Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2010 - 19:43

Forecast piękne grubasy widzę że patent działa :D

#1062 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 19 październik 2010 - 20:07

Hej, Panowie, nie składajcie tak szybko broni, parę dni jeszcze zostało :D

#1063 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 19 październik 2010 - 20:11

Działa działa :mellow: te dwa spięte poszły mi w drzewa i się odhaczyły prawdopodobnie zaczepiając jakieś kołki drugą kotwiczką , nie wiem jak duże były w wyobraźni ciągle rosną .

Jak wspomniałem woda powoli opada ryby się przemieszczają.
Duża klarowność też jest plusem chociaż nie zawsze.
Jesienna dzika rzeka ma super urok.

Daje im do końca weekendu wolne ... trzeba uzupełnić straty w przynętach.

Pozdrawiam

#1064 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 19 październik 2010 - 20:48

Działa działa :mellow: te dwa spięte poszły mi w drzewa i się odhaczyły prawdopodobnie zaczepiając jakieś kołki drugą kotwiczką , nie wiem jak duże były w wyobraźni ciągle rosną .

Jak wspomniałem woda powoli opada ryby się przemieszczają.
Duża klarowność też jest plusem chociaż nie zawsze.
Jesienna dzika rzeka ma super urok.

Daje im do końca weekendu wolne ... trzeba uzupełnić straty w przynętach.

Pozdrawiam

No w Twoim wypadku nie jest to problem z tym uzupełnieniem pudełka.Zauważyłem że na jesieni właśnie ta konstrukcja drgająca daje najlepsze efekty,ile te Twoje ważą?

#1065 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 19 październik 2010 - 21:00

Najbardziej szkoda dobrych kotwiczek których u mnie w sklepie jak na lekarstwo

Nie mam pojęcia robię na oko ale jak dorwę elektroniczną wagę to napiszę.

Pozdrawiam


#1066 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 20 październik 2010 - 05:18

Forecast Patu gratulacje fajnie bolki zobaczyć. Ja wczoraj wyrwałem się na cały dzień i zrobiłem coś wbrew swojej naturze. Trollowałem uczciwie jakieś sześć godzin. Bez efektu. Koło tamy zbiornika udało mi się namierzyć w toni jakieś ryby na echosondzie tak między 3 a 5 metrem ale czy to były bolki tego nie wiem. Muszą gdzieś być bo nie mogły wyparować. Ciągałem przynęty na głębokości gdzie były te ryby ale brania się nie doczekałem. Coś czuję, że to ciężki kawałek chleba będzie z tym trollingiem, ale skoro są ludzie którzy tak łowią to musi się dać. Następne podejście w przyszłym tygodniu. Forecast a tych kotwiczek to nie możesz wysyłkowo sobie kupić? Np w FM zamówisz i po sprawie.

#1067 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 20 październik 2010 - 07:17

Krisu, nikt nie powiedział, że muszą brać. Jak na razie nit nie pokazał serii fotek z bolkami łowionymi na stojącej o tej porze roku. Znam już sporą grupę osób która łowi bolki na zaporówkach i praktycznie wszyscy kończą łowienie we wrześniu. Opowieści, że ktoś tam podobno... to tylko gadanie. Sam lubię trudne wyzwania ale czasem się nie da i nic na to nie poradzisz. Jak wiesz dostałem namiary na zalew gdzie boleni jest więcej niż wody, ale i tam od września jest martwa cisza. Ani z dna, ani z wierzchu. Jeśli tych bolków jest tam tyle to można przyjąć, że praktycznie za każdym rzutem jakiś bolek widzi przynętę, bo to płytki zbiornik. Nawet gdyby wymęczyć jakąś rybę to nie zmieni obrazu, że jest po sezonie na rapy. Skoro w środku lata są tam dzikie orgie to może taki mają cykl żerowania i im wystarczy. Człowiek jak się naje do oporu to też mu się ganiać nie chce tylko by leżał przed TV :D

#1068 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 20 październik 2010 - 10:55

Robert są dwa ograniczenia przynajmniej dla mnie. Pogoda i przede wszystkim czas. Jakbym mógł wziąść sobie dwa tygodnie wolnego i pływać to może bym doszedł do jakichś konkretnych wniosków. A łowienie raz w tygodniu po kilka godzin to ślepy traf. Spróbuję jeszcze raz i najwyżej odpuszczę, przynajmniej będę wiedział, że się starałem.

#1069 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 20 październik 2010 - 12:59

Nie wytrzymałem i o świcie pojechałem ...

http://img713.imageshack.us/img713/5370/dsc07460.jpg

http://img181.imageshack.us/img181/8858/dsc07464y.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/7940/dsc07465i.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/4638/dsc07466k.jpg

Obiecuje od jutra wolne mają

Pozdrawiam

#1070 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 październik 2010 - 13:09

Forecast!Ty daj już spokój co?Pięknie i miejscówa wzorcowa z tym powalonym drzewkiem.

#1071 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Napisano 24 październik 2010 - 10:38

Mój bolek 69 cm z podobnego miejsca jak forecasta (rynna napływająca na zwalone drzewa).

Nowy Ugly Stik 15-40g ochrzczony na pierwszej wyprawie :D

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale jak na złość nie wziąłem normalnego aparatu, a poza tym drań zażarł gumę tak, że potwornie dużo czasu zajęło mi uwalnianie go, więc już nie chciałem go męczyć ustawianiem samowyzwalacza w komórce.

.

Załączone pliki



#1072 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 październik 2010 - 10:53

Mam nadzieję, że w następnym sezonie wszystko wróci do normy i to bolki będą łapać krąpie a nie odwrotnie :mellow:

#1073 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Napisano 24 październik 2010 - 11:27

Mam nadzieję, że w następnym sezonie wszystko wróci do normy i to bolki będą łapać kąpie a nie odwrotnie :mellow:


:lol:
No właśnie ten chyba chciał krąpia, bo dziabnął gruby marchewkowy ripper, ale wyszło złapał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma

#1074 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 październik 2010 - 18:58

Ja w piątek i sobotę odwiedziłem dwie boleniowe miejscówki. Pogodowej huśtawki ciąg dalszy - piątek wietrzny, zimny i pochmurny, sobota to ruski wyż i lampa. Efekt ( a raczej ich brak) - jeden bolek i dwa kaczory na Robertową 12tkę z dna.

P.S. Chyba czas zbierać zabawki i wziąć się za sandacze.

#1075 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 24 październik 2010 - 19:08

Ja byłem wczoraj na zaporówce i nawet znaleźliśmy z kolegą bolki które żerowały przy powierzchni. Tylko, że one wcinały uklejki z tegorocznego tarła -takie igiełki i miały serdecznie gdzieś nasze przynęty. Dzisiaj się przez parę godzin szwendałem po Wiśle. Bez kontaktu.

#1076 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 24 październik 2010 - 19:14

No to Krisu23 witaj w klubie u nas na wisełce też się zażerają igiełkami i mają wszystko inne w d... :mellow:

#1077 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 25 październik 2010 - 06:02

and67 jak u was wczoraj byłem(na Dworach to chyba u was nie?) to nie zauważyłem żeby się zażerały czymkolwiek. Woda jakby martwa. :(

#1078 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 25 październik 2010 - 08:55

Jeżeli byłeś na wiśle przy progu to martwa,zjawisko to obserwowałem wnerwiony na kanale Wisły,w dobrych paru miejscach widać było uderzenia i igiełki fruwające nad wodą.A z wobków i gumek nic sobie nie robiły.

#1079 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 październik 2010 - 09:52

Ja tam zazdrosne, że się Wam jakieś bolki pokazują. Ja już odpuściłem bo za dobrze znam miejscowe rapy i wiem, że po wysokiej wodzie jesienią bolki się zapadają pod ziemię. Parę dni temu zrobiliśmy rajd po odcinku gdzie mieszka Redzi. Trafiliśmy przykosę jakiej szukać ze siewcą. Środek Wisły, dół około 6 m. woda kręci na długim odcinku, bajka. Niestety wygląda na niezasiedloną. W tym nietypowym sezonie czkawką mi się odbił brak echosondy. Do tej pory się obywałem bez niej znakomicie ale teraz trzeba szukać ryb od nowa i to nie na na 1-3 km ale nawet na 40 i więcj.

#1080 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 25 październik 2010 - 10:04

Robercie jak pisałem wcześniej na Wiśle też przybrały łuski maskujące :mellow: .Jedynie na kanale w paru specyficznych miejscach (wloty rzeczek ze stawów), szalały jak na ostatniej wieczerzy na b.drobnym narybku.Na takiej dużej Wiśle jaka jest u Ciebie warto zainwestować w radartak myśle.
Pozdrawiam ,też już odpuściłem raptorom.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych