Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 marzec 2018 - 19:43

Niestety też potrzebujesz pozwolenia

Strzelałem z podobnej ponad 20 lat temu, pi....nięcie nie z tej ziemi :o. Strzelałem bełtami z grotem treningowym czyli takim jak zaostrzony ołówek. Jakieś drzewo średnicy ok. 20cm z odległości ok. 25-30m przebite na wylot, z jednej strony grot z drugiej lotki. W Ameryce Północnej z takich kusz się poluje jednak jak dla mnie to barbarzyństwo bo widziałem groty do polowań, masakra :unsure: .


  • coma lubi to

#542 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 marzec 2018 - 20:03

Taka kusza z grotem tnącym przebija ponad 1 tonowego byka łosia na wylot  ;) , jest tak samo szybka i skuteczna jak broń palna . Nie ma tu różnic czy strzelasz z broni , kuszy, łuku bloczkowego - śmierć jest prawie natychmiastowa ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 marzec 2018 - 20:42


#543 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 marzec 2018 - 20:26

Ale z tą wielkością łosia to przesadziłeś ok 2x:)



#544 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 marzec 2018 - 20:33

... nie mówię o naszych europejskich , mowa o ŁOSIACH przez duże "Ł" tych z za wielkiej wody  ;)  :) - bo tam się poluje na nie z łukiem lub kuszą


Użytkownik miramar69 edytował ten post 06 marzec 2018 - 20:35


#545 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 06 marzec 2018 - 20:47

To ja dorzucę parę słów od siebie...

Jestem zagorzałym zwolennikiem posiadania broni palnej, i to bez żadnych upokarzających procedur.

Ja widzę to tak, że obywatel o nieskazitelnej opinii idzie do sklepu z dowodem osobistym, może jeszcze z zaświadczeniem o niekaralności, i kupuje strzeladło, które następnego dnia rejestruje na policji. Wszystko.

A po co mi broń palna, bo takie pytania padły ze strony przeciwników posiadania tejże?

Bo mi się tak podoba i nie mam zamiaru się przed nikim tłumaczyć. Tak, jak nie tłumaczę się z zakupienia szczoteczki do zębów, czy długiego noża do chleba, który, nawiasem, niejednokrotnie może być groźniejszy od palnej, a rany zadane takim kosiorem na ogół są niebezpieczniejsze od ran postrzałowych.

Zresztą, z ogólnie dostępnych materiałów można skonstruować w warunkach domowych broń działającą na jakieś trzy, cztery metry, bardzo niebezpieczną, cichą...Doprawdy, wolałbym przeciwnika z klasycznym pistoletem...

Któryś kolega poruszył kwestię zrobienia sobie krzywdy nieumiejętnym obchodzeniem się z bronią.

Szanowny kolego, nawet ci się nie śni, jakie asiory, zawodowcy, podziurawiły sobie łydki lub stopy przy szybkim strzelaniu oburącz, z dwóch pistoletów...Raczej ich sprawa.

Wypadki oczywiście się zdarzają, ale przeważnie są efektem zabaw po alkoholu, czy niepoważnych popisów; to trzeba eliminować.

 

Przez wieki broń była dostępna - i jakoś ludzkość nie uległa zagładzie. Nawet zaborca, po Powstaniu Styczniowym, dość lekko traktował posiadaczy tych przedmiotów: w "Lalce" Prusa widzimy, że nad łóżkiem Rzeckiego wisi sobie dubeltówka, i nie ma nalotów żandarmerii rankiem.

 

Cóż, zdaję sobie sprawę, że istnieją, i będą istnieć przeciwnicy wszystkiego, co strzela i hałasuje, lecz psychoanalizy nie będę próbował, choć pobudki tej niechęci mogą być bardzo interesujące...A i ja nie jestem w pełni obiektywny, bo przez pewien czas obijałem sobie biodro kaburką z gnatem lub łopatki czymś większym i cięższym.

Jednak mnie nie przekona żaden argument przeciw.



#546 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 20:55

Jak myślisz, czemu państwa zaznaczone na mapce wstawionej we wpisie powyżej mają tak dużą ilość broni przypadającej na 100 obywateli w porównaniu do nas? Ponownie idąc za Twoim "myśleniem" - muszą mieć bardzo dużą ilość wrogów. I kim właściwie według Ciebie ci ich wrogowie są?
Znowu strach i żadnych argumentów.


Nie wiem jakich wrogów mają mieszkańcy tamtych krajów i nie obchodzi mnie to, nie mój cyrk, nie moje małpy. Ale za to niekoniecznie muszę akceptować na swoim podwórku uzbrojonych osobników, którzy w mojej ocenie do posiadania broni nie dorośli. Wystarczy zobaczyć co My jako naród potrafimy wyprawiać za kierownicą aby mieć obraz jak w wielu przypadkach będą przestrzegane zasady posiadania i przechowywania broni. Niestety Niemcy, Szwajcarzy, Czesi, itd. budzą u mnie większe zaufanie niż rodacy Twojego pokroju. Co do strachu, to nie ja potrzebuję broni aby się czuć bezpiecznie ja tak po prostu czuję się na co dzień, póki co. Ale gdyby przyszło co do czego, to myślę, że kałacha bym rozłożył i złożył ciut szybciej od Ciebie. Mówią, że krowa która dużo ryczy to mało mleka daje. :)

#547 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 marzec 2018 - 20:57

Znowu ...

 

Statystyki wypadków są zbliżone...

A na pewno nie jest to x 10...

 

http://www.krbrd.gov...es/image/12.jpg


Użytkownik eRKa edytował ten post 06 marzec 2018 - 20:59

  • coma lubi to

#548 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 06 marzec 2018 - 21:03

Ale z tą wielkością łosia to przesadziłeś ok 2x:)

jak to wędkarz :)


  • sacha i eRKa lubią to

#549 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 06 marzec 2018 - 21:09

 Wystarczy zobaczyć co My jako naród potrafimy wyprawiać za kierownicą aby mieć obraz jak w wielu przypadkach będą przestrzegane zasady posiadania i przechowywania broni. Niestety Niemcy, Szwajcarzy, Czesi, itd. budzą u mnie większe zaufanie niż rodacy Twojego pokroju.

zapomniałeś dorzucić coś o antysemityzmie, ksenofob, rasizmie, homofobii - wszechobecnych cechach naszego narodu


  • albercik2, sierżant i eRKa lubią to

#550 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2018 - 21:13

(...) Niestety Niemcy, Szwajcarzy, Czesi, itd. budzą u mnie większe zaufanie niż rodacy Twojego pokroju. (...)

A Rosjanie? 

:D

 

 

To ja dorzucę parę słów od siebie...

Jestem zagorzałym zwolennikiem posiadania broni palnej, i to bez żadnych upokarzających procedur.

Ja widzę to tak, że obywatel o nieskazitelnej opinii idzie do sklepu z dowodem osobistym, może jeszcze z zaświadczeniem o niekaralności, i kupuje strzeladło, które następnego dnia rejestruje na policji. Wszystko.

(...)

Moim zdaniem (może to szczegół, ale dla mnie istotny), powinno wyglądać to następująco:

Ja widzę to tak, że obywatel o idzie do sklepu z dowodem osobistym i kupuje strzeladło. Sprzedawca wysyła zapytanie na komisariat, tam sprawdzają czy obywatel nie figuruje na "liście zastrzeżonych". Po kilku dniach obywatel odbiera broń wraz zezwoleniem (nr broni, nazwisko posiadacza). I to wszystko.

 

Nikt nikogo nie zmusza do kupna broni. Jest pełna dowolność. Ktoś uważa, że krzykiem się obroni - jego sprawa. Ktoś inny woli nóż lub czarnoprochowiec - tak jak i dziś może to posiadać. Jeszcze inny, dla poczucia własnego bezpieczeństwa chce mieć nowocześniejszą broń - powinien mieć do tego prawo. Nie obowiązek, prawo. I tyle :)

 

 

zapomniałeś dorzucić coś o antysemityzmie, ksenofob, rasizmie, homofobii - wszechobecnych cechach naszego narodu

Mam nadzieję, że jest to sarkazm.



#551 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 06 marzec 2018 - 21:17

 

 

Mam nadzieję, że jest to sarkazm.

 nie mogłem się powstrzymać  ;)


Użytkownik szkutnik edytował ten post 06 marzec 2018 - 21:17

  • eRKa lubi to

#552 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 marzec 2018 - 21:22

zapomniałeś dorzucić coś o antysemityzmie, ksenofob, rasizmie, homofobii - wszechobecnych cechach naszego narodu


Dlaczego znów naszego narodu ?! To nie jest wszechobecna cecha Polaków ! A to co inni wyprawiają w stosunku do moich rodaków to jak mam nazywać ?

#553 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 06 marzec 2018 - 21:44

Kolego theslut, Polacy nie budzą twojego zaufania, smutne to. Też widzę, jak niektórzy korzystają z ulic, cóż, niesfornych kierowców trzeba dotkliwie karać, i tyle. Państwo chyba ma odpowiednie narzędzia, prawda?

 

Ale skoro ty nie masz zaufania do innych, to nie możesz chyba oczekiwać, aby inni ufali tobie!

Nikt mi nie zagwarantuje, że nie staniesz przed szkołą z brzytwą lub półcalową rurką i nie zaczniesz eliminować rodaków. Oczywiście zakładam, że tego nie zrobisz, ale absolutnej pewności mieć nie mogę, bo niby skąd? I to bez broni pachnącej prochem.

Więcej wiary w Polaków, kolego.

Na marginesie: umiejętność składania i rozkładania kałaszka, nawet z zamkniętymi oczami, nie jest równoznaczna z umiejętnością posługiwania się nim.

Wiem coś o tym: przez jakiś czas byłem instruktorem strzelania.


  • coma, eRKa i LeoAmator lubią to

#554 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 marzec 2018 - 08:42

Ja widzę to tak, że obywatel o nieskazitelnej opinii idzie do sklepu z dowodem osobistym, może jeszcze z zaświadczeniem o niekaralności, i kupuje strzeladło, które następnego dnia rejestruje na policji. Wszystko.

Skąd pobrać nieskazitelną opinię ?  :P Weżmiesz udział w proteście antyrządowym , spiszę Cię policja już masz skazitelną . Albo wręcz odwrotnie, weźmiesz udział w marszu jakiejś nacjonalistycznej antysemickiej organizacji i też masz skazitelną  :rolleyes:

Wielu zwolenników powołuje się na łatwość dostępu w USA. Ale weźmy równie demokratyczny z pełnią swobód kraj na północ od nich. 

Po wystąpieniu o broń krótką i zdaniu egzaminu jedziesz do sklepu i kupujesz pistolet lub rewolwer ale ......... wychodzisz ze sklepu bez broni . Jedzisz do siedziby policji, pokazujesz rachunek i dostajesz mapkę jaką drogą masz przewieźć broń ze sklepu do ........ oczywiście że nie do domu tylko na strzelnicę której jesteś członkiem. Bo w domu broni krótkiej trzymać nie można. Z mapką wracasz do sklepu , odbierasz broń i jedziesz na strzelnicę. Inaczej jest z bronią myśliwską. Trzeba zrobić kurs 4x8h zasadniczo w weekendy (2 soboty & 2 niedzielę) i zdać egzamin . Broń myśliwską można trzymać w domu w metalowej zamkniętej szafce a amunicję w oddzielnej przyśrubowanej  do podłoża. 


  • godski lubi to

#555 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2018 - 08:47

Spisanie przez policje nie ma żadnych konsekwencji. Policja czasami kogoś spiszę żeby w przypadku jakiegoś zdarzenia miała punkt zaczepienia przy prowadzeniu ewentualnego dochodzenia.


  • coma i przemo_w lubią to

#556 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 marzec 2018 - 09:05

W przypadku broni pomijany jest jeszcze jeden aspekt. Mianowicie pieniążki.

Jak wiadomo, nie są to wcale tanie zabawki.

Oglądałem ceny czarnoprochowych - wszystko powyżej tysiaka - te najtańsze,ale i po kilka tysięcy i więcej też są... Ale to przecież nie wszystko. Potrzebna amunicja. Jakieś w miarę pewne zabezpieczenie.

 

I - samo strzelanie. Tutaj zgadzam się z obecną ustawą, że powinno odbywać się w określonych miejscach - na strzelnicach.

A tych jak na lekarstwo. A ceny też nie są niskie.

 

Więc - przeciętny Jan Nowak - choćby z tych względów nie pobiegł po broń czarnoprochową i nie pobiegnie po normalną.

Chętni - mają broń już dziś, mogą mieć tą niby gorsza - czarnoprochowa. A jakoś kolejek przed sklepami z bronią nie widać.

Z normalną bronią będzie podobnie.

 

Dla przeciętnego człowieka jest to zupełnie zbędna rzecz...

 

I dlatego naprawdę bardzo dziwi mnie opór niektórych środowisk aby uwolnić sprzedaż broni.

Nie ma żadnych racjonalnych argumentów aby dalej utrzymywać obecny stan.


Użytkownik eRKa edytował ten post 07 marzec 2018 - 09:12

  • coma lubi to

#557 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 10:29

Chyba sam sobie odpowiedziałeś.
Być może! powszechny dostęp do broni przerodził by się w kolejną zabawkę dla bogatych?
Celowo piszę zabawkę.
Na przykładzie wędkarstwa jeden ma stado Stelli a drugi ledwo uzbiera na Zaubera.
Być może z bronią byłby podobnie?

#558 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 07 marzec 2018 - 11:00

Znaczy że trzeba zakazać sprzedaży stelli, bo to zabawka dla bogatych...


  • sierżant i eRKa lubią to

#559 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 11:18

Powiedzmy że odebrałem ten wpis jako kąśliwy i też tak odpowiem.
Czytanie ze zrozumieniem jak widać boli....

#560 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 marzec 2018 - 12:48

Chyba sam sobie odpowiedziałeś.
Być może! powszechny dostęp do broni przerodził by się w kolejną zabawkę dla bogatych?
Celowo piszę zabawkę.
Na przykładzie wędkarstwa jeden ma stado Stelli a drugi ledwo uzbiera na Zaubera.
Być może z bronią byłby podobnie?

 

A sądzisz, że bogaci już tych zabawek nie mają??? No weź przestań, jak ktoś ma miliony na koncie to i zna odpowiednich ludzi którzy pozwolenie wydadzą.

 

Powtórzę po raz kolejny. Swobodny dostęp do broni to podstawowe prawo wolnych ludzi. I o tym toczy się dyskusja.

 

A ja broni nie miałem zamiaru i nadal nie mam   kupować.

Nie czuję się zagrożony.

A statystycznie szybciej coś mi grozi jako uczestnikowi ruchu drogowego, niż że mnie ktoś zastrzeli...


  • popper lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych