Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 sierpień 2010 - 20:34

Marcel,
Opis .....

#682 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 18 sierpień 2010 - 21:20

Szkoda rybki Marcel, opis mega dramat szkoda że bez happy endu i szkoda że nie widziałeś co to było :angry: :angry: :angry:

Ale jak się to mówi do następnego razu :D

U nas woda już opada ale syf pozostanie przez kilka dni więc lepiej łówcie póki możecie jeszcze.

#683 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 18 sierpień 2010 - 21:23

:D tak jest...



#684 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 18 sierpień 2010 - 22:45

A ja stawiam na Bolka 100+ i na to że miał w pysku wabik.

#685 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 sierpień 2010 - 08:15

Witam,

Ponizej jedna z kilku rybek zlapanych dzis na Odrze.
Braly na RH8 prowadzonego w pol wody B)

Z dedykacja dla Patryka (PATU) -dzieki :D

.


Guzi, Xawi - cieszę się, że mogłem Wam pomóc na tej wysokiej wodzie ( na pogodę wpływu nie mieliśmy :angry: ). Dzięki za wspólne wypady i miłą atmosferę na jednostce :mellow:. Szkoda wczorajszej, spiętej mariolki - mam nadzieję, że dziś podczas ostatniego dnia na rewirach Wam się powiedzie.
Do następnego...

#686 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:14

[quote title=patu napisał(a) dnia czw, 19 sierpień 2010 09:15][quote]
Witam,

Ponizej jedna z kilku rybek zlapanych dzis na Odrze.
Braly na RH8 prowadzonego w pol wody B)

Z dedykacja dla Patryka (PATU) -dzieki :D



Guzi, Xawi - cieszę się, że mogłem Wam pomóc na tej wysokiej wodzie ( na pogodę wpływu nie mieliśmy :angry: ). Dzięki za wspólne wypady i miłą atmosferę na jednostce :mellow:. Szkoda wczorajszej, spiętej mariolki - mam nadzieję, że dziś podczas ostatniego dnia na rewirach Wam się powiedzie.
Do następnego...
[/quote]


ja również chciałbym wam chłopaki podziękować za jednodniowe zaokrętowanie mnie na waszej łajbie fakt faktem jazda do was z przygodami (jakiś koniec świata bez możliwości komunikacji oraz dzikie zwierzęta skaczące mi pod samochód) ale warto było rzeka inna niż moja, bolki jakieś kwadratowe coraz bardziej podoba mi się tam w dół od Myśli :D do zobaczenia

#687 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2010 - 18:47

Szpiegu, Patu :D

Cala przyjemnosc po mojej (naszej ) stronie.

Do rychlego zobaczenia w bardziej sprzyjacych okolicznosciach hydrologiczno- pogodowych :D

Dzieki za wsparcie .


Guzu

p.s. koniec OT


Dzis jedna ryba pod 60 cm i kilka frontow deszczowo wietrznych nad nami do tego 3 tecze... wiec troche sie dzialo



#688 OFFLINE   MaarianG

MaarianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2010 - 19:52

Witam. Wczorajszy dzień dla mnie też był dramatyczny i emocjonujący. Rano od 5.00 ustawiłem się na Wiśle w okolicach Otwocka na sandacze, miałem kilka brań i jeden wyjęty 54 cm drugi mały malutki wypięty pod brzegiem. Po południu wróciłem w to miejsce lecz odszedłem bez brania, postanowiłem porzucać w basenie który tworzy rozległa opaska. Namierzyłem tam spory dół który powstał po ostatniej powodzi głęboki gdzieś na 6-7 metrów, dość rozległy. Przy czwartym rzucie( łowiłem z opadu), przynęta mister twister- seledyn 3 cale, hak mustad na główce 17g. 3/0,kij blue rapid 3m do 28 gram, plecionka power pro 0,13 a kręcioł TD. podczas opadu przynęty mocne kopnięcie i kij w pałąk i czuje że ryba chce odjechać więc szybko odkręciłem hamulec- ja mam dość mocno ustawiony- prawie na sztywno, odjazd na dosłownie 2 metry i ryba na 2 może 3 sekundy staje w miejscu po czym majestatycznie robi powolny odjazd w prawo i powoli wysnuwa plecionkę odpływa, wyjmuje tel. komórkowy, dzwonie do kolegi który siedzi poniżej( szybko na opaskę!),widzę że to nie przelewki, dokręcam hamulec do możliwości wytrzymałości plecionki, myślę o tym czy tu nie ma zaczepów i jednocześnie cieszę się że ta ryba nie wzieła od strony nurtu. Ryba przemieszcza się spokojnie wysnuwając bardzo powoli linkę raz w prawą raz w lewą stronę, nie mogę jej w żaden sposób podpąpować, nagle strzał, szarpanie wysnucie szybkie linki może metr może dwa jakby ogonem przywaliła w plecionkę co wytworzyło jej przez moment troszkę luzu- w tym momencie szybko uniosłem kij w górę i podkręciłem, skorygowałem luz.(zrobiła ten numer jeszcze 2 razy ale byłem już na to bardziej przygotowany) Ryba odjeżdźa w prawo nic sobie nie robiąc z trzeszczącego kija i kołowrotka razem z plecionką, przesuwam się automatycznie też w prawą stronę, powoli odpływa w stronę naprzeciwległego brzegu ale myślę spokojnie jeszcze ma daleko do zatopionych karp, drzew, wyrwanego brzegu. Ja już powoli opadam z sił a nawet nie mogę jej podnieść z dna, momentami pojawiają się duże bulki, Po 55 minutach walki ryba zatrzymuje się w miejscu, prawie na środku basenu. Moja myśl pierwsze odpoczywa- ten hol nie zrobił na niej żadnego wrażenia? , zgłupiałem, nie wiem co myśleć. Okazuje się że ryba wchodzi w jakiś podwodny zawad i nie daje znaków życia, jeszcze 30-35 min. trzymam napiętą linkę mając na dzieje że może wyjdzie z tego- zmieniam miejsca, ktoś wpadł na pomysł żeby od strony brzegu porzucać kamieniami- może to ją przepłoszy i jakimś cudem wyjdzie z zawady, zgadzam się na ten manewr( tonący podobno brzytwy się chwyta), daje jeszcze lince luzu- może to pomoże- niestety. Poddaje się z wielkim bólem serca i prawego przedramienia.Spory problem urwać plecionkę, czasami przy odstrzeliwaniu pęka momentalnie czasem jej urwać nie mogę. Urwałem, usiadłem, poprosiłem kolegę o papierosa ( nie palę!!) Była to moja ryba życia. Stawiam na suma ale jaki duży czy na 100% sum, tego się nie dowiem.

#689 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:00

Kurde ja odhaczam wątek bo zbyt przejmujący jestem.Same dramaty.Guzu fajna Rapa.

#690 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:01

Jeden z kilku odrzanskich zlapanych na 3 calowa gume prowadzona w pol wody B)

Rybka z poniedzialku (jeszcze byla sensowna pogoda) :D

.




Guzu z bolenioza 3 stopnia :D

Załączone pliki



#691 OFFLINE   kajman

kajman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:05

Witam.Takie strzały jak to ładnie opisałeś znam z autopsji.Na moje oko to sum(jest diabelnie zwinny).Szkoda,że nie chciał pozować do fotki.Ps.Nie pisz,że to ryba życia jeszcze trochę Ci go pewnie zostało :lol: Pozdrawiam

#692 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:28

Kurde ja odhaczam wątek bo zbyt przejmujący jestem.Same dramaty.


Nie stresuj sie....bedzie dobrze.

#693 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:34

:D

#694 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 sierpień 2010 - 20:56

[quote]
Kurde ja odhaczam wątek bo zbyt przejmujący jestem.Same dramaty.
[/quote]

Tylko zapodaj na porzegnanie zdjecie ,, bulgotow waniennych ,, :lol:
[/quote]
Na pożegnanie mówisz?Chyba opacznie to wszystko zrozumiałeś no ale jak ulżyło to ok.

#695 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 19 sierpień 2010 - 21:05

MaarianG, zawsze mówiłem, że palenie szkodzi :mellow:

#696 OFFLINE   MaarianG

MaarianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2010 - 21:13

Szkodzi szkodzi, ale to było już po wszystkim i wszystko mi jedno. :wacko: A jeszcze dodam że branie było o 16.15 a później jak troszkę doszedłem do siebie to przed zmrokiem miałęm bolenia na ten zestaw tyle że na końcu wobler, i porozginał mi dwie kotwice ownera przy pierwszym uderzeniu- teraz już sam wywnioskowałem że na bolenia chyba lepiej młynek dać dość luźno bo taka sytuacjami się już drugi raz w krótkim czasie zdarza, a wiadom oplecionka sztywna jest.

#697 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 sierpień 2010 - 21:24

Fajowe opisy się zaczynają. Zawsze mi tego brakowało! Tylko fotki i fotki.

Super przygoda MaarianG. Jeszcze Go dorwiesz.

A na bolenie tylko dobra żyłka 0,24

#698 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 sierpień 2010 - 22:20

To jest najpiękniejsze w naszym hobby :mellow: Nie zawsze możemy być zwycieżcami.Gratuluje MaarianG wspaniałej przygody i ciekawego opisu.Takie opisy beda dobre kiedy wode mróż chwyci.Niebawem tez bede zbroił takiego BR w XR.. na jesienne łowienie :mellow:
Ja bym próbował tam do skutku.
Piękne bolenie Guzu,gratuluje :D
Pozdrawiam Mariano Italiano

#699 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 20 sierpień 2010 - 14:10

Bolesław lekko przypasiony z brudnej podwyższonej wodyna wobka od Tomy'ego.72cm dość emocjonujący hol,uparciuch nie chciał opuścić prądu.Sorry za jakość zdjęć ale nokią robione.

.

Załączone pliki



#700 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 20 sierpień 2010 - 18:04

Gratulacje and67, widzę, że Wisełka darzy :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych