Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dostęp do broni


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
618 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9501 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 marzec 2018 - 13:08

..........

A statystycznie szybciej coś mi grozi jako uczestnikowi ruchu drogowego, niż że mnie ktoś zastrzeli...

Być może dlatego, że broń jest bardziej niedostępna :ph34r:  Eeech ta statystyka.


  • miramar69 i godski lubią to

#562 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 13:40

Ja nic przeciwko posiadaniu broni nie mam i już o tym pisałem.
Zadałem już raz to pytanie w tym wątku i odpowiedzi nie było.
Więc raz jeszcze.
Kto z tak bardzo chcących powszechnego dostępu do broni starał się o pozwolenie? I/lub go nie dostał?
Przecież dostęp dla chcących broń posiadać jest.
Inna bajka że decyzje wydaje się PODOBNO wg czyjegoś widzimisie i to już było wcześniej ustalone.
@erka jesteś za powszechnym dostępem lecz sam broni nie potrzebujesz...więc po co cała dyskusja?
Znam przykłady ludzi z forum którzy starali się o pozwolenie i je mają....
Sory ale wkółko powtarzany argument o obronie rodziny i np wojny to już nudny jest.
Bo co do obrony miru domowego dobrze @erka napisał a co do wojny to wystarczy prąd wyłączyć ...większość leży i kwiczy bez netu i telefonu :-)

#563 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 marzec 2018 - 13:41

"Powtórzę po raz kolejny. Swobodny dostęp do broni to podstawowe prawo wolnych ludzi. I o tym toczy się dyskusja."

 

Na stronie wcześniej...

 

 

A to weź sobie dane statystyczne i porównaj...


Użytkownik eRKa edytował ten post 07 marzec 2018 - 13:43

  • popper, coloumb i sierżant lubią to

#564 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 13:51

Jeśli jest to zbyt polityczne to proszę skasować.
Chcemy powszechnego dostępu do broni bo to prawo wolnych ludzi. Ok zgoda.
Mamy też inne prawa wolnych ludzi jak np prawo do głosowania ...czemu ponad połowa z niego nie korzysta?
Widzę w wątku kilku ( bez obrazy i żadnego podtekstu!) zagorzalych patriotów chcących bronić kraju z bronią w ręku.
Fajnie że są tacy i to popieram bo sam by bronił tylko dlaczego nie korzystacie z praw które już mamy a za które ktoś kiedyś już musiał ( obyśmy my nigdy nie musieli) walczyć?
  • sacha i no name lubią to

#565 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2018 - 13:58

Jeśli jest to zbyt polityczne to proszę skasować.
Chcemy powszechnego dostępu do broni bo to prawo wolnych ludzi. Ok zgoda.
Mamy też inne prawa wolnych ludzi jak np prawo do głosowania ...czemu ponad połowa z niego nie korzysta?
Widzę w wątku kilku ( bez obrazy i żadnego podtekstu!) zagorzalych patriotów chcących bronić kraju z bronią w ręku.
Fajnie że są tacy i to popieram bo sam by bronił tylko dlaczego nie korzystacie z praw które już mamy a za które ktoś kiedyś już musiał ( obyśmy my nigdy nie musieli) walczyć?

co do głosowania -to moja odpowiedź brzmi: ale mogą

co do bronienia kraju z bronią w ręku to chodzi właśnie o to żebyśmy tego nie musieli robić -  taki paradoks


Użytkownik szkutnik edytował ten post 07 marzec 2018 - 13:59


#566 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 14:13

Sory ale nie potrafie rozkminić wpisu wyżej.

#567 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2018 - 14:19

"Mamy też inne prawa wolnych ludzi jak np prawo do głosowania ...czemu ponad połowa z niego nie korzysta?" nie korzysta ale mogą, z bronią już tak łatwo nie jest niby można ale załatwiania uznaniowość itp.

 

Widzę w wątku kilku ( bez obrazy i żadnego podtekstu!) zagorzalych patriotów chcących bronić kraju z bronią w ręku.
Fajnie że są tacy i to popieram bo sam by bronił tylko dlaczego nie korzystacie z praw które już mamy a za które ktoś kiedyś już musiał ( obyśmy my nigdy nie musieli) walczyć? 
my właśnie nie chcemy się bronić/walczyć i dlatego "propagujemy"powszechność posiadania broni w myśl zasady że uzbrojonego się nie atakuje.

 

Ja w ogóle jestem za propagowaniem w Polsce posiadania broni, czyli namawianiem ludzi do jej posiadania. Cel ponad 50%


Użytkownik szkutnik edytował ten post 07 marzec 2018 - 14:21


#568 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 07 marzec 2018 - 14:21

Mamy też inne prawa wolnych ludzi jak np prawo do głosowania ...czemu ponad połowa z niego nie korzysta?
 

Odpowiedź jest w sąsiednim wątku - http://jerkbait.pl/t...32#entry2344738



#569 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 14:36

Błagam.....bądź dorosły.
Ewentualnie napisz że nie masz na kogo głosować...najgłupszy argument.
Oddaj nieważny głos , skreśl celowo źle ale idź chociaż oddaj swój głos!
Niegłosujących uważam za nieodpowiedzialnych i tak samo nieodpowiedzialni będą posiadając broń.
Stajemy się coraz bardziej ( nie lubię tego słowa) roszczeniowi w stosunku do innych..bo mi się należy...

#570 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 14:41

"Mamy też inne prawa wolnych ludzi jak np prawo do głosowania ...czemu ponad połowa z niego nie korzysta?" nie korzysta ale mogą, z bronią już tak łatwo nie jest niby można ale załatwiania uznaniowość itp.
 
Widzę w wątku kilku ( bez obrazy i żadnego podtekstu!) zagorzalych patriotów chcących bronić kraju z bronią w ręku.
Fajnie że są tacy i to popieram bo sam by bronił tylko dlaczego nie korzystacie z praw które już mamy a za które ktoś kiedyś już musiał ( obyśmy my nigdy nie musieli) walczyć? 
my właśnie nie chcemy się bronić/walczyć i dlatego "propagujemy"powszechność posiadania broni w myśl zasady że uzbrojonego się nie atakuje.
 
Ja w ogóle jestem za propagowaniem w Polsce posiadania broni, czyli namawianiem ludzi do jej posiadania. Cel ponad 50%

To niech najpierw poczują się odpowiedzialni w stosunku do oddania głosu a ja będę wtedy razem z Tobą przekonywał do powszechnego dostępu do broni.
  • no name lubi to

#571 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2018 - 15:10

Nie ma obowiązku głosowania i normalne jest że cześć społeczeństwa ma to w czterech literach. Warunkowanie tego czy ktoś jest odpowiedzialny czy nie tym że bierze udział w głosowaniu jest śmieszne. Ale twoje prawo, możesz sobie stawiać warunki jakie chcesz. Ja np. wyznaje zasadę że jak ktoś skończył 18 czy bardziej ortodoksyjnie 21 lat i nie maił konfliktu (poważnego) z prawem to ten ktoś jest odpowiedzialny. Nie ma żadnych podstaw żeby mu zabraniać posiadania broni.



#572 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 15:37

Chyba w innych wymiarach żyjemy.
Odpowiedzialny 18 latek? H.... byłem odpowiedzialny , zresztą jak wszyscy, jak miałem 18lat patrząc z perspktywy czasu mimo że konfliktu z prawem nie miałem.
Ale fakt że wydawało mi się że jestem odpowiedzialny.
A obecne pokolenie 18latków różni się tym od mojego że im jeszcze berdziej niż nam ( gdy mieliśmy 18stki) wydaje się że są dorośli i odpowiedzialni...

#573 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 15:50

To jest takze wazny argument - posiadanie broni uczy odpowiedzialnosci.

Jestem oczywiscie za dostepnoscia do broni, lacznie jednak z obowiazkiem szkolen. Zreszta powinnismy wrocic do jakiejs formy przygotowania wojskowego, te dwie rzeczy mozna polaczyc. Nie chodzi o armie poborowa, ale kazdy dorosly obywatel powinien zaliczyc kilka tygodni przygotowan do wojny. Dla swietego (s)pokoju. Kobiety takze! Obycie z bronia, pierwsza pomoc, zasady postepowania na wypadek tego czy tamtego...dlaczego tego jeszcze nie ma?

#574 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 marzec 2018 - 15:59

To jest takze wazny argument - posiadanie broni uczy odpowiedzialnosci.

Jestem oczywiscie za dostepnoscia do broni, lacznie jednak z obowiazkiem szkolen. Zreszta powinnismy wrocic do jakiejs formy przygotowania wojskowego, te dwie rzeczy mozna polaczyc. Nie chodzi o armie poborowa, ale kazdy dorosly obywatel powinien zaliczyc kilka tygodni przygotowan do wojny. Dla swietego (s)pokoju. Kobiety takze! Obycie z bronia, pierwsza pomoc, zasady postepowania na wypadek tego czy tamtego...dlaczego tego jeszcze nie ma?


Otóż to.

#575 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 07 marzec 2018 - 16:13

Ja nic przeciwko posiadaniu broni nie mam i już o tym pisałem.
Zadałem już raz to pytanie w tym wątku i odpowiedzi nie było.
Więc raz jeszcze.
Kto z tak bardzo chcących powszechnego dostępu do broni starał się o pozwolenie? I/lub go nie dostał?
Przecież dostęp dla chcących broń posiadać jest.
Inna bajka że decyzje wydaje się PODOBNO wg czyjegoś widzimisie i to już było wcześniej ustalone.
@erka jesteś za powszechnym dostępem lecz sam broni nie potrzebujesz...więc po co cała dyskusja?
Znam przykłady ludzi z forum którzy starali się o pozwolenie i je mają....
Sory ale wkółko powtarzany argument o obronie rodziny i np wojny to już nudny jest.
Bo co do obrony miru domowego dobrze @erka napisał a co do wojny to wystarczy prąd wyłączyć ...większość leży i kwiczy bez netu i telefonu :-)

Mojej żonie odmówiono pozwolenia z powodu cytuje ,,posiadania małoletnich dzieci'' co prawda było to w 2009 roku i być może dziś jest inaczej.

Znam lepszy przykład. Jeden z członków prężnie działającej w latach 90-tych grupy przestępczej przebywając na sankcji wystąpił o przedłużenie pozwolenia i je dostał bez zbędnych pytań.

Obecne zasady przyznawania pozwoleń niczego nie wnoszą, prowadzą do patologi i rozwoju obrotu poza rejestracją.

Już to pisałem, nabycie broni na czarnym rynku nie stwarza problemu osobom mającym chęć i gotówkę.


  • coma i eRKa lubią to

#576 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2018 - 16:14

A obecne pokolenie 18latków różni się tym od mojego że im jeszcze berdziej niż nam ( gdy mieliśmy 18stki) wydaje się że są dorośli i odpowiedzialni...

No i świetnie, nie można być odpowiedzialnym myśląc że się nie jest. Wszystko zaczyna się w mózgownicy.


  • eRKa lubi to

#577 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 07 marzec 2018 - 16:21

Ja też, to samo gdzieś wcześniej pisałem , że :

"lepiej umożliwić ludziom legalne posiadania broni , która jest zarejestrowana i jednocześnie nadzorowana ; niż domyślać się ile broni jest w posiadaniu ludzi nielegalnie , bez żadnej nad nią kontroli jak i jej właścicielami"  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 07 marzec 2018 - 16:24

  • albercik2 i coma lubią to

#578 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 16:22

A pro po broni to mam taką zagadkę :D

Jaka jest różnica między ch... A bronią ?

Użytkownik tony1983 edytował ten post 07 marzec 2018 - 16:22


#579 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4965 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 07 marzec 2018 - 16:25

mnie mówili , że : w obu przypadkach nie ma z nimi żartów  :P



#580 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 16:28

mnie mówili , że : w obu przypadkach nie ma z nimi żartów :P


No tak nie ma zartow bo jedno życie daje A drugie je zabiera ;)

Użytkownik tony1983 edytował ten post 07 marzec 2018 - 16:29

  • miramar69 i przemo_w lubią to