uzyskania ładnej, równej tafli w miejscu obciążenia. A jak coś nie wyszło, np zalało się nierówno - można roztopić jeszcze raz, w samym korpusie. A drewno prawie zawsze miało się pomimo tego dobrze:)


  • rybson lubi to

#933 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:59

A wagowo/wielkosciowo (np.kulka o tej samej srednicy) jak sie ma cyna do olowiu? Waza tyle samo?

#934 OFFLINE   heniek

heniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • Lokalizacjapruszków

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:01

Cyna nie jest zdrowsza , jest mniejtoksyczna .

#935 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:25

Czepiasz się szczegółów przecież wiadomo o co chodzi...



#936 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:48

A wagowo/wielkosciowo (np.kulka o tej samej srednicy) jak sie ma cyna do olowiu? Waza tyle samo?

 
Ołów ma gęstość 11,3 g/cm3, a cyna 5,85 g/cm³ (żródło wikipedia), wniosek taki że ołów przy tej samej objętości jest dwukrotnie cięższy

pozdrawiam 



#937 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:42

Dodatkowo ta "cyna" ma w sobie sporo ołowiu więc gdzie jej zdrowotne właściwości?



#938 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 00:52

Panowie, poddałem pomysł na obciążanie woblerów. Jak się nie podoba, wystarczy nie korzystać :)

Co do wagi - spojrzałem w googla i standardowe spoiwo lutownicze LC60 zawiera 60% cyny i 40% ołowiu, więc fakt, jest znacząco lżejsze od czystego ołowiu. Można dostać również takie o większej zawartości ołowiu, co da większą masę. Można także nabyć bezołowiowe. A możliwość zalewowego obciążania woba bez trucia najbliższych i siebie może sie przydac. Np do korpusów, w których nie trzeba skupić masy punktowo. 



#939 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 14 styczeń 2016 - 02:45

Panowie, poddałem pomysł na obciążanie woblerów. Jak się nie podoba, wystarczy nie korzystać :)
Co do wagi - spojrzałem w googla i standardowe spoiwo lutownicze LC60 zawiera 60% cyny i 40% ołowiu, więc fakt, jest znacząco lżejsze od czystego ołowiu. Można dostać również takie o większej zawartości ołowiu, co da większą masę. Można także nabyć bezołowiowe. A możliwość zalewowego obciążania woba bez trucia najbliższych i siebie może sie przydac. Np do korpusów, w których nie trzeba skupić masy punktowo.

Niestety trujesz się praktycznie tak samo. Wentylacja plus jakaś maseczka pp2 albo lepiej pp3 to przy wiekszych partiach minimum.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

#940 OFFLINE   loko86

loko86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Karol

Napisano 18 styczeń 2016 - 17:06

Ja do swoich potrzeb mam mini kowadełko, tablice ołowianą grubości 0,4mm elegancko się młoteczkiem formuje wiec do własnych p[potrzeb w zupełności wystarczy, i nie toksycznie ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych