Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1284 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2010 - 13:01

Do tego czysta woda no i polujące bolki. To jak mieć na raz seksowną blondynkę i brunetkę :blush:

:lol: :mellow:

#162 OFFLINE   HotSauce

HotSauce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaUjście

Napisano 06 maj 2010 - 13:29

Witam,

Na Gwdzie i Noteci start sezonu raczej słaby. Ryb mało i krótkie (mniej niż 70cm). Woda szaleje (co chwile albo mocno w dół albo w górę) i do tego pogoda. Zobaczymy co przyniesie ten weekend.

Co do samych zgrupowań boleni... nie sądzę że zdarzają się one tylko na dużej rzecze typu Wisła. Rok temu na Gwdzie zaobserwowałem (w miarę czysta woda i słoneczko + polaroidy) około 40-50 boleni praktycznie w 1 miejscu, a Gwda to raczej do wielkich rzek nie należy.
Latem często mam sytuację kiedy woblerka goni kilka ryb, część z nich towarzyszy tej zaciętej jeszcze przez spory czas.
Inne zdarzenie miałem na Noteci jesienią, kiedy cała rzeka wręcz gotowała się na odcinku około 100metrów.

Pozdr

#163 OFFLINE   Nesta

Nesta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaLier (Norwegia) / Wałcz
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2010 - 16:08

Witam wszystkich.
Po długim weekendzie dopiero 5 mogłem wybrac sie nad Wartę za boleniami. Na miejscówce namierzonej w kwietniu ryby pokazały sie dopiero po zachodzie słonca. Udało mi sie przechytrzyć jedna sztuke troche ponad jerkbaitowy wymiar. Rybka złowiona na RH10. Zdjecie kiepskie, ale jak na pierwsze robione samowyzwalaczem to nie jest zle
pozdrawiam, Michał

Załączone pliki



#164 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2010 - 19:38

Gratki z rozpoczęcia i ładnych rapek :mellow:
Ja rozpoczynam sezon rodzinnie nad Warta, piknikowe wędkowanie i testy prototypów B)

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Tymek1.jpg   92,66 KB   2897 Ilość pobrań


#165 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 maj 2010 - 21:01

Gratki bolasów :D

No cóż pogoda i woda nie sprzyjają połowom na Wisełce i kij na chwilkę znów trzeba w lekką śpiączkę wprowadzić :(

#166 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 maj 2010 - 20:40

Jak dzisiejsze wyniki ? Byłem dziś uziemiony przez rodzinkę :( a pogoda pozwala sądzić że bolki powinny współpracować :D

#167 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 08 maj 2010 - 21:15

U nas woda wyszła z koryta. Bardzo nieciekawie sie zaczyna ten sezon.


#168 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2010 - 21:45

Ja dziś próbowałem coś przechytrzyć ale na 4 godziny łowienia jeden bolek pogalopował za przynęta niestety nic z nią dalej nie zrobił ;) znalazłem miejscówkę gdzie bil co około 7 minut przy piaszczystej lasze z piachu , ale nawet kontaktu nie było... Spławy przeważnie wyglądały tak że raz gdzieś uderzył i cisza. Miejsce Wisła w warszawie poniżej mostu Siekierkowskiego po stronie ursynowskiej.

#169 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 maj 2010 - 05:28

jeden bolek pogalopował za przynęta niestety nic z nią dalej nie zrobił ;)

Pewnie chciał zobaczyć czy są jakieś nowiści na 2010 :D

#170 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 maj 2010 - 07:40

Nesta, mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko ale musiałem sobie rozjaśnić Twoją fotkę aby coś zobaczyć. Jak już to zrobiłem to wstawie aby inni tez coś zobaczyli.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  B52.jpg   82,45 KB   2281 Ilość pobrań


#171 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 maj 2010 - 13:16

ciężarna...

Ja wczoraj zaliczyłem 5szt przed nadejściem deszczowego frontu, ale nie spełniały mojej fotonormy ;).

#172 OFFLINE   Carlos

Carlos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2010 - 22:46

U nas woda wyszła z koryta. Bardzo nieciekawie sie zaczyna ten sezon.

Tam gdzie swojego 77 -tkę złowiłem wogóle na tą małą wysepkę przejść się nie da.
Pozostają mi spodniobuty którego nie mam. Byłem tam tylko na 1 godzinę, przez zmrokiem w sobotę, totalnie nic nie było żadnych brań.
Ale za to pływały szczupaczki, choć nie atakowały :wacko:

#173 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 maj 2010 - 23:27

Dziś fala kulminacyjna, 4 m wody i spadać będzie powoli. Zostaje pośmigać sobie rowerem :D

#174 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 10 maj 2010 - 09:18

Dziś fala kulminacyjna, 4 m wody i spadać będzie powoli. Zostaje pośmigać sobie rowerem :D


@Robert, może ktoś tam u was kurek zakręcić? <_< Za dużo tej wody puszczają że swój poważny start ciągle przekładam :unsure: Tak na serio to myślę sobie...początek sezonu jest bardzo kiepski i chyba poprawy szybkiej nie będzie? Bo deszcze w najbliższym czasie znowu będą...

#175 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 maj 2010 - 09:35

Paweł, jak będzie tak jak mówią, to u nas dopiero w czerwcu może. Ale co się odwlecze, to ...

#176 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 10 maj 2010 - 09:49

Dobre brania boleni trwają do końca tarł krąpi i leszczy czyli do przełomu maja i czerwca. Potem następuje wyraźne tąpnięcie i zaczyna się żmudne dłubanie ryb. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy ukleja ma rozwleczone tarło odbywane partiami. Wówczas można ostro połowić nawet w środku lata ale to rzadkie przypadki no i trzeba trafić w takie miejsce. Inaczej to wygląda na zaporówkach.

#177 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 10 maj 2010 - 17:43

Ale za to pływały szczupaczki, choć nie atakowały :wacko:

A zdarzyly sie dwa ataki w niedziele, owszem...jedemu nawet zab wybilem. Co ta Wisla robi z uzebieniem rybim, slabe takie :huh: :lol:


#178 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 11 maj 2010 - 07:40

Tak na serio to myślę sobie...początek sezonu jest bardzo kiepski i chyba poprawy szybkiej nie będzie? Bo deszcze w najbliższym czasie znowu będą...



Mi sie udało swietnie polowic w maju i nie narzekam.
Obserwowałem rzeke. Byłem kilka godzin przed przyborkiem i takze bolenie dały sie łowic....

Lubie takie przyborki, bo aktualnie ,, zerznałem ,, swoje miejsca na maxa i troszke - mam nadzieje - teraz rybki sie wymieszaja .

#179 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 11 maj 2010 - 19:10

[quote]
Tak na serio to myślę sobie...początek sezonu jest bardzo kiepski i chyba poprawy szybkiej nie będzie? Bo deszcze w najbliższym czasie znowu będą...
[/quote]


Mi sie udało swietnie polowic w maju i nie narzekam.
Obserwowałem rzeke. Byłem kilka godzin przed przyborkiem i takze bolenie dały sie łowic....

Lubie takie przyborki, bo aktualnie ,, zerznałem ,, swoje miejsca na maxa i troszke - mam nadzieje - teraz rybki sie wymieszaja .
[/quote]
@marcel pokaz nareszcie te fotki bo ja jakos jestem nad Wisłą łodzią codziennie i mi sie jeszcze nie udało mocno połowic zresztą paru moim kolegom po kiju tez.Moze ci sie maj z kwietniem pomieszał.Albo nad inną Wisłe chodzimy jak by co ja chodze nad te w Warszawie. :lol: :lol: :lol:

#180 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 maj 2010 - 19:17

Myślę, że każdy czeka na te fotki tych 18 sztuk bolków. Ja widziałem tylko 2 fotki i to raczej nie te o których mowa, a było obiecane więcej. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych