Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 marzec 2018 - 17:22

Jak widać macie panowie dostęp do broni. No to o co ta gównoburza?


W tym wątku jest kulturalna wymiana argumentów i zdań. W gównoburzę Ty starasz się go zmienić. Na szczęście z marnym efektem i niech tak zostanie.
  • albercik2, coloumb i eRKa lubią to

#502 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 marzec 2018 - 17:47

Wow, jestem pod wrażeniem Twojej Wiedzy. Z tą wiedzą to jesteś prawie jak ten wróż z tv.

Manipulujesz wypowiedziami kolegów, obrażasz niby to cytatami z piosenki. Nie reagujesz na życzliwe prośby o zachowanie zasad. Może więc punkt ostrzeżenia spowoduje, iż bardziej uważnie zaczniesz stosować nasz Regulamin.

 

Za złamanie pkt 1 Regulaminu naszego forum otrzymujesz ostrzeżenie. 


  • Tomek88, coloumb i eRKa lubią to

#503 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 marzec 2018 - 18:38

Jak widać macie panowie dostęp do broni. No to o co ta gównoburza?

Pytanie powinno brzmieć nie o co a raczej przez kogo ta gównoburza.  Myślę że dasz sobie radę z ustaleniem odpowiedzi.



#504 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 20:48

Manipulujesz wypowiedziami kolegów, obrażasz niby to cytatami z piosenki. Nie reagujesz na życzliwe prośby o zachowanie zasad. Może więc punkt ostrzeżenia spowoduje, iż bardziej uważnie zaczniesz stosować nasz Regulamin.

Za złamanie pkt 1 Regulaminu naszego forum otrzymujesz ostrzeżenie.

Czuję się zaszczycony. Moderator też pewnie zadowolony po burzy oklasków (niczym na oskarowej gali) jaka mu się oberwała. No ale co w tym dziwnego jeżeli opowiedział się po jednej ze stron polemiki.

1. W odniesieniu do manipulacji proszę przykład poniżej, ja co najwyżej nie pozwalam aby mi ktoś mało uprzejmie sugerował co ja miałem na myśli. Nie przypominam sobie abym na tym forum wyraził opinię, że Polak to głupek.

"A dlaczego Czesi zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że jeszcze żaden Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino.
A dlaczego Szwajcarzy zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że w referendum odrzucili dochód podstawowy."

I to jest właśnie typowe pogardliwe mówienie o Polakach.
O nie, nie w sposób prosty i oczywisty.. to taki zakamuflowany sposób..Ale równie obrzydliwy.

Że niby żaden Czech(Niemiec czy kto inny ) pod coś tam nie wpadł, a niby głupi Polak wpadł...
I to już powód, żeby broni głupkowi nie dać.

Można by poszukać statystyk wypadków na kolei - porównać i wtedy wydawać wyroki o ilości wypadków.
Ale po co - łatwiej przecież napisać, że Polak wpadł.

A co ma odrzucenie dochodu podstawowego do broni chyba nie wiedzą najstarsi górale...
A tak na marginesie - w Szwajcarii w owych referendach uczestniczy mniej niż 15 % obywateli.

"Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino"
Widzę błędy - ortograficzny i logiczny...

Kim Ty jesteś????
Pytałem już, ale nie raczyłeś odpowiedzieć....

2. Jak poniżej, nie rozumiem w jaki sposób kogoś obrazie, jeżeli ładnie wyłuszczyłem w naszym języku jak należy traktować otaczającą nas rzeczywistość. I nie rozumiem czemu niby cytat jak cytat najprawdziwszy.

Tak szczerze? A kogo to obchodzi (z wyjątkiem Ciebie i jeszcze może paru osób polskojęzycznych), że w odróżnieniu do USA w Czechach nie ma masakr chociaż są lepiej uzbrojeni niż Polacy? Ale jeżeli już koniecznie chcesz wiedzieć, to wyjaśnił to Jaromír Nohavica w jednej z ostatnich piosenek, cyt.
https://m.teksciory....i,t,664189.html
(...)
Tłumacząc z języka czeskiego na polski, zamiast sobie stwarzać problemy lepiej się cieszyć bytem doczesnym.
A dlaczego Czesi zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że jeszcze żaden Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino.
A dlaczego Szwajcarzy zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że w referendum odrzucili dochód podstawowy.
Jeżeli mądrej głowie dość dwie słowie, to powinno wystarczyć.

3. Co do 1 punktu regulaminu o traktowaniu innych uczestników tak jakbym chciał być sam traktowany. To poniższą wypowiedź pod moim adresem, że "wie kim ja jestem ..." mam rozumieć jako wysublimowany, taki wędkarski rodzaj miłości bliźniego? No przecież jakby miał jeszcze w ręce ten pistolecik, to nic tylko spier, o przepraszam uciekać.

Czytać nie potrafisz?
To przeczytaj aż zrozumiesz co napisałem.
Ja już wiem kim jesteś, spotykałem się z taką propagandą wiele razy...

Bo to nie ja tylko ty piszesz,że Czech nie wjechał... Szwajcar był czemuś przeciwny.. Znaczy - Polak głupek?? To sugerowałeś? Oczywiście, ale w kolejnym poście piszesz, że to ja twierdzę, ze Polak musi być głupi. Sprytne odwracanie kota ogonem...

Niestety tylko tyle mam na swoją obronę. :)

Użytkownik theslut edytował ten post 05 marzec 2018 - 20:49


#505 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 21:15

"A dlaczego Czesi zasługują na łatwiejszy niż Polacy dostęp do broni? Choćby dlatego, że jeszcze żaden Czech nie wjechał cięgnikiem z naczepą pod nasze Pendolino."

 

Zechcesz zatem wyjaśnić co tak naprawdę chciałeś przekazać w powyższym?

 

"nie rozumiem w jaki sposób kogoś "obrazie""

 

Co to za wyraz?

Drugi tak nietypowy dla języka polskiego błąd ...

 

"dochód podstawowy"

 

Kolejny dziwoląg - w Polsce używa się pojęcia minimum socjalne.


  • coma lubi to

#506 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 marzec 2018 - 21:21

Wystarczy tych wymian uprzejmości. 

Wracamy do tematu. Osobiste wycieczki będę "nagradzał" aż do skutku. Od wyjaśniania sobie, co poeta miał na myśli, jest priv. Więcej słownych ostrzeżeń nie będzie. Będą punkty. 



#507 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 marzec 2018 - 21:26

:(



#508 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 22:20

No cóż, nikt nie obiecywał, że w życiu będzie sprawiedliwie. Ale ad rem. Szanowni Państwo, zjadliwość z jaką są pisane co niektóre posty jednoznacznie dowodzi, że obecnie nie ma sprzyjającego klimatu aby w kraju na lewo i prawo bezwarunkowo wydawać pozwolenia na broń. To forum jest tylko małym wycinkiem całości. Można sobie wyobrazić skalę problemów jakie ułatwienie dostępu do broni by spowodowało w odniesieniu do ogółu społeczeństwa, co zostało udowodnione. Szalom, paka, tschüss (kolejność przypadkowa). Bym zapomniał, narka. :)
  • sacha lubi to

#509 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 marzec 2018 - 22:40

No jasne... 

 

Nawet wspomniani wcześniej kibole którzy za nic mają prawo, nie korzystają z broni nielegalnej. a przecież dla tego środowiska żaden problem, żeby ja mieć. Nie korzystają także z legalnych czarnoprochowców,

Ale co tam - pan powyżej udowodnił,że zjadliwie pisane posty = zagrożenie życia w przypadku wolnego dostępu do broni.

 

Pogratulować logiki....

 

daswidania


Użytkownik eRKa edytował ten post 05 marzec 2018 - 22:41

  • wicher_dziki_koń i coma lubią to

#510 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 23:06

No jasne...

Nawet wspomniani wcześniej kibole którzy za nic mają prawo, nie korzystają z broni nielegalnej. a przecież dla tego środowiska żaden problem, żeby ja mieć. Nie korzystają także z legalnych czarnoprochowców,
Ale co tam - pan powyżej udowodnił,że zjadliwie pisane posty = zagrożenie życia w przypadku wolnego dostępu do broni.

Pogratulować logiki....

daswidania

Cztery posty wcześniej coś było o osobistych wycieczkach, ale może mnie się tylko wydaje? A czy ja napisałem, że ktoś kogoś zamorduje? Chodzi o to, aby jakiś gamoń z roztrzęsionymi łapkami sam się przypadkiem nie postrzelił. Mogłoby to spowodować nieocenione straty w społeczeństwie w postaci kosztów jego leczenia. :)

Użytkownik theslut edytował ten post 05 marzec 2018 - 23:07


#511 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 marzec 2018 - 23:12

Żałocha ! Mam wrażenie że "zamilczanie na śmierć"  może się sprawdzić, co też zamierzam praktykować  :P


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 05 marzec 2018 - 23:22

  • coma i eRKa lubią to

#512 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 05 marzec 2018 - 23:19

A czy ja napisałem, że ktoś kogoś zamorduje? Chodzi o to, aby jakiś gamoń z roztrzęsionymi łapkami sam się przypadkiem nie postrzelił. Mogłoby to spowodować nieocenione straty w społeczeństwie w postaci kosztów jego leczenia. :)


Nikt Ci nie każe kupować broni :)

#513 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 04:49

Nikt Ci nie każe kupować broni :)


A czy ja kiedykolwiek zamierzałem sobie przedłużać, no ten, tego? Nie sądzę. Ale niejeden mający taką potrzebę lub zmamiony ładnym opakowaniem "temat wolnościowy" zakupi, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów jak stanie się komuś krzywda, często nienaprawialna. :)

Użytkownik theslut edytował ten post 06 marzec 2018 - 04:52


#514 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 06 marzec 2018 - 05:06

Nikt Ci nie każe kupować broni :)

 

 

A Wy ciągle się kłócicie? Nawet rano przy kawce spokojnie forum nie można poczytać :(

 

Chcesz broni to się zapisz do Koła łowieckiego :huh:



#515 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 marzec 2018 - 08:38

 
Chcesz broni to się zapisz do Koła łowieckiego :huh:


Ciekawe stwierdzenie. Obrazuje trochę świadomość społeczeństwa o posiadaniu i użytkowaniu broni.
  • coma i eRKa lubią to

#516 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 marzec 2018 - 08:44

A czy ja kiedykolwiek zamierzałem sobie przedłużać, no ten, tego? Nie sądzę. Ale niejeden mający taką potrzebę lub zmamiony ładnym opakowaniem "temat wolnościowy" zakupi, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów jak stanie się komuś krzywda, często nienaprawialna. :)

 

Idąc tym tokiem "rozumowania" można stwierdzić, że ci w ciemnych kolorach to dopiero mają kompleksy :)

bron-w-europie.png

 

Abstrahując od kolejnej próby uwłaczania zwolennikom zliberalizowania dostępu do broni - widzę, że przez Twoje posty przeziera duża doza zwykłego strachu. Widzisz, że ludzie zaczynają myśleć i nie podoba Ci się to do tego stopnia, że zwykłą wymianę argumentów próbujesz zepchnąć do rynsztoka, samemu nie prezentując nic prócz prób obrażania, zaklinania rzeczywistości, domysłów i chciejstwa.

Przestań się bać, wolność może Ci się spodobać :)



#517 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 marzec 2018 - 09:00

... ten wykres dotyczy broni legalnej, pewnie niektórzy by się bardzo zdziwili,  gdyby powstała taka aktualna mapka przedstawiająca broń NIE legalną  ;) .

... i widzę , że najwięcej mają do powiedzenia Ci , którzy mieli najmniej do czynienia z tymi "zabawkami". 

Dodatkowo dopowiem , że w obecnych czasach wszystko może być "bronią" jeżeli się tego chce  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 marzec 2018 - 09:04

  • coma i przemo_w lubią to

#518 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 marzec 2018 - 09:29

Cztery posty wcześniej coś było o osobistych wycieczkach, ale może mnie się tylko wydaje? A czy ja napisałem, że ktoś kogoś zamorduje? Chodzi o to, aby jakiś gamoń z roztrzęsionymi łapkami sam się przypadkiem nie postrzelił. Mogłoby to spowodować nieocenione straty w społeczeństwie w postaci kosztów jego leczenia. :)

 

Wypraszam sobie nazywanie Polaków gamoniami z roztrzęsionymi łapkami.

 

Tylko nie pisz znowu,że ty tego nie napisałeś. Dyskusja dotyczy dostępu Polaków, a nie np Japończyków do broni...


  • coma lubi to

#519 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 09:35

http://sosnowiec.wyb...oxLokKatLinkImg

Widzicie, jak się ładnie te elementy układają w jeden spójny obraz. Wrogowie już są. A jak ich brak, to rodzice pomogą znaleźć. Tylko jeszcze broń jest potrzebna. W jakim kierunku to zmierza i czyje cele mają być zrealizowane. Odpowiedzi raczej nie należy szukać w serwowanym tutaj przekazie dnia. Pewnie będzie taki, że jak są wrogowie, to przecież tylko i wyłącznie o obronę chodzi. A i żeby nie było, Sosnowiec to miasto leżące po jak najbardziej słusznej stronie rzeki Przemszy.
Ciekawe ile jest takich grup w Polsce, urabiajacych suwerena w przedmiotowym temacie?

Użytkownik theslut edytował ten post 06 marzec 2018 - 09:43


#520 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 marzec 2018 - 09:44

Wyborcza  :lol:  :lol:  :lol:   To fakt.  Ten obraz w TWOJEJ głowie rzeczywiście układa się w spójna całość.


  • coma i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych