Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 13:28

"A dlaczego Czesi zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że jeszcze żaden Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino.
A dlaczego Szwajcarzy zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że w referendum odrzucili dochód podstawowy."
 
I to jest właśnie typowe pogardliwe mówienie o Polakach.
O nie, nie w sposób prosty i oczywisty.. to taki zakamuflowany sposób..Ale równie obrzydliwy.
 
Że niby żaden Czech(Niemiec czy kto inny ) pod coś tam nie wpadł, a niby głupi Polak wpadł...
I to już powód, żeby broni głupkowi nie dać.
 
Można by poszukać statystyk wypadków na kolei - porównać i wtedy wydawać wyroki o ilości wypadków.
Ale po co - łatwiej przecież napisać, że Polak wpadł.
 
A co ma odrzucenie dochodu podstawowego do broni chyba nie wiedzą najstarsi górale...
A tak na marginesie - w Szwajcarii w owych referendach uczestniczy mniej niż 15 % obywateli.
 
"Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino"
Widzę błędy - ortograficzny i logiczny...
 
Kim Ty jesteś????
Pytałem już, ale nie raczyłeś odpowiedzieć....


Ty też bez tego Niemca palcem do d... trafić nie potrafisz? Zapomniałeś chyba jeszcze o Żydzie i Rosjaninie. Twierdzisz, że jak Polak to musi być głupi. No cóż Polska to wolny i demokratyczny ponoć kraj, masz prawo. Ja na tym, to aż tak dobrze jak Ty, to się nie znam. Ale z tym, żeby głupkowi dać broń, byłbym ostrożny. To tak jakby dać małpie brzytwę.
Wytłumacz mi, czemu niby miałbym Tobie odpowiadać kim ja jestem? Czy ja się Ciebie o to pytam? Nie. A dlaczego? Bo mnie to nazwyczajniej i najmniejszym stopniu nie interesuje.
  • Sayonara lubi to

#482 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 05 marzec 2018 - 13:54

 ty... znowu o dupie Niemcu i palcu, już jeden wątek przez twoje zainteresowania zamkneli..


Użytkownik szkutnik edytował ten post 05 marzec 2018 - 13:55

  • coma lubi to

#483 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 14:23

ty... znowu o dupie Niemcu i palcu, już jeden wątek przez twoje zainteresowania zamkneli..


A ja wcale nie miałem na myśli tego o czym ty nie możesz przestać myśleć. Teraz jak zamkną, to przez Ciebie. :)

#484 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 marzec 2018 - 14:31

Ja zapytam tylko: Panowie będący ZA- czy Wy naprawdę nie widzicie wokół siebie powodów dla których Polacy nie powinni mieć dostępu do broni?
Tak po prostu, tylko wokół siebie- bez wspierania się wiedzą medialną.

 


 



#485 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 05 marzec 2018 - 14:36

Ja nie widzę. Wszyscy moi znajomi to odpowiedzialni ludzie. Każdy z nich ma dostęp do noży siekier i innych ostrych narzędzi, i jeszcze nie było przypadku żeby ktoś ucierpiał. Część z nich ma też przy sobie narzędzie potencjalnego gwałtu- i też nic. Nie słyszałem żeby ktoś z moich znajomych kogoś zgwałcił. Więc mogę podejrzewać że jak by mieli swobodny dostęp do broni to też by się bez ofiar obyło.


  • dnk, woblery z Bielska, wicher_dziki_koń i 4 innych osób lubią to

#486 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 marzec 2018 - 14:56

To w takim razie do Panów bedacych na NIE. Zdajecie sobie sprawę że od paru lat dostęp do legalnej broni palnej jest bardzo prosty. Tak naprawde ograniczenie jest co do sposobu jej przenoszenia. Co więcej, do czarnoprochowej praktycznie bez ograniczen. I co? Kiedy ostatnio doszło do zabójstwa, napadu lub wyrównania rachunków sąsiedzkich z użyciem legalnie posiadanej broni palnej?

#487 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 14:56

Zdecydowanie za. Powszechny dostęp do broni to podstawa demokratycznego państwa prawa. Kiedyś był to aksjomat, dziś ze względu na zniszczenia w świadomości społecznej i politycznej, które przyniósł komunizm a obecnie eurosocjalizm polskie społeczeństwo musi dojrzeć do przeświadczenia, że prawo do posiadania broni palnej jest prawem podmiotowym każdego zdrowego psychicznie obywatela (oczywiście po spełnieniu kryteriów w zakresie szkolenia z posługiwania się bronią i prawnych konsekwencji jej użycia).



#488 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 marzec 2018 - 15:04

Ja zapytam tylko: Panowie będący ZA- czy Wy naprawdę nie widzicie wokół siebie powodów dla których Polacy nie powinni mieć dostępu do broni?
Tak po prostu, tylko wokół siebie- bez wspierania się wiedzą medialną.

Wydaje mi się że ten temat nie powstał po to aby przekonywać druga stronę. Jedni chcą dostępu inni nie jeszcze inni nie wiedzą lub na innych zasadach. Nie chodzi o to aby się przekonywać bo to nie ma sensu. To taka dyskusja katolika z ateistą.
Panowie którzy są przeciw udzielają się na forach o strzelectwie sportowym również czy tylko tu wylewają swoją frustrację?

Użytkownik hvast87 edytował ten post 05 marzec 2018 - 15:06

  • coma i eRKa lubią to

#489 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 15:27

Ty też bez tego Niemca palcem do d... trafić nie potrafisz? Zapomniałeś chyba jeszcze o Żydzie i Rosjaninie. Twierdzisz, że jak Polak to musi być głupi. No cóż Polska to wolny i demokratyczny ponoć kraj, masz prawo. Ja na tym, to aż tak dobrze jak Ty, to się nie znam. Ale z tym, żeby głupkowi dać broń, byłbym ostrożny. To tak jakby dać małpie brzytwę.
Wytłumacz mi, czemu niby miałbym Tobie odpowiadać kim ja jestem? Czy ja się Ciebie o to pytam? Nie. A dlaczego? Bo mnie to nazwyczajniej i najmniejszym stopniu nie interesuje.

 

Czytać nie potrafisz?

To przeczytaj aż zrozumiesz co napisałem.

Ja już wiem kim jesteś, spotykałem się z taką propagandą wiele razy...

 

Bo to nie ja tylko ty piszesz,że Czech nie wjechał... Szwajcar był czemuś przeciwny.. Znaczy - Polak głupek?? To sugerowałeś? Oczywiście, ale w kolejnym poście piszesz, że to ja twierdzę, ze Polak musi być głupi. Sprytne odwracanie kota ogonem...


  • coma lubi to

#490 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 15:33

Ja zapytam tylko: Panowie będący ZA- czy Wy naprawdę nie widzicie wokół siebie powodów dla których Polacy nie powinni mieć dostępu do broni?
Tak po prostu, tylko wokół siebie- bez wspierania się wiedzą medialną.

 

 

 A jakie Ty widzisz powody aby być przeciw?

I też bez wspierania się wiedzą medialną jeśli można.



#491 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 marzec 2018 - 15:33

Jak finał miałyby burdy na trybunach np. ostatnio w Gliwicach gdyby kibole Piasta mieli broń ? albo kibole Górnika ? Albo w Krakowie ? który z kiboli kochających swój klub używałby maczet, bejsboli lub kastetów gdyby mógł spokojnie swojego śmiertelnego wroga odstrzelić ? Jasne że z broni krótkiej na 15 czy 20m jest trudniej trafić ale tak jak się chłopcy przekomarzają przez siatkę ? ileż to roboty ? 



#492 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 15:38

Jak finał miałyby burdy na trybunach np. ostatnio w Gliwicach gdyby kibole Piasta mieli broń ? albo kibole Górnika ? Albo w Krakowie ? który z kiboli kochających swój klub używałby maczet, bejsboli lub kastetów gdyby mógł spokojnie swojego śmiertelnego wroga odstrzelić ? Jasne że z broni krótkiej na 15 czy 20m jest trudniej trafić ale tak jak się chłopcy przekomarzają przez siatkę ? ileż to roboty ? 

 

A gdzie ochrona??? 

A wg ustawy o broni i amunicji na imprezy sportowe jest zakaz wnoszenia.

 

Kibole to oddzielny problem i nie ma co ich przywoływać tutaj. Ale skoro już... w innych państwach gdzie dostęp do broni jest bardziej liberalny są kibole, lecz o strzelaninach na stadionie nie słyszałem. Tez twierdzisz, że nasi kibole są inni od tamtych???


  • coloumb lubi to

#493 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 15:41

Czytać nie potrafisz?
To przeczytaj aż zrozumiesz co napisałem.
Ja już wiem kim jesteś, spotykałem się z taką propagandą wiele razy...
 
Bo to nie ja tylko ty piszesz,że Czech nie wjechał... Szwajcar był czemuś przeciwny.. Znaczy - Polak głupek?? To sugerowałeś? Oczywiście, ale w kolejnym poście piszesz, że to ja twierdzę, ze Polak musi być głupi. Sprytne odwracanie kota ogonem...


Wow, jestem pod wrażeniem Twojej Wiedzy. Z tą wiedzą to jesteś prawie jak ten wróż z tv.

#494 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 05 marzec 2018 - 15:45

Dzieci tez lubia bawić się zabawkami dorosłych i tylko nie piszcie o szafach pancernych

#495 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 marzec 2018 - 16:12

Ja zapytam tylko: Panowie będący ZA- czy Wy naprawdę nie widzicie wokół siebie powodów dla których Polacy nie powinni mieć dostępu do broni?
Tak po prostu, tylko wokół siebie- bez wspierania się wiedzą medialną.

 

 

 

Nie. I współczuję towarzystwa w jakim musisz się obracać by wyciągać takie wnioski.

 

Mam też głęboką nadzieję, że tanie prowokacje jakie prezentuje jeden z udzielających się kolegów-przeciwników (nie ObraFM) nie spowodują zamknięcia wątku. Bo wygląda na to, że właśnie o to w tym postępowaniu chodzi. Nie wszystkim podobają się tak wolnościowe tematy ale nie należy dać się sprowokować. Manipulacje i odwracanie kota ogonem każdy rozgarnięty uczestnik rozmowy rozpozna bez problemu.



#496 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 marzec 2018 - 16:13

Jak finał miałyby burdy na trybunach np. ostatnio w Gliwicach gdyby kibole Piasta mieli broń ? albo kibole Górnika ? Albo w Krakowie ? który z kiboli kochających swój klub używałby maczet, bejsboli lub kastetów gdyby mógł spokojnie swojego śmiertelnego wroga odstrzelić ? Jasne że z broni krótkiej na 15 czy 20m jest trudniej trafić ale tak jak się chłopcy przekomarzają przez siatkę ? ileż to roboty ?


Zapytam wprost. Czy nie wstyd Ci jak domniemam dorosłemu mężczyźnie takie głupoty wypisywać?

#497 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 16:24

http://blackpowder.pl

 

Bardzo ciekawe forum. Taki jerkbajt.pl lecz o broni czarnoprochowej.

 

Przeciwników zachęcam choćby z pobieżnym zapoznaniem się... Tam ludzie też mają swoje "Stelle" którymi się cieszą. I wcale nie myślą aby wykorzystywać je do mordów.


  • wicher_dziki_koń, coma i coloumb lubią to

#498 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 marzec 2018 - 16:51


Załączony plik  Med.png   141,01 KB   1 Ilość pobrań

ZIELONY- droga szutrowa z dziurami do 10cm,
CZERWONY- bardzo ładny asfalt,
BRĄZOWY- zakład produkcyjny,
NIEBIESKI- bloki mieszkalne czteropiętrowe,
ŻÓŁTY- obszary zamieszkałe.

Dlaczego przynajmniej 20% OSOBNIKÓW "brązowych oraz niebieskich" jadących autem wybiera drogę zieloną (pomijam oczywiście tych, którzy z jakichś przyczyn "zbłądzili")?
Dla lepszego zobrazowania: w mojej okolicy róża wiatrów "wymusza" wiatr z zachodu, więc oczywiście wszystko na wschód od zielonej szutrufki w ciągu kilkudziesięciu minut  pokryte jest bielą.
A więc syfią sobie i "ci niebiescy jak i brązowi". Wszystko (auta, mieszkania, biura) mają zapi..lone gipsem, wapnem i diabli wiedzą czym (bo szutr to mielony odpad).
Jadąc drogą zieloną zamiast czerwoną zyskują ok. 200m (DWIEŚCIE METRÓW).

Znam trochę określeń na takie zachowanie- jednak nie będę robił kłopotu adminowi czy można je zostawić czy nie.

Tyle odemnie w temacie mądrości naszego (nie znam innych) narodu.


Użytkownik ObraFM edytował ten post 05 marzec 2018 - 16:52


#499 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 16:55

To w takim razie do Panów bedacych na NIE. Zdajecie sobie sprawę że od paru lat dostęp do legalnej broni palnej jest bardzo prosty. Tak naprawde ograniczenie jest co do sposobu jej przenoszenia. Co więcej, do czarnoprochowej praktycznie bez ograniczen. I co? Kiedy ostatnio doszło do zabójstwa, napadu lub wyrównania rachunków sąsiedzkich z użyciem legalnie posiadanej broni palnej?


Jak widać macie panowie dostęp do broni. No to o co ta gównoburza?

#500 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 05 marzec 2018 - 16:59

Bo chodzi o to żeby w Polsce było tyle sztuk broni na 100 osobników co w kraju tzw palca i dupy. ;)

 

http://wmeritum.pl/s...tawienie/165806


Użytkownik szkutnik edytował ten post 05 marzec 2018 - 17:01

  • coma i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 12

0 użytkowników, 12 gości, 0 anonimowych