Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 18:18

Jakimś strasznym przeciwnikiem broni nie jestem. Tle za ,co i przeciw.
Ale czy Wy naprawdę czujecie się tak niebezpiecznie?


Pisząc, że czułbym się bezpieczniej nie mówię, że teraz jest bardzo źle tylko, że mogło by być lepiej pod tym względem. Pewnie, że z oczywistych względów jest u nas bezpieczniej niż np. w Niemczech czy Francji ale mogłoby być tak bezpiecznie jak w Szwajcarii.

Ja mam tylko pytanie do zwolenników dostępu : Czy możecie zagwarantować że osoby "hajlujące" na marszu Niepodległości, członkowie Falangi i ONR niosący anyżydowskie i rasistowskie hasła nie będą odstrzeliwać czarnuchów, ciapatych i żydów ? A przecież nic nie będzie stało na przeszkodzie odstrzelić np. członków PO, "N" czy innych ugrupowań przeciwnych ich postrzeganiu świata.  Jeśli osoby będące za dostępem, jakieś organizacje z tym związane zapewnią że do takich odstrzałów selekcyjnych nie będzie to jestem za.
ps. A mnie się nie ma co czepiać bo mam.


A kto gwarantuje Ci to dzisiaj? Tak samo kto zagwarantuje obecnie, że np. antifa nie otworzy ognia do przytłaczającej większości normalnych Patriotów idących w Marszu Niepodległości?

#302 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 listopad 2017 - 18:38

A kto gwarantuje Ci to dzisiaj? Tak samo kto zagwarantuje obecnie, że np. antifa nie otworzy ognia do przytłaczającej większości normalnych Patriotów idących w Marszu Niepodległości?

Ano to że dostęp do broni jest mocno utrudniony. A jak będzie luzik ta takie stado nacjonalistów pójdzie do sklepu i kupi. Jeszcze dostaną rabat bo będą brać w hurcie. Antifa nie krzyczy "Polska dla Polaków" , nie niesie transparentów o Żydach, nie nawołuje do nienawiści do czarnuchów i ciapatych. Najwyżej do nienawiści do nacjonalistów. A z tym się zgadzam.


  • Artech i radek_u lubią to

#303 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 15 listopad 2017 - 18:55

Sacha z tego co mi wiadomo to jak do tej pory jedynie "pisior" został zastrzelony w biurze poselskim, wiec jakby realia rozjeżdżają się z argumentacją - doszło do zabójstwa z użyciem broni palnej i stan prawny przed tym nie uchronił, co ciekawe został zastrzelony człowiek niby z tej "agresywnej " strony barykady.

Stado nacjonalistów spokojnie może zrobić jatkę wśród "czarnuchów i ciapatych" przy użyciu tradycyjnych narzędzi typu pałki, noże, siekiery, kastety, kostka brukowa, sztachety, czy butelki z benzyną.........

Pewien kłopot w tym, że uczestnicy nacjonalistycznego marszu twierdzą, że szli razem z obywatelami o beżowej barwie skóry i o zgrozo beżowym nic się nie stało.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek88 i eRKa lubią to

#304 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 listopad 2017 - 18:56

Ano to że dostęp do broni jest mocno utrudniony. A jak będzie luzik ta takie stado nacjonalistów pójdzie do sklepu i kupi. Jeszcze dostaną rabat bo będą brać w hurcie. Antifa nie krzyczy "Polska dla Polaków" , nie niesie transparentów o Żydach, nie nawołuje do nienawiści do czarnuchów i ciapatych. Najwyżej do nienawiści do nacjonalistów. A z tym się zgadzam.

 

Naprawdę przykro czytać takie deklaracje, tym bardziej, że 

 

Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki.

 

tak jak w skali mikro większość z nas rodzinę uznaje za najwyższe dobro ...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Tomek88, coma i 1 inna osoba lubią to

#305 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 18:57

Ano to że dostęp do broni jest mocno utrudniony. A jak będzie luzik ta takie stado nacjonalistów pójdzie do sklepu i kupi. Jeszcze dostaną rabat bo będą brać w hurcie. Antifa nie krzyczy "Polska dla Polaków" , nie niesie transparentów o Żydach, nie nawołuje do nienawiści do czarnuchów i ciapatych. Najwyżej do nienawiści do nacjonalistów. A z tym się zgadzam.


Utrudniony... dla normalnych obywateli, nie dla bandziorów. Dodatkowo piszesz o jednej nienawiści jednocześnie usprawiedliwiając i utorzsamiając się z inną. Prawdopodobnie nie znasz też definicji nacjonalizmu myląc go z rasizmem lub robisz to świadomie i celowo.
https://pl.m.wikiped...iki/Nacjonalizm

Ci „pokojowi”:
https://wpolityce.pl...kich-bojowkarzy
  • Tomek88 i eRKa lubią to

#306 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2017 - 18:58

Panowie ! Bez polityki  :angry:


  • Sławek Oppeln Bronikowski i przemo_w lubią to

#307 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 15 listopad 2017 - 19:03

Sacha z tego co mi wiadomo to jak do tej pory jedynie "pisior" został zastrzelony w biurze poselskim, wiec jakby realia rozjeżdżają się z argumentacją - doszło do zabójstwa z użyciem broni palnej i stan prawny przed tym nie uchronił, co ciekawe został zastrzelony człowiek niby z tej "agresywnej " strony barykady.

Ten co strzelał siedzi w pierdlu i jeszcze posiedzi w Strzelcach Opolskich. Problem jest taki że to ........... Kanadyjczyk :P tzn. Polak posiadający paszport kanadyjski od wielu lat i wiele lat tam mieszkający i pracujący. Nie wykazał się sympatiami politycznymi, nie potrafił wyjaśnić lub nie chciał, jego prawo jako oskarżonego dlaczego to zrobił. 



#308 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2017 - 19:31

Niekiepską masakrę pośród politpoprawnie zorientowanych dziewuch i chłopczyków, zrobił Simon Mol - bronią całkiem niekonwencjonalna  :)

Rozumiem Sacha, że wg twojej czarno białej wykładni był wyjątkowo okropnym, nacjonalistycznym murzynem..  :) 


  • Tomek88, coma i kubazmech lubią to

#309 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 19:35

"(...) Dwa, że ze względu na brak posiadanej broni wśród normalnych, zdrowych obywateli nikt w porę nie zdąży zneutralizować szaleńca"

coma i inni szanowni Koledzy "za" , a  nie boicie się, że podczas "neutralizacji" i "ratowania życia" przez niewyszkolonych amatorów , prześcigających się w "obywatelskim, mającym do tego prawo" obowiązku  w zatłoczonym (czy też nie) miejscu może być jeszcze więcej ofiar ?

P.S. jestem "za" ale do posiadania w domu. Dobrze zabezpieczonej broni (między innymi przed dziećmi) służącej do bronienia "miru domowego" i wynoszonej poza w razie ew wojny lub ataku zombi ;)
 

sorry, za odrobinę humoru na zakończenie ale nie mogłem się powstrzymać (jestem fanem)



#310 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 15 listopad 2017 - 19:51

O sympatiach politycznych mordercy Marka Rosiaka można dyskutować, czy zapisanie się do partii już je oznacza, czy jeszcze nie, natomiast antypatiami wykazał się wyraźnie.

 

Niestety dyskusja znów zeszła na straszenie czarownicami i narodowcami i ma się nijak do projektu nowej ustawy o broni i amunicji, w której de facto podstawową zmianą w dostępności do broni jest zniesienie uznaniowości i ograniczenie komedii, którą trzeba odstawić by pozwolenie uzyskać - udajesz sportowca, bądź kolekcjonera. Dla przeciwników zmian powtórzę, bo może niezbyt jasno było tu napisane - przy obecnych przepisach można uzyskać pozwolenie na broń z reguły bez większych problemów, trzeba tylko nakłamać, że jest się sportowcem, lub kolekcjonerem. Mnie osobiście ten fakt przeszkadza.

Co do nacjonalizmu........ a może przestać wreszcie go podsycać, czy wywoływać? Czy nikt nie widzi, że im bardziej dmie się w propagandową tubę jacy to Polacy są źli, tym silniej rośnie sprzeciw wobec operatorów owej tuby?

Polacy w sporej części szczęśliwie zachowują jeszcze zdrowy rozsądek, imigranci chcący normalnie w Polsce żyć i pracować, z natury są przyjmowani życzliwie i po krótkim okresie poznawania się przechodzi się do porządku dziennego. Piszę to z obserwacji chyba jednego z większych w kraju skupisk ludności azjatyckiej - okolic Wólki Kosowskiej, gdzie tablice na domach są po polsku i w "krzaczkach", czasem wręcz w samych "krzaczkach", a szkole dzieci ze skośnymi oczami stanowią znaczny odsetek.

Przestańcie trąbić o polskich faszystach, a za chwilę wśród narodowców będą czarni, żółci i beżowi. ;-)


Użytkownik witeg edytował ten post 15 listopad 2017 - 19:52

  • eRKa lubi to

#311 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 20:02

"(...) Dwa, że ze względu na brak posiadanej broni wśród normalnych, zdrowych obywateli nikt w porę nie zdąży zneutralizować szaleńca"

coma i inni szanowni Koledzy "za" , a  nie boicie się, że podczas "neutralizacji" i "ratowania życia" przez niewyszkolonych amatorów , prześcigających się w "obywatelskim, mającym do tego prawo" obowiązku  w zatłoczonym (czy też nie) miejscu może być jeszcze więcej ofiar ?

P.S. jestem "za" ale do posiadania w domu. Dobrze zabezpieczonej broni (między innymi przed dziećmi) służącej do bronienia "miru domowego" i wynoszonej poza w razie ew wojny lub ataku zombi ;)
 
sorry, za odrobinę humoru na zakończenie ale nie mogłem się powstrzymać (jestem fanem)


A czemu zakładasz, że byliby to niewyszkoleni amatorzy?

#312 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 20:19

Ponieważ żyję w tym kraju ponad 40 lat i obserwując otocznie zaryzykowałbym tezę parafrazując Janusza,  że "nie każdy wolny człowiek w Polsce jest odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę, najbliższe otoczenie..." ;) 
 Nie jestem przeciwnikiem broni, lubię ją choć bardziej białą.. ale rozejrzyj się dookoła , spytaj (choć zakładam, że nie musisz) Szymona ile kosztuje strzelnica (systematycznie strzelanie, o zawodach i składkach nie wspomnę) . Koledzy przytaczają przykłady z różnych krajów, kontynentów..a gdzie u nas taka tradycja w obchodzeniu się bronią ? (zgadza się została zachwiana "odgórnie") ale kultura na drogach, "pod sklepem" czy na ulicy  woła o pomstę do nieba !!  Przecież już teraz łby sobie urywają niemalże.. Nie oceniajmy społeczeństwa przez nasz pryzmat ludzi ogólnie pisząc w miarę "ogarniętych" intelektualnie , materialnie i kulturalnie (chyba ;)
  :P  :D  :D ???) ...


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 15 listopad 2017 - 20:19


#313 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2017 - 20:38

Ponieważ żyję w tym kraju ponad 40 lat i obserwując otocznie zaryzykowałbym tezę parafrazując Janusza,  że "nie każdy wolny człowiek w Polsce jest odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę, najbliższe otoczenie..." ;) 
 Nie jestem przeciwnikiem broni, lubię ją choć bardziej białą.. ale rozejrzyj się dookoła , spytaj (choć zakładam, że nie musisz) Szymona ile kosztuje strzelnica (systematycznie strzelanie, o zawodach i składkach nie wspomnę) . Koledzy przytaczają przykłady z różnych krajów, kontynentów..a gdzie u nas taka tradycja w obchodzeniu się bronią ? (zgadza się została zachwiana "odgórnie") ale kultura na drogach, "pod sklepem" czy na ulicy  woła o pomstę do nieba !!  Przecież już teraz łby sobie urywają niemalże.. Nie oceniajmy społeczeństwa przez nasz pryzmat ludzi ogólnie pisząc w miarę "ogarniętych" intelektualnie , materialnie i kulturalnie (chyba ;)
  :P  :D  :D ???) ...

A Rosja ?  Z całym dla Rosjan szacunkiem ale tam bywa gorzej.  Zwłaszcza więcej piją per capita. I co się stało ? Nic ! Co kultury pod sklepem czy "budką z piwem" ja zauważam stałą poprawę. Tak samo na drodze ! Dwadzieścia lat temu przejście po pasach wiązało się z pewnym ryzykiem - teraz grzecznie  kierowcy wszystkich przepuszczają. W latch 70-tych czy 80 - tych pito w pracy. Teraz ? Itd Itp  Ech, odechciewa się dyskutować albowiem te same argumenty powtarzam już po raz n-ty w różnych wątkach. A Hoplofobi swoje  :)


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 15 listopad 2017 - 20:39

  • woblery z Bielska, coma i eRKa lubią to

#314 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 20:51

Marcin zrób sondę pod sklepem, budką z piwem czy "na dzielni" co to hoplofobia ;)  :P 
powtarzam, patrzmy nie przez swój a pryzmat całego społeczeństwa..
P.S. mam rodzinę w Poznaniu i zawsze powtarzałem, że widać , sorry, niemiecki porządek i kulturę  ;) 
zajedź do centrum a najlepiej za Wisłę (sorry chłopaki  ;)  :D  :D  ze wschodu) liznąć kultury szczególnie na prowincji  :D  :D  :D

ale to tak oczywiście pół żartem (ale tylko pół ;) ) było.
Reasumuąc moje wywody, wiem, rozumiem, ale ja sobiście jestem za kontrolowanym dostępem czyt. przeciwko pospolitemu dostępowi  :)


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 15 listopad 2017 - 21:11


#315 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 20:59

Ponieważ żyję w tym kraju ponad 40 lat i obserwując otocznie zaryzykowałbym tezę parafrazując Janusza, że "nie każdy wolny człowiek w Polsce jest odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę, najbliższe otoczenie..." ;)
Nie jestem przeciwnikiem broni, lubię ją choć bardziej białą.. ale rozejrzyj się dookoła , spytaj (choć zakładam, że nie musisz) Szymona ile kosztuje strzelnica (systematycznie strzelanie, o zawodach i składkach nie wspomnę) . Koledzy przytaczają przykłady z różnych krajów, kontynentów..a gdzie u nas taka tradycja w obchodzeniu się bronią ? (zgadza się została zachwiana "odgórnie") ale kultura na drogach, "pod sklepem" czy na ulicy woła o pomstę do nieba !! Przecież już teraz łby sobie urywają niemalże.. Nie oceniajmy społeczeństwa przez nasz pryzmat ludzi ogólnie pisząc w miarę "ogarniętych" intelektualnie , materialnie i kulturalnie (chyba ;)
:P :D :D ???) ...

Kurde nie wierzę, że nie da się wyedukować społeczeństwa zaczynając już od młodych lat i wcale nie za krocie. Sam chodząc do szkoły średniej miałem zajęcia z przysposobienia obronnego, które zakończyły się egzaminem na strzelnicy pod gołym niebem oddalonej od szkoły o jakieś 3 km. Ten odcinek pokonaliśmy z klasą na piechotę, niosąc na plecach 9 kabekaesów bo te były na wyposażeniu szkoły w szafie pancernej. Szkoły państwowej o profilu elektrycznym... Nikt z gapiów nie uciekał, ba na ten widok ludzie się uśmiechali. Oczywiście była zrzutka na naboje - po 10 sztuk na łebka i w tamtych dużo trudniejszych czasach było ludzi jakoś stać. W klasie jak w każdej innej był przekrój przez całe społeczeństwo od najbiedniejszych do bogatych. Później weszła jakaś durna ustawa i szkoły musiały zezłomować całą broń. To na prawdę nie były odległe czasy - mam 33 lata. Nikt nikogo nie postrzelił, nie było żadnych głupich żartów czy odruchów. 2 strzały na przestrzelenie broni i wyregulowanie celownika, 3 na skupienie i 5 na punkty w tarczę z pozycji leżącej. Dało się a dziś sie nie da?

Użytkownik coma edytował ten post 15 listopad 2017 - 21:01

  • Krzysiek P i eRKa lubią to

#316 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2271 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2017 - 21:02

@Coma nie jestem przeciwnikiem posiadania broni.
Nie zgodze się z twierdzeniem że aż tak strasznie dostęp jest utrudniony.
Kilku moich znajomych posiadało/posiada broń i tylko tylko jeden miał jakiś problem z tym pozwoleniem ( coś mu na egzaminie ze strzelania za pierwszym razem nie poszło).
Przez 7 lat pozwolenie posiadał mój tata. Wiem jak to wyglądało.
Każdorazowe wyjęcie jej z sejfu to był stres dla niego. Ja i rodzeństwo wypad z pokoju i to samo w drugą stronę. Nigdy mimo moich błagania nie pozwolił mi nawet dotknąć.
Gdy jechaliśmy na wakacje broń oddawał do depozytu na komendzie. Gdy w domu miała być jakaś impreza rodzinna robił to samo dla bezpieczeństwa! ( oby kogoś nie podkorciło grzebać przy sejfie).
Po przejściu na emeryture był szczęśliwy że pozbył się utrapienia.

Drugi temat. Znajomemu przez przypadek wyleciał magazynek i wypadły naboje. Że już było ciemno , nie mógł znaleźć jednego.
To co się później działo to jakaś masakra. Chyba ze 100 policjantów się zjechało i ze 2km były obstawione. Koszty takiej akcji musiał pokryć. Mimo że na biednego nie trafiło to jednak bardzo zabolało.

Mój kumpel jeździł na misje do Afganistanu. Zawsze tłumaczył jedno: Że wiele osób nie zdaje sobie sprawy co znaczy mieć odbezpieczoną broń wycelowaną w człowieka....Mimo że był zawodowym żołnierzem odczuwał ogromny stres. Zresztą teraz jest pod stałą opieką psychologa....

Może dla tego nie chcę posiadać broni bo czuję się w Polsce bezpiecznie i żeby żyć sobie w spokoju....a broń niestety mi ten spokój zaburzy...
  • Bander i Krzysiek P lubią to

#317 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 21:10

@Coma nie jestem przeciwnikiem posiadania broni.
Nie zgodze się z twierdzeniem że aż tak strasznie dostęp jest utrudniony.
Kilku moich znajomych posiadało/posiada broń i tylko tylko jeden miał jakiś problem z tym pozwoleniem ( coś mu na egzaminie ze strzelania za pierwszym razem nie poszło).
Przez 7 lat pozwolenie posiadał mój tata. Wiem jak to wyglądało.
Każdorazowe wyjęcie jej z sejfu to był stres dla niego. Ja i rodzeństwo wypad z pokoju i to samo w drugą stronę. Nigdy mimo moich błagania nie pozwolił mi nawet dotknąć.
Gdy jechaliśmy na wakacje broń oddawał do depozytu na komendzie. Gdy w domu miała być jakaś impreza rodzinna robił to samo dla bezpieczeństwa! ( oby kogoś nie podkorciło grzebać przy sejfie).
Po przejściu na emeryture był szczęśliwy że pozbył się utrapienia.

Drugi temat. Znajomemu przez przypadek wyleciał magazynek i wypadły naboje. Że już było ciemno , nie mógł znaleźć jednego.
To co się później działo to jakaś masakra. Chyba ze 100 policjantów się zjechało i ze 2km były obstawione. Koszty takiej akcji musiał pokryć. Mimo że na biednego nie trafiło to jednak bardzo zabolało.

Mój kumpel jeździł na misje do Afganistanu. Zawsze tłumaczył jedno: Że wiele osób nie zdaje sobie sprawy co znaczy mieć odbezpieczoną broń wycelowaną w człowieka....Mimo że był zawodowym żołnierzem odczuwał ogromny stres. Zresztą teraz jest pod stałą opieką psychologa....

Może dla tego nie chcę posiadać broni bo czuję się w Polsce bezpiecznie i żeby żyć sobie w spokoju....a broń niestety mi ten spokój zaburzy...


Przemku drogi ale nikt Tobie ani nikomu innemu nie próbuje na siłę wcisnąć w rękę broni. Skoro to takie utrapienie i powód do stresów to po prostu nie kupuj i już. Piszesz jakby obowiązkiem było jej posiadanie. Przeczytaj to co pisał wcześniej Marcin, nikt nie dyskutuje, że jeśli ktoś nie zaliczył potrzebnego egzaminu to ma dostać broń i tak. Chodzi o to, że obecnie nawet jeśli zaliczysz wszystkie wymagane testy i egzaminy to ostatecznie ktoś na końcu może odebrać Ci prawo do posiadania bo ma takie widzimisię.

#318 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 21:19

Stary,  co Ty porównujesz? Nie toczy się dyskusja o zajęciach z p.o. czy zorganizowanym strzelaniu (to jest dla każdego dostępne odkąd pamiętam)
tylko o ogólnym posiadaniu  PRZEZ KAŻDEGO do broni tylko dlatego, że ma np 18 lat.
i w tym cały problem. Wyedukować oczywiście się da i na pewno nikt nie jest temu przeciwny. Tak jak i posiadaniu broni przez obywatela zrównoważonego, zdrowego (nie tylko psychicznie), przeszkolonego z obchodzenia się bronią i zabezpieczenia jej przed wpadnięciem w niepowołane łapy czyt. przestępców, dzieci itp itd   Reszta to bicie piany. Hej.  



#319 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2271 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2017 - 21:19

Przemku drogi ale nikt Tobie ani nikomu innemu nie próbuje na siłę wcisnąć w rękę broni. Skoro to takie utrapienie i powód do stresów to po prostu nie kupuj i już. Piszesz jakby obowiązkiem było jej posiadanie. Przeczytaj to co pisał wcześniej Marcin, nikt nie dyskutuje, że jeśli ktoś nie zaliczył potrzebnego egzaminu to ma dostać broń i tak. Chodzi o to, że obecnie nawet jeśli zaliczysz wszystkie wymagane testy i egzaminy to ostatecznie ktoś na końcu może odebrać Ci prawo do posiadania bo ma takie widzimisię.

Ostatnie zdanie popieram :-)
Że czyjeś widzimisie będzie odbierało dostęp.
Nie wiem czym kierują się policjanci.
Jak dziś pamiętam jak nasz dzielnicowy nękał sąsiadów :-)
Po kilka razy przychodził i im różna dziwne pytania zadawał na temat taty gdy starał się o pozwolenie.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 15 listopad 2017 - 21:27

  • coma lubi to

#320 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 21:21

Stary,  co Ty porównujesz? Nie toczy się dyskusja o zajęciach z p.o. czy zorganizowanym strzelaniu (to jest dla każdego dostępne odkąd pamiętam)
tylko o ogólnym posiadaniu  PRZEZ KAŻDEGO do broni tylko dlatego, że ma np 18 lat.
i w tym cały problem. Wyedukować oczywiście się da i na pewno nikt nie jest temu przeciwny. Tak jak i posiadaniu broni przez obywatela zrównoważonego, zdrowego (nie tylko psychicznie), przeszkolonego z obchodzenia się bronią i zabezpieczenia jej przed wpadnięciem w niepowołane łapy czyt. przestępców, dzieci itp itd   Reszta to bicie piany. Hej.


No to z czym z tego co napisałem w takim razie się nie zgadzasz? :)