Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 maj 2010 - 18:55

@Redzi, pikna rybka :mellow: Nic jak tylko pozazdrościć i pogratulować :mellow: sprzątnięcia @Robertowi piknej rybki spod nosa <_< :mellow:

#102 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 maj 2010 - 19:10

@ Paweł, lepiej nie drażnić Roberta bo nam odetnie dostawy „gazu” :lol:

#103 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 maj 2010 - 19:13

Robert pracuje w PGNiG :mellow: ?

#104 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 maj 2010 - 19:16

@ Paweł, lepiej nie drażnić Roberta bo nam odetnie dostawy „gazu” :lol:


Faktycznie zapomniałem o gazie więc już nie będę Roberta drażnić :lol:

#105 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 maj 2010 - 19:18

Robert pracuje w PGNiG :mellow: ?


@Patu, nie wiedziałeś o tym? <_< :lol:

#106 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 maj 2010 - 19:23

Dajecie czadu z bolkami ja dziś zostałem przez nie olany chodziły pod nogami ale na nic się nie dały skusić

#107 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2010 - 19:26

Dajecie czadu z bolkami ja dziś zostałem przez nie olany chodziły pod nogami ale na nic się nie dały skusić

Ja to miałem szczęście :unsure:

#108 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 maj 2010 - 19:39

Bolek o wymiarze 77 cm trochę się potłukł Embarassed nie wiem czy z mojej winy w czasie holu Embarassed



Nie sadze aby sie potłukł sam i był samobojca :lol:
Złowiłem kilkanascie boleni 1 maja i zaobserwowałem ze wszystkie wygladały fatalnie. Miały krwawe wybroczyny i ,, szramy ,, oraz braki w łuskach. Nie bede zgadywał czy jest to efekt ,, miłosnych ,, wybrykow, czy ostrej zimy, czy moze jeszcze innego ustrojstwa.
Nie wyglada to ciekawie.

ps. jako ze obławiam stałe miejsca od kilku lat - niektore ryby były juz na haku :mellow: po sladach w pysku.

#109 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 maj 2010 - 19:57

Zawsze trudno powiedzieć co może być przyczyną, bo może być wszystko często niezależne od nas, gdyż niestety my w ich środowisku nie żyjemy tylko je im nieco zakłócamy :D

#110 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 03 maj 2010 - 20:19

Dziś super dzień boleniowo-sandaczowy na Nysie.
Pomimo kiepskiej pogody w okolicach południa ryby zaczęły współpracować. Pierwszy zameldował się na RH 8 przypadkowy sandaczyk ok.60.
Druga rybka to Boluś 65 - również na gumkę Roberta

http://images50.fotosik.pl/290/970d236163b24bd9med.jpg

Trzecia ryba Bleń - 70 skusił się na wobler mojego kolegi Tomka

http://images41.fotosik.pl/286/fdd68c684c0ed086med.jpg

Czwarta Ryba Boleń 72 - zasmakował w łomżyńskim bezsterku

http://images50.fotosik.pl/290/ba6a3ac9f1c1a4a5med.jpg

Oczywiście wszystkie cieszą się zdrowiem

http://images44.fotosik.pl/290/e276259430c8352dmed.jpg



#111 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 03 maj 2010 - 20:29

No pięknie, nic tylko pogratulować :mellow:

Pozdrawiam

#112 OFFLINE   Jack

Jack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 03 maj 2010 - 20:38

Super też się cieszę, bo do południa lipa była i już myślałem że nic z tego, a tu suprajs i worek się rozwiązał.


#113 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2010 - 20:59

[quote]




Bolek o wymiarze 77 cm trochę się potłukł Embarassed nie wiem czy z mojej winy w czasie holu Embarassed

[/quote]


Nie sadze aby sie potłukł sam i był samobojca :lol:
Złowiłem kilkanascie boleni 1 maja i zaobserwowałem ze wszystkie wygladały fatalnie. Miały krwawe wybroczyny i ,, szramy ,, oraz braki w łuskach. Nie bede zgadywał czy jest to efekt ,, miłosnych ,, wybrykow, czy ostrej zimy, czy moze jeszcze innego ustrojstwa.
Nie wyglada to ciekawie.

ps. jako ze obławiam stałe miejsca od kilku lat - niektore ryby były juz na haku :mellow: po sladach w pysku.
[/quote]
Na moim łowisku gdzie czasem bywam jest sporo gałęzi. Jest starorzecze, tam sporo powalonych drzew przez bobry jest.
Może to tam bolki kręciły się w poszukiwaniu drobnicy ?

Widać było dobre branie w dzisiejszym dniu :huh:
Także czekam na kolejne rybki ;)


#114 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 03 maj 2010 - 22:35

[quote]




Bolek o wymiarze 77 cm trochę się potłukł Embarassed nie wiem czy z mojej winy w czasie holu Embarassed

[/quote]


Nie sadze aby sie potłukł sam i był samobojca :lol:
Złowiłem kilkanascie boleni 1 maja i zaobserwowałem ze wszystkie wygladały fatalnie. Miały krwawe wybroczyny i ,, szramy ,, oraz braki w łuskach. Nie bede zgadywał czy jest to efekt ,, miłosnych ,, wybrykow, czy ostrej zimy, czy moze jeszcze innego ustrojstwa.
Nie wyglada to ciekawie.

ps. jako ze obławiam stałe miejsca od kilku lat - niektore ryby były juz na haku :mellow: po sladach w pysku.
[/quote]
Na moim łowisku gdzie czasem bywam jest sporo gałęzi. Jest starorzecze, tam sporo powalonych drzew przez bobry jest.
Może to tam bolki kręciły się w poszukiwaniu drobnicy ?

Widać było dobre branie w dzisiejszym dniu :huh:
Także czekam na kolejne rybki ;)

[/quote]

@Carlos, gdzie patyki, tam wyniki :mellow:

#115 OFFLINE   Tomass

Tomass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 03 maj 2010 - 23:48

U mnie, rybki były również skore do współpracy. Dużo wyjść do przynęty, ale tylko trzy wylądowały na brzegu.Bolki w przedziale 64-71cm. Wszystkie na smużaka.Niestety nie zabrałem aparatu, ale myślę że zrekompensuje się w przyszłości. :D

#116 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2010 - 06:18

U mnie, rybki były również skore do współpracy. Dużo wyjść do przynęty, ale tylko trzy wylądowały na brzegu.Bolki w przedziale 64-71cm. Wszystkie na smużaka.Niestety nie zabrałem aparatu, ale myślę że zrekompensuje się w przyszłości. :D

Tak jak ja :lol:

#117 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 maj 2010 - 06:20

A zaporówka wypadła mizernie. Sześć godzin nawijania kilometrów linki i jeden pięćdziesiątak. Ryby wogóle nieaktywne. Pewnie przez skoki ciśnienia. Trzeba było jechać na rzekę :angry:

#118 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 maj 2010 - 09:01

A zaporówka wypadła mizernie. Sześć godzin nawijania kilometrów linki i jeden pięćdziesiątak. Ryby wogóle nieaktywne. Pewnie przez skoki ciśnienia. Trzeba było jechać na rzekę :angry:

Możesz napisać jaka zaporówka. Interesuje mnie na ile zaawansowany jest powrót ryb z tarła. Czy są na całym zbiorniku czy tylko okolice cofki.

#119 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2010 - 10:37

Gratuluję wszystkim udanego rozpoczęcia sezonu :D Ja osobiście niestety jeszcze nie pochodziłem za bolkami ale dostałem dziś świetną wiadomość od swojego ucznia który dziś rano złowił na Wiśle w okolicy Góry Kalwarii bolenia pod 80 cm :huh: :huh: i tym samym pobił nauczyciela Embarassed No ale cieszę się że nauka nie idzie w las :mellow: i na dobrego boleniarza go wychowam To narazie tyle szczegółów bo poleciał znów nad wodę bo jak pisał, że się gotuje <_< Taki to ma szczęście - młody, dopiero raczkuje z boleniami a tu proszę - wyjechał mi ze sztuką 80 cm <_<

@pirania74, tato mówi że dzisiaj rano znowu atakowały przy dorzeczu <_<
Wybiorę się tam ponownie w sobotę i niedziele rano :unsure:
PS: żeby wejść na miejsce połowu to trzeba wąską rzeczkę (szer. 3m, głębokość 1m - 1,5 m) przejść. Postawiłem grube drzewo, ale i tak wpadłem do wody jedną nogą :lol:
W kalosze trzeba się zaopatrzyć. Dla mnie problem będzie, gdyż stopy me są jak kajaki :unsure:

#120 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 04 maj 2010 - 10:52

[quote]
Gratuluję wszystkim udanego rozpoczęcia sezonu :D Ja osobiście niestety jeszcze nie pochodziłem za bolkami ale dostałem dziś świetną wiadomość od swojego ucznia który dziś rano złowił na Wiśle w okolicy Góry Kalwarii bolenia pod 80 cm :huh: :huh: i tym samym pobił nauczyciela Embarassed No ale cieszę się że nauka nie idzie w las :mellow: i na dobrego boleniarza go wychowam To narazie tyle szczegółów bo poleciał znów nad wodę bo jak pisał, że się gotuje <_< Taki to ma szczęście - młody, dopiero raczkuje z boleniami a tu proszę - wyjechał mi ze sztuką 80 cm <_<
[/quote]
@pirania74, tato mówi że dzisiaj rano znowu atakowały przy dorzeczu <_<
Wybiorę się tam ponownie w sobotę i niedziele rano :unsure:
PS: żeby wejść na miejsce połowu to trzeba wąską rzeczkę (szer. 3m, głębokość 1m - 1,5 m) przejść. Postawiłem grube drzewo, ale i tak wpadłem do wody jedną nogą :lol:
W kalosze trzeba się zaopatrzyć. Dla mnie problem będzie, gdyż stopy me są jak kajaki :unsure:
[/quote]

@Carlos,

Zanim ponownie się tam wybierzesz, monitoruj stan wody na Wiśle bo po ostatnich opadach deszczu poziom może się podnieść i tam gdzie teraz masz 1-1,5 m może być 2-2,5 i silniejszy uciąg wody że cię porwie...
<_< tak więc ostrożnie podchodź do tematu brodzenia i nic na siłę Może być i tak że wejdziesz a nie wrócisz bo w międzyczasie woda skoczy... :unsure: Takie łowienie to nie zabawa a może się tragicznie skończyć więc ostrożnie, ostrożnie... <_< No i jeszcze jedno - zamiast się bawić z kaloszami czy woderami kup se od razu spodniobuty (są do 200 zł w Decathlonie) i masz suche nóżki aż powyżej pasa :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych